Jump to content

Moto Zajednica

Naši padovi

Recommended Posts

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

E Viruse ovo u životu nisam čuo!!!

 

Jesi li brzo vozio po tom makadamu? Da nije neki kamen uleteo između nečega i nečeg drugog, pa polako klizio

dok se nije namestio u poziciju "blokada". Ništa drugo mi ne pada na pamet

 

Zaribao lezaj upravljaca.

Evo kako je to bilo:

 

Posle duzeg makadama izlazimp ja i pegaso 600 na glavni put, sipam gorivo i krecem, 1,2,...5 put lep i sitok te ga namontiram na 90 Kmh. Odjednom guvernala blokira, kao da se zakljucala, ni levo ni desno. Pustam gas pokusavam da upravljam, nema pojma. Krece blaga krivina na levo sa branikom desno. Tocak se zakucava u jedan od onih aluminijumskih stubova sto drze branik.

Jak tresak, a onda dug let kroz vazduh i grubo prizemljenje na rame i kuk. Drljao sam po asfaltu nekoliko metara.

 

Posledice: Ja odrljena podlaktica, kuk i lakat ugruvan. Oprema, Ufronclana jakna na par mesta i odrljana kaciga,

Motor, otiso' u PM, Stapovi pokrivljeni, mostovi popucali, disk kriv, tocak, rucice i jos dosta toga, pukao sat na brzinomeru jbte.

 

E sad nek mi neko kaze kako je moguce da mi blokira korman? Gledao sa mehanicarem posle i nismo provalili sta se desilo.

 

I sto rece neko ovde, jbte najgore sto gledas sta ce da bude i nista ne mozes da uradis.

 

 

E svasta sam cuo alo ovakvo nesto neee...daj Lalajko kakva je to ukleta teorija sa lezajem upravljaca, pojasni mi jer ja ne kapiram??????

 

 

Ja imam neku drugu teoriju, ali je ne bi iznosio pre nego sto mi kolega kaze koliko godina vozi motocikl i koji mu je taj Pagasus po redu vozilo na 2 tocka????

 

Inace zato i volim BJB zato sto ovde mozemo konstruktivno da razmenimo iskustva....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Banglades
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 N

Pegasus je bio 2gi veci motor koji sam vozio, a vozim motore od statijaznam 14te, poceo sa apenkom pa T14 pa CTX i tako redom, mislim imam dosta km predjeno, nikad nista slicno nisam doziveo ni cuo.

 

Padalo mi je na pamet da je blokirao zadnji tocak, pa u frci to nisam provalio ali posle smo sve isprobali i sve je bilo OK. Meni ova teorija sa kuglicom lezaja pije vodu. Jbga sve OK, motor ide super 100Km, tura bila KV-Ivanjica-Studenica-Usce i odjednom na asfaltu iz cista mira kao da je neko zavario guvernalu-pravac branik.

 

Sreca pa je bila leva krivina, da je bila desna odoh u direktan sudar. Jbga kad ti se ovako nesto desi a nisi siguran za uzrok nije bas prijatno kad opet sednes na motor. Ja ih volim pa ne hajem ali ipak bih bio zahvalan kad bih znao sta moze da bude uzrok. Zato hvala BJBikersu

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Prilicno cudno, iskreno govoreci prvi put cujem da se na enduru volan ukocio....i sta je bilo kada si digo motocikl sa zemlje? Jer si pomerao volen bez problema, zapinjao, kocio?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Banglades
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 N

Prilicno cudno, iskreno govoreci prvi put cujem da se na enduru volan ukocio....i sta je bilo kada si digo motocikl sa zemlje? Jer si pomerao volen bez problema, zapinjao, kocio?????

 

Ma raspalo se sve bilo, tocak i stapovi na jednu stranu a motor na drugu, Samo sam mogao da ga odvucem s asfalta onako k'o gomilu gvozdja. Kasnije je mehanicar isprobao sve i nije nasao nista neregularno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Evo kako je to bilo:

 

Posle duzeg makadama izlazimp ja i pegaso 600 na glavni put, sipam gorivo i krecem, 1,2,...5 put lep i sitok te ga namontiram na 90 Kmh. Odjednom guvernala blokira, kao da se zakljucala, ni levo ni desno. Pustam gas pokusavam da upravljam, nema pojma. Krece blaga krivina na levo sa branikom desno. Tocak se zakucava u jedan od onih aluminijumskih stubova sto drze branik.

Jak tresak, a onda dug let kroz vazduh i grubo prizemljenje na rame i kuk. Drljao sam po asfaltu nekoliko metara.

 

Posledice: Ja odrljena podlaktica, kuk i lakat ugruvan. Oprema, Ufronclana jakna na par mesta i odrljana kaciga,

Motor, otiso' u PM, Stapovi pokrivljeni, mostovi popucali, disk kriv, tocak, rucice i jos dosta toga, pukao sat na brzinomeru jbte.

 

E sad nek mi neko kaze kako je moguce da mi blokira korman? Gledao sa mehanicarem posle i nismo provalili sta se desilo.

 

I sto rece neko ovde, jbte najgore sto gledas sta ce da bude i nista ne mozes da uradis.

i u takvoj situaciji mogao si napraviti dosta. nezna nitko šta bi na kraju ispalo ali sigurno nebi samo gledao. prvo bi kocio i šaltao u niže brzine cime bi još dodatno kocio a na kraju vjerovatno još i srušio motor nas bok pa ga i time usporio. u takvim situacijaqma pomaže jedino veliko iskustvo u vožnjama i naravno smirenost. e sad ima tu i ono... šta bi ja kad bi ja ......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Da ti sa 90km/h blokira volan u krivini, stigao bi samo joj da kazes.. ;) Primetio bi blokadu tek kada bi trebao da pocnes da skreces, a situacija je toliko retka da bi se i najiskusniji vozaci jako iznenadili, i dok dodjes sebi.. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Da ti sa 90km/h blokira volan u krivini, stigao bi samo joj da kazes.. ;) Primetio bi blokadu tek kada bi trebao da pocnes da skreces, a situacija je toliko retka da bi se i najiskusniji vozaci jako iznenadili, i dok dodjes sebi.. :(

Virus#### ti  si to i dokazao, a i cudno je to što si klizio po asfaltu u ljevoj krivini. po navedenom ti si morao preletjeti odbojnik i biti van ceste. to bi bilo logicno ali sve je moguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Stevan Husqvarna

Ja sam od onih sto vole bas sve da probaju, a jelte, iz toga slede padovi. U trecem osnovne sam dobio Tomos A3-automatik, tad je pocelo. :) Sa Tomosakija dva puta, jednom sam tripovao da je kros pa sam pao u nekoj njivi, bzv, samo ga spustio i jednom se prevrnuo na zadnjem tocku, tad sam bio osmi razred i imao sam i skuter, a sa Tomosom sam divljao. :) Skuter Yamaha BW's NG se pridruzio Tomosu kad sam bio peti razred. Pao mi je jednom sa nogara sam, tad sam bio najtuzniji na svetu i jednom sam pao, ne znam kako ali ceo sam se izgulio kao i motor. Yamahicu sad vozi deda, a Tomos je proslo leto umro. :P Pred srednju sam dobio Husqvarnu WRE 125, i sa njom je bilo mng padova. Ja imam 175cm, a njoj sediste 935mm, tako mi je tri puta ispala, samo stanem pored rupe i gotovo. Sa njom jednom dok sam skakao, razbio sam se, jednom na prednjem tocku, proklizali kramponi, nisam se strasno ubio, jednom na kocenju, padala kisa a opet me sje**li kramponi i jednom na zadnjem tocku, meni nista, samo tablica ( i to L tablica :D ) i stop svetlo. Dao nju uzeo 610 i jednom me udario auto i to je to. Motoru bas nista, mene udario u nogu i malo nagnjecio. :P Msm da sam najgori od svih do sada. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

Ja hvala bogu nisam pao ni jednom... Jeste da sam do sada vozio samo motorice ali ipak me sreca prati... ;D

 

Mada me u poslednje vreme juri neki padic, osecam to... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Ja hvala bogu nisam pao ni jednom... Jeste da sam do sada vozio samo motorice ali ipak me sreca prati... ;D

 

Mada me u poslednje vreme juri neki padic, osecam to... ;D

Pa sa motorica pravo na rf600r  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

Ja hvala bogu nisam pao ni jednom... Jeste da sam do sada vozio samo motorice ali ipak me sreca prati... ;D

 

Mada me u poslednje vreme juri neki padic, osecam to... ;D

Pa sa motorica pravo na rf600r  ;D

 

Da, da! ;D Nisam imao zivaca da idem postepeno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pasti se ponekad mora, i pre ili kasnije neki pad se desi........na kraju krajeva pocetnicki padovi nisu opasni jer je to sve neko proklizavanje na , sljunku, pesku itd.......i ukrivini kad se padne nije nista strasno..........ali zato ako ti neko spusti rampu i isece te tu smno na tankom ledu kada nista ne zavisi od tebe......

 

Ja u gradu nikome nista ne verejum, znaci nema sanse da ja prodjem kroz neku raskrsnicu sa 50 na sat.....mozda dodam gas da dodjem do raskrsnice i ubrzam ali cim sam stigao zeleno ja kocim i spustam brzinu.......ne gledaju ovi u kolima na retrovizore i moras da predvidjas sve moguce greske drugih ucesnika da da grese grese.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Banglades
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 N

Imas pravo Dzigoruse, moj cale je govorio, gledaj okolo, tablice, coveka u kolima jel izgubljen, da li trazi put, hoce/nece da skrene... sve je to od pomoci da ostanemo duze na bajku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Imas pravo Dzigoruse, moj cale je govorio, gledaj okolo, tablice, coveka u kolima jel izgubljen, da li trazi put, hoce/nece da skrene... sve je to od pomoci da ostanemo duze na bajku.

ako se tako ponašate onda ste i vi ti koji ugrožavate svojim postupcima. zamislite situaciju na semaforu da kolana prolazi na zeleno pa dođete vi sa motorom i žbog vaše "opreznosti"  kocite a onaj od iza u tom momentu pogleda desno ili ljevo (kao i vi) ali bez kocenja i naguzi vas. covjek je naravno kriv jer vi kocite pred raskrsnicom a imate zeleno svjetlo. gledajte ljevo i desno koliko hocete ali nemojte kociti pred raskrsnicom na zelenom prije svega radi vas samih a i ostalih naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Imas pravo Dzigoruse, moj cale je govorio, gledaj okolo, tablice, coveka u kolima jel izgubljen, da li trazi put, hoce/nece da skrene... sve je to od pomoci da ostanemo duze na bajku.

ako se tako ponašate onda ste i vi ti koji ugrožavate svojim postupcima. zamislite situaciju na semaforu da kolana prolazi na zeleno pa dođete vi sa motorom i žbog vaše "opreznosti"  kocite a onaj od iza u tom momentu pogleda desno ili ljevo (kao i vi) ali bez kocenja i naguzi vas. covjek je naravno kriv jer vi kocite pred raskrsnicom a imate zeleno svjetlo. gledajte ljevo i desno koliko hocete ali nemojte kociti pred raskrsnicom na zelenom prije svega radi vas samih a i ostalih naravno.

 

Pomenuta "opreznost", pored sigurnog prolaska kroz zeleno uz prilagodjavanje brzine, gledanje lijevo i desno, sadrzi naravno i gledanje u retrovizor prije usporavanja. Naravno da je lakse ako se konstanto odrzava kompletna slika situacije, a ne samo na raskrsnici.

 

Znaci nije pravilo "koci pred zeleno" niti "ne koci pred zeleno", nego "maximalna kontrola svake situacije".

Taj sto zvijera okolo i "ugrozava" nas odpozadi je isti takav i kad je crveno, a tada se "mora" kociti.

Jedino sto se mora jest ostati u jednom komadu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

U slučaju da si u koloni vozila, naravno da nećeš da usporavaš, jer se niko neće zaleteti na crveno u kolonu vozila. Ukolko si prvi na semaforu ili se relativno usamljen približavaš raskrsnici, vrlo je preporučljivo da se ponašaš kako je Dž naveo. Svaki dan gledam morone po Beogradu koji "malo zakače" crveno, naravno u punoj brzini.

Za Beograđane: raskrsnica Takovske i Lole Ribara, tamo gde je neduzna zena pre nekog vremena ostala bez noge, je VRLO OPASNA! Ne znam da li su tu lose sinhronizovani semafori ili je mikroklima takva da covek u sekundi postane kreten, ali bukvalno svaki put kada se odozgo, od skupstine "zaletim", neko iz Lole Ribara prodje na moje cisto zeleno. A tim putem idem svaki dan! Dobro se cuvajte na toj raskrsnici!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Upravo tako kao sto Cili kaze, ti kada obicno sam ulazis u raskrsnicu uvek se nadje neki pametnjakovic koji zeli brze da skrene od motocikla i svesno te sece i oduzima prvenstvo........e sad ja znam da je Miletu to cudno jer sam ja dosta vozio po HR. i tamo se to ne bi desilo, jer se vozaci vise postuju u saobracaju.....a ovde kao svi nesto zure pa voze na fazon jacek, a mi smo najslabiji u tom fazonu...

 

I sada ti dodajes gas da ti zeleno ne iscuri ( naravno uvek znas ko je iza tebe i da li ga i ima ) i sad na par koraka od raskrsnice ja odma kocim i spustam brzinu........jer ne verujem tim vozacima iz bocnih ulica.......

 

Inace pre 2 godine mi je zene izletela iz bocne ulice, znaci nije pogledala usla u raskrsnicu i jos umesto da je dala gas da se izvuce ona je drzala zatvorenu traku i ja sam je direktno udario u vrata.....

 

E sad ona je izetela na 20...30 metara ispred mene.......ja sam isao oko 40km/h poceo sam odmah da kocim i jasno mi je bilo da se ovo ne moze izbeci...

 

Uglavnom sam je udario sa malom brzinom skoro sam stao, ali sam krenuo da prelecem auto i udario sam ramenom o krov auta i pao na stranu, znaci pao sam pored motora na istoj strani zaustavljen.......

 

E sad sta da se nasao neko malo manje iskusan i samo recimo da je isao 60km/h pa to bi bile veoma ozbiljne povrede opasne po zivot....a ovako meni nije bilo bas nista.........

 

Zbog takvih stvari ja milim kroz svaku raskrsnicu.....

 

 

Ja sada kod nas u saobracaju primecujem drugi problem.......vozaci mnogo vise postuju semafore i pokusavaju da budu sto tacniji i ne prolaze kao nekad na plitko crveno.......ali sta se sad desava, ovde kod mene ima dosta semafora kojima trepce zeleno mislim 5 sekundi.....i sada umesto da se da gas na to trepcuce zeleno i prodje kroz raskrsnicu, ovi nasi pocinju da koce i ne gledaju sta ima iza njih i bukvalno se zaustave na zeleno.....a pri tome ovi iza njih svi pale kocnice i otvaraju padobrane......

 

Generalno gledano ovaj novi zakon je mnoge stvari poboljsao i situacija je znacajno bezbednija, ali neke stvari se ne menjaju i opsta nekultura je  na jako niskom nivou i normalno je da je i u saobracaju nekultura.......i onda mi stradamo zato sto je neko, veci, brzi i jaci......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Upravo tako, zamalo se nisam zakucao u idiota koji je "drmnuo" kocnicu, na prvi "trep" zelenog (od tri)!!  >:( >:(>:( :o

Dakle , jedva sam uspeo da se zaustavim iza njega, u trenutku kada ja dajem gas da prodjem kroz zeleno (jos uvek), on koci, kao da je se upalilo crveno. UZAS!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

jbga Boki, zar ti sa svojim godinama nisi do sad provalio da je to najnormalnija i dosta cesta pojava, kojoj se uvijek treba nadati.  ;D ;)

Mogao je on i na sred zelenog da stane, da malo razmisli treba li sad da skrene ili na sledecoj raskrsnici.... 8)

 

I ja mislim da to nije stvar nekulture, vec ciste gluposti. Covjek koji tako zakoci jednostavno nije svjestan da ga to moze kostati zivota,

a nekulturan koji ima nesto u glavi, to nece uraditi zbog svoje guze.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Nekultura je kada ti ulazis u raskrsnicu ovaj sto skrece te vidi ali hoce da bude brzi i svesno sece put gde ti imas prednost......to je cist bezobrazluk i nekultura........

 

A ovo sto Mile kaze je cista glupost bez i pomisli na moguce posledice.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

jbga Boki, zar ti sa svojim godinama nisi do sad provalio da je to najnormalnija i dosta cesta pojava, kojoj se uvijek treba nadati.   ;D ;)

Mogao je on i na sred zelenog da stane, da malo razmisli treba li sad da skrene ili na sledecoj raskrsnici.... 8)

 

Ma naravno, ali ti mogu reci da mi je bila daleko cistija situacija dok nisu uveli ovo trepcuce zeleno, pre zutog. Bio sam nacisto da ce 80% njih da zakoci, ali ovo, kad mu semafor signalizira da ubrza, a on zakoci i to na 20-tak metara pre semafora je, za mene, zastrasujuce.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

To ti je stvar licne percepcije. Tebi signalizira da ubrzas, meni da zakocim, a neko treci misli da se pokvario semafor.... ;D

Kad se na jedno prosto pitanje sta znaci neki saobracajni znak narod podijeli na pola-pola (cak i na ovom forumu) onda je ovo treptanje atomska fizika.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja