Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Burgman 400

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Suzuki Burgman 400

 

suzuki-burgman-400-scooter-2009-1.jpg

 

suzuki_burgman_400_abs_2009_01.jpeg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj skuter. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

Navesti tačno godište skutera koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa skuterom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište skutera koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na skuteru:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

1. Godište skutera koji ste vozili:

model 2005 godište

2. Vreme provedeno na skuteru:

U mom vlasništvu nešto više od godinu dana i preko 6000 km

 

3. Šta mi se dopada:

Sjajan skuterčić koji me osvojio na prečac, brza i nadasve udobna mašinerija koja odlično završava sve zadatke koje pred nju postavlja ne pretenciozni vlasnik. Odličan u gradu, ali na magistrali ... maestralan! odlična zaštita od vetra uz nisko težište i široko sedište garantuju uživanje uz brzine i do 130 km/h. I da, POUZDANOST to mi se najviše dopada ...

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Moja najveća zamerka je upućena na račun kočnica, kad sam solo, zadovoljavaju, ali sa suvozačem i malo prtljaga oprez mora biti na visokom nivou. Tu bih spmenuo i ride height ... da je tri centimetra viši bio bi savršen

 

5. Moj utisak:

Kao što rekoh osvojen sam na prečac, nikada nisam razmišljao o skuteru kao mom prometalu ali kad je iskrsla prilika i probna vožnja, više nije bilo nazad ... Najjači utisak na mene je ostavio kvalitet materijala od kojih je sklopljen, kao i dojam luksuza za relativno male pare. Moram još jednom pomenuti pouzdanost agregata, elektronike i sklopova tako svojstvenih za japanske proizvode. Jedini gorak ukus ostavljaju paprene cene rezervnih delova i potrošnog materijala. Danas bi se teško odrekao ogromnog gepeka u koji stane mnoooogo. Neki kažu: ne valja ima male točkiće, a mene su ti točkići prevezli preko pola Srbije, pa do Rumunije preko Transfagarašana i nazad ... bez zamerke i barem su mu gume jeftine. A najvažnije od svega je što grupu ljudi koji u našem okruženju sebe nazivaju Maxi Scooter Club iz dana u dan, uz svaki pređeni kilometar mogu nazvati sve boljim prijateljima

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

sve sto je Super Pop napisao je tacno....mislim da su kocenje resili kod novijeg modela i malo ga podigli bas onoliko koliko treba......dosta je udoban i pouzdan....ja sam sa njim prelazio 1000km u danu.....presao sam oko 20000km+ u dve sezone....ili bolje receno jednu ipo...i nikad me nije ostavio na putu....sto se tice svetla ksenoni su suvisna stvar jer i ovako je bolji od dosta ksenona.....ja sam ubacio sportski variator J. Costu...koja je dosta smirila rad i ne trese pri polasku...nije vise trom na statru...krajna brzina je 160kmh na satu koliko je i izgraviran......brzina koja mu prija je oko 120kmh (+-10)...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

1. Godište skutera koji ste vozili:

model 2005 godište

2. Vreme provedeno na skuteru:

U mom vlasništvu nešto više od godinu dana i preko 6000 km

 

3. Šta mi se dopada:

Sjajan skuterčić koji me osvojio na prečac, brza i nadasve udobna mašinerija koja odlično završava sve zadatke koje pred nju postavlja ne pretenciozni vlasnik. Odličan u gradu, ali na magistrali ... maestralan! odlična zaštita od vetra uz nisko težište i široko sedište garantuju uživanje uz brzine i do 130 km/h. I da, POUZDANOST to mi se najviše dopada ...

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Moja najveća zamerka je upućena na račun kočnica, kad sam solo, zadovoljavaju, ali sa suvozačem i malo prtljaga oprez mora biti na visokom nivou. Tu bih spmenuo i ride height ... da je tri centimetra viši bio bi savršen

 

5. Moj utisak:

Kao što rekoh osvojen sam na prečac, nikada nisam razmišljao o skuteru kao mom prometalu ali kad je iskrsla prilika i probna vožnja, više nije bilo nazad ... Najjači utisak na mene je ostavio kvalitet materijala od kojih je sklopljen, kao i dojam luksuza za relativno male pare. Moram još jednom pomenuti pouzdanost agregata, elektronike i sklopova tako svojstvenih za japanske proizvode. Jedini gorak ukus ostavljaju paprene cene rezervnih delova i potrošnog materijala. Danas bi se teško odrekao ogromnog gepeka u koji stane mnoooogo. Neki kažu: ne valja ima male točkiće, a mene su ti točkići prevezli preko pola Srbije, pa do Rumunije preko Transfagarašana i nazad ... bez zamerke i barem su mu gume jeftine. A najvažnije od svega je što grupu ljudi koji u našem okruženju sebe nazivaju Maxi Scooter Club iz dana u dan, uz svaki pređeni kilometar mogu nazvati sve boljim prijateljima

 

pop je sve rekao kako je....i sto rece da je samo vislji neki cm,skoro sam zakacio stenderom kada sam prelazio lezeceg policaja,

inace po mojoj meri je sve ostalo1care.gif1care.gif1care.gif

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

1. 2005

2. dve godine 15000

3.dobra zastita od vetra ogroman gepek. Stanu dve full face kacige i jos po neka sitnica, ima jos tri pretinca za sitnije stvari, dobra svetla ,solidna putna brzina, veoma udoban kako za vozaca tako i suvozaca.

4.Trosi ulje barem moj. Jako nizak i veliko medjuosovinsko rastojanje pa pri prelasku lezeceg kaci. Trom na startu 100 je po meni brzina koja mu prija. mali tockovi, desavalo mi se da na pravcu dok sam kretao sa semafora pri prelasku preko bele plese zadnji kraj, naravno o ovim nasim putevima sa kraterima i da ne pricam.Preskupi delovi za mene.

5. Sve u svemu zadovoljan, o tehnickoj pouzdanosti ne vredi da pricam moj je bio prepakovan zato sam ga i prodao jel mi se nije isplatilo ulagati da ga vratim u prvobitno stanje, da nije toga verovatno bi ga jos vozio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

E da a sto se tice malih tockica za koje se svi hvataju,pre njega sam imao beverly-ja sa 16-cama i mogu vam reci da sa bugijem mnogo lakse obaram motor u krivini..jednosavno je puno upravljiviji,a o udobnosti da ne pricam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

1. Godište skutera koji ste vozili:

 

-model 2008.godište

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

 

- oko 1,5 godina u vlasništvu i nešto preko 6000km.

 

3. Šta mi se dopada:

 

- Upravljiv, pouzdan, potrošnja u gradu je odlična(obzirom na težinu skutera od oko 200kg+gorivo). Gume su relativno jevtine. Odlična zaštita od vetra i mala potrošnja na otvorenom putu. Viši je od prethodnog modela, pa nema kačenja prilikom prelaska ležećih policajaca, čak i sa suvozačem. Pouzdanost i mogućnost menjanja položaja nogu tokom dužih vožnji(ispružene noge ili savijene). Veliki prostor ispod sedišta.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

- Konkretno moj nema ABS(mislim da bi to definitivno trebala biti standardna oprema),pogotovu kada se vozi po vlažnoj podlozi. Malo veći točkovi.

 

5. Moj utisak:

 

- Pun pogodak za nekog ko veći deo vožnje obavlja u gradu, odlazak na posao/trening... Ali i odlična mašina za put, pogotovu magistralnim putevima. Brzine koje mu odgovaraju 80-100km/h, ide dobro i preko njih, ali mi se čini da je u ovom opsegu najmanja potrošnja i opterećenje za agregat. Treba probati, a ko jednom proba bugija... :moto3:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

1. Godište skutera koji ste vozili:

 

2009 god.

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

 

3 meseca i  do sad 6500km

 

3. Šta mi se dopada:

 

Zaštita od vetra ubedljivo najbolja do sada od svih skutera koje sam vozio, vizir optimalno velik da može preko njega da se gleda a opet baca vetar tik iznad kacige, jednom rečju savršeno napravljeno. Prtljažni prostor u koji navodno stane celo jagnje :lol2: .... Bez problema stane full face i jet kaciga zajedno i ostane još malo prostora za neku manju torbicu, još ako imate kofer? Možete komotno da selite stvari sa njim,..

Položaj sedenja (visok sam oko 192cm) izuzetno komforan čak i za moju visinu. Suvozač sedi kao u fotelji.

Radijus okretanja prednjeg točka je baš mali, zapravo ..sam korman može dosta da se okrene u stranu pa je i ovako težak motor upravljiv i okretan na manjem prostoru.

Odlični farovi, projekcija svetla noću je više nego dobra.

Veliki broj pregradica i ostava za sitnice... to bih baš pohvalio na Bugiju!

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Jako mi smeta što ima manji rezervoar (cca 11L). S obzirom na dosadašnju kilometražu, imam utisak da baš često sipam gorivo iako je potrošnja podnošljiva.

Težina motora... 200kg nije lagano.

Malo je širi od ostalih motora.. ne usudjujem se baš uvek na semaforu da se provlačim izmedju kolone vozila.

I na kraju.... nizak je! Previše je nizak!

 

5. Moj utisak:

 

Ne verujem da postoji bolji Maxi Scooter od Bugija trenutno. Kako u gradu tako i na dužim putevima, ova mašina je za poštovanje. Tromost u startu, lako nadomesti krstareća brzina od 80km/h ... i tad ima brdo snage još, da za čas povuče i obavi preticanje (nikad nisam išao do maximuma s njim, pa ne bih znao max.brzinu koja je). Prednji deo skutera mi je izuzetno lep, dok zadnji i nije baš nešto... čak mi deluje i nedovršeno. Prošao sam popriličnu kilometražu s njim za kratko vreme i preporučio bih ga u svakom momentu.... Odaje utisak ozbiljnosti i malog tenka na dva točka :rat2: kog ne treba potceniti!

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja