Jump to content

Moto Zajednica

" Operacija Atlantic "

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5687 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Deran od 22 "leta" je danas detaljno ulickan i spremljen za sutrašnju vožnju do Šapca gde bi trebalo da dobije novu instrument tablu. Jedva je nadjoh pa se nadam da će ista pasovati jer ću je na licu mesta menjati. Postojeća tabla me već duže vreme zeza tako što vrti kazaljklu temperature u kontra krug i pali crvenu lampicu... Ako Bog da, sutra se tome staje na put.

 

image.thumb.png.058eabd6de3e97dad7c27541b800d671.png

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5687 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

"Odjahao" danas do Šapca gde sam na licu mesta promenio instrument tablu u dogovoru sa prodavcom, da odmah vidim ako nešto nije kako treba. Bogu hvala, sve je ispravno i sad treba sačekati neku ljutu gužvu u saobraćaju da vidimo da li će i na ovoj tabli sat za temperaturu da vrti u kontra smeru i da pali crvenu lampicu... Sve funkcije rade, to je najvažnije a kad dospem, skinuću tablu i odneti kod onog Daretovog hakera da stavi pravu kilometražu. Na ovoj je sad nešto oko 37 K km... Uglavnom fotkao sam moju pre skidanja i novu sa zatečenom kilometražom pa ću preračunati kad dodje vreme za to...

 

image.thumb.png.76b22d474843c998cf38b36a3f6fa671.png

 

image.thumb.png.30c746b2c588a93f4fa1cf4c80588f78.png

 

image.thumb.png.a8456166ec778e4f2ea1c9aad83a6b62.png

 

image.thumb.png.d1b3a1c7d8e48cd7413e3511db7d09e7.png

 

image.thumb.png.8e1c8682012e2253ad16620d24e4d28b.pngđ

 

Uglavnom lepih 270 km današnje vožnje. Atlantic lepo prede, ide kao momak a nije paljen jedno 4 meseca pre jučerašnjeg pranja... Lood motor skroz... :ljubav:

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5687 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Posle 15 godina druženja u kojem smo prešli 90K km, Atlantic je otišao iz naše kuće kod novog vlasnika. Nadam se da će ga služiti kao mene. Posle 17 godina u ovoj kući više nema motora, dok ne dodje MT450. Bilo ih je uglavnom jedan, duže vreme 2 a godinu i više 3 komada...

 

Ako Nikola, novi vlasnik bude želeo, nastaviće pisanje u ovoj temi. Meni ostane da Atlantic-u kažem jedno Veliko Hvala za sve drage trenutke i 11 predjenih zemalja sa njim. Uživao sam u svakom trenutku!

 

 

IMG_20240414_180015_021.jpg

IMG_20240414_180153_575.jpg

IMG_20240414_180643_171.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Tužan 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5687 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Veleobrt u Hičkokovskom stilu! Atlantic se vratio kući!!! :na_glavi::jee1:

 

Da ne dužim previše, posle trgovine ja sam se osećao kao govno i pizda jer sam prodao deo mene, Nikola je prijavio par problema sa motorom, rekoh mu da se savetuje sa Daretom kako da se to reši ali kad mi je Alexa pomenuo da se Nikola smorio odmah sam ispalio - vrati motor, eto para spremnih! On se nećkao jedan dan, sinoć je odlučio da ga vrati i kod nas u kući veselje kao da treba kuče da stigne :ljubav:

 

Danas odmah dobijem ponudu od drugara Zajka da ga prodam njemu za 150 eura većoj ceni ali prodaja više nije opcija. Atlantic ostaje kući, voziće ga moj stariji deran, po koji put i ja ::) i nastavljamo dalje druženje. Nikola ga je doterao danas nazad, ja ga odbacio do NS-a i po povratku kući obrisao krpom Atlantica da može lepo da pajki u garaži... Velika greška je ispravljena.

 

Daljnje epizode Operacije Atlantic slede uskoro... :Mina:

 

 

IMG_20240417_171309_104.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Aauu

scenario kao na filmu😃

mada..,iskreno nisam cuo da se neka trgovina motorima-kolima zavrsila ovako..

 

eto vidis.. ipak ti se vratio i ostace do kraja,predpostavljam😉

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5687 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ne ide on više niDJe! Drugi motori mogu da dodju i odu ali on ostaje u svojoj kući. Bar dok je mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zbog tebe sam svojevremeno hteo da kupim Atlantic :D Samo što je u to vreme dobar primerak bio redak i skup. 

 

Lepa lična priča kad neko toliko sezona vozi istu spravu i pretuče ozbiljnu kilometražu. Malo je takvih slučajeva a meni je to draže i lepše o menjanja svakih nekoliko sezona.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Jedino pravedno :D

 

Ja prvo nisam bio za ovakvu varijantu, planirao nesto drugo i mladje, pa se pokajao čim je Nikola došao u društvu velikog ćelavog čoveka i njegovog malog nećelavog psa, ali je bilo kasno.. tako da je splet okolnosti idealan. 

 

Na zimu novi refresh i kompletno rasturanje, nešto novije može da sačeka par godina, a deda svakako neće nigde, uvek će biti mesta u nekoj garaži.. pa da ga 2209. nadje mali Yao Zhang iz Čuruga, upali iz prve i kaže "看看瘋狂的塞爾維亞人留下了什麼" (vidi šta su ludi Srbi ostavili).

 

image.png

2011

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@alexanto, iskreno me je i iznenadila vest da si ga prodao, nisam to ni lajkovao ;). Računao sam, taj stari krš :), više vredi nego što košta, a ima tu emotivnu specifičnu težinu... Drago mi je što su se ovako stvari razvile!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
Pre 3 sati, alexanto je napisao:

garaži

Kod njega bi ionako bio napolju stalno, pod ceradom ako je baš neki smak sveta. :D

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja