Jump to content

Moto Zajednica

Fabrika lanaca Filip Kljajic Kragujevac (FKK)

Recommended Posts

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Kao sto naslov kaze, a zasto da ne? Zasto da placamo lanac 50-150 eura kada ga u Kragujevcu imamo za 10 puta manje pare?

 

Par mojih drugara na svojim motorciklima ima FKK lance i nijednom nije pukao do sada. Isli su neki i na more sa njima. Jedino sto nisu stavljali na jace od 250cc ali ja planiram da stavim prvi na 500cc. Nisam neki trkac tako da ne verujem da ce biti problema? Motor mi ima "samo' 46 konja a tezak je oko 200kila.. Lanac ko lanac :stabre:

 

Nije da su neka mala firmica to je do skora bio gigant, evo linka

 

http://www.filipkljajic.com/index.html

 

Neka neko ko se razume u ovu tematiku prosvrlja sajtom tamo gde pise "proizvodni program" ima u PDF formatu da se vidi kakve sve lance imaju itd itd. Prave oni lance koji trpe neuporedivo veca opterecenja nego ovi nasi na motorima...

Brodske, za hidroelektrane :staa2: , pivare, zelezare, nartnu industriju...

 

Ako taj neki lanac izdrzi neka naprezanja kakva moze da ima u hidroelektrani, sto mu ja ne bi ukazao poverenje na motoru od samo 200 kila?

 

 

Sta vi mislite o tome? Drugar je za kineza platio oko 800 din lanac, a otprilike i toliko drugar za kawasakija od 250cc...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bilo je nešto malo o tome ovde .

 

Ipak mislim da mogu na slabije mašine, na one "zujalice" ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Nisam ni mislio da idu na Hayabusu ili R1, nego sam mislio na Afrike, Transalpe, KLE, EN(moj), Tenere, XT... Tako nesto, neke motore sa ne bas mnogo konja ali opet malo masivnije 180-240 Kg.

 

Svraticu ovih dana tamo :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

mislim da su ti lanci ok za neke sporohodnije masine,ali bas na motociklu gde se pogonski lanac krece dosta brze i samim tim se i vise greje,nebih rizikovao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Jedan moj gari je stavio na DR 600 takav lanac i razjebao se za kratko vreme, ali bas se sav iskezecio......onda sam mu ja stavio moj stari jbg...

 

Radi naravno ali kratko.....video i znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

takav lanac

 

 

Bas Filip Kljajic ili neki drugi domaci?

Svakako da je moj koji sada stoji kvalitetniji ali i kosta oko 70-80eura a iz Filipa ne bi kostao vise od 1500 din...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

ja sam kupio takav lanac kod lika u petrovaradinu i stavio na AF1 125,ide i dan danas,to je bilo pre 2 god,e sad neznam kako bi na transalpu i africi,ko zna mozda bi bilo i bolje nego original al da im se kaze da je za motor,tolika firma mora da napravi kakav oces lanac,i za sta oces,tako da je licno moje misljenje pozitivno sto se toga tice,pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Kad je cuo koliko kosta lanac za XT cale mi kaze da idem na vasar i kupim na metar,ponesem stari i trazim tako nesto.

...za 10puta manje para.

ipak sam puko preko 100e...tad.

 

mada i ovo moze da bude...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Ja stavio lanac koji se koristi za traktore,za 1700 din dva lanca i kusur tj dobije se 5 metara lanca u pakovanju,jedan mi traje oko sezonu tj oko 10000 km,sta ces bolje za kineza :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja se s tim ne bi zajebav'o. Uvek sam za ustedu gde je to moguce i gde je bezbedno, ali ja bi pre stavljao polovne gume, sipao preradjeno ulje u motor (dobro, lazem za ulje) i sl. nego sto bi stavio takav lanac.

 

Iz prostog razloga, jer ako pukne u voznji moze da polomi dekli, iskrivi osovinu prednjeg lancanika i napravi ogromnu stetu. Takodje moze da se umota oko zadnjeg lancanika i blokira zadnji tocak, valjda vam je jasno do cega to dovodi u toku voznje. E sad, moze da se desi da spadne na asfalt bez ikakvih posledica po vas/motor, pa ako volite da se kockate, eto prilike :)

 

DID proizvodi lanac bez gumica za slabije motore (do 40ks) koji je mnogo jeftiniji od lanaca sa gumicama (kosta 20tak e za moj motor), pa ako bas hocete jeftin lanac bolje stavite njega nego lance koji nisu namenjeni motorima.

 

Ako nemas jednom u 40.000-50.000 km da das 100e za kvalitetan lanac za motor, nemoj ni da ga vozis, predji na biciklu.

 

P.S. ovo moje pisanije vazi za jace motore, ne za kineze od 125 cc

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Jel stavljao neko na kineza lanac, kako se pokazao, koliko ga je izneo?

 

Drugar ga je stavio na kineza od 150cc, sluzi ga...

800 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

I ja sam, veoma ozbiljno, razmišljao o FK lancu. Kako su me svi odvraćali od ove ideje a nikoga ne znam da vozi ''jači'' motor sa njihovim lancem ja sročim pristojan mail i pošaljem u kragujevac (na sve adrese sa njihovog sajta). Nadao sam se da će mi uputiti bilo kakav komentar ili me povezati sa nekim od njihovih zaposlenih koji bi znali odgovor....ali baš ništa mi nisu odgovorili.

Možda sam trebao da pozovem njihovu prodavnicu (koliko mi je poznato imaju je u krugu fabrike) pa tamo popričati sa prodavcima....i oni bi mogli iz trgovačkog iskustva znati nešto o svemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Tako je imaju prodavnicu u krugu fabrike ali nikako da se nakanim da odem i da se raspitam sve... Obecavam da cu uskoro, tj bar dok ne krene sezona..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: backa palanka

Stavljali smo Vili i ja takve lance,on na Afriku a ja na Dr 800. To je bilo samo da nam motori ne stoje dok nam nisu stigli lanci i lancanici sto smo porucili.

Veoma lose su se pokazali,meni je na nekih 1000km riknuo a Vili je vozio malo duze. Tako da nebi preporucio te lance za vece kubikaze i ko je zestok na gasu. Moze da napravi stetu koja vise kosta nego nov DID i lancanici.

Za manje kubikaze je mozda OK, ja vise nebi rizikovao.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: backa palanka

Imas plus. Evo prva dvojica sa direktnim iskustvom sa velikih masina. Jeste vozili offroad sa njima?

 

 

Vozili i po putu i van puta. Pre polaska na Taru i Zlatibor stavljeni lanci,po povratku moj odmah skinut jer sam prilikom pranja video da je jedan segment pukao(sa unutrasnje strane,do tocka),i nekoliko valjaka je bilo prilicno osteceno. Mislim da je Vili njegov skinuo nakon 2 ili 3 dana(on je bio malo blazi na gasu).

Nakon toga stavili nove DID lance i lancanike.

Nisu DID lanci toliko skupi,koliko su nama male plate!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Imas plus. Evo prva dvojica sa direktnim iskustvom sa velikih masina. Jeste vozili offroad sa njima?

 

 

Vozili i po putu i van puta. Pre polaska na Taru i Zlatibor stavljeni lanci,po povratku moj odmah skinut jer sam prilikom pranja video da je jedan segment pukao(sa unutrasnje strane,do tocka),i nekoliko valjaka je bilo prilicno osteceno. Mislim da je Vili njegov skinuo nakon 2 ili 3 dana(on je bio malo blazi na gasu).

Nakon toga stavili nove DID lance i lancanike.

Nisu DID lanci toliko skupi,koliko su nama male plate!

 

 

Jbg,ja sam verovao da FK lanci mogu da sastave jednu sezonu bez nekih problema ali tvoje

iskusto govori skroz drugačije.

A da li se sećaš koji lanac ste koristili iz ''game FK lanaca'' (u kom kvalitetu je bio, standard, korak, tako to...). Pitam te to jer oni možda imaju i nešto kvalitetnije proizvode od onih koje ste vi koristili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Da da, na samom sajtu ima dosta razlicitih lanaca, mozda niste uzeli lance koji zadovoljavaju kvalitet koji vasi motori zatrazuju :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

''Definitivno'' je najpametnije (ako ti već nije daleko) da odeš do FK prodavnice i popričaš sa ljudima na ovu temu. Verujem da ćeš od njih čuti bar neku informaciju za nas korisnu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja