Jump to content

Moto Zajednica

Fabrika lanaca Filip Kljajic Kragujevac (FKK)

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

US Steel pravi poluproizvod, neko drugi kasnije od toga napravi materijal za lanac ili kariku, recimo. Čak i da imamo u zemlji takvog proizvođača, ako FKK nije u rukama ozbiljnog gazde, ne bi napravili ništa, kao što ništa ozbiljno i ne prave. Nemojte pogrešno da me shvatite, voleo bih da je obratno. Video sam, recimo, fabriku SKF u Geteborgu, e to je ozbiljna firma.

 

bigbad86, ima više poslovica u vezi takvog razmišljanja:

 

1. Ko ne plati na mostu, plati na ćupriji.

2. Nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftine stvari.

 

Za ulje OK, ima puno proizvođača čija ulja zadovoljavaju naše prohteve. I ja namerno nisam sipao Motul, već Bel-Ray. Ali i za lanac, ne mora DID, može i Regina ili neka treća firma, ali ne može to da košta 10 puta manje, veruj mi. U tom slučaju nešto nije u redu. Eto, kineski motori su dosta jeftiniji od japanskih, ali ima li razlike u kvalitetu?

 

Ti na motoru imaš ozbiljan agregat, ja se ne bih igrao da staljam neki bezvezni lanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nema odgovora na mail, poslah i na resto adrese sa sajta pre nedelju dana....

Toliko o ozbiljnosti... Cemu li sluze oni mailovi na sajtu? Da deluje savremenije i znacajnije valjda!

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Sokolac -Republika Srpska
  • Motocikl: HONDA CBR 1100XX ;

Kao bajker i dip.ing.maš. mogu vam reći da svaki lanc na izgled je skoro "isti", ali njegova namjena, čvrstoća, elastičnost, brzina rada, korak i sl. su veoma različite. Ja na svoju hiljadarku ga ne bih sigurno stavio, uz veliko poštovanje firme "Filip Kljaić". Ali to nemora značiti da nekad u bliskoj budućnosti " Filip Kljaić" ne bih mogao osvojiti proizvodnju takvih lanaca i biti konkutrentan na svijeskom tržištu nekim kompanijama sličnog proizvodnog programa, pa čak i samom DID-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Motocikl: Kawaski ltd 454

Kod mene savrseno sljaka vec 20k i sada cu novi da stavim jer idem na more.... naravno motor ima samo 50ks ali sa mojom voznjom bez izivljavanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Proslo je dosta godina, vreme je da se pita da li se fabrika usavrsila, da li je neko koristio ove lance, da li je mozda FKK poceo da pravi nove lance? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Kakvo crno usavrsila,  ugaseno to odavno, sve hale su rasprodali privatnicima za magacine. Poceli kao da prave neku malu fabriku unutar kruga fabrike al ni to nije zavrseno... Ne znam dal i dalje ima ta prodavnica koja prodaje lager lanaca, nisam siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja