Jump to content

Moto Zajednica

Honda Pantheon 150

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Honda Pantheon 150

 

honda%20pantheon%20150.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj skuter. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

Navesti tačno godište skutera koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa skuterom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište skutera koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na skuteru:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

7wXiQ_dsc00046nb.jpg

1. Godište skutera koji ste vozili:

1999

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

od jeseni 2010 do sada

 

3. Šta mi se dopada:

izuzetno snazan moped, s obzirom da ima samo 150cc, udobno sediste i lep polozaj sedenja kako za vozaca tako i za suvozaca, mali potrosac (3L / 100km), dosta veci od skutera te kubikaze,

 

4. Šta je moglo biti bolje:

fali mu jos jedan disk napred i da su bar za 1" veci tockovi

 

5. Moj utisak:

imo sam pre njega 2 velika motora i mogu reci da ne osetim veliku razliku u ubrzanju bar do 100km/h a i vece brzine nisu za njega (tu se vec muci motor) a i nasi putevi kakvi su a tockovi mali... inace dobar je za putovanja do 100km, mada sam ja isao i 310km i nisam se smorio...

moj savet ko razmislja o njemu ako ga uzme nece pogresiti ako hoce malu kubikazu a da moze da putuje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

1. Godište skutera koji ste vozili:

2000

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

od jeseni 2008 do sada

 

3. Šta mi se dopada:

vrlo lepu snagu za svoj uzrast, vrlo udobno sediste,lep odnos sedista i upravljaca, potrosac potpuno ok,

 

4. Šta je moglo biti bolje:

da nefali poklopac kod bidona za tecnost ,sto vidim i kod kolege

 

5. Moj utisak:

sto se tice ubrzanja vrlo zivahan cak mi se desi da proliza na startu ,krajnja brzina 130-140 sa dvoje isao oko 125-130 nepravi neku razliku,cvaja pa se vrti i vrti,prtljazni prostor ekstra posto sam stolar vrlo cesto alat pa na teren ,sto mi mnogo znaci po gradskoj guzvi,gabaritno sasvim uredu za provlacenje po gradu,sto se tice otvorenog puta sve nabolje za udobnost,far lep velik pa sa dva xenona doce jos veci kad se upale svi te vide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova

P7DqH_dscf2265t.jpg

 

 

1. Godište skutera koji ste vozili: 1999

 

 

2. Vreme provedeno na skuteru:Godinu dana

 

 

3. Šta mi se dopada: Za 150ccm ide odlično, poprilično je udoban i za više ljude kao npr. ja. Meni je u proseku trošio 5L/100km i oko 2L dvotaktola za sezonu (oko 9000km). Samim tim što troši to ulje koje ga podmazuje nema servisiranja. Sunđerasti filter za vazduh se opere, nema filtera ulja ni goriva (za gorivo logično jer može svakakvo đubre od benzina da se sipa u njega). Ne staje mnogo rashladne tečnosti u njega pa zamena za svake 2-4 godine ne predstavlja izdatak, kao ni kočiono ulje (staje oko 200ml prilikom zamene). Par puta se pokvario za godinu dana ( što se za 11 godina starosti moglo očekivati) ništa krupno. Jednom stao u sred grada riknula svećica, par puta se dešavalo da je ujutru teško palio pa je majstor sredjivao automatski sauh. Puž za km sat u centru S je bio oko 600 dinara. Izuzetno lagan skutercic za grad i guzve po gradu.

 

 

4. Šta je moglo biti bolje: Tockovi su bas mali (al to mu je to za 150ccm) Verovatno sam jedan od malobrojnih koji je imao sve poklopcice i plastike.

 

 

5. Moj utisak: Prodao sam ga za 800 evra pre godinu dana, da mi treba neki skuter u toj velicini i kubikazi opet bi ga kupio za iste parice. Decko iznad je preterao sa maksimalnom brzinom. Većini kilometar sat ne pokazuje dobro pa ni meni nije. Stvarna maksimalna brzina, kada je drugar merio kolima pored, je oko 115km/h sa vetrom u ledja nekako do 120km/h.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja