Jump to content

Moto Zajednica

Naši padovi

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pancevo

Jeste da malo para ushi,ali definitivno su u pravu kada kazu da se bajkeri dele na one koji su pali,i na one koje ce tek pasti. Bojim se da priznam,ali definitivno je tako ! ja sam 2 puta ozbiljnije pao (ostale su mi male posledice,uglavnom jake oderotine i oziljci po telu) i jednom nesto lakse. Prvi put pao sam pre 3 god kada sam vozio svoju hondu varadero 125, i drugi takodje put takodje sa istog motora,prosle godine. Ove godine ,ostao sam citav  i nosim samo divne uspomene iz ovog leta. Definitivno bih voleo da tako i ostane za u buduce,a naravno to bih zeleo i svima vama ! Mada,jasno mi je da redje padamo na svoje greske,a mnogo vise na tudje greske ljudi u saobracaju ,koji nas ne vide ili ignorisu ili misle da ce uspeti da izlete i prolete tu raskrsnicu brze nego sto mi prodjemo.... nazalost,nije uvek tako .. ! Svako dobro !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Cacak

Padao sam vise puta. Prvi put je bilo sa apn-om po makadamskom putu u parkiran kamion bez posledica po mene a na motoru je pukao far. Drugi put je bilo sa BT-om izklizavanje zbog neprilagodjene brzine uslovima puta i stanju saobracaja. Sav sam se ogulio, a motoru nije bilo nista. Treci put sam okinuo sa suvozacem (takodje na BT-u ) zbog njegovog neznanja. Naglo je cimnuo u stranu pri ulasku u krivinu, isklizali smo a nista nam nije bilo, ni motoru. Cetvrti put opet BT opet sa suvozacem. Uzrok je brzina, a i kocnica je hvatala na kraju uz zestok pritisak. Ispred nas se zaustavio auto a mi da ne okinemo u njega uhvatimo kanal pored puta i tako se provozamo kanalom bez zaustavljanja jer kocnica kao da nije bilo a na kraju kanala udarimo prednjim tockom u betonsku plocu koja je uspravno postavljena. Ortak preleti preko mene i motora a ja i motor padnemo na stranu. Mi se malo se ugruvamo a motoru opet nista! Nesalomiv je bio taj BT! Inace sva cetiri puta sam bio bez ikakve opreme. Peti put sam u Sapcu na moto skupu u defileu posle malo pijancenja raspalio Yamahom a takodje u Yamahu. Ostao sam na motoru a izgulio sam far i masku.Takodje sam na toj istoj, mojom prvoj Yamahi R6 imao peh u maju ove godine na 250 kmh na auto putu mi zakucava motor ali osim malog "hvatanja po putu" sa motorom nista bitnije se ne dogadja ako tako mogu da kazem! Poslednji put sam pao u Novoj Varosi u junu ove godine sa drugom Yamahom R6. (sesti put!)Tog dana sam pojurio da "ubijem" kilometrazu da bi sto pre uradio servis i mogao da vozim vece brzine!!... Na putu od Cacka do Brodareva sam uletao u makazice i izletao iz krivine, a u povratku sam opet izleteo doduse zbog peska na kolovozu ali i zbog brzine, a onda sam pao! Na istoj onoj krivini iz koje sam izleteo prvi put! Uzrok je bila brzina i neiskustvo. Motor se zakucao pod bankinu a ja u asfalt. Srecom imao sam kacigu i jaknu pa sam se samo ugruvao. Motor je bio ostecen solidno(iskrivljena viljuska, oguljene plastike...) ZAKLJUCAK: Ne treba juriti i pokusavati da budes ono sto nisi. Treba uzivati u zivotu-voznji. Ja sam imao srece, hvala gospodu bogu, sto nikako ne znaci da cu je imati i sledeci put ako ne daj boze dodje do njega i da treba da nastavim jurnjavu i pokusaj da za "dva dana" postanem "vozac". A ni vi! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Padao sam vise puta sa skutera, sto mojom greskom sto tudjom. Padovi su uglavnom prolazili sa ogrebotinama ali poslednji put u januaru je bilo istezanja ligamenata na desnoj nozi. Padao sam prvih 2000 predjenih kilometara zbog neiskustva i lude voznje, to je ono kad mislis da znas, a ne znas. Posle tih padova preso sam jos 4000km skuterom i nisam imao problema iako sam nastavio da vozim brzo kroz grad. To iskustvo sa slabim motorom mi je mnogo znacilo za kasnije. Kupio sam pocetkom juna ybr 125 i do sad presao 6500km i iako sam se mnogo izivljavao na njemu nisam imao problema osim nekih zajebanih situacija sa preticanjem na punu liniju u levoj krivini.

 

Poslednji pad u januaru je bio za mene najtezi koji sam imao. Bilo je hladno vece i put je na tom mestu bio mokar od vode koje su na put prosipale prodavacice posle ciscenja lokala. Ja se vracao od druga i bio nesto nervozan zbog nekih problema koje sam tada imao (ljubavnih problema). Stajem na semafor iza nekog auta i cekam zeleno. Auto krece i ja se pribijam uz njega na oko metar, dva i idemo zajedno 50km/h i od jednom ne znam sta mu bi i prikoci naglo i opet dade gas i krene dalje, ja se malo uplasio jer nisam imao iskustva a ni vremena da ga izbegnem. Prikocim naglo prednjom kocnico onako panicno jako i prednji tocak prokliza kao po ledu. Motor ode u levu stranu oboren na desnu a ja padam na desnu stranu na desnu nogu i od brzine pocnem da se kotrljam. Motor nastavi da klizi oboren na desnu stranu i zaustavja se kod znaka. Ja onako sjeban ustajem i nisam ni primetio da me boli noga, dizem motor palim ga i brze bolje kuci dok nije naisla policija. Kada sam stigao ispred kuce silazim i krenem desnom nogom da pritisnem nozicu da bi podigao motor na njih i tada sam samo osetio neko pucketanje na clanku i od tada nisam mogao da stojim tri dana na tu nogu. Sreca pa sam na sebi imao koznu jaknu sa protektorima i kacigu i neke obicne tanke rukavice za zimu. Kao sto rekoh imao sam istezanje ligamenata na desnoj nozi i ogrebotine na kolenima a laktove mi je spasla jakna a kacigom nisam ni dodirnuo asvalt. Na motoru je bilo par ogrebotina i volan je glavio u desnu stranu ali se kasnije sam nekako vratio. Ovaj lik sto je bio ispred mene verovatno nije ni video da sam pao i nastavio je sa voznjom. Eto tako je to bilo i od tada sam shvatio neke stvari tako da ubuduce nisam imao problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

Pao sam stotinak puta  ;D Bez sale.

Prvi pad koga se secam je bio sa APN4. Nije imao zadnju kocnicu a ja neiskusan i na centru sela neki sljunak. Pozajmio od druga da se provozam i nabo prednju...ogrebotine i nista strasno.

Kasnije sam imao svoj Tomos 15 SLC. Celo leto sam vozio bez kocnica (ni prednju ni zadnju nisam imao ) Bar jednom dnevno sam padao sto je pretpostavljate popravilo prosek mojim padovima.

Hvala bogu bez povreda sam prolazio. Kocio sam tako sto sam se naginjao i zanosio. Pa kada lose procenim...

Zato danas mogu da napravim policajku da ne spustam nogu :)

E onda sam kupio CZ 350.

Jeitini padovi dok sam vezbao da vozim stojeci na sedistu uspravljen.

Ali jednog dana krenem kod Gedze, kad eto ti. Covek skrene direktno u mene i dan danas nosim platinastu plocicu uz butnu kost.

Izgubio sam svest na 20 minuta, nisu mogli da me operisu je sam licem klizio po asfaltu, pa sam cekao 10 dana da otpadnu kraste...Bilo je strasno. mesec dana u krevetu. posle mesec dana da se uspravim. Onda sam morao da vozim brata da mi menja brzine, posto je leva noga u pitanju, a motor mi je dao Rasa bajker.

Posle sam opet imao razne padove tipa u Krcedinu upadnem u trag od traktora i sl.

Sve u svemu, dosta mi je padanja, kao sto to vec neko rece :>

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YamahaTDM850

Eto i ja da se upisem  po prvi put :D...juce oko pola 5 kod Kolonijan sana, na semaforu  dok sam kocio da stanem na  zuto .. proklizao mi prednji tocak. Pretpostavljam da tamo  ima puno ulja tako ...pazite. Inace sam se malo ugruvao i poljuljao ponos!!! |Ali se nedam ja tako lako! ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ljudi znam da idem u OFF, ali moram nekom da ispricam da bi mi bilo lakse. Malo pre dok sam divljao kolima dodjem pred krivinu i ja u nizu i prodjem skoro celu krivinu bez problema. Medjutim na kraju krivine naletim na neko blato na putu a kao sto i sami znate put je danas mokar i klizav. Da nastavim: izlecem iz desne krivine i pred sam kraj krivine auto baci u desnu stranu, ja kontru a on zabaci i u levu i vise nisam mogao da ga ispravim. Klizao sam bocno i nasadim se prvo na bedem pa onda levom ivicom udarim u ogradu a desnim tockom u banderu koja je bila metar ispred ograde. Zaglavim se ja tu, izadjose ljudi iz dvorista i poguraju me u rikverc da izadjem, ja izadjem i zahvalim im se i cao. Ne znam, ali za nas budale kao da ima neki poseban bog. Toliko sam imao srece da mi je na desnoj ivici samo otpao deo zmigavca i malo naprso branik a na desnoj guma udarila u banderu i amortizovala da ne udari lim. Inace vozim Fiat Tipo disel, da sam sjebao krilo cale bi me lincovao i ne bi vise vozio auto dok ga ja ne kupim. Veeeelika sreca u nesreci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Smed.Palanka

Moj prvi pad i nadam se poslednji se desio prosle godinu u junu.Vozio sam Yamahu Belugu 125.Ako ste bili na motorijadi u S.Palanci znacete kakva je nizbrdica kad silazis sa Mikulje.Taj ceo dan je padala kisa.Cim je stala ja se lepo obukao i otisao da se  vozim sa burazerom.Krenuli ja i on nizbrdo kao manijaci.Vidim psa sa leve strane i pocinje da prelazi u moju traku,pokusavam da ga izbegnem ali mi ne uspeva.Udaram ga i padamo.Srecom imao sam Shoei kacigu.Ugruvao sam se dosta i vadili mi kamenje iz levog ramena i potres mozga.Moj burazer se izgulio dosta.Kaciga izguljena svuda u krug i odlomljen vizir.A motoru polomljenje sve plastike iskrivljena viljuska....i  kuce mrtvo.Dva dana sam prelezao nisam mogao da se pomerim.Odmah posle toga sam opet seo na drugi motor i nastavio da vozim.Tada sam imao 15 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Malo sam zakasnila sa odgovorom na ovo pitanje ali sam se skoro i pridruzila sajtu.UF  padovi, udesi! tori je moj prvi motor bio sa kojim nisam imala nista slicno ali kada sam dobila CAGIVU 50cm u toku prvih mesec dana sam tri puta pala svojom greskom naravno,vozila sam je 6 god. i imala 14 P A D O V A,odnosno sobstvenih gresaka koje sam zapamtila.nakon perida koji je trajao 5 meseci bez pada imala sam 4 U D E S A . prvi udes kada me je devojka na semaforu udarila autom ,zapricana skretala i naravno nije me videla.Malo ugrozeno lice sam imala,zbog male kacigice koja je spala pri padu i naravno kolena,laktovi itd.da ne davim detaljima.Drugi udes sam dozivela prilikom izletanja jednog dede koji je vozio nocu neosvetljen APN.Treci isto semafor kada je taksista lose procenio moju brzinu i skrecuci ispred mene zakocio mi na sred puta,(situacija ni levo ni desno nego preko haube).Cetvri udes se desio na glavnom putu na kom sam se kretala da bi zena u autu iz sporedne ulice izletela ispred mene negledajuci!toliko put osetila asfal ali ostali su mali oziljci,sreca nikakvih povreda velikih.bogami ducati me slizi mnogo bolje nego 50 ccm ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

i ja sam pao par puta ali cemi ostati u secanju smederevo moto skup boldor 900f2 tezak ko tucak ja 168cm,polako po travici kad ono dasa sa trajkom u rikverc tras nije me ni video,,naravno nije ni stao ode covek,,,a ja pao na bok koprcam se ispod nemogu da izadjem auspluh pece po nozi,,pritrcase neki ljudi podigose motor pa onda po redu,,vadi zavoje opekotina 20cm previjaj hladi sa nekim pivom joj sto je peklo, a lik sa trajkom prolazi i smeje se ko kreten,,,boli ga cosak sto me otkinuo,,sva sreca samo mi maska naprsla,,i tako postoje neki motorasi koji nemare za druge,,,i zato pamet uglavu kao sto neko rece vozi kao da si nevidljiv,,,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Crna godina, ali doci ce nova uskoro  ;D

 

1979-2006. - nekoliko padova sa APN4 na snegu i ledu, sa motociklom nisam pao nijednom za 10 godina "radnog staza" .

 

2007.

 

-April- Honda CB400N Popustila koncentracija, kasno kocenje, zablokirao nekoliko puta prednji tocak, i bliski susret asfaltom. Najtezi pad ujednom ove godine, bolelo me rame mesecima posle.

-Jun- Transalp - Transfagarasan, Rumunija. Led na putu, natovaren, dvaput na oko 25 metara.

-Avgust ( ? ) - Temerin, nekoliko metara dugacka flekaca od ulje na putu, nekoliko modrica, ogulio malo koze, od opreme samo jakna i kaciga

-Novembar - Sabac - rezanci ( par tona ) od secerne repe na mostu...klizanje par metara...  puna oprema, pa ne boli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

E ja sam pala na jednom času vožnje (iz mesta :(instruktor je bio ispred sa likom koji uči da vozi kola! Ja iza, a on krene, stane, krene, stane, a ja još uvek nesigurna, ispod mene blato do kolena, i ne znam šta se desilo, bila sam nestrpljiva da krenem, mislila sam da će moron da napokon krene (po ko zna koji put), i ja krenem pre vremena pa zakočim, motor (BT, 50 kubika) prokliže, ja u strahu, mahinalno dam još jači gas, strašno počeo je da me baca na sve strane. Još gore ispred mene instruktor sedi sa tim debilom i nema pojma šta mi je... krenem motorom na njegova kola, i srećom (uf, dobri refleksi), ja u onoj frci skontam, ne na njegov auto, smotam i lepo kao skijaši padnem u ono blato.

Nije bilo ništa strašno (odvaljeno pola ručice od kočnice:). Kaže da je bio veliki motor, slomio bi me svu, a ja mu kažem da da, tako je to kad ste hteli da jednim udarcem ubijete dve muve (dva kandidata za B i A jedan čas!). Sela na motor onako blatnjava istraumirana i odvezla se kod drugarice  da popijem kafu, i nastavili čas.. sve je bilo posle OK.

Zašto bi me nešto banalno kao mali pad sa motora demoralisalo ili uplašilo...eto to je moj prvi pad (na obuci, a za kasnije kad se dočepam sopstvenog motora, videćemo... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NBG

koliko god zvucalo debilno......ako nemate " apoteku za poneti ", za ogrebotine i povrede manjeg stepena ( poderotine i sl ) prirodni amonijak ( jelte, pis pis ) je takodje dezinfikaciono sredstvo....pa sad....koliko prednosti toliko i mana  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

koliko god zvucalo debilno......ako nemate " apoteku za poneti ", za ogrebotine i povrede manjeg stepena ( poderotine i sl ) prirodni amonijak ( jelte, pis pis ) je takodje dezinfikaciono sredstvo....pa sad....koliko prednosti toliko i mana  ;D

 

jel prijatelju,da te pitam,jel bi ti vadio gedoru na ulici?  ;D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Yamaha R1 - 2005

Prvi put sam pao ove godine i to na pocetku sezone i to malo zesce.

Vracao sam se sa drustvom koje je bilo u kolima a ja na kawi 600ninja, sa Zlatibora pa na Taru, preko Valjeva pa za Beograd.

Negde posle Bajne Baste u mestu Rogacica nailazim na krivinu i tu odjednom NEOZNACENI radovi na putu, mnogo

prasine i malo veca brzina zadnji tocak stize prednji i pad neminovan. Klizeci prolecem lezeci na bok sve sa motorom tik pored kola u susednom

smeru i motor leti u zicanu ogradu a ja ostajem pored puta(vise srece nego pameti). Oprema je odradila svoje sem pantalona posto mi je noga ostala ispod motora. Oporavak mesec dana, ali najvaznije bez posledica  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ko kaze da dugo vozi motor a da nije pao, ili laze ili ne vozi.

 

Raskrsnica, semafor. Crveno. Ja cekam zeleno, u nameri da idem pravo. Preko puta mene Lada 1200 dala svoj levi zmigavac. Ja imam prednost, ali polako, videcemo. Pali se zeleno, polazim, jako sporo, tip krece, mota levo i usporava. Znaci, sacekace da ja prodjem. Jok, mamlaz salta iz 1. u 2. dodaje gas i bocno se zabija u mene. Isao sam oko 10, 15 na sat. Pogodio je srecom, Jawu 350 u cilindar sa prednje strane, tacnije u lulu auspuha. Ona je stala u mestu, ja sam presao u avijaciju, pravo ka semaforu ispred, pa malo udesno. Nekako, tad sam trenirao gimnastiku, uspem da se okrenem u vazduhu i da se docekam na rame i da amortizujem udarac kotrljanjem.

 

Mamlaz je gurao Jawu, na koju je najasio prednjim tockovima, tako da nije mogao da skrece, jos 20m.

 

Secam se, ja lezim i prvo hocu da vidim da li mogu da se pomerim, da osetim da li me nesto boli. On izlazi iz kola i kaze "A ja se pitam otkud pesak u sred raskrsnice". Nije me video, kaze, meni bila upaljena svetla, raskrsnica osvetljena.

 

Suma sumarum.... polomljena dva vratna prsljena, potres mozga /u kotrljanju sam zakacio asfalt glavom, naravno bez kacige/, raznet palac na levoj nozi /imao sam cizmu, ali noga ostala ispod menjaca, kako sam hteo da presaltujem/.

 

Sanc kragna 6 nedelja, bolnica 2, 3 nedelje. Sav tako ufaclovan, iskocio sam kroz prozor bolnice /posto sam lezao u parteru/ i na uzasavanje gl. med sestre Verice /divna zena/ sam uzeo od nekog tipa MZa i provozao po bolnickom krugu. Verujem, da nisam tada to uradio, vise verovatno ne bih seo na motor. Od onda, ni do radnje ne idem bez kacige. Godina je bila 86. vozackog staza, jedno 3 godine, sa manjim, manje vise bezazlenim padovima. Sve se desavalo na 150m od moje kuce.

 

Asfalt je uvek tvrdji od glave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Najudobnija kaciga koju sam ikad nosio, i koja je krasila moju glavu poslednje dve godine, juče je ispunila misiju za koju je napravljena i otišla je u zasluženu penziju. Da, ovo znači da sam juče zabo glavom u zemlju, i osim manjeg potresa mozga ostao čitav.

 

Moj prijatelj Mark i ja smo odlučili da provedemo jučerašnji dan u prašini i kamenjaru blizu njegove kuće.  Ja sam vozio moj novi dirt bike; Mark je jahao njegov quad (to je onaj "motor" sa četiri točka).  Igralište nam je bilo nekoliko omanjih brda, ispresecanih zemljano-kameno-peščanim putevima, i dolina izmedju njih ispunjena silt-om.  (Ne znam kako da prevedem silt; veoma fina prašina koja liči na talk ili brašno, al' crne boje.)

 

Vožnja je bila prava uživancija, što zbog lepog vremena, što zbog dobrog društva, što zbog interesantnog terena (čas pesak, čas silt, čas zemlja, čas kamen).  Najinteresantniji je bio upravo silt – zamisli 50-ak hektara lepo poravnatog brašna dubine oko 30-ak centimetara!  Ako ljosneš nema veze, k'o da si pao na perjani jastuk.  Tu sam i proveo najveći deo vremena vrteći se u krug, praveći osmice i vozeći cik-cak, trudeći se da skrećem što oštrije i obaram motor što više dok nije bio skoro vodoravan sa zemljom.  Ma milina.

 

Elem, po sred doline sa silt-om ide zemljani put.  Tvrd zemljani put.  Nekoliko puta sam prešao preko njega jurcajući sa jedne strane doline ka drugoj.  Bez problema.  Dok pri jednom prelazu nisam prevideo vrlo jednostavnu stvar, a to je da silt zbog svoje finoće može vrlo lako da sakrije kanal koji ide pored puta.  Brzina nije bila mnogo velika, rekao bih 60-ak km/h.  Prednji točak naglo trza u levo, motor me kao bik zbacuje sa sebe, osećam snažan udarac u potiljak, propraćen jakim bolom u prednjem delu lobanje iznutra.  To se zove potres mozga, za one koji nisu nikada išli na kurs prve pomoći.  Otvorim oči, kapiram da ležim na ledjima, glava me boli pa rastura, pred očima mi je mutno, reko' mora da su mi spale naočare.  Al' naočare nisam nosio nego sočiva, znači vid mi se zamutio od udarca.  I vrti mi se u glavi, ne mogu da ustanem.  A trudim se da ustanem, znam da je Mark jedno 100-ak metara iza mene i da je video pad; možda malo glupo zvuči, al' hteo sam da odmah ustanem da se on ne nasekira da sam se ozbiljno sjebo.  No ne uspeh da se podignem sa zemlje, samo sam mu pokazao palac na gore kad se uparkirao pored mene.  Rekoh mu da sam lupio glavom o zemlju baš jako; on reče da je video i da ležim još malo dok se ne povratim.  Posle jedno minut nebo konačno prestade da se vrti, pa se polako digoh na noge.  Sve je na mestu, ništa slomljeno.  Glava boli doduše, al' dobro, proći će.

 

E sad, za one koji se do sada nisu lupali motorom da vam objasnim jednu stvar: pad se desi u deliću sekunde.  To nije kao na filmu, ti kao vidiš da ćeš da padneš, pa kočiš, reaguješ, aaaaaaa – tras.  Ne, tras se desi ne dok si rek'o "keks", nego dok si rek'o "k".  Za tren oka.

 

Druga stvar; i po sopstvenom osećaju i po Markovom vidjenju, ja sam pao direkt na glavu.  Salto u napred, pa potiljkom o ledinu.  I to ne u silt, nego na zemljani put koji je obilato začinjen kamenjem.  Da naglasim: prvi deo tela koji je dotakao ledinu mi je bila glava.  Pa tek onda ledja i sve ostalo.  Da li treba da pričam šta bi bilo da nisam nosio kacigu?  Treba.  I dalje ima mnogo kurčevitih, žestokih momaka, koji misle da je kaciga za pičkice.  Elem, udarac glavom direkt u zemlju pri brzini od 60-ak km/h (koja i nije neka brzina) bez kacige bi u najmanju ruku značilo kontuzija mozga i put u bolnicu.  Verovatnije je da bi došlo do frakture lobanje.  A u najgorem slučaju – večna lovišta.  Misliš da je to nemoguće?  Tebi se ne bi desilo?  Potraži na internetu čoveka po imenu Indian Larry – vidi ko je bio on i pri kojoj brzini je otišao kod Manitua.

 

Mark i ja smo napravili pauzu od dvadesetak minuta pre no što smo nastavili vozikanje.  I dok smo sedeli i pijuckali vodu, pojavi se blizu nas grupa od jedno 7-8 quad-ova ("motora" na četiri točka).  Par sredovečnih ljudi sa svojom decom.  Deca od jedno 10 pa do 15 godina.  Jurcaju levo-desno, zabavljaju se.  Niko, ali NIKO nije nosio ni kacigu ni bilo šta od opreme.  NIKO.  Šorcevi, majce, cvikeri za sunce.  Ljudi, da li ste vi normalni?  Ima li iko od vas bar gram mozga?  Nema.  Očigledno da nema.

 

Ovo ću reći bez dlake na jeziku, pa ko se ljuti nek se ljuti, ko se uvredi nek se uvredi: svako ko vozi motor bez kacige je kompletan idijot.  Sve te priče o vetru u kosi, uživanju u vožnji, itd su čista folirancija.  Vožnja bez kacige se svodi na jednu i samo jednu stvar: kurčenje da si nekakav opasan frajer, muškarčina, mačo men.

 

OK, ako se slomiš, slomiš tvoja stvar - što bi to meni smetalo?  Pa smeta mi iz nekoliko razloga, al' navešću samo najprostiji: deca.  Da, deca.  Mi smo uzor deci koja nas u neku ruku gledaju kao idole.  Hteli mi da prihvatimo tu odgovornost ili ne, mi ipak svojim ponašanjem utičemo na to kako će se sutra ta deca ponašati.  Vidi dete svog ćaleta, ujaka, komšiju kako vozi bez kacige, pa će i ono sutra isto tako.  Da bude cool kao njegov idol.  A ako to dete jednog dana tresne glavom o ledinu i završi sa trajnim oštećenjem mozga, ne znam baš da će se taj ćale, ujak ili komšija potruditi da mu gura kolica, hrani ga kašičicom i menja mu kesu u koju će biti primoran da kenja.  Ne, ćale, ujak, komšija će sa svojim kurčevitim ortacima i dalje voziti sa vetrom u kosi, dajući nekoj drugoj deci primer kako biti cool frajer.  Sjajno, zar ne?

 

Meni takvi idijoti nisu nikada bili uzor, pa možda delimično zbog toga je moja glava i dalje cela.  Do duše, moja kaciga je juče završila svoju karijeru.  Spolja nema nikakvih vidljivih oštećenja, ali je iznutra verovatno "potrošena", tako da je više neću nositi.  Malo mi je žao, al'  ipak bolje ona nego ja.  Hvala ti Shoei; sledeća kaciga će biti takva ista.

 

I za kraj jedna poruka za mladje motoriste koji još nisu sigurni dal' je kaciga cool ili ne.  Jako je teško biti cool u mrtvačkom sanduku.  Takodje je jako teško biti cool dok sediš u invalidskim kolicima, dok belo gledaš ukrštenih očiju u zid ispred sebe, dok ti bala curi niz obraz, dok se ne sećaš kako se zoveš i kad ti se rečnik svodi na "taaaa" "daaaa" i "ngwaaa" jer ti pola mozga fali posle operacije glave.  Daleko ćeš više biti cool dok se vozikaš po kraju sa kacigom na glavi, bez obzira na to šta kurčeviti momci iz komšiluka misle.  Jer ti momci i nemaju čime da misle.  Da imaju i malo mozga, nosili bi kacige.  A pošto nemaju, mislim: dal' takvi trebaju da ti budu uzor?

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

MOTOHOLIC, drago mi je da si ok :)

 

Al' si bio inspirisan da sa puno zara napises ovaj tekst :)...

 

Potpuno se slazem sa svime sto si rekao, ja sam ove godine kupio 3 visoko kvalitetne kacige (za razlicite namene), i jos krs opreme, za koju sam ladno mogao da kupim jos jedan motor. Tako spreman docekujem sezonu :)

 

Kod nas isto je svest o nosenju opreme i posledicama nenosenja jako slaba, ali nadam se da ce ovaj forum doprineti menjanju losih navika/shvatanja :)

 

Veliki pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Bogami, dobro si prosao. Takav pad ume dosta da optereti vrat, al je i tu kaciga vrlo znacajna jer se projektuje tako da dosta oteza lomljenje vrata.

 

Taj tekst treba objaviti na naslovnoj strani sajta, definitivno... Tera te da razmislis o sebi i svrsi kacige...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Komsija bitno je da sti ti OK ;) Jebo kacigu, hvala Bogu pa ih ima kakvih hoces i kakvih neses ;D

Ovaj tvoj citat namerno sam stavio jer imam potpuno isti stav po pitanju macho fu...ng tipova >:(

 

Ovo ću reći bez dlake na jeziku, pa ko se ljuti nek se ljuti, ko se uvredi nek se uvredi: svako ko vozi motor bez kacige je kompletan idijot.  Sve te priče o vetru u kosi, uživanju u vožnji, itd su čista folirancija.  Vožnja bez kacige se svodi na jednu i samo jednu stvar: kurčenje da si nekakav opasan frajer, muškarčina, mačo men.

 

Probajte u Kanadi da pustite dete sa biciklom bez kacige  ??? za pet minuta vam je pandur na vratima sa tiketom.

P.S.

Ovo je iskustvo mog prijatelja koji je platio globu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Srećan što čitam tvoj pad iz tvojih ruku u ovoj temi, a sve zahvljajujući kacigi. Kao jednom od omiljenih članova konstatujem da mi ostali možemo da kažemo - Zbogom Shoei i hvala ti, Motoholic je dobro. Tema je nekako... lepljiva.

 

najzli

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

kao sto je najzli napisao, dobro je da o padu i o poucnom tvom tekstu, sve to citamo dok nam ti to pises. Ceo u jednom komadu, ziv i zdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja