Jump to content

Moto Zajednica

Naši padovi

Recommended Posts

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Uhhh Bane ! drago mi je da si ok, a kaciga je odradila svoju namenu ! Izrasce ti nova ! ;D

a sto se tice likova bez opreme, pa oni su junaci a junacima ne treba zastita, oni su jaki, mitska bica, ne dodirljivi ! pa kakva bi bila istorija, Ahil ne bi popio strelu u petu da je nosio Sidi !!! ;D

 

E, da ! uzmi Arai !!!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

E ja sam pala na jednom času vožnje (iz mesta :(instruktor je bio ispred sa likom koji uči da vozi kola! Ja iza, a on krene, stane, krene, stane, a ja još uvek nesigurna, ispod mene blato do kolena, i ne znam šta se desilo, bila sam nestrpljiva da krenem, mislila sam da će moron da napokon krene (po ko zna koji put), i ja krenem pre vremena pa zakočim, motor (BT, 50 kubika) prokliže, ja u strahu, mahinalno dam još jači gas, strašno počeo je da me baca na sve strane. Još gore ispred mene instruktor sedi sa tim debilom i nema pojma šta mi je... krenem motorom na njegova kola, i srećom (uf, dobri refleksi), ja u onoj frci skontam, ne na njegov auto, smotam i lepo kao skijaši padnem u ono blato.

Nije bilo ništa strašno (odvaljeno pola ručice od kočnice:). Kaže da je bio veliki motor, slomio bi me svu, a ja mu kažem da da, tako je to kad ste hteli da jednim udarcem ubijete dve muve (dva kandidata za B i A jedan čas!). Sela na motor onako blatnjava istraumirana i odvezla se kod drugarice  da popijem kafu, i nastavili čas.. sve je bilo posle OK.

Zašto bi me nešto banalno kao mali pad sa motora demoralisalo ili uplašilo...eto to je moj prvi pad (na obuci, a za kasnije kad se dočepam sopstvenog motora, videćemo... ::)

 

Samo polako !!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Hvala Bogu da si prosao skoro nepovredjen! Jos jedan dokaz da kvalitetna oprema nije nikad previse skupa.

Samo...jedan mali savet...vidim da na 45C vozis sa podignutim vizirom. E, to sam i ja letos uradio u BG (pri istoj temp.).....i uletela mi je u kacigu ''Zolja iz Mordora''  ;D. Sem sto me je izujedala ''za medalju'' (hvala Bogu nisam alergican) uspeo sam da se zakucam u komsijsku kucu i telom ''osmirglam'' komsijsku fasadu,srusim oluk & umalo zgazim babu na kucnom pragu. Sto je najgore, kad sam konacno zbacio kacigu sa glave, ne stigoh da ubijem zlotvora (zlocin bez kazne  ;D )

Posle sam saznao da zolje,obadi i ostala leteca gamad, najvise ''divljaju'' bas pri tako visokim temperaturama.  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

nemogu da citam ovoliki tekst,svaka ti cast sta god da si uradio i sto si napisao ovoliko

 

Znaci, mislio sam da sam sve video na ovom forumu... KRALJU!

Izvinjavam se,ali ne mogu da izdrzim :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Dobro je kad se nisi mnogo ostetio. Potres mozga sigurno hoce da ostavi neke male posledice (mene licno ponekad zna malo da zigne u glavi)

I nije hvala shoeiu nego tebi sto si ga stavio na glavu. Mnogi imaju kacige pa je ne nose

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Moto drago mi je što nema posledica i da si dobro!

 

Ja sam samo jednom tresnuo sa bajka na Fruškoj Gori i dovoljno mi je. Imao sam kacigu i jaknu sa protektorima. Skenjao sam zglob leve noge (ispekao mi ga auspuh jer sam zaglavio nogu ispod motora u baruštini) i od tada nosim cipele sa ojačanjima, koleno dobro ugruvao i izderao i od tada štitnici minimum a pantalone sa protektorima kad god ima smisla, oderao dlan i od tada uvek nosim rukavice (i leti na +40).

Zaključak? Gde god nisam imao zaštitu imao sam štetu.

Oprema uvek i u svakoj prilici! Što više to bolje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

E, da ! uzmi Arai !!!  ;D

 

Od onog momenta kad sam mu ispricao moju misljenje o Arai i Shoei kacigi nema sanse da preje na nesto drugo osim Shoei kacige.

 

Arai je odlicna kaciga ali mi se po kvalitetu Shoei pokazao mnogo bolje.  Imam ih obe pa govorim iz iskustva!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Vankuver, Britanska Kolumbija

E, da ! uzmi Arai !!!  ;D

 

Od onog momenta kad sam mu ispricao moju misljenje o Arai i Shoei kacigi nema sanse da preje na nesto drugo osim Shoei kacige.

 

Arai je odlicna kaciga ali mi se po kvalitetu Shoei pokazao mnogo bolje.  Imam ih obe pa govorim iz iskustva!

 

Ovo je sad već off od oriiginalne teme, ali da se priključim  :P ...

Obe firme prave jako kvalitetne kacige pa bih se uzdržao od generalizovanja. Ono što ih možda posebno izdvaja od drugih jednako dobrih proizvođača je dobra pokrivenost modela za naše balkanske glave  ;). Možda Shoei čak i više.

 

Imam Arai Quantum II, dok glavu moje žene čuva Shoei RF-1000 (u Evropi poznata kao XR-1000). Obe kacige su relativno kvalitetne i lagane, ali je ono fino detaljisanje u mom slučaju konzistentno na strani Shoei-a. Svaki deo odaje sliku brižnog planiranja i odlične izrade. Fini klik i potpuno dihtovanje vizira na RF-1000 je meni samo san na Arai kacigi. Još kad se tome doda i niža cena RF-a od 20-30%, deluje mi sasvim logično da sledeći put kupovinu kacige započnem od Shoei-a. A fala bogu i da je dugo očekivani, novi Hornet konačno izašao i van japanskog tržišta pa ti eto još jedne validne opcije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

 

Smajser do suza si me nasmejao !

 

U potpunosti podrzavam trud clanova i MOTOHOLIC-a oko "prosvetljavanja" neupucenih bajkera koji misle da su frajeri sa vetrom u kosi. Ja sam novopeceni Bajker trenutno imam jet kacigu, jaknu sa protektorima i rukavice sa stitnicima od kevlara i nigde neidem bez opreme, zahvaljujuci BJ bikers forumu zvuci otrcano al je tako, jer ja idem onom devizom "budala se uci na svojim greskama, a pametan na tudjim"

 

Veliki pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AntiFabrikanT , 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: match not found

ja sam pao posle 5 godina i to 2 puta prosle godine.... nista strasno.. 1. put sam pao tako sto sam dizao skuter na zadnji pa sam ga previse podigao i onda se polupalo stop svetlo jer je udarilo o asfalt pa se i skuter zaneo i samo sam ga spustio (lego preko njega), a 2. put kad sam pao bilo je u voznji-vozio se uvece sa ortacima i isli onom biciklistickom stazom od ade do 25. maja(bazena), isao sam 25km/h i na nekoj krivini ja malo nago skuter, a na toj krivini bas bilo prasine koliko volite, i samo sam skliznuo 1-2 metra. Mogu vam reci da sam se bas lepo ogulio - desni lakat, leva noga na 3 mesta oko kolena i kod stopala... tako.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Ko kaze da dugo vozi motor a da nije pao, ili laze ili ne vozi.

 

jedna od NAJGLUPLJIH recenica koju nazalost koristi mnogo nazovi ''bikera''  :-[ >:(:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Ko kaze da dugo vozi motor a da nije pao, ili laze ili ne vozi.

 

jedna od NAJGLUPLJIH recenica koju nazalost koristi mnogo nazovi ''bikera''   :-[ >:(:(

 

Polako decko, polako...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Vece, 20-21 h biciklisticka staza pored Spensa u NS, vucem se poako iza brata koji vozi skuter, mozda 30 na sat. Zveram okolo ne bih li video nesto simpaticno suprotnog pola ili ko zna sta vec ne. Brat vidi da jestaza raskopana jer postavljaju neku cev i koci .... a stop svetlo mu ne radi. Nisam stigao ni da zakocim :( zalepio se u skuter ko marka na koverat. Srecom, nikom nista, motori citavi, ja sa malo crvene farbe na baru za uspomenu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

1. Drug me pita da proba motor (nikad nije vozio), dozvolim mu i napravim kobnu gresku i sednem iza njega (kao tako je sigurnije). Prva krivina, oko 50-60km/h, sljunak, prednja kocnica i patos. Ja srecom padnem na travu pa u kanal a on na beton, meni bukvalno nista (par masnica) a on sav oderan...

2. Vozim pravo (polako, mozda 30km/h) i odjednom iz garaze naglo izlazi auto u rikverc, pokusam da ga izbegnem ali me udaru u zadnji tocak, skroz me zaneo i naravno pad ali opet srecom bez ikakvih posledica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Ko kaze da dugo vozi motor a da nije pao, ili laze ili ne vozi.

 

jedna od NAJGLUPLJIH recenica koju nazalost koristi mnogo nazovi ''bikera''  :-[ >:(:(

 

Polako decko, polako...  ;)

 

cek ne razumem  ??? ??? kakav si ti biker ako se samo nadas kad ces pasti pa da budes miran ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Ko kaze da dugo vozi motor a da nije pao, ili laze ili ne vozi.

 

jedna od NAJGLUPLJIH recenica koju nazalost koristi mnogo nazovi ''bikera''   :-[ >:(:(

 

Polako decko, polako...  ;)

 

cek ne razumem  ??? ??? kakav si ti biker ako se samo nadas kad ces pasti pa da budes miran ??

 

Postoje samo dve vrste motorciklista:

 

1. oni koji su pali

2. oni koji ce tek padati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ko kaze da dugo vozi motor a da nije pao, ili laze ili ne vozi.

 

jedna od NAJGLUPLJIH recenica koju nazalost koristi mnogo nazovi ''bikera''   

 

Prvo malo razmisli kako se kome obracas. Nemas razloga nikoga da vredjas, posto ni po godinama ni po kilomertrazi ne mozes to da mi kazes.

Ako jos nisi pao, ne znaci da neces, to samo znaci neke druge stvari, a posto nemam nameru dda te vredjam, necu ni da ti ih objasnjavam.

 

Samo sam siguran da ces, kao i svi ostali, na zalost, pasti. Nadam se bez nekih povreda. A malo upotrebe kucnog vaspitanja ti ne bi skodilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Ko kaze da dugo vozi motor a da nije pao, ili laze ili ne vozi.

 

jedna od NAJGLUPLJIH recenica koju nazalost koristi mnogo nazovi ''bikera''   :-[ >:(:(

 

Polako decko, polako...  ;)

 

 

cek ne razumem  ??? ??? kakav si ti biker ako se samo nadas kad ces pasti pa da budes miran ??

 

Mali, nemam nameru da se prepucavam sa tobom, ali razmisli malo pre nego sto nesto napises. Prvo, izjava nije NAJGLUPLJA kako ti kazes, vec je surova realnost, probaj to da shvatis. Mislis li da si ti dovoljno pozvan da komentarises da li je neko nazovi "biker" ili nije.

 

I na kraju, nisam rekao da se samo nadam kad cu da padnem, ja bih najvise voleo da ne padnem vise nikad, ali jedno su zelje, a drugo realnost. Bez obzira koliko ja (ili ti, svejedno) bio siguran u svoje sposobnosti, ne mozes u saobracaju sve predvideti. Zato se i kupuje oprema. Ako znas da nikad neces pasti nemoj da je kupujes i da bacas pare samo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Gle nisam znao da cete neke reci shvatiti kao uvredu,s toga primite moje duboko izvinjenje...sto se tice onoga NAJGLUPljA izjava,to je moje misljenje koje se nece nikad ni promeniti,ja naravno nisam rekao da nikad necu pasti,i za to da niste bikeri se izvinjavam,nemogu ja da sudim ko je a ko nije to,ali PO MENI,naglasavam PO MENI,iako imam mnooogo manje iskustva takvi ljudi i nisu neki bikeri,...pa recimo da ja opremu kupujem da me ne produva vetar,a ne da cekam pad...

btw ima ljudi koji voze 30god pa nisu pali....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Koliko ja vidim ovde vise ljudi mora da pripazi sta pise.

Izjava : Ko kaze da dugo vozi motor a da nije pao, ili laze ili ne vozi. je zaista nepotrebna jer ima dovoljno nas koji dugo vozimo i zaista vozimo a nismo padali.

Ja vozim motore od svoje seste godine (da SESTE) i za te 24 godine koliko vozim nisam ni jednom pao. To naravno ne znaci da necu, NADAM SE DA NECU, ali ni u kom slucaju ne znaci da lazem ili da ne vozim motor!!! Zo znaci da imam srece i da koliko je to moguce reci : pazim.

A onakva izjava je onda uvreda za sve nas koji nismo pali! Ko uopste ima prava da tako nesto kaze???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja