Jump to content

Moto Zajednica

Fabrika lanaca Filip Kljajic Kragujevac (FKK)

Recommended Posts

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Samo da dodam i jednu neprijatnu stvar... Na Jawi mi je pri oko 80 pukao fabrički lanac... Sreća je bila da je izleteo iza motora, a da se nije upetljao u točak ili da uleti u mali lančanik i razbije deklove, karter i ko zna šta još. I ovako nije bila mnogo prijatna situacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Pa svaki lanac moze da pukne. Skorije je PEACEMAKERU (sa foruma) pukao lanac na Kawasakiju na nekih 40 na sat, prebacio u nizu kolko se secam i kad je dao gas puko je. Lanac se zaglavio oko prednjeg lancanika i ostao da se sulja iza potora. Kad je puko ostetio je malo motor oko lancanika, nista strasno... Al lanac je bio star boga oca, imao 4 spojke ako se secam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Opet malo brojki , gledao sam specifikacije njihovog jednorednog lanca sa njihovom oznakom 50A ,korak 5/8 , sto bi bio ekvivalent nasem najpopularnijem 525 5/8 x 5/16 , korak debljina rolnice i ukupna sirina lanca su isti ali je problematicna duzina rolnice iliti razmak izmedju unutrasnjih plocica ( debljina lancanika ), kod nas ( DID )je 8 milimetara a FKK je 10. Tih 2 milimetra dozvoljavaju lancu da seta levo desno po lancaniku i tako povecava habanje. Jedna starinska metoda , u odrzavanje tih nazovi nedihtovanih lanaca ( za razliku od o-ring i x-ring )spada i pranje u petroleju i kuvanje u tovatnoj masti. Znate li koji je motor jos 50-ih godina proslog veka imao automatsko pomazivanje lanca? NSU max , u kuciste stitnika lanca su crevom dovedena uljna isparenja motora , iberlauf.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Opet malo brojki , gledao sam specifikacije njihovog jednorednog lanca sa njihovom oznakom 50A ,korak 5/8 , sto bi bio ekvivalent nasem najpopularnijem 525 5/8 x 5/16 , korak debljina rolnice i ukupna sirina lanca su isti ali je problematicna duzina rolnice iliti razmak izmedju unutrasnjih plocica ( debljina lancanika ), kod nas ( DID )je 8 milimetara a FKK je 10. Tih 2 milimetra dozvoljavaju lancu da seta levo desno po lancaniku i tako povecava habanje. Jedna starinska metoda , u odrzavanje tih nazovi nedihtovanih lanaca ( za razliku od o-ring i x-ring )spada i pranje u petroleju i kuvanje u tovatnoj masti. Znate li koji je motor jos 50-ih godina proslog veka imao automatsko pomazivanje lanca? NSU max , u kuciste stitnika lanca su crevom dovedena uljna isparenja motora , iberlauf.

 

 

Da ovo je treca stvar koju su mi rekli da merim. Oni to zovu visina valjka. Meri se takodje i korak i debljina valjka. Kad sve to premeris onda kupis lanac. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Sad mi pade na pamet , FKK je sada privatna firma ,odes kod njih i sve im lepo ispricas , da ces njihov lanac turiti na motor i svoje iskustvo preneti na najposecenijem Srpskom motoforumu , ako ti ne daju dzabe lanac u svrhu reklame , nemoj ni da kupujes , oni najbolje znaju koliko vredi njihov lanac. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Upravo sam firmi FK poslao mail sledece sadrzine

 

" Postovanje,

 

Clan sam moto foruma sa preko 15000 clanova, vodimo diskusiju o mogucnosti koriscenja Vasih lanaca u finalnom prenosu motocikla. Podaci dati na sajtu nisu potpuni te Vas molim za dodatne informacije (standard koji ispunjava, preporuka kubikaze, tehnologije izrade, Itd..).

 

Evo linka do teme u koju se mozete aktivno ukljuciti u razgovor I objasniti prednosti I mane Vasih proizvoda velikom broju potencijalnih kupaca.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/58211-fabrika-lanaca-filip-kljajic-kragujevac-fkk/

 

 

 

Vas odgovor na mail ukoliko niste u mogucnosti da se ukljucite u diskusiju bice prenet na moto forum.

 

 

 

Unapred zahvalan na odgovoru Nenad Djordjevic."

 

 

 

 

Cekamo odgovor...

 

Pozdrav Nenad.

 

 

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jedne godine zamenimo spanere i lanac na nasoj Ladi 2102 (1200cc 64ks). Stavili smo taj domaci FK i sta se desilo? Lajka ga je rasteglila kao zvaku vrlo brzo smo ga izvadili i stavili neki ruski koji sada ima nesto preko 150,000km. Cangrlja malo ali radi. CCCP SILA!

 

Da zlo bude vece, lanac je dvoredni. Da ga pazarimo vise necemo, pogotovo ne za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

@ N.F.S. Teško da će oni atestirati na sve to, možda daju neku neobaveznu preporuku prema postojećim vrednostima. Ono što mene zanima je kontrola kvaliteta, brojke deluju zadovoljavajuće. I moje iskustvo je dobro, ali to je bilo poodavno.

Opet malo brojki , gledao sam specifikacije njihovog jednorednog lanca sa njihovom oznakom 50A ,korak 5/8 , sto bi bio ekvivalent nasem najpopularnijem 525 5/8 x 5/16 , korak debljina rolnice i ukupna sirina lanca su isti ali je problematicna duzina rolnice iliti razmak izmedju unutrasnjih plocica ( debljina lancanika ), kod nas ( DID )je 8 milimetara a FKK je 10. Tih 2 milimetra dozvoljavaju lancu da seta levo desno po lancaniku i tako povecava habanje. Jedna starinska metoda , u odrzavanje tih nazovi nedihtovanih lanaca ( za razliku od o-ring i x-ring )spada i pranje u petroleju i kuvanje u tovatnoj masti. Znate li koji je motor jos 50-ih godina proslog veka imao automatsko pomazivanje lanca? NSU max , u kuciste stitnika lanca su crevom dovedena uljna isparenja motora , iberlauf.

 

To pomeranje je nebitna stavka, uostalom većina lanaca i lančanika se tako komotnije(fleksibilnije) i pravi i stoji uvek na jednoj strani pošto ose nisu idealno paralelne. Što se podmazivanja tiče ja sam stekao utisak da mogu da traju i duže od trajno podmazanih ako se redovno održavaju, ja sam nekad koristi ulje za menjač ili polutekuću mast za transmisije umesto kuvanja razredjenu u benzinu. Problem sa zadihtovanim lancima je što kad mast pre ili kasnije izadje teško ih je podmazati unutar elemenata baš zbog gumica. Drugim rečima kad se osuši baciš ga ali taj period nema previše cimanja oko odrzavanja. Da bi trajao običan lanac treba ga nekoliko puta u sezoni skidati, prskanje spolja nije dovoljno. Ako neko nema uslova i vremena da to sam radi ušteda na lancu može mu se obiti o glavu.

 

Naravno na sajtu nema sve. Rekli su mi skines lanac, odneses i oni sve to premere sublerom i daju ti isti kao tvoj. :zdravo:

Kad imaju sve imaju li i ove sa gumenim prstenovima, ja ne nadjoh nigde podatak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

U jbt bio sam ubedjen da FK vise ne radi... Ccccc :lud:

 

Nisam siguran, rade sigurno nekim smanjenim kapacitetom. Ali i da ne rade ko zna kolko su nalagerovali lanaca :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Vidiš šta ti je lokal patriotizam, bigbad86 hvali FKK, a izgeda su njihovi lanci dobri samo da se priveže neka džumara da ne pojede goste :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Da može za 20€ da se napravi dobar lanac, već bi ga napravili Nemci, Šveđani i njima slični, znači manite se ćorava posla :takoje:

 

Verujem da FKK uopšte nema lance sa O (i ostalim) ringovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

I ja mislim da nema...

 

A to da ne moze da se napravi dobar za 20e moze sigurno. Nego Japan ima monopol nad tim i u interesu mu je da zaradjuje na svojim delovima.

 

 

Lanac ko lanac, guma ko guma, nije to neka tehnologija svemirska, svako to ume da napravi samo da pogodis smesu i kolko sta jako treba da bude. Imaju 100% ljudi u filipu i znanje i tehniku da to naprave samo eto nema ko to da pogura, bilo je u interesu da to padne pod stecaj i da se rasproda tajkunima za bagatela pare... Fabrika je blizu centra, blizu autoputa, pored reke. Cak i pruga ulazi u nju... >:(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

LANAC ako se otkine u voznji desava se:

 

1. da prosto izleti pozadi, ako ne pogodi nekog DOBRO JE!!!

2. da se zaplete i BLOKIRA zadnji tocak, ako se NE polomis DOBRO si PROSAO

3. da se omota o prednji lancanik, slomije deklo i sjebe menjac u trenutnoj brzini

 

 

Sad reci mi VREDi li STEDETI na LANCU?!?!

>

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Tehnologija materijala sinko, eto to mi nemamo. Nema šanse da napravimo to tako tvrdo i izdržljivo. Svi odlično znamo koliko dugo je trajao Yugo :moto3:

 

30000km pa generalna. Jednostavno su svi delovi bili previše mekani u odnosu na italijanske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

To je tacno. Al Yugo nema pogon na lanac :hej:

 

A i onaj koji je imao u sebi lanac bregaste (yugo 45) je bio najkvalitetniji i nije se tako cesto menjao :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Evo danas sam bio. Kazu da prodaju lance za motorcikle, cak je i bilo par "trkacha" koji su kupovali. U principu imaju skoro svaki lanac. Prodaju se na metar i cene su od 250-500 dinara za metar. Sve sto je potrebno je da donesete uzorak (to je najbolje) ili da izmerite korak lanca, sirinu i visinu valjka. Za standarde koji ispunjavaju ima da se nadje na sajtu.http://www.filipkljajic.com/

 

Sad na oko lanci ko lanci... Svaki mi isti... Ofarbaj ga sa strane u zlatno i DID original :D

 

 

Pa bio sam nego ne citas. A zena sto radi u radnji je obicna prodavacica, zna samo da ih premeri, cisto sumnjam da je strucna za standarde koje ispunjavaju i trte mrte. NFS je lepo postupio sad cekamo odgovor na mail. :takoje:

 

Ti meni nemoj da diras FKK i ja tebi necu Bambi jel moze? :lol:

Promenio član bigbad86

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Pratim celu temu i pročitao sam to, ali mi ne reče šta je sa lancima za prave motore? Jel imaju lance sa ringovima? Imaju li kataloge sa tipovima motora? Da li su čuli za ringove? :lol:

 

Ti si ubeđen da oni imaju to, ali ne znaju da imaju? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Niko nema monopol na izradu lanaca, trziste je otvoreno za sve proizvodjace. Problem je sto nemaju svi priozvodjaci tehnologiju materijala za izradu kvalitetnih moto lanaca. Mislim da nije problem sama izrada, koliko je materijal.

 

p.s. Gotovo sam siguran da nece odgovoriti na poslati mail. Mnogo vremena treba da prodje da domace firme, narocito drustvene, dobiju internet kulturu - prvo da uospte imaju internet, a drugo da redovno proveravaju postu i komuniciraju sa potrosacima/poslovnim partnerima putem mail-a.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Niko nema monopol na izradu lanaca, trziste je otvoreno za sve proizvodjace. Problem je sto nemaju svi priozvodjaci tehnologiju materijala za izradu kvalitetnih moto lanaca. Mislim da nije problem sama izrada, koliko je materijal.

 

Ja upravo to rekoh bigbadu pre nekoliko postova:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/58211-fabrika-lanaca-filip-kljajic-kragujevac-fkk/page__view__findpost__p__1018007

 

Ali on je uporan sa lokal patriotizmom, što je lepo od njega, ali taj FKK nikada neće biti firma, ako ih ne kupi neko (recimo DID ili Regina).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ma znam ja da nemamo pojma i ovo stvarno ali stvarno nema nikakve veze sa lokal patriotizom. Znaci niko od mojih niti ja ne radi u FKK meni "ni iz dzepa ni u dzep" sto kaze nas narod. Jednostavno me kopka ono "sta ako". Nikog ja ne teram da stavi FKk na 1000cc i 150KS ako mu to nije namena. Nego me samo kopka to "sta ako" moze FKK od 1000 din umesto nekog tamo DID koji je 10x skuplji. Ja gledam kroz sve tako. U inat nisam hteo da kupujem Motul koji je fensi i kosta 1200din nego sam kupio manje poznato a takodje provereno ulje.

 

 

Isao sam rezonom bolje da kupim( ovo je samo teorija) FKK od 1000 dinara pa nek traje 10000 Km nego DID koji traje 30000 km ali zato je 10x skuplji a samo 3x traje. Cista matemaika. Nikad ja nisam reko da je FKK bolji ili bilo sta od toga :takoje:

 

Samo razmisljam na glas :lol:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja