Jump to content

Moto Zajednica

Naši padovi

Recommended Posts

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

ja do sad nisam pao nijednom, :D , sve kao nesto za dlaku :whistle:, ali zbog nesavesnih ucesnika u saobracaju koji nas motorase ne je** ni 2%... :angry: :irk:

 

(vozim bez opreme i prednje kocnice ) :mrgreen: 8-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: KTM450EXC

Eto ja vec dva puta probao da smirglam beton ali nesto ne ide. Vishe smirglao on mene nego ja njega. :lol::lol::lol:

Prosle godine dva puta i to u prolece i na jesen. Prvi put "malo kriv ja malo vozac auta (deda sa refleksima kao u konja u renault 4)" i tako deda sece krivinu a ulica bas mnogo uska i ja na kocnicu zadnji tocak prokliza, ja pustim da ne bi poklizao na stranu i nekako ga provucem "SKORO" za dlaku izmedju dede i nekog parkiranog auta i malo zakacim levom ruckom za sarku od vrata na renault 4-ci (sharka malo viri) i pljas - katapult. Srecom sam u treningu pa napravim dzudo pad unapred i malko se ugruvam i to magarac vozio bez kacige... BOZE hvalati!!! Polomio viljusku i josh neke sitnice - 500 evrica i josh dedi osteta za tek ofarbanog renaulta 4 iz 197-i neke oko 200 evrica-AJOJ!

 

Drugi pad negde na jesen vidim lika iz sporedne ulice, pomalja se sa mercedesom 124 i ja reko nije valjda lud da mi izleti kada me vidi i kao da je bas cekao da pridjem, izleti mi na nekih 5 metara ispred mene ja na sirenu i kocnicu(vozio oko 50km/h) a on na kocnicu i stade na sred raskrsnice i ja tako opet ihaaaa katapult a tek sredio motor od prethodnog letenja. I tako letim ja i j***m i oca i majku i opet pad u napred (samo ovoga puta malko smotanije) i da nije bilo kacige zvali bi me "SKAR FEJS".

 

Bez opreme nigde, ali bukvalno nigde.

Svaki dan mi minimum po jedna budala izleti iz sporedne ulice ili sa parkinga.... Uzas. Sta vishe da im radim ja ne znam. I tuci budalu ne vredi. Muka mi vishe od voznje po bg-u!!!

PoZz svima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

pre oko 3 godine blagi pad-na svu srecu.2 uzastopne krivine,prva duza i blaga,druga kraca i ostra,probam istom brzinom proci obe,ali nesto nece :o,u drugoj krivini pokusavam da ga ispravim,kocnica,izlazim s puta,polako se vracam putu,ali oces...

juce bio pljusak,i tacno u pravcu mog kretanja neka rupa-golema,puna kise od juce,i tu je kraj,vise se nista nepitam.

srecom bila mala brzina:pocepane pantalone,malo oderano koleno,pukla poluga menjaca,pokidano crevo hladnjaka,i...necu nikad vise-valjda :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: ŠABAC
  • Motocikl: CBR 1000 F krmačica

#1

pre dvadeset godina motor Suzuki RM , isao prema gradu na najsirem delu ulice inace Y rasksnica dve babe prelaze sa cegerima ulicu ,brzina 40-50 plafon ,pokusaj eskivaze baba #1 levo ,baba #2 desno , jebiga prosao sam kroz #2 pao na levu stranu klizao 30-ak metara i stao ispred radnje coveka koji mi je i prodao motor :), evo ja dosao da ti ga vratim :):) , ustanem ispravim RM-a pukla rucica od kocnice ja izgulio kolenio i zglob , a # 1  i # 2 bivaju napadnuti od lokalnih pijanaca iz kafane koji su to gledali , steta kod #1 i #2 pokidani cegeri sa provijantom za ukucane .

 

#2

ortak kupio KLR 650 sa losim akumulatorom i ugasi mu se na sred ulice ,neiskusan ne ume da upali na guranje a usput i sitne gradje da bi mene gurao ,sedne u moj auto ja se uhvatim za auto kod njegovih crata i objasnim mu sta treba da radi , znaci kreni  ja cu se pustiti kada treba i ti samo nastavi dalje , no medjutim ni kola mu nisu jacha strana :( krenuo je 5 metara i zakocio i eto mene na zemljici sreca KLR pa nema sta da prsne , jedva sam ga namolio za drugi pokusaj i objasnio samo pici normalno ne obaziri se na mene te mi tu uspesno izrsismo postupak paljenja gorepomenutog na svu srecu bez neke vece stete po ljudstvo okolinu i prevozna sredstva

 

#3 Jazak stara kros staza, prosla godina septembar  honda cr 250 cepali smo sest meseci nas 10-ak svakog vikenda , jedino se ja nijesam smorogao i poceo sam malo da podjebavam ostatak ekipe :) ali stvarno malo , i eto kazne ortak i ja smo se jurcali na kraju dana provozali par krugova i ajde da napravimo kos jedan za kraj, sam kraj staze veliki nagib na kraju , ja njemu u repu i stajem na pocetku nizbrdice ko velim za svaki slucaj ( inache 5 krugova pre toga smo se smenjivali i silazili jedan iza drugog bez stajanja ) on je sisao motor na leru ubacim u prvu krenem 2 ali 2 metra dalje isklizne prednji tochak u levu stranu i ja bubnem sa svojih 120 kilograma na ledja , to je toliko izgledalo bezazleno da je ostatku ekipe trebalo 20 minuta da skonta da meni bas i nije OK, naravno za tih 20 minuta vratili su mi onu sestomesecnu zajebanciju :), elem da ne duzim 3 prsla rebra i jedno napuklo 20 dana u bolnici i jos 40 dana mirovanja u kuci .

eto to je to od padova nadamo se da ih nece biti vishe :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Hrvatsko zagorje

Zima nije bila tako strašna za vožnju..nekih -5 ali već mi dojadilo svako jutro  navlačenje slojeva i slojeva na sebe. I napokon proljeće..sve super..vrijeme ko iz snova..2-3 tjedna vručine i onda jedan petak,sasula se prva kiša. Znam, masnoća na cesti, treba paziti.Vračam se s posla..lagano.

Prođem nekih 20-tak km..zavoja ko u priči, vozim u drugoj, oko 60 km/h i na ulazu u svoje mjesto pred zadnji zavoj otpustim lagano gas..kočnice nisam ni takla,nisam trznula..ništa,odjednom me kao sasjeklo, udaram u asfalt..nizbrdica..pljusak,motor klizi..auti staju. Ne mogu se dignuti, brinulo me samo da motor ne odskliže niz cestu..Prošlo je tri tjedna, ja sam još na bolovanju, motor je srećom popravljen a ja još kontam zašto sam pala jer mi nije jasno:Prolazim tim putem svaki dan 60km, na posao i natrag,cijelu zimu..po mrazu i kiši..i nije mi jasno.Ubijam se od kontanja..Frendovi mi kažu da nema smisla razbijati glavu jer je masnoća bila u pitanju i tu nije bilo pomoći. Imala sam sreće..još samo da se oslobodim blokade u glavi..danas sam ga prvi puta zapalila ..sutra ću prvi puta sjest nakon pada..valjda ću biti ok..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

E pazi sad!!!!!!

Upravo sam ljosnuo sa motora i kucam sve desnom rukom pa ako pogresim nesto izvinite!!!

Prica je sledeca,posto je veceras nesto kao padala kisa svi su kao omadjijani a ja treba da stignem motorom od vojvodjanske do YUBC-a da vratim neke diskova ja lepo izaberem da idem kroz tosin bunar pa pored meka na fontani i pravo u YUBC. . . .razlog tome je manje kola,jedna traka nema divljanja itd

Elem sve ja to lepo prodjem i dolazim na semafor kod meka na fontani i onako lagano prilazim semaforu sa nekih 40 na sat i pali se zeleno i ubacim u 3,brzinu nastavim pravo . . . . .kad ono odjedared se stvara ZENSKA osoba sa kolima koja dolazi iz pravca kruznog toka i skrece levo ispred mene desno gde ide 65-ica

I ja sta cu vidim da nemam gde i punu zadnju ne bi li mu zaneo zadnji deo da otklizam iza nje a ne da udarim direkt u nju. . . . .i motor prokliza kao sto sam i hteo i ja klizao i osetio sam kad sam u jednom trenutku udario kacigom u asfalt ali se to na kacigi (bar nocu slabo vidi).I ja onako besan ustajem i kad sam video da je stala(tada jos nisam znao da je zensko)bacam kacigu skidam ranac i krecem da ga izvucem kroz prozor i opusteno udavim ali kad ono izlazi i bi zensko!!!!!!

Tad sam se do jaja smorio i nisam mogao da verujem.Znas ono kao cujes milion prica zene losi vozaci,negledaju nista i tako dalje. . .e ja nisam imao ni jedan tako drastican primer kao sad.I pocinjem ja da se derem na nju,rese me adrenalin nezanm sta da radim,krvari mi ruka,ogulio kolena i laktove,pocepao trenerku . . . .da ne navrajam.i ona meni mrtva ladna kaze JA TE NISAM UOPSTE VIDELA!!!!!!!!E tad kad je nisam udavio nikad necu.Kaze videla je autobus koji je bio u mojoj traci  a mene nije,a sto je najgore nije bilo nijednog autobusa u toj ulici tada!!!!!

Ja reko pa gde gledas kad skreces a ona kaze pa sve sam pogledala i videla da mogu normalno da skrenem!

Epilog svega je to da sam hteo po svaku cenu da izbegnem muriju iz razloga sto mi apsolutno netreba pritom motoru apsolutno nista nije bilo,cak ni ogrebotina na zmigavcu iako je klizao jedno dobrih 5-10 metara.Tako da sam uzeo pare i zahvalio joj se na ovako lepoj voznji i zamolio je da se vise nikad u zivotu nesretnemo!!!!!

Od sada kada budem video zesko za volanom nabadam kocnicu istog momenta!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husqvarna SM610 2008

Ja sam naje*o prvi put 28 juna 1999god.Secam se bila mi je mala matura.Sedim u autu i cekam da krenem polako kad dolazi drugar sa tomos automatik i govori "ala ide kao besan",kaze ajde da se provozamo,i ja sta cu luda glava kad je motor u pitanju sedamo i po gasu "gas patos".Izlazimo na glavni put i odmakli smo 500-600metara kad boom!!!Izlete mi rodjeni burazer sa autom i mi udaramo u prednji levi deo auta i prelecemo preko haube.Posle par sekundi kad sam video sta se desilo pokusavam da ustanem ali vidim da mi je sa desnom nogom nesto nije u redu,ne mogu da ustanem.Podize mene nekako burazer i ubacuje me u auto i odvozi me do bolnice.Tamo usivanje kolena "puklo" snimanje noge,i tek posle saznajem da mi je pukla desna butna kost.Jooooj  i sta cu muka,isao na operaciju noge,sipka u nozi mi je bila 2 god,skoro godinu dana sam hodao na stakama.Danas hvala Bogu sve je OK,nemam nikakve posledice (valjda sto sam bio mladji) osim oziljaka sto su me sekli kad su ubacivali sipku,ali sta je tu je...

 

2002-2003god sam imao hondu Cbr500f i zakucao sam se u znak sa njom,sva sreca nije mi nista bilo,malo izguljene ruke i noge i popucale plastike od motora...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest SNAKESBIKER

prvi pad sa jave , davne 1985 (oko 60 km/h.....neiskustvo) ,zatim pad 1987 sa jave takodje ,ali 350 (brzina oko 120 km/h)....

zatim pauza od nekih 17 godina , pa sledi nastavak.....

mart ove godine pad ponovo (fazer 600 , brzina oko 120 km/h) ,i maj mesec ( xx , brzina u momentu pada 150km/h)

to je otprilike to........

s tim sto padanje i obaranje  u mestu ne racunam  (mislim da ih je u proteklih godinu dana bilo 3 )

............... to bi bio moj skromni doprinos  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

"Da li ste nekada pali ili ce te ...?"

 

Nisam i nadam se da necu cak i kad kupim motor :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd

U protekla dva meseca:

1-ispravio malo krivinu na kosutnjaku i zakacio zadnjom gumom sljunak i ljosnuo koliko sam dugacak... Ni motoru ni meni nista. (bride prsti od asfalt majku mu)

2-proklizao pokusavajuci da se zaustavim na semaforu (prokleti peraci ulica i masna bela strelica su mi se oboje potrefili) motor samo pao na stranu a ja ostao na nogama.

i poslednje ali ne i najmanje bitno:

3-udario me KAMION. ??? Da, prokleti kamion ako mozete da verujete. Stajao sam na semaforu gledajuci svoja posla kad se semafor promenio na zuto, a majmun u kamionu iza mene nagazi kao da me nema (kasnije se ispostavilo da je i mislio da me nema) Meni obe noge na asfaltu, panicno krenem da ubacim u prvu ali on me vec baca na zemlju. Na svu srecu nije kamion toliko startan pa nije ni ubrzao toliko da napravi fleku od mene. I ja i suvozac smo ostali na nogama, motoru opet nista.

toliko za sada 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

U protekla dva meseca:

1-ispravio malo krivinu na kosutnjaku i zakacio zadnjom gumom sljunak i ljosnuo koliko sam dugacak... Ni motoru ni meni nista. (bride prsti od asfalt majku mu)

2-proklizao pokusavajuci da se zaustavim na semaforu (prokleti peraci ulica i masna bela strelica su mi se oboje potrefili) motor samo pao na stranu a ja ostao na nogama.

i poslednje ali ne i najmanje bitno:

3-udario me KAMION. ??? Da, prokleti kamion ako mozete da verujete. Stajao sam na semaforu gledajuci svoja posla kad se semafor promenio na zuto, a majmun u kamionu iza mene nagazi kao da me nema (kasnije se ispostavilo da je i mislio da me nema) Meni obe noge na asfaltu, panicno krenem da ubacim u prvu ali on me vec baca na zemlju. Na svu srecu nije kamion toliko startan pa nije ni ubrzao toliko da napravi fleku od mene. I ja i suvozac smo ostali na nogama, motoru opet nista.

toliko za sada 8)

 

Zaboravio si ono tvoje nabadanje automobila na auto putu  ::) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ajd i ja da se zapljunem ovde.... mada vetjina zna moje padove  ;D

 

1. keeway 200ccm , NBGD kod Maxija, pljushti kishurina, spojilo se nebo i zemlja...proklizavam u krivini i padam. I ja i motor OK .

 

2. keeway 200ccm, Juzni bulevar, usporavam zbog semafora i naletjem na ulje koje je neki revnosni vozach prosuo , motor me katapultira i pravim lastu i pri dodiru sa zemljom kolut unazad  ;D I ja i motor OK

 

3. keeway 200ccm, Moto skup Shabac, vozimo po nekoj livadi koja je zarasla u travuljinu i vishlja je od mene i motora zajedno, u sred te livade i travuljine uletjem u neko blatishte i padam. I ja i motor OK

 

4. kawasaki gpz 500s , povratak sa skupa u Paratjinu, prolazimo kroz Jagodinu i u samom centru Jagodine pri brzini od mozda 2km/h zbog klizavog asfalta padam [ i iste sekunde i drugar iza mene pada sa TDM-a] . Ja OK , motor ogreban, migavac polomljen.

 

5. kawasaki gpz500s, definitivno najstrashniji pad, na putu ka Shapcu u selu Platichevo pri brzini od jedno 140km/h udaram u klocnu od kamiona. Motor klizao 70-ak metara, ja jedno 50m... Ja relativno OK, ugruvana i sve me boli, ali bez lomova i tezih povreda, motor poprilichno polupan, plastike, guvernala, dekl...

 

6. kawasaki zefir 550, pre evo par meseci, pri relativno maloj brzini - nekih 40-50km/h u levoj krivini naletjem na shljunak i proklizavam. Ja udaram glavom i padam u nesvest, ugruvana s potresom mozga. Motor krive viljushe ...

 

Eto to je to .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd

Zaboravio si ono tvoje nabadanje automobila na auto putu  ::) ;D

 

A da, mada tu nisam pao.... Zalepio sam neki autic na autoputu u zadnji deo i razbio koleno (nije strasno, mada me bolucka jos uvek)

Isao sam krajnjom levom i zujili smo negde oko 120. Vozilo koje sam napenalio je bilo ispred mene nekoh 20-25 m. Ja okrenem glavu da vidim da li ide neko sa desne strane jer mi pade na pamet da se prestrojim. E bas tada neko isece onog mucenika ispred mene i on legne na kocnicu. U toj sekundi ja vracam glavu nazad i vidim auto na 3 metra od mene. Vidim da nema sanse da ukocim, brzina mi pala na mozda 80-ak km/h, i krenem da ga obidjem sa desne strane gde se (naravno) stvorio jos jedan auto koji je odmah sa ukljucenja resio da se nabije u traku sto pre. Probam da prodjem izmedju njih, odvalim levim kolenom tipa i uspem da nekako ne padnem, sto je dobro rekao bih jer sam se nalazio izmedju dva automobila. Da sam tu popio patos bilo bi malo takmicenje ko ce vise da razvuce bajkera po asfaltu....

Jel sad ok Mina?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: N.Beograd/Blok70/63
  • Motocikl: Poslednji je bio...R6....

Oktobar prosle godine,ja na R6-ici krenuo sa ade ka kuci...na meni od opreme sve sem pantalona...stao na semaforu ispod nadvoznjaka koji vodi gore u Pozesku..krecem sa semafora u srednjoj traci ka sajmu pored secerane zustrije i samo sto sam presaltao iz trece tj. zute trake prestrojava se u moju(srednju)ljubicasti Polo i naravno sledi prednja i na kraju zadnja kocnica....nisu urodile plodom jer je naravno devojka koja je bila za volanom odradila prestrojavanje na 10m od mene bez gledanja u retrovizor i zmigavca....udarac...letim sa motora..ali samo do zadnje soferke gde se odbijam i padam na ledja...  Munjevito ustajem u soku...vidim vizir pukao usled udarca glavom u gornji deo soferke,na spajanju sa limom...sve je cool sem levog skocnog zgloba...polako sve manje mogu da se oslonim na njega i na kraju sam sedeci sacekao hitnu koju su saobracajci pozvali...devojka je stala...izvinjavala se...da nije bilo opreme bilo bi verovatno gore...Pazite na saobracaj pogotovo u gradovima..ljudi su u haosu...voze kola i misle na cerku kurvu ili sina narkomana ili ih ceka duznik da im uzme pare koje su pozajmili na kamatu od njega...jednostavno su iskljuceni u mozgu...POZDRAV i zelim vam sigurnu voznju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Pao 2 puta u zivotu , jednom je bilo neizbezno, drugi put, mogo sam da ukljucim mozak!

Prvi put vozim ja mrkli mrak ulica ja krenem da skrecem sa malim skuterom u desno, i tek shto sam ga malo oborio  iskrivio tocak, mene samo neshto zakochi i ja bam dole u mestu sam pao maltene. MOtor mi preko noge a klinac sam bash bio  12,13 godina dodje choek neki shto tu zivi i izvuche me, ja pogledam sha je bilo a ono shahta izvadjena, velika taman za moj tocak. NIkakve posledice!

Drugi put vozim ja i neke uske ulicice, ja krenem da pratim druga on napravio polukruzno skretanje, ali jedna kola ostro kocila i stajala u mestu, dosla vec do pola raskrsnice, i otvori taj covek u kolima prozor i pocne da se dere, i ja onako brze bolje u zelji ne gledam put vidim samo kola i krenem da cujem shta se deru, krecem kola da obilazim u luku pri jedno 10 15 na sat i puff oklizne mi se motor na pesak. NIkakve posledice ali sam se osecao kao debil!

E sad sam se setio i 3 puta sa 11 dina, tek uzo skuter, stavim druga, bash sam bio ono kao shto pishe dole usijana glava, i tako jedna dugachka ulica, krenemo mi da pretichemo neku zenu, ona taman joj stignem kod prednjeg tochka ona gas, ja iza nje, krenem opet kad usporila ona opet gas i tako smo se jebavali celu ulicu pred kraj ona kakva je suntava pochne rano da kochi mnogo 40 metra pre raskrsnice i vishe, i ja krenem tu da je preteknem dodjem joj do vrata, i vidis nju kravu dal zato shto je shvatila da je previse usporila ili zbog mene opet nabije gasi tako ja rachunam ipak moci cu de je bila moja greska al ##### choek iz raskrsnice ulazi u suprotnu traku ja vidim da nemam gde ne mogu da ukochim dotle, tj ja pochnem da kocim, ali ne vredi, moj drug se usere skupi ruke oko glave i skoci sa motora, sav se raskrvari, ja policajku otkuzam 5,6 metara ustanem, pogledam ni ogrebotina, motor malo izgulio, i trenerku rasparo, a on sav krvav jadan!

Eto to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

adoh jednom u zivotu, 23.09. prosle godine...bio malo do aerodroma i vracao se, pun gas. nailazim na krivinu, i prekocim se, a imao sam sve od opreme...rukavice su sada za smece, kaciga je jako malo ogrebana, arnold je video, a jakni i farmerkama nista...upao sam u kanal, a ishod je bio rame u zavojima mesec i malo jace, a od osiguranja 19.800. e to je vec sreca u nesrec9i, zato ljudi, izvucite pouku, nemojte da vam je zao da osigurate sebe od povreda, ja sam bio osiguran preko skole, a kada zavrsim skolu nastavicu da upalcujem ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Indjija

Pa sam samo jednom i TO JE BILA SITUACIJA ZA KOJU MISLIM DA JE NAJKRITICNIJA ZA SVE MOTORISTE I APELUJEM OVOM PRILIKOM DA SVI OBRATITE PAZNJU NA TAKVE SITUACIJE (makar i da imate 40 god ili 30.000 km pod dupetom)

 

To je situacija kada ulazite u raskrsnicu sa prvenstvom prolaza i imate ispred sebe vozilo koje ceka vas da propusti - E TAKVA VOZILA, ODNOSNO NJIHOVI VOZACI VAS NAJVEROVATNIJE NECE PROPUSTITI!!!!!

Ovo naglasavam jer sam sam bio ucesnik ovakve nesrece, a i video sam bezbroj drugih koji nisu bili propusteni - JER NAS JEDNOSTAVNO NE PRIMETE ILI NE ZELE DA NAS PRIMETE (tj. propuste)

 

Sa 15 god. vozio sam Tomos automatik i prolazim kroz raskrsnicu pravo, a frajer iz suprotnog smera ceka da skrene levo (moje desno) i nakon sto je propustio dva automobila ladno i bez blama sece meni put i ne propusta me, jer boze moj on je veci a ja sam manji pa nek ja zakocim da bi on prosao.

 

Takav njegov potez nisam mogao da predvidim sa 15 god i veoma bolno se zavrsilo.Motor je ostao zakucan u tom autu, a ja sam preleteo, napravio salto i zavrsio na dupetu.  Na srecu nista ozbiljnije mi nije bilo, jer sam pao na dupe

 

Od tog dana pa do dan danas kada ulazim u raskrsnicu usporim maksimalno i  OTVORIM CETVORO OCIJU i gledam da li se u njoj nalazi neki fanatik kojem se jelte zuri i koji misli da ja ne postojim ili da cu da zakocim.

 

OBRATITE PAZNJU NA OVAKVE SITUACIJE (izmedju ostalog) jar zaista mislim da su najcesci uzrok nesreca!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Ja danas pao prvi put. Kolega i ja svratimo na pivo posle posla, pošli na Savu da se okupamo posle napornog radnog dana. Izlazimo iz kafića kad nema njegovog bicikla, pitamo lika iz susedne prodavnice kaže sad neki mali crni seo na bicikl i otišao ka keju. Mi na motor i za njim. Neka grupica klinaca na keju, ja usporim da ih ošacujemo kad dete na biciklu sa desne strane ispred mene skrene levo. Ja na kočnicu i smotam naglo desno i naravno padnemo. Ja sam imao farmerke koje sam naravno pocepao i somot košulju koja je bolje prošla nego moja koža na laktovima ali kolega koji je bio u šorcu , majici i sandalama (čovek pošao na plažu biciklom) pocepa se k'o jučerašnji Blic. Motpor srećom prođe dobro, jako smo sporo išli. Ja kolegu odvedem do hitne a posle čujem da je naivni klinac koji je plakao da ga ne tučem i da će njegova mama sve platiti dosao sa pandurima da da izjavu kako sam mu bicikl bacio u neki šumarak. Jeste da malo peče ovo što sam se saderao ali me mnogo više pače to što mi je drugar javio da nam je drugar iz Austrije sinoć poginuo u saobraćajki. Kakav dan, a ja sam samo hteo da odem na Savu da se okupam posle posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Evo i mog iskustva. Jawa 350TwinSport, pretprosle godine. Krenuo ja suncanog lepog dana do Kosmaja (25km od kuce) da se provozam. Samo sto sam izasao iz grada, dugacka krivina ulevo. Brzina oko 60km/h. Nisam ni video u retrovizoru Punto koji je samo protutnjao pored mene na nekih 15cm. instiktivno sam cimnuo rucice i poceo da kocim (prednjom, naravno) ali sam vec poceo da hvatam bankinu, malo sodera, malo trave, ponovo soder, trava, soder, trava i taman da se izvucem kad na kraju trave bandera. Banderu sam video i sve sam pokusao da je izbegnem, ali nista. Sve u svemu, tu se motor zaustavio, a ja sam preleteo na levu!!! stranu kolovoza, tresnuo kukom, ramenom (leva strana) i glavom o asfalt, srecom niko nije naisao. Srecom ponovo, kaciga mi je spasla levo uvo i dobar deo leve strane glave. Ustao sam, motor iskrivljen, par modrica od rucica na butinama, odrana jakna na ramenu, pocepane pantalone na kuku, pokidana torbica sa dokumentima, ali mobilni ceo i poziv u pomoc drugovima da dodju po mene.

 

Epilog: nije mi nista. Kaciga, jakna, pantalone, za kratku relaciju, i sve OK.

 

Sledeci skoro pad je bio u gradu kada mi je pukao prednji tocak, isti motor. Jedva sam se zadrzao na motoru, a krenuo sam da preticem Yuga. Sreca da sam ostao na motoru.

 

I jos jedan skoro pad: Skuter Piaggio Hexagon, 175ccm, lagana voznja po gradu, preticem Fikusa uzbrdo, znam da ima rupa na asfaltu ali je redovno gazim sa Jawom, pa ponovo preko rupe i ... jedva ostanem na skuteru. Tada sam seo na skuter i nikada vise.

 

Pre par dana vidim drugara sa flasterom na glavi. Pozajmio skuter i pao. Odrao obe noge, desnu podlakticu od lakta do rucnog zgloba, a desno oko kao kod boksera posle nokauta. Oko skoro zatvoreno, odrano iznad oka, srecom nije mu pokla nijedna kost, a vozio je jedva 50. E pa to jedva 50 i pad pa je prosao dobro. Da je bilo malo vise bilo bi svasta.

 

Toplo je vreme, svima je vruce, ali aman: Kaciga, jakna, pantalone i dobre cipele. Obavezna oprema. I naravno, pamet u glavu!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja