Jump to content

Moto Zajednica

Naši padovi

Recommended Posts

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Kako si zveknuo odlicno si prosao, i sve to treba zahvaliti naravno kacigi.  Mislim da je tema vrlo poucna i da bi trebalo da je procita svako jer je pricana iz licnog iskustva i bez dlake na jeziku kako je rekao Motoholic. Kaciga uvek moze da se kupi nova a glava nikako. Dobro je da si ti OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Pa gde na Svetog Jovana da ludujes, zar ti neznas da je to rezervisano samo za izbore?

 

Salu na stranu, sad znam sto se nejavljas, bitno je da si dobro prosao, moglo je mnogo gore ali necemo o tome.  Puno pozdrava i cuvaj se jebena je ta Kalifornija!

 

Ajde cuvaj se!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Smederevo

drago mi je da si "dobro " prosao, tekst je  super, ajmo da ovoj nasoj deci damo primer kako treba ucestvovati u saobracaju, a mamini i tatini sinovi "sa vetrom u kosi" definitivno nisu IN

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NBG

Uf, dobro si prosao prijatelju. Eto sta znaci imati dobru i kvalitetnu kacigu.

Text je superiska, a kada su takva deca, neko mora da ih izbubeca, zakljucno sa njihovim roditeljima. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NBG

Ne znam da li da se hvalim ili da jadikujem.....slobodno mogu reci da imam toliko oziljaka, padova i poderotina od voznje bajsa ( jbg...ipak je to 2-tockas sa kojim mogu da doteram do 60-65 ) da nemam reci. Sreca, imam neobican " zaceljivajuci sistem "  ??? pa se neke povrede ni ne vide. Nikad nisam nista lomio, sreca, ali je bilo otvaranja listova na nozi, kopci ( ukupno ) kao na martinkama i oderotina gore nego da sam se sa lavovima borio.

 

Al sto su bili padovi i sudaranja, " besplatan prevoz haubom, hladnjakom i bocnim delovima " kamiona, autobusa i automobila....to je sou.

 

Najidiotskiji pad koji sam imao ( vule zna za njega )...kod nove Deltine zgrade ( Delta holding ) u pravcu prema Brankovom sam doziveo i najveci blam i najgluplji udarac svoga zivota.

 

Naime, vozim ja tako bajk ( srecom ne nesto brzo...mozda oko 30-35 ) i prolazi neka riba...ma mrak kako izgleda...utegnuta, sredjena...havarija. Naravno na tom putu ( uopste ) nije bilo onoga u sta sam tog dana udario. Bilbord. I to ne onaj mali, nego burazeru onaj king-size. Puko se ko nezdrav. Jos onako zacudjen i zabezveknut, sa par poderotina se cudim samom sebi.

 

Naime, taj bilbord nikad nije ni postojao, a bilo je iskopano samo malo temenje za njega ( dubine nekih 5 cm-a u betonu ) te ja po navici zveram okolo. Tako mi i treba kada gledam za utegnutim zenskama.  ::) ::)

 

Onda sam na pesackom prelazu poljubio jugica. Upali se zeleno za pesaka, krenem ja i naravno poteram ga malo brze. Lik ( verovatno da ispadne baja ) zakoci na pola pesackog i zakucam se u njega. Prelecem ja onako kaskaderski preko haube sa podignutim srednjakom i ugodno slecem na straznjicu.

Naravno liku sam prosuo pricu da mi bajk kosta soma evra i dekno mu 50 jura za nove felne  ;D

 

Najgori pad....na istoj raskrsnici kod Delta Holdinga, zeleno za pesake, ja malo dam gas da prodjem, pre nego sto se upali crveno. Znate sami kako nemaju ivicnjaci, da bi bicikl prosao i da je ofarbano u zuto.

Upali se crveno, ja na prednju i na tom zutom ofarbanom ( nisam uopste od odsjaja video ) bila mala barica. Prokliza prednji tocak, leva noga mi spadne sa pedale dok je desna pod inercijom obrnula pola kruga na pedali.

 

Rezultat > Pedala mi usla jedno 3 cm-a u meso lista leve noge. Nisam mogao hodati, srecom te sam imao " prv pomoc sa sobom " poznavajuci da sam rodjeni baksuz. A pogled prelep....vidim kako mi zivo meso i vena pulsiraju....milina. Cas anatomije. A dan posle sam isao na fax na upis...uzas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

 

 

kod nove Deltine zgrade ( Delta holding ) u pravcu prema Brankovom

 

 

 

 

Najgori pad....na istoj raskrsnici kod Delta Holdinga, zeleno za pesake,

 

tebi ce delta i miskovic da dodju glave. Odaberi brate neku drugu rutu :D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NBG

 

 

kod nove Deltine zgrade ( Delta holding ) u pravcu prema Brankovom

 

Najgori pad....na istoj raskrsnici kod Delta Holdinga, zeleno za pesake,

 

tebi ce delta i miskovic da dodju glave. Odaberi brate neku drugu rutu :D ;D

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Prijatelju vazno je da si ti ok,svaka ti cast na tekstu vrlo poucna situacija hvala bogu da se sve zavrsilo kako treba bez opreme ni do prodavnice ne idem uvek ali uvek nosim opremu desavalo mi se da se face smeju meni uoci kao vidi budala u full opremi na +40 nek se oni smeju ali jedno ja znam ja opremu nosim zbog samog sebe i zbog nikog drugog,off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Sine Bane, nadam se da si otishao na scanner da snimish vrat i glavu, to je strasno veliko opterecenje na vratnu kicmu i sve ostalo sto se tu nalazi, bez trunke shale, ovo je vrlo ozbiljna situacija, dobro si proshao i Bog te pogledao na Svetog Jovana,

 

Teks stvarno treba da ide na naslovnu stranu i to odmah, jako je "edukativan" za mladje generacije...

 

Pozdrav i brz oporavak,

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Srećan što čitam tvoj pad iz tvojih ruku u ovoj temi, a sve zahvljajujući kacigi. Kao jednom od omiljenih članova konstatujem da mi ostali možemo da kažemo - Zbogom Shoei i hvala ti, Motoholic je dobro. Tema je nekako... lepljiva.

 

najzli

drago mi je da si "dobro " prosao, tekst je  super, ajmo da ovoj nasoj deci damo primer kako treba ucestvovati u saobracaju, a mamini i tatini sinovi "sa vetrom u kosi" definitivno nisu IN

 

Brate Bane, ipak mi je zao sto si pao. Svaki pad ostavlja neke posledice, a pogotovo direktan pad na glavu.

Ovaj tekst, tvojom rukom pisan, ima posebnu tezinu. Ne poznajem nijednog motoristu koji u tolikoj meri kao ti vezba po poligonima razne situacije sa motorom kako bi  bio sto spremniji da 'odgovori' u 'odredjenom' trenutku. Kako u saobracaju, tako i u offroad vozni postoje iznenadjenja koja se dese, kako i sam navodis, dok kazes 'k'.

 

Iskreno se nadam da posle ovog pada neces imati nikakve tegobe.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

 

kod nove Deltine zgrade ( Delta holding ) u pravcu prema Brankovom

 

Najgori pad....na istoj raskrsnici kod Delta Holdinga, zeleno za pesake,

 

tebi ce delta i miskovic da dodju glave. Odaberi brate neku drugu rutu :D ;D

 

 

srecom te sam imao " prv pomoc sa sobom " poznavajuci da sam rodjeni baksuz.

 

 

Ti da ne kupujes motor ni slucajno !!!  ;D ;D :D

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

nemogu da citam ovoliki tekst,svaka ti cast sta god da si uradio i sto si napisao ovoliko

 

Znaci, mislio sam da sam sve video na ovom forumu... KRALJU!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Glava je na ramenima, a mislim da to nema mnogo veze sa srecom.

 

Valjda se i poslije ovog udarca u glavu sjecas da treba da mi uplatis na ziro racun...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Vankuver, Britanska Kolumbija

Najvažnije je da si ti dobro Motoholic.

 

A, veliko hvala što si se potrudio da podeliš ovo iskustvo sa svima. Jako važan tekst, posebno za domaće klince koje hormoni i nakaradni sistem vrednosti guraju u povećan rizik i opasnost.

 

Svideo mi se (ako nije neukusno tako okarakterisati) tvoj opis i dramatizacija sâmog pada. Zaključak je i dramatičan i jasan: incident najčešće nije nešto što se registruje unapred, pa ja tu sad kao nešto izbegavam, pa se bira najbolja opcija, pa sve to traje nekoliko sekundi itd... Ne!

U većini slučajeva mi samo registrujemo da nam npr. ruka visi nekako čudno preko glave, ili da se vid izoštrava kao kod buđenja iz sna, a mi ležimo na nečemu što nije krevet. Poenta je da u većini nesreća mi nemamo taj luksuz vremena da se čupamo iz situacije koja je već gusta jer se sr***a događaju i brutalno i fantastično brzo.

 

Zato priručnici dobre vožnje savetuju:

- Non stop skeniranje vidokruga od 180 stepeni ispred i povremeno, ali redovno skeniranje i svioh 360 stepeni oko nas. Pogled usmeren daleko u smeru u kojem se krećemo, a ostaviti periferijskom vidu da skenira i registruje sve potencijalne elemente opasnosti. To iskusniji vozači rade već po automatizmu, ali može da bude problem kod mlađih vozača koji se nekad uljuljkaju lažnim osećajem sigurnosti misleći da su im refleksi dovoljno 'oružje' za sve probleme u vožnji. Ali, kao što napisah gore, kod incidentnih situacija nekada vreme za reakciju jednostavno ne postoji i eto onda #$"**#.

- Puna 'ratna oprema' je jednostavno neophodna. To je sastavni deo motociklizma i jednostavno tako to treba i prihvatiti. Osim ako ne volite da svojom sopstvenom kožom presvlačite asfalt.

 

Na žalost, nekada ni sve tehnike, a ni oprema nisu dovoljni. Jenostavno motori su među najranjivijim učesnicima u saobraćaju i sh*t happens. Na nama je da rizik minimizujemo koliko god je to realno moguće.

 

Zato uvek oprez, puna koncentracija i All The Gear All The Time (ATGATT)!

 

Još jednom fala za članak Motoholic. Neprocenjiva vrednost za sve nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Hvala svima na pozitivnim komentarima!  Dva dana posle pada tikva je dobro, vrat je OK, ramena i ledja isto tako, ništa ne boli, nema vrtoglavice, dakle sve je OK.  Na snimanje nisam išao; mislim da nema potrebe (Gremline, hvala na brizi ;) ) jer stvarno ne osećam nikakve posledice.  Jedino što je pretrpelo povredu je moj novčanik - Shoei nije baš jeftin.  Al' nema veze, novu glavu ne bih mogao da kupim ni za kakve pare, tako da mi kacige nije žao.

 

Dve stvari su na mene ostavile utisak tog dana i navele me da opišem dogadjaj ovde.  Prvo, bio sam iznenadjen jačinom udarca, pogotovo što nisam išao mnogo brzo.  Da se razumemo, padao sam ja i ranije - nije mi ovo prvi put - al' nikad nisam baš ovako zabo glavom u tlo.  Sad mogu da se smejem i da slušam kako me Mark zajebava, al' bez kacige bi bila totalno druga priča.  Druga stvar koja je na mene ostavila utisak je ona skupina budala na quad-ovima bez kaciga.  Da je neko od njih pao kao ja, osetio bi vetar u mozgu a ne vetar u kosi.  I šta bi onda bilo?  Rekao bi možda, "pa dobro sam sam kriv - nisam nosio kacigu"?  Jes qrac!  Odmah bi tužio vlasnika zemlje gde je pao (što nije stavio ogradu i upozorenje da tu ne treba voziti) i proizvodjača mašine s' koje je pao.  Oni su odgovorni a ne on!  Svi ti što se kurče bez kacige su kurčeviti samo dok se nešto ne dogodi, a kad se nešto dogodi onda je svako drugi kriv samo nisu oni.  I ta stoka uči svoju decu da se isto tako ponašaju.  Radi šta 'oćeš, a ako se desi sranje, upiri prstom u drugoga.  Počelo je mnogo, ali MNOGO, da mi smeta takvo ponašanje. >:(

 

Elem, sve je dobro što se dobro svrši, tako da i ovaj pad sada nije big deal.  Al' uvek treba imati u vidu da voziti motor nije isto što i štrikanje, tako da - uvek puna oprema, i pamet u glavu.

 

Uf, dobro si prosao prijatelju. Eto sta znaci imati dobru i kvalitetnu kacigu.

Text je superiska, a kada su takva deca, neko mora da ih izbubeca, zakljucno sa njihovim roditeljima. >:(

Prvo roditelje pa onda njih. Usranom motkom pa u rudnik, što bi rekla moja pok. baba.

 

Prijatelju vazno je da si ti ok,svaka ti cast na tekstu vrlo poucna situacija hvala bogu da se sve zavrsilo kako treba bez opreme ni do prodavnice ne idem uvek ali uvek nosim opremu desavalo mi se da se face smeju meni uoci kao vidi budala u full opremi na +40 nek se oni smeju ali jedno ja znam ja opremu nosim zbog samog sebe i zbog nikog drugog,off.

 

Imamo istu filozofiju. Las Vegas, Avgust mesec, 112 stepeni Farenhajta (45 Celzijusa), kome je smešno nek se smeje:

 

186957927-M.jpg

 

Jel si progovorio neki strani jezik posle pada ?!? ;D ;D ;D ;D

 

Na žalost nisam. :( A baš bi mi koristilo da bolje pričam Španski. :)

 

Eh sta te sve ceka na onoj Baja pustinji, nek si ziv i zdrav! da si pao na noge ko zna sta bi bilo ;)

 

Alpinestars motocross čizme do kolena, na kolenima štitnici.  Oklopljen sam od glave do pete. :D  Doduše da sam prvo udario ramenom verovatno bih slomio ključnu kost.

 

Najvažnije je da si ti dobro Motoholic.

 

A, veliko hvala što si se potrudio da podeliš ovo iskustvo sa svima. Jako važan tekst, posebno za domaće klince koje hormoni i nakaradni sistem vrednosti guraju u povećan rizik i opasnost.

 

Svideo mi se (ako nije neukusno tako okarakterisati) tvoj opis i dramatizacija sâmog pada. Zaključak je i dramatičan i jasan: incident najčešće nije nešto što se registruje unapred, pa ja tu sad kao nešto izbegavam, pa se bira najbolja opcija, pa sve to traje nekoliko sekundi itd... Ne!

U većini slučajeva mi samo registrujemo da nam npr. ruka visi nekako čudno preko glave, ili da se vid izoštrava kao kod buđenja iz sna, a mi ležimo na nečemu što nije krevet. Poenta je da u većini nesreća mi nemamo taj luksuz vremena da se čupamo iz situacije koja je već gusta jer se sr***a događaju i brutalno i fantastično brzo.

 

Zato priručnici dobre vožnje savetuju:

- Non stop skeniranje vidokruga od 180 stepeni ispred i povremeno, ali redovno skeniranje i svioh 360 stepeni oko nas. Pogled usmeren daleko u smeru u kojem se krećemo, a ostaviti periferijskom vidu da skenira i registruje sve potencijalne elemente opasnosti. To iskusniji vozači rade već po automatizmu, ali može da bude problem kod mlađih vozača koji se nekad uljuljkaju lažnim osećajem sigurnosti misleći da su im refleksi dovoljno 'oružje' za sve probleme u vožnji. Ali, kao što napisah gore, kod incidentnih situacija nekada vreme za reakciju jednostavno ne postoji i eto onda #$"**#.

- Puna 'ratna oprema' je jednostavno neophodna. To je sastavni deo motociklizma i jednostavno tako to treba i prihvatiti. Osim ako ne volite da svojom sopstvenom kožom presvlačite asfalt.

 

Na žalost, nekada ni sve tehnike, a ni oprema nisu dovoljni. Jenostavno motori su među najranjivijim učesnicima u saobraćaju i sh*t happens. Na nama je da rizik minimizujemo koliko god je to realno moguće.

 

Zato uvek oprez, puna koncentracija i All The Gear All The Time (ATGATT)!

 

Još jednom fala za članak Motoholic. Neprocenjiva vrednost za sve nas.

 

Slažem se sa svim što si rekao. Ovo da se udes desi jako, jako brzo je jako, jako teško objasniti nekome ko se nikada nije lupao.  Pre jedno 10-ak godina imao sam čeoni sudar kolima kad je jedan majmun prešao iz svoje trake u moju.  Od prilike je izgledalo ovako: vozim i razmišljam šta da spemim za večeru kad dodjem ku... miris baruta u vazduhu, stojim u mestu, u krilu mi je izduvana vazdušna vreća koja viri iz volana, i ja se pitam, "Šta je bre sad ovo?"  Dakle nula, ali NULA sekundi za: (1) primećivanje da je drugo vozilo prešlo u moju traku, (2) odluku kako najbolje reagovati, (3) sprovodjenje odluke u delo i uspešno izbegavanje opasnosti.

* Vazdušna vreća smrdi na barut kad se aktivira.

 

Dakle, korisno je i neophodno uvežbavati kočenje i manevrisanje motorom i znati šta valja činiti u raznim situacijama, ali takodje treba računati i na to da vrlo lako može da se desi da nećeš imati ni malo vremena za bilo kakav manevar.  U tom slučaju oprema je jedina stvar osim Božije pomoći koja ti može spasiti glavu.

 

Još jednom, hvala svima na komentarima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Motoholic, da si ti nama živ i zdrav. Iskustvo više, još kad tako malo košta (bolje kaciga koju ćeš već ustra da kupiš, nego ruka/ključna kost/noga, čije zarastanje traje 3-6 tjedana)...

 

Ne mogu da razumijem da neko ima, ne može da nosi opremu, jer kad Dainese može da napravi ovakvu majicu (jeste da košta 30 eura, ali u potpunosti izražava ono što treba da izrazi), onda stvarno ne mogu da razumijem likove bez opreme...

 

Pozdrav.

 

 

 

 

post-1292-12878992989941_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

A ja se iskreno nadam da su ovi sa "vetrom u kosi" nesto naucili iz ovog tvog pada...

;)

 

Ja u to verujem koliko i u to da ce danas marsovci da zauzmu zemlju  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja