Jump to content

Moto Zajednica

Naši padovi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

O padovima i proklizavanju necu da pisem jer se to podrazumeva. Ko ne zna zasto- kazace mu se samo. Kada padne!!!

Pisem o udesu,tj zakucavanju u kamion. 4.Jul 2004- trka u Kraljevu,drustvo poslo na trke,6-7 motora. Stajemo na pumpu,ja krecem zadnji i grabim da stignem drustvo. Kada sam obisao sleper vidim rep od ZZR-a kako zalazi u krivinu, u glavi mi je da nema nikoga izmedju mene i ostalih i da me od njih deki 150-200 metara. Pristojan gas u 4-oj,130-140km/h,dolazi krivina,saltujem u nizu i obaram. Ocekujem da vidim repove motora mojih drugara i poznati pravac a umesto toga BAJA se ukljucuje sa kamionom na put. Kada sam ga ugledao zauzeo je moju traku i polako zauzima moju levu. Od izbegavanja nema nista, puna kocnica na izlasku iz krivine. Kamion se priblizava,izgleda kao kuca,motor se skroz iskrivio od kocenja tako da nisam udario direktno prednjim tockom ,vec svojom levom stranom u stranicu kamiona.Motor se podvukao pod kamion a ja se odbio od starnicu i zavrsio na asfaltu. Glavom sam udario o stranicu kamiona, SHARK RSF 2I JE PUKLA NA DVA MESTA- slepoocni predeo sa leve strane i na bradi desno. Svima toplo preporucujem ovu kacigu--nisam imao ni potres mozga. Epilog svega--22 metra kocenja, udarac sa 70-80km/h (nalaz vestaka), polomljena leva ruka,leva noga u fronclama,itd.Ovih dana me nesto zigaju ovi srafcici i plocica koju treba da vadim (ne ide mi se pod noz). FJ 1200 ispod kamiona -katasrofa. Medjutim,posle se pokazalo da teskas i nije toliko ostecen. Posto je bio nizi od stranice kamiona,a udario je sa strane- samo se podvukao pod kamion. NARAVOUCENIJE  ---  NEMA GA !!!!!!!!    KACIGU NA GLAVU,PAMET U GLAVU,PUN GAS PA POLAKO. 

        Niko se nije opametio od tudje price (a neko ni od svoje),pa prema tome.............. S  R  E  C  N  O  !!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

PS. postoji jedan gel (ne znam naziv---e, doktore,doktore) koji kada namazes preko povrsinskih rana stvrdne se i napravi  plasticnu skramu kroz koju koza moze da dise ali infekcija ne moze da prodre. Takodje ,rana je zasticena od slucajnog dodira i ne previja se. Skida se mlakom vodom. Gel je proizvodila PLIVA iz Zagreba i  prvenstvena namena je za opekotine. Ajde da vam ne treba uopste nista od ovoga, a i meni zajedno sa vama. 

 

Pa hajde probaj da iskopas kako se zove taj gel, po opisu delovanja, to je daleko bolje od bilo cega navedenog (mada bih morao da vidim kako radi, posto nista efikasnije od Flogocida za sada nisam koristio). Mislim, znacilo bi i zbog dece, moji stalno kuci dolaze odrani posle igara bez granica koje izvode biciklom. Ovako info nista ne znaci, znamo da ima nesto dobro, ali ne znamo kako da ga nadjemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Iz iskustva- kada se stvori skrama, a u cilju sto brzeg i sto efikasnijeg uklanjanja iste, po mogucstvu bez oziljaka, koristite PROPOLIS MAST! Dovoljno je gusta, dugo "radi", bezbojna je na kozi, a sto je najvaznije veoma efikasno ubrzava zarastanje i ne ostavlja oziljke na kozi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Za opekotine, odnosno ožiljke ja preporučujem Jomelop mast/ulje ... Neverovatno kakvi su rezultati nakon toga... Ja sam se prošlog leta opekao dobrano na auspuh, kad sam silazio sa skutera, listom na nozi sam se naslonio na auspuh susednog motora i tako stajao jedno par sekundi dok nisam skapirao šta me je strefilo... Dovoljno je reći da mi je parče kože ostalo na auspuhu kao suvenir...

Bukvalno identicnu situaciju sam i ja imao prosle godine kada sam pri uguravanju skutera u zgradu prikljestio nogu izmedju zida i vrelog auspuha... nazalost meni Jomelop nije do kraja pomogao (mozda zato sto sam bio na granici rekonstruktivne operacije) ali je dobro smanjio oziljak.

 

Stanicid gaza je veoma dobra i dobro izvlaci infekciju, ali je veoma jaka pa je ne treba olako stavljati za sitne stvari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 92 postova
  • Lokacija: Novi Beograd (fontana)

evo i ja da se uclanim u ovaj klub padavicara ;) naime danas oko 12h u admirala geprata obori me lik sa passatom.brzina prilagodjena uslovima saobracaja oko 50kmh ja preticem njega a on izbegava rupu,saht,jebem li ga...i trasss. ja se kotrljao 5 ,motor otklizao desnom stranom 6 metara.kaze da me nije video uopste.... :-\sreca u nesreci nije bilo nikog iz suprotnog smera da me pregazi.elem...

motor - desni retrovizor izguljen,prednji desni migavac polomljen(i pregazen),rucica prednje izguljena,auspuh takodje,nozna kocnica iskrivljena,i naravno popucale i izgrebane plastike s desne strane

ja(od opreme kaciga,jakna,texas bermude malo ispod kolena i patike)- izguljene noge od kolena nanize i ugruvan torzo od prizemljenja i kotrljanja

dogovor sa covekom na licu mesta,isplatio 200 evra i uz 10-to izvini jos jednom odosmo svak na svoju stranu....doduse ja malo kasnije dok je ispario benzin iz karba ;)  i kao sto znate dojadismo vise i bogu 'UVEK NOSITE OPREMU'....pozzz za kolege bajkere 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

He ja bas pao sinoc!  >:(

Vracali se drug i ja iz moto kluba i reko da se provozamo malo po garadu da vidimo sta ima. Drug me je vozio na nekom Piagio-u, i odjednom naletimo na neku rupu, i nista, malo bubrezi odskocili ali nismo pali. Ja osetim da me nesto prska po ledjima, gledam okolo sve suvo  ???

Ja mislim u sebi wtf , kad ono oseti se gorivo, ja taman da kazem drugu da stane kad mi ono lezimo na asfaltu.

Evo sta je bilo: od udarca koji je prouzrokovala rupa spalo crevo od goriva, i svo gorivo iz rezervoara na zadnji tocak, i prva krivina i tras proklizali!

Sve je u redu sa skutom, malo ogreban, drug malo ogulio koleno, a ja ok!

PS: Nisam verovao da je gorivo tako klizavo, za ulje znam ali gorivo, hm. Drug se zatrcao i po onom tragu od goriva se klizao kao po ledu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Belgrade

Kako bese kazu. Motoristi se dele na one koji su pali i one koji ce tek da padnu, e pa ja sam prekjuce presao u onu prvu grupu nazalost.

TJ nisam pao vec se zakucao u debila koji je je skretao bez migavca. Moja krivica jeste sto sam isao brzo ali u gradu ima toliko kretena da cu da odlepim. No posle leta od 5-6 metara prizemljio sam se na srecu bez mnogo povreda (1 rebro) i po koji ugruvani misic.

Sve vam ovo pisem jer ne mogu da vam opisem koji je trip dok letis a iza sebe cujes kako se lome plastike na motoru i puca svasta nesto. Adrenalin ti toliiko skoci da ja nisam osecao bol niti bilo sta (ali zato je sutra bilo kuknjave)

 

Sve u svemu popravljam motor i ne predajem se tako lako. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Ajde i ja da se upisem....

 

Padao 10ak puta nikad nista ozbiljno do 7og oktobra prosle godine....

Nisam vozio motor nedelju dana,lepo me zamolile drugarica i devojka,kazu sanjale smo te da si pao nemoj da vozis ovih dana,i ja se iskuliram 7 dana ali u subotu uvece uhvatila me neka nervoza i sednem da se provozam....

Vozim mojom trakom i gledam svoja posla a iz suprotnog smera mi nailazi golf 2ka i bez migavca odjednom skrene  u moju traku(inace tu je bila kladionica pa je verovatno zurio da uplati tiket)Udarim u auto i preletim ga(udario sa oko 50)sreca da nisam divljao....Svi iz kladionice izadju da mi pomognu burazer me odveze u urgentni i posledica 12 kovci na kolenu i oguljene sake.Imao sam kacigu i jaknu,a dole trenerku.....Od trenerke keva napravila krpu(salim se naravno0 a jakna cela izguljena i pocepana na ledjima...

Da mi nije bilo kacige vorovatno bi sada kuckao po tastaturi negde gore....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Ja sam se napadao sa Automatika kad sam bio mladji ali nista ozbiljno sve dok nismo ja i kum seli na njegov motor...

 

Elem, bilo je to pre jedno 7 godina. Kum je tada vozio Tomos T-14 i naravno nije imao polozeno PSP, tj. niko od nas nije imao!

Uglavnom, meni se probusila guma na starom Automatiku i sednemo na njegov motor i pravac vulkanizer da se to sto pre zakrpi pa da se vozimo.

Majka nam kaze da neidemo na motoru, verovatno je imala neki osecaj da cemo pasti. Ali dzaba nem je pricala, dva tvrdoglava i napaljena kinca koji vole motore i jurcanje ne slusaju nikoga!

Zakrpili mi to i krecemo kuci, ulazimo u moju ulicu i kum ga "rastegne" na jedno 50-kmh, vidim ja napred komsija koji ima radnju preko puta ide dzipom ispred nas

ali ne cini se da ce stati ili uopste usporiti. Odjednom se pale Stop svetla i dzip naglo skrece udesno, kum nagazi ko divljak na kocnicu, zadnju naravno i motor ga zanese pravu u dzip! TRAS! Ja letim preko kuma a on preko volana i zabadamo se u dzip. Komsa izlazi i pita "Deco jeste li dobro?" Mi samo odgovaramo "Da, da da..." samo da bi sto pre izbegli neku raspravu tipa "Kako ste vozili?" a vec su se skupili ljudi sa svih strana pa da nas ne zapitkuju sve & svasta.Ja pronalazim zadnji tocak koji sam nosio i palimo kuci pod hitno! Tek posle desetak metara ja osetim da me leva noga uzasno boli, levo rame me boli i pomalo glava. Kumu nije nista osim nekoliko ogrebotina a prednji deo na motoru isrkivljen kao i sanke sa leve strane.

Na srecu meni sa nogom nije bilo nista, samo je natekla i to je bilo to. Za nekih 2 sata bol se stisao, namestim ja zadnji tocak na Automatik i vozi po hranu za ribice! ;D Keva je htela da me ubije! Danas sam se razbio s motora i opet vozim motor taj isti dan. Mislim da smo dobro prosli, vazno je da niko nije imao ozbiljnije povrede, osim toga sto se kum rasplakao od soka i straha :D a uvek je glumio nekog tvrdog tipa :D Za to sam ga zajebavao narednih godinu dana! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Moj prvi i jedini pad sa motora (da kucnem u neko drvo :kuc, kuc, kuc) je bio sa mog prvenca...Suzuki RV50...davne 1992. godine. Na keju u NS su nabacali neki pesak pa sam se zajebavao vozeci gore dole. Vec mi skoro i dosadilo to skakutanje i zanosenje motora kad se odjednom prednji tocak samo ukopao a ja sam se "natakao" na stanglu volana. Srecom samo sam ostao bez vazduha ali su se drugovi svo vreme smejali jer sam skoro pola minute visio preko volana dok nisam dosao sebi, a najbolji deo je da motor nije ni pao nego je ostao na tockovima  :D

Najblize sto sam dosao "pravom" padanju je 1997. kada sam vozio Vespu PX200E...pukla mi zadnja guma pri 100km/h pa je motor poceo da "leti" levo desno po putu na kom je bio haos (auto napred, kamion nazad, kamion u susret) ali srecom i ja sam ostao smiren a i devojka koja je sedela iza se totalno "ukopala" i odreagovala je 100% kako treba. Stali smo pored puta i par minuta smo se "smirivali" a posle je to bila prica tipa : srecom Deki vozi odlicno :) inace bi se sad vozali po oblacima. Naravno, u to doba kaciga mi je stojala kod kuce u ormaru...jako sam pazio da je neogrebem  >:(

I konacno, da spomenem kako sam uspeo da oborim motor...izlazim ja iz dvorista i ostavim motor na nogarima dok sam otisao da zatvorim kapiju. U to nailazi brat isto sa motorom i ja kao da mu pomognem da ga istera kroz kapiju i lepo udarim u moj parkiran motor i srusim ga sa nogare. Budala  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Godina 1978,periferija Bijeljine,motor MZ 250 TS/1,brzina preko 130 kmh,klizao po asfaltu 46 metara,motor 98 metara ( mjereno )...izvadio komadić kamena tucanika sa nosa ( a imao sam lijep nosić nekada )...posledice nikakve. Nisam baš ja bio kriv.

 

Godina 2002,centar Bavaništa,motor Suzuki GSX 1100 R,brzina preko 240 kmh,let od 7 metara u vis,daljina nije mjerena...prelom sedam rebara,rebra probila plućnu maramicu...Pančevačka bolnica,7 dana intezivne,3 dana hirurgije...3 dana nakon otpusta iz bolnice vozio skuter!!!!!!!Opravili me Pančevci...svaka čast...ne osjećam nikakve posledice. Bio sam kriv,MNOGO.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Pokušaću da sažeto i svima razumljivo napišem par rečenica o temi, sa aspekta farmaceutske struke...

 

ASPIRIN (acetilsalicilna kiselina)-  pominjana su dva efekta koja nas zanimaju: prvi je antiupalni efekat, tjs anti-inflamacijski. Gde god da postoji upala, bila to upala mišića koja je posledica nemogućnosti mišića da do kraja izmetaboliše  nagoilanu mlečnu kiselinu, ili npr reumatske upale (aspirin je davnašnji prototip idealnog antireumatika, a i dalje je školski primer dejstva antipietika grupe nesteroidnih antiinflamatora), aspirin radi svoj posao i smiruje upalu. Drugi efekat je antikoagulacijski efekat i nema veze sa širenjem krvnih sudova, mada je efekat manje više isti- produženo krvarenje. Ovo dejstvo se koristi i u prevenciji tromboembolijskih bolesti (npr postinfarktno).

 

SODA BIKARBONA- po svojoj prirodi je bazna supstanca, a iz škole se sećamo da baze neutrališu kiseline. Prva bitna stvar, nije pametno uzimati je za gorušicu. Prvi efekat jeste "ubijanje" kiseline, ali... bez daljeg zalaženja u mehanizam kako i šta- dolazi do "refleksnog" lučenja gomile kiseline. Subjektivni osećaj olakšanja dolazi jer podrignemo (u hemijskoj reakciji u želucu se oslobađa CO2). Što se tiče davanja hidrogenkarbonata u cilju neutralisanja sistemske acidoze... to stanje će vrrrrlo teško nastati usled upala mišića.

 

OTVORENE DUBOKE RANE- kod lekara pod obavezno da vas šije, buši i bode, i spasi vam kožu od tetanusa, sepse i ostalih zlikovaca.

 

OTVORENE POVRŠINSKE POVREDE -oderotine i lakše posekotine. Činjenica nikad nisam imao asfalt u rani, ali... nemojte se igrati benzinom, nema specijalne koristi u čišćenju rane, nezgodan je za čuvanje (staklena bočica), i mada će veoma brzo ispariti sa mesta koje se čisti i krv će ga brzo isprati odatle, ipak ne bih savetovao benzin, pored boljih alternativa. Ranu treba očistiti od prljavštine (ako ima stvari koje su duboko zabodene, to se više ne smatra površinskom povredom), ispiranjem čistom vodom (ne škrtariti na vodi, nek se lepo ispere), poželjno i alkoholom na licu mesta  (i krvarenje pomaže čišćenju rane). Ovakve povrede ne krvare dugo,i krvarenje ćete brzo zaustaviti, pritom će pomoći uklanjanju stranih tela iz rane (prljavština itd).  Cilj nam je sprečavanje inficiranja rane, i eventualno ubrzavanje zarastanja. Za sprečavanje infekcije antiseptik- ispirati ranu hidrogenom 3% (u pastičnim bočicama od 100ml, zgodan je u setu prve pomoći- izuzetno dobar za ispiranje rana i oderotina, poželjno je baš ispirati- špricati ga na ranu, pritom i lepo penuša što pomaže i čišćenju rane), premazivanje povidon jodomkad se krvarenje kolko tolko smiri, eventualno može za okolnu neoštećenu kožu eozin 2% (obojen je i lepo adhezira na  kožu). Enbecin, atibiotski sprej je takođe sjuper stvar,jako delotvorno. Ali- jako  loša stvar je gutati antibiotike na svoju ruku, time nećete sebi učiniti dobro. Dakle- enbecin ok, a bonbonice bira i propisuje lekar. To bi trebalo da bude sasvim dovoljno,i kad se rana "osuši", stvori krasta itd, sve ide dalje samo od sebe. A dok se ne osuši, ranu treba fizički zaštititi, previti (neko je pomenuo antibiotske gaze, ili obična sterilna gaza)- samo i isključivo STERILNIM materijalom!!!

Ipak, nekad jednostavno dodje do infekcije rane i razvoja jakog inflamacionog procesa- upale. Tada je vreme da se ipak poseti lekar.

 

Pomenut je i flogocid- to je stvarno teška artiljerija, i radi do jaja. Koristi se uglavnom za gadnije čireve i kod ljudi.

 

Sve u svemu, u prvoj pomoći za lakše oderotine, rasekotine itd preporučljivo je držati bar bočicu hidrogena i zavojni meterijal za na licu mesta. A uvek je moguć i tradicionalni metod- jedna radža u sebe, jedna na ranu, prekrstiš se i teraj bato!

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

Eeee pre jedno dvadeset i kusur godina kupim ja svoj drugi motor inace prvi (poni expres)

burazerov sam ja vise vozio nego on pa ga racunam kao prvi, a ovaj drugi "tomos automatik"

ko sad da ga gledam  silver metalik kao nov par godina star ma extra za to vreme i za mene.

I vozih se ja jedno 3-4 meseca i sto bi se reklo malo okuražih pa počeh pomalo i da "obaram".

Jedne prilike krenem u voznju po gradu, nedaleko od moje kuće ima jedna lakat krivina na kojoj

je i autobusko stajaliste, vreme oko 13h i reklo bi se da pola grada tu ceka bus ja onako željan

dokazivanja pred širim auditorijumom resim da "zalegnem" vise nego obicno!!!. Ni dan danas neznam

sta se dogodilo da li je prvo zapeo nogostop ili sam dokacio rizlu, sledece čega se sećam je oblak

prasine ja na jednoj strani a motor na drugoj i onaj osećaj "pečenja" po telu od oderotina!

A nećete verovati šta mi je najteže palo? Najteže mi je palo to što sam se  izblamirao  pred onim

svetom a bilo je tu i komšija i drugova da sam mogao u zemlju da propadnem lakše bi mi bilo, a oni

se okupili oko mene, te jesili dobro da nisi nesto polomio bolili te šta, ja ustanem govoreći da mi nije

nista brzo podignem motor (kome  srećom ništa nefali sem malo iskrivljenog guvernala) koji  kresnu

iz prve kao da je znao koliko brzo želim da nestanem sa tog mesta.

                    Automatika sam odmah prodao samo zbog blama i kupio APN4 ali to je već druga priča :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Evo da ja osvezim ova Vasa secanja na padove od pre dvadeset i kusur godina sa jednim od juce... Krenemo moj ortak Zoki i ja za Kraljevo preko Rudnika juce oko 11h. Vozili smo po mom misljenju malo brze da bismo sustigli ostale bajkere iz Mladenovca, ali ipak nismo preterivali. Zoki vozi Hondu f1 600ccm a ja Kawasaki KLE 500. Dan suncan, uzbrdica, krivina nalevo od 90, desna traka puna rizle a asfalt kao staklo sija. Brzina oko 40 kmh mislim ne znam bas tacno. Priblizavamo se krivini i ja kocim lagano prednjom, medjutim vidim da ne mogu da savladam krivinu tako nego dodajem zadnju postepeno i u tom trenutku mi  se zadnji deo motora  zanosi i ja gubim ravnotezu i FLASH jbt... Nisam ni znao kako se to dogodilo dok nismo analizirali sam pad. Zoki je odmah zaustavio motor i podigao moj motor gledajuci kolika su ostecenja, madjutim nikakvih ostecenja nije bilo iako je motor suljao po rizli bar 5 metara. Bukvalno se nista ne poznaje osim iskrivljenog nogostupa, i malo zagrebane rucice kvacila i tegica na levoj strani volana. A moja potkolenica izguljena po propisu za prvi put, koleno me boli jos i naravno trenerku sam pocepao bas onako lepo na par mesta. Cim sam dosao k sebi nastavili smo za Kraljevo, i usput smo stali da kupimo cokanj rakije da isperemo nogu. Sve u svemu, dobro se zavrsilo ali racuna se kao prvi put, overa po propisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Evo da ja osvezim ova Vasa secanja na padove od pre dvadeset i kusur godina sa jednim od juce... Krenemo moj ortak Zoki i ja za Kraljevo preko Rudnika juce oko 11h. Vozili smo po mom misljenju malo brze da bismo sustigli ostale bajkere iz Mladenovca, ali ipak nismo preterivali. Zoki vozi Hondu f1 600ccm a ja Kawasaki KLE 500. Dan suncan, uzbrdica, krivina nalevo od 90, desna traka puna rizle a asfalt kao staklo sija. Brzina oko 40 kmh mislim ne znam bas tacno. Priblizavamo se krivini i ja kocim lagano prednjom, medjutim vidim da ne mogu da savladam krivinu tako nego dodajem zadnju postepeno i u tom trenutku mi  se zadnji deo motora  zanosi i ja gubim ravnotezu i FLASH jbt... Nisam ni znao kako se to dogodilo dok nismo analizirali sam pad. Zoki je odmah zaustavio motor i podigao moj motor gledajuci kolika su ostecenja, madjutim nikakvih ostecenja nije bilo iako je motor suljao po rizli bar 5 metara. Bukvalno se nista ne poznaje osim iskrivljenog nogostupa, i malo zagrebane rucice kvacila i tegica na levoj strani volana. A moja potkolenica izguljena po propisu za prvi put, koleno me boli jos i naravno trenerku sam pocepao bas onako lepo na par mesta. Cim sam dosao k sebi nastavili smo za Kraljevo, i usput smo stali da kupimo cokanj rakije da isperemo nogu. Sve u svemu, dobro se zavrsilo ali racuna se kao prvi put, overa po propisu.

 

Ma sta se foliras , da si tanji i mrsaviji kao sto sam ja motor bi ti se zesce izgulio. Ali , vazdusni (citaj -- masni) jastucici su odradili svoje. Guza se podmetnula i nema problema---zarasce. Bolje ona nego motor.  HA,HA,HA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pa iskreno zalepio sam se ni manje ni vise nego sa zoljice pre 15 tak godina i to zato sto mi je zadnja guma bila malo izduvana a drugar kukao kao na 40 dana da ga vozim do grada..... Stigli smo do prve krivine i opa.... Malo koleno i lakat i keva koja  mi je skakala po zivcima 50 dana... Sto se mene tice meni je dosta padanja, hvala lepo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Beograd , Mirijevo

Pre 13 godina a sa svojih 13  pao sam sa tomos ( kolibri ) automatika , bio je to blag pad .......ali prvi na prvom motoru....

Bilo je vlazno od kise , ja sam mozda vozio  malo vecom brzinom za tu situaciju, hteo da skrenem u ulicu , ma nisam isao ni 20km/h ...........

Proklizao je prednji tocak motor na stranu i ja pljas za njim .........Koliko se secam brzo sam ustao i  podigao motor  da  me neko ne vidi jer sam pao bas blizu kuce .......... Od povreda , samo sam malo odrao desnu ruku ...........sve ostalo ok !

bojao sam se da ne saznaju roditelji i zabrane dalje voznje ,jer je keva jedva cekala da napadne caleta za motor ne bi li ga prodali ..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nekada je u Karađorđevoj ulici, blizu pumpe, bila telefonska govornica...

 

Zalepio sam se kao freska u nju, upao točak u tramvajske šine, izgubio sam pravac...

 

Nije im padalo na pamet da je postavljaju na istom mestu... A i dalje je nema čak ni u blizini... ;D

 

Bio mlad a lud i dalje... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Drugari, čuvajte se!

Svake godine se najviše nesreća dešava krajem sezone. Tada se svi opustimo više nego što bi smeli, zaboravimo da naša vozila nemaju air-bag, pojaseve, metar ili dva gvožđa da nas zaštiti... zato, moramo da se oslonimo na svoju koncentraciju, pažnju na ostale vozače i naravno zaštitnu opremu.

 

Pozdrav, i ... oprezno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Indjija

Nikada u zivotu nisam pao sa motora hvala bogu, a vec dva su mi drugari slupali, pre mesec dana drugara mi udari riba autom dok ju je obilazio, sta ce misli da retrovizor sluzi za sminkanje... CUVAJTE SE ZENA U SAOBRACAJU!!!  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

pao sa skutera(piaggio zip)jurio za nekim zenskim  na skuteru,uleteo u krivinu..bogami dosta ga nagnuo,a tockovi 10 cola,a brizna mama pustila dete da trci po putu i to tacno par metara od mene!i ja sta cu,na kocnicu zadnju,da ga zanesem...tj.da ga samo spustim...jbt jos i dete da ubijem...isao sam oko 40-50...i eto zbog nepaznje jedne mame,ja zavrsio sa izderanim dupetom ;Djbg...''sranja se desavaju''

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Skopje-Makedonija

Nesso !!!!

Ne desavaju se najvece nesrece krajem sezone zato sto smo opusteni nego zato jer je asvalt hladan a gume tvrde.

Nego da se vratim na temu: Moj prvi pad je bio 1979 na MZ-150

Proklizi motor u krivini a ja kao pravi bajker  jos se uguravam ispod njega da bi motor pao na mekano(mene) i se nebi polomio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: ITALIJA(Dragovac-Pozarevac)
  • Motocikl: VN 800

Moj prvi pad je bio 1998god.sa "KAWASAKIJA-GPZ-750-R".Mogu vam reci da nisam svojom greskom pao, vec me je isekao tip kolima.Od tada u levom kolenu imam srafove, plasticni treger, plasticnu casicu i naravno svakodnevne bolove. To je bio prvi  a nadam se i poslednji pad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Moj prvi pad je bio 90-te, sedimo ispred kafica, ja napaljeni tinejdzer, dolazi drugar sa tomosom ATX i naravno odmah skacem idem da se vozam. Posle 150 metara "S" krivina ulecem ko magarac i istog  trenutka mi puca sajla od kvacila. Odlete motor, odleteh ja. Meni nista malo odro butinu i kuk. Na motoru nema mnogo stete samo se izgulio, ali mi je pekar sve po spisku jer je tomos uletelo u PEKARU ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja