Jump to content

Moto Zajednica

Naši padovi

Recommended Posts

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Ajde da pisemo o svojim padovima , mozda ce to edukativno uticati na mladje clanove naseg foruma i pomoci im u datim situacijama.

Evo ja cu prvi. Prvi moj pad sa motora i najzesci u proslih 15- tak godina dogodio se 3. avgusta 1992.g. malo posle mog rodjendana t.j. " Sv. Ilije" i bio je toliko tezak da cu godinama posle tog pada osecati posledice.

Prosao je moj 17. rodjendan i sutradan sam se nasao sa svojim drugovima u centru Nisa u kaficima  "Brod" i " Lav" i tu smo sedeli celo vece sa devojkama i pili pice i zezali se. Ja sam dosao kao i obicno motorom, moji drugovi kolima ili busom . Oko 23 je pocela da pada kisa i pocela je oluja i nevreme sa grmljavinom, ostali smo do 01.30h a onda kada je malo prestala kisa i moji drugovi vec otisli kucama ja u zurbi polazim ka mojoj kuci koja je 3-4 km dalje na Bulevaru. Sedam na motor i krecem sporednim ulicama posto je manja guzva i manje ce me ljudi videti da vozim po kisi, kisa pocinje u jednom trenutku sve vise da pada i onda ja ulazim u ulicu koja ide pored kafica " mali fudbal". Zeleno je svetlo na semaforu koji je udaljen od mene nekih 300 metara i koga jedva vidim od kise, na glavi NEMAM kacigu (sto je jos gore). I ja pun gas, hvatam zeleno ali na samoj rskrsnici rupa dgacka  metar i siroka pola mera sa dubinom od oko pola metra... Predjni tocak se ukopava u mestu , ja udaram kolenima o rucice upravljaca i letim nekih 20 metara preko raskrsnice gde se pri raznom tumbanju zaustavljam na banderi i obmotavam oko nje  . Ljudi koji su se nasli u blizini me podizu i ja se  mahinalno vucem ka motoru i sedam na njega i ako mi je prednji tocak u 8-ici i koleno na desnoj nozi skroz istrcalo sa sve koskom. Dalje padam u nesvest i odvozi me hitna. Krajnji bilans : motor unisten skoro skroz a ja: Prelom kolena, nadkolenice, polomljena 4 rebra, fraktura lobanje i 76 sava na glavi i telu, ipak se posle 2 meseca oporavljam i ponovo sedam na novi motor.

Ljubav je to, straha nema, samo postovanja.

P.S. motor je bio CTX , brzina oko 70 km/h u trenutku pada, tragovi kocenja = 0.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Ja sam imao pad zbog spostvene greške, doduše nikakve štete na motoru i na meni (valda zbog male brzine)

 

Zima 2006, ja odlučio da se provozam motorom. Sunčani jnuarski dan. Hladne gume, hladan asvalt (ovo je sada kao opravdanje) vozim iza jednog automobila, brzina 30-40 km/h (gradska vožnja)

Automobil naglo koči, ja stiskam kočnicu naglo (prva moja greška) blokira mi prednji točak i vidim sebe gdje se zakucavam u passat.

Puštam kočnicu i krećem u obilazak, ali avaj, lik se zaustavio da propusti pješake, opet kočnica, opet blokiranje točka, ali ovoga puta PADAM.

Na motoru malo izguljen desni nogostup i napukao desni retrovizor.

Ja sam izgrebao nogu u predjewlu cevanice i butine. (od opreme nisam imao jedino pantalone)

Jakna i rukavice isprljane od kotrljanja asvaltom. Kaciga za divno čudo netaknuta.

U tom padu su mi najviše koristile rukavice, mogu misliti na šta bi mi prsti ličili bez njih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Uh, èoveèe dobro je da si ostao živ!

Prosle godine, septembar mesec, stojim na semaforu kod glavne pošte na Bulevaru, nisam bio raspoložen za provlaèenje, stojim u koloni izmeðu kola, kolona prilièno dugaèka. Svi stojimo i to vec minut ili tako nesto, niko se ne kreæe, ja se nesto zamislio, kad odjednom TRAS, kola iza mene se zabadaju u moju zadnji toèak, ja padam, motor pada, ne mogu da verujem, ne znam šta me snašlo.... dižem motor, vidim malo izgrebana maska i levi lonac... tip iza mene izlazi iz kola sav prebledeo, izvinjava se i kaže: "Spala mi noga s kvaèila..." Ništa, ja malo izgrebao ruku, vidim tip nije bezobrazan, samo je bolid koji je stajao preblizu, šta da radim, palim motor i šibam dalje. Drugi pad je bio moja krivica, pravio sam polukružno bey sajle za kvaèilo (pukla) i okinem pri 5km/h, okrenem se okolo, vidim nema nikog, hvala bogu i teram dalje.... Za sada toliko :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

ja sam uzeo skoro prvi motor, strom 650 i banjao dva mjeseca svugdje sa njim, inache sam jako stalozen i samokontrolan da se tako izrazim momak, i jednu noc zima vrcem se sa treninga idem bulevarom, otvori mi se pravac zeleno sve cisto ,i ja pomislim ajde majka mu stara cio zivot se neshto po gradu kontrolisem daj malo gasa da stisnem i odvrnem rucicu do kraja i zena naleti kolima u raskrsnicu pravo pred mene i kocnicu, ja kocnicu , medjutim tockovi ne fataju sa 120 130 se skucam u nju ode motor dodjavola ja se ugruvam pod svom opremom, dignem vidim da sam ziv umrem od smijeha , riga me za motor i sve samo sam Bogu bio zahvalan shto me ludog i GLUPOG sacuvao, kad sam svjesno kurcenjem sebe ucerao u zamalo sigurnu smrt , zato se cuvajte nikad kurcenje , pamet u glavu i lagano, stici ce se svudje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ako je tema formulisana kao pitanje, onda bi odgovor morao da bude pozitivan bar u jednom od dva dela pitanja. Nije pitanje da li æe neko pasti, veæ kada æe pasti.

 

Ja sam pao samo jedanput, u šumi dok sam vozio KLR250, loše sam procenio krivinu, proklizao mi je prednji toèak od koèenja po blatu i preleteo sam motor, neiskusno se držeæi za korman. Pri tome mi je stradalo rame. Od opreme sam imao kacigu, rukavice i jaknu.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

'Vako...

 

2003. godina

"Službeni" XT500 (radio sam u radnji za iznajmljivanje motora), iskustvo od oko 500km, pratim ortaka, ulazim prebrzo u krivinu (uplašio se) ispravljam krivinu, usporavam, stajem na šljunku pored asfalta. Motor mi ispada, ja ostajem na nogama.

_____________________________________________________

 

Oko 2 nedelje posle toga, isti motor. Skreæem brzinom sporog pešaka, (ulazim u neko dvorište), prednji toèak kliza na šljunku, padamo motor i ja. Od opreme sam imao kacigu i Ericsson r310 (u levom džepu, spasao mi je kuk od šljunka.

_____________________________________________________

 

Prošle sezone:

(originalna tema: http://www.bjbikers.com/forum/viewtopic.php?t=3423)

 

Fri Nov 10, 2006

Krenuh ja iz Limuna veèeras, idem Krunskom ulicom ludom brzinom (oko 40 - sreæa da sam bio obazriv...) i iz boène ulice sa desne strane izlazi klinac sa nekim (valjda) Pežoom... Ja sviram, on staje, ali na sred puta - zatvorio mi prolaz. Udaram bokom u njega (od koèenja po kiši krenuo da zanosim), odbijam se i obilazim ga. Nekako se ispravim i stanem, odem do lika, a on se izvinjava i kaže "šta, stao sam! - pa gde si stao, na sred ulice? - eto, šta, ništa nije bilo, prošao si".

 

Koliko sam video u mraku (ne stigoh da pogledam preko dana), nema štete na motoru - išao sam sporo, a uspeo sam ipak koèenjem još malo da usporim, inaèe bih:

 

1) nastavio pravo, polomio viljušku i ko zna šta na sebi pri preletu

2) probao da ga obiðem bez koèenja i verovatno pao na bok i zabio mu motor pod vrata

 

ovako, (valjda:)) imao sam rizik od pada, ali nekako, nekim èudom, refleksnom reakcijom, otkud znam, nisam pao.

 

QMNyB_pljas1qs8.jpg8rinq_pljas2lc1.jpgpljasmp7.gif

 

_____________________________________________________

 

(originalna tema: http://www.bjbikers.com/forum/viewtopic.php?t=3645)

Sun Nov 26, 2006

Eh... opet me udario auto u bok, ovog puta levi. A imao sam i saputnika... Prvi put devojka sela iza mene, i šta se desi:

ZRQfN_pljas1at6.jpgpljas1ko0.gif

Gospoða u belom jugu je skretala levo iz M. Gorkog u Južni bulevar, i zamislila je da smo nas dvoje na motoru nevidljivi, i shodno tome nas je udarila u bok. Sreæom, ostadosmo na motoru...

 

Epilog: Mara OK, ja OK, poluga menjaèa savijena unazad iza fuzastera, branik na jugu pocepan u dužini od 30ak cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Jednom sam pao sa skutera, ali to ne dozivljavam kao pad jer je bila mala brzina i motor mi je proklizao na sinama na silasku sa tramvajskog mosta u BGu, bile izdignute sine od asvalta i prednji tocak je nastavio po sinama, a motor i ja u drugu stranu, srecom, ponavljam, bila je mala brzina i ja sam uspeo da se nekako odrzim na nogama dok je motor pao i izgulio desnu stranu plastika i polomio veliki vizir..;).od opreme jaknu i jet kacigu, koji srecom nisu imali kontakt sa betonom..:).

A drugi put sam pao pre 10ak dana na povratku iz CG, u Cacku, da potsetim, vozili smo 300 km po nevidjenoj kishi i ja pot punom opremom hocu da stanem na OMV pumpu i prokliza mi prednji tocak na onom njihovom ledu od podloge (na samoj pumpi) i motor pade, ja sa njim, na levu stranu, takodje mala brzina, ali je motor nastavio da kliza 5-6 metara, zamalo nije pokosio coveka koji je platio racun i izasao na glavni ulaz u prodavnicu..:)..meni nista,pao sam na levi kuk, na protektor od pantalona a motor je pao na novougradjeni crash pad ali je druga tacka dodira sa podlogom bila na maski i tu se polomilo jedno parce, nista strasno jer je vec na toj levoj strani bio "overen" od strane prethodnog vlasnika :)

Poenta moje price je da se pazite na pumpama jer podloga definitivno nema prijanjanje koje bi trebalo da ima...polako sa kocenjem, a pogotovo kada je ta podloga vlazna..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Vracam se sa pijace i vidim lika hoce da se isparkira iz kolone vozila, a ja parkirao motor iza njega (propisno jel).

 

Vidim ja zuri mu se, pa reko ajde da ne izazivam sudbinu pozurim malo, ostavim kacigu i rukavice na trotoar i brzo sednem na motor, sa ciljem da ga pomerim.

 

I tako gledam levo desno, nema kola... krecem... i cap, motor se ukopo i nas dvojica zajedno padosmo na bok :shock: .

 

Izlazi lik iz kola, gleda sta se desava. Ja sedim na trotoaru i psujem sebi mater... zaboravio sam da skinem disk lock :roll:.

 

Motor i ja smo prosli bez ostecenja, ali mi je ponos ostao povredjen :D.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

pao sam vise puta na razne nacine, udario sam direktno u auto u centru , preleteo i njega i jedan ispred njega, izleteo sam u Jajincima u punoj brzini(MZ-om) u krivini, okinuo u bankinu i katapultirao se u neko veoma veliko i gusto zbunje, nije mi bilo ama bas nista. Kada sam vozio na zadnjem (Jawu 350), pobegla mi i izgulio sam se ceo. Izleteo sam sa Jawom u Kosutnjaku, dokacio sam sljunak i ajd po drvlju i, travi i kamenju, udari sam pesaka u Kneza Milosa i istumbao se 10-ak metara... Bilo je tu jos toga, ako se setim, dodacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

"motor mi je proklizao na sinama na silasku sa tramvajskog mosta u BGu"

Ja sam tu imao neverovatan "save" od koga sam istegao ligamente desnog kolena. Izbegavati taj most po svaku cenu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Nisam mnogo padao,jednom sam bas najjebao.Davno je to bilo.Ko i svaki napaljeni klinac,sklon dokazivanju.Imao sam 14 godina.Stavio sam,drugara,koji inace nije vozio motore,i nije znao da se vozi.Dok smo se vozili,razmisljao sam,gde bi ga bas fascinirao.Naravno,Topcider.Nama poznata staza.Obarao sam ga po krivinama.Dok nije dosla lakat krivina kod groblja.Oborio sam koliko je moglo,ali..Uplasio se i poceo je da se ispravlja.I tu je bio kraj.On je super prosao sa podlivom ispod oka.A ja sam ostao sa pokidanim levim kolenom.Noga je ostala blokirana.Mozak kaze pomeri je,ali jok.Nosio sam sinu oko 3 meseca i posle sam jos toliko isao sa stakama.I dan danas imam posledice od tog pada.Ali i tada mi je motor,vec usao u krv.I tu je kraj.Sada vise nisam u tom fazonu,nepalim se.Ali volim nekad da ga stisnem.Onako za dusu.I ne planiram vise da padam,sto i vama zelim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Proslo leto, BGD, iz Ruzveltove skretao u DimitrijaTucovica, tanko na prednju i na tramvajskim shinama proklizao ko debil sa brzinom od 1km na cas. Skuter malko otklizao , steta neznatna jer se naslonio na sajtnu, volan i kofer, a ja se kako tako lepo otkotrljao da ne bude guljenje odece , obuce i drage mi koze. hehehe Kreten...! Ali dobro je...Shkola se platila jeftino...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Ima samo dve vrste motorista: oni koji su veè pali i oni koji èu još da padnu..

 

HM i oni koji su vec pali ce pasti ponovo... tako da smo svi jedna sorta:)

 

Moja iskustva sa padovima... prosle godine sam kupio svoj prvi motor i pao sam ukupno 6 puta... od toga 4 puta tako sto sam naglo kocio prednjom kocnicom... znaci nisam kocio postepeno, tj postepeno opterecivao prenju viljsuku... Tome treba dodati kocnicu od GPX 1000 na MZu 251 i potpuno suve predje viljuske tako da....

No, srecom samo sam kozu gulio i jednom kacigu, pantalone, jaknu, mobilni telefon... Motor; MZ je mrcina, nisam nijednom ni farbu pogulio, uglavnom krivio nogostupe i governalu... Jednom i odlomio desnu stranu upravljaca i viozio motor do kuce tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

2-3 pada u mestu koje bas i ne racunam.

 

I jos jedan pad, mada takodje u mestu: stajao sam na semaforu na Batajnickom putu kada mi se od nazad zabio Mercedes kombi. Sva sreca pa sam u trenutku kad se cula skripa guma pustio kocnice i sto, kad me je odbacio, nisam dokacio auto ispred mene. Lik iz kombija je izasao prebledeo... na srecu, meni nije nista bilo, skuteru samo iskrivljena rucica prednje kocnice, a na haubi kombija udubljenje velicine pesnice!! :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

Joj sad ste me pocetili na sve moje padove.Doduse bilo ih je 2-3 koja racunam u prave padove.

 

Prvi bese na uscu,pre 5 godina.Bilo vece ja i drugar dosli motorima na usce da se malo prosmekerisemo.Tada jos vojvodic nije otvorio mad maxa.I ja kao aj da malo djiram onaj mali krug na uscu.I tako se ja zanesem jednom,a gume malo bile celave,i kod krivine prokliza mi zadnji tocak i padnem na levi bok i pravac u onaj kamp vojske.Zauztavio sam se kod one kucice gde sedi dezurni vojnik

 

Drugi pad mi je bio kod ulaza u tunel iz pravca doma sindikata.Bila neka pljuscina i ja kao lagano idem kuci sa ortakom nazad koji uzgred ima 120 kila.I nailazimo na semafor za tunel i zeleno a ja od semafora nekih 50 metar i taman kad sam mislio da cu imati vremena da stanem i skrenem lagano pali se crveno i ja neiskusan(14 godina)nabodem kocnicu i samo odklizamo do ostrva.Imao sam punu opremu tako da sam samo jaknu izgrebao.Ustajem ja a motor jos radi.Mi zasckocimo na motor i pravac kuca

 

One koje ne racunam u padove to je stajanje pre pesackog i naletanje na baru ulja u kojoj mi je prednji tocak lagano proklizao

 

Toliko od mene ako nedaj boze bude jos nesto obavestavam vas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Srbija, Požega
  • Motocikl: BMW K 1600 GT

Pao sa MZ-a 250 noæu po kiši, "zalego" sam malo više u krivini, išao sam negde oko 60-70 km/h kada mi je proklizao prednji, inaèe prednja guma je trayalova pa me prosto èudi da je proklozala, onda sledi onaj najodvratniji zvuk - kad motor rapa po putu, sreæom imao sam full opremu :sesirko: pa sam super prošao al zato motor :wasted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

prvi pu sam pao sa MZ ETZ 251 na moto zurci o staparu tada sam imao sedamnaestipo godina hteo sam da odem po tom selu da se provozam na jedno pet metara bila je rupa u travi nisam je video,strucnuo sam i slucajno malo pritisnuo kvacilo i dao gas.Motor je skocio i ja sam pao ,pao sam na neki panjcic malo sam se ugruvao,a na motoru se polomila bocna nozica i drzac satova.Drugi pad sam doziveo sam sa kinezom 150 ZXMCO kada sam se vracao iz Odzaka pre dve godine bila je berba kokuruza blo je oko pola jedan iza ponoci.To veca je padala kisaput je bio vlazan traktori i kombajni za kokuruze kada su iz njiva izlazili na put su naneli blato isao sam brzinom oko 70km i uleteo sam u blato i pao poceo sam da klizim klizio sam jedno 10 metara sa motorom.Podamnom su sevale varnice mislio sam sacu eksplidirati .Kada ustao sam sa puta

podigao sam motor upalio ga i pogledao sta mu fali bila mu je plastika sa strane razbijena i kofer i far napuknut dobro se to zavrsili imao sam srecu u nesreci.treci pada sam doziveo na skupu u Muzlji pre 2 godine takodje sa kinezom kada je isao defile u defileu se nalazio jedan autom mislio sam da ce on ici do kraja defilea posto je vozac bio fotograf,ja sam poceo da ga zaobilazim sa desne strane i kada sap oceo da zaobilazim on je skrenu u desni i ja sam se u njegov desni kraj zakuco.Ponovo sam razbio onaj isti kofer iskrivio drzace sto drze hladnjak i nozice sve u svemu se dobro zavrsilo. Covek je bio fer i znao je da je kriv jer je poceo da skrece i onda dao zmigavac pitao je koliko kosta naneta steta rekao sam od prilike 4 hiljde dinara i on mi je toliko i dao..Nie puno jer su to plasticni delovi i kineski 4 hiljade je i kostao kofer kao da sam znao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd (Srbija) - Brisbane (Australia)

I ja sam pala sa Yamahe...Krenula sam u Smederevo...Izleteo mi Hyndai coupe...Usao je u moju traku preko pune linije,stao na sred i ja sam se zakucala.Dobro,nisam mogla da hodam mesec dana,ali sam sada dobro...Sto je govorio mij brat Peca(MK SPID) motoristi se dele na one koji su pali i one koji ce pasti...

Prvih nedelju dana sam govorila nikad vise na motor,a sad kad bi mi neko rekao sedi ginemo,rekla bih ginemo!Obozavam motore!!! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
A isto kazu pad ili natera coveka da se SMIRI ili totalno podivlja!!!Ja sam podivljala!!!

 

pa mozda se od sledeceg pada smiris :shock: :lol:

salim se, daleko bilo... pu, pu,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Za 10 god koliko vozim motore imao sam dva pada, oba bezazlena i pri malim przinama. Prvi - ja i drugar na tomosu T-15, na nekih 10tak metara krene deda da gura biciklu preko ulice ne pogledavsi levo, desno. Nabodem kocnicu, ispred same bicikle instiktivno krenem da skrecem, naravno prokliza mi prednji i popadamo. Tj pao je motor a mi ostali na nogama, vec sam bio takoreci stao.

Drugi pad identicna situacija, motor Gilera XR2 s' tim sto mi je izleteo auto iz sporedne, a na motoru bio brat koji se uzasno plasi motora, jedva sam ga naterao da sedne :) Sad se istraumirao jos vise :)

Padove po offroad voznjama ne racunam, bilo ih je puno i svi su takodje bezazleni.

 

Zasto su mi padovi bezazleni ? Zato sto vozim pazljivo, ne divljam gde nije za divljanje, prilagodjavam voznju uslovima puta i sto je najvaznije, PRATIM sta se desava ispred mene. Ovo poslednje mnogi zanemaruju pa ih iznenadi situacija ispred njih. U oba navedena slucaja ne bih stigao da zakocim da unapred nisam video nameru drugog ucesnika u saobracaju.

 

Isto tako kocnice moraju da budu perfektne. Kad sam kupio TA, disk je bio los tj kriv. Drugari kazu skup je nov, vozi se tako ove sezone pa kupi sledece, a zamalo me nagovorili da kupim polovan. Ipak sam odlucio da mi je glava skuplja i pazario nov disk i plocice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pre jedno 10-ak godina sam vozio tomos automatik,bio je kao napucan,pa ja i drugar smo vozili kao 2 debila sa volanima okrenutim prema dole,znaci rucke su bile otprilike na donjoj ivici fara,avgust mesec oko 22h ,krenemo mi van grada mojim motorom posto njegov nije bio ispravan,i na nailasku na kolubarski most,tj preko prelaska preko prvog ceslja meni spadne spoljna prednja guma ,a unutrasnja ostane naduvana,i ja se skrsim kao cackalica,posto je volan bio dole samo sam produzio pravo i zakucao se u asvalt,ustanem izduvam prednju gumu vratim spoljnu nazad odguramo motor kuci pa polako za bg na usivanje 3-4 kopce na bradi i to je to.... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Ja jesam i to drugi dan po kupovini motora i to jos ispred kuce i ispred roditelja.kad keva nije odapela taj dan nikad nece, sem mozda kad sam se zapalio ali to je za piromanski forum.U principu nije nista strasno samo nisam imao nikog da mi kaze da nikako ali nikako ne stiskam prednju kocnicu na podlozi punoj kamenchica prasine rizle itdd.ishod pada nije bio strasan malo veca ogrebotina na nozi izguljena dekla i slomnjen retrovizor.Bitno je da sam ja ostao citav i da motoru nije nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja