Jump to content

Moto Zajednica

Naši padovi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem

Nekoliko puta mi se desile ovakve neprijatne situacije. Vozim svojom kolovoznom trakom a auto iz suprotnog smera pretice auto i dolazi meni u susret ne videvsi me. Da bih izbegao ceoni sudar sklanjam se naravno u stranu. 

 

A kad vozim automobil ono sto me vodi do besa je.. Vozim takodje svojom kolovoznom trakom a automobil me pretice i tek sto me pretekao skrece u desno u ulicu. Moram da kocim.  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

19.7... Ludbreg, Hrvatska... slavim drugi rodjendan... hehe... pola devet uvece, krenem starim putem za srbiju... voznja(malo zesca ali sigurna). Ulazak u HR, posle 37 km, pad. Prvi pad sa motora posle godina i godina voznje... glavni put se nastavlja blagom krivinom u levo ali se sporedni nastavlja pravo... ne znam put ali ga pratim i vidim da se nastavlja. pri brzini od oko 130-140km\h, u pola krivine, shvatim da sam pogresio i da ne treba da idem pravo vec da pratim krivinu i amaterski stisnem zadnju i prednju kocnicu malo jace i skliznem.. padnem i pocnem da se klizam, pa u travu prevrtanje..  glava o banderu... motor kao na Moto GP se prevtce i zabija u kamenje koje su potpora sinama... nemojte zuriti pogotovo putevima koje ne poznajete a kamoli nocu kad se ni bela macka ne vidi...na hondi steta neisplativa za popravku... kaciga, jakna i rukavice unistene. Ja imam samo prikljestene prste na sakama i malo bolova od udaraca... pozdrav kolege i samo polako 

20190719_220252.jpg

20190719_220259.jpg

20190719_231210.jpg

20190719_220306.jpg

20190719_220313.jpg

20190719_220322.jpg

20190719_220328.jpg

20190719_220339.jpg

20190719_220345.jpg

IMG-804acfa20ef2fc3715b69b83cc164b27-V.jpg

20190719_220355.jpg

20190719_215901.jpg

20190719_231159.jpg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Kako je moglo da prodje, daleko bilo, ti si prosao super. 

Ali za nauk i tebi i drugima:

To sto ti mislis da je viznja bila "malo zesca ali sigurna" se pokazalo kao potpuna greska. 

Voznja tom brzinom i u dobrim uslovima na regionalnom putu je sve, samo nije sigurna, a po noci je recept za ovakav ili mozda i gori scenario. 

Imao si skupu finansijski, ali veoma jeftinu, realno gledano, skolu. 

Zelim ti brz oporavak i nadam se da si shvatio da je osecaj sigurnosti jako zajebana stvar u ovakvim situacijama. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

Da slazem se sa tobom. Voznja malo zesca ali sigutna. To sigurna sam hteo pod navodnicima napisati. Delic sekunde i nadje se zec ispred tebe na putu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

E, nije mogla da prođe sezona a da ne padnem i to iz čiste gluposti i da kažem " promenjene procedure " . Naravno, izvrnuo sam se u mestu na trotoaru sa ugašenim motorom. 

  Pominjem " proceduru ", a mogla bi se nazvati i navika.  Ja kad negde stanem, prvo ugasim motor, pa spustim bočnu nogaru, pa tek onda silazim sa motora i zaključavam motor. Sinoć se vraćam kući, i stanem pred samouslugu da nešto kupim.  Stajem, gasim motor i padne mi na pamet da odmah zaključam i volan što i radim i krećem da siđem sa motora, silazim i očekujem da se motor nasloni na bočnu, ali je nisam spustio i on kreće da pada. Možda i ne bi pao da nisam zaključao volan - ispravio bi ga. Ovako sa ukošenim volanom, motor pada a i ja sa njim. Pošto mi jev leva noga ostala ispod motora, dok sam pokušavao da je izvučem i da se uspravim - padnem još jednom ( na očigled brojnih prolaznika ). Na kraju se dižem, podižem motor, gledam štetu - razbio se samo zadnji žmigavac ( kupljen u Moto bajku za 250 dinara ) i to se razletelop samo telo žmigavca, a samo staklo ostalo potpuno čitavo. Odem u radnju, pazarim šta mi je trebalo, izađem iz radnje, a napolju kiša ( padala je ceo dan sa prekidima ) . Eto, desilo se . 

 

IMG_2079.JPG

IMG_2081.JPG

IMG_2082.JPG

IMG_2083.JPG

IMG_2084.JPG

IMG_2086.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ista situacija se i meni desila samo sam ja uspeo da zadrzim motor, mada da mi je bila ova tenera sto mi je sad ne bih uspeo. Kad gasim motor gasim ga na kill swich i odmah vratim dugme na on i potom desnom rukom okrecem kljuc i vadim ga dok levom rukom iskljucujem svetlo a levom nogom spustam nozicu a desnu posle svega toga vec pocinjem da dizem da bih sisao sa motora. To traje manje od sekunde i radim mahinalno. Jednom sam stao al mi je poziv odvukao paznju i kad sam zavrsio sisao sam motora ali nozica nije bila spustena, sreca pa su mi obe ruke bile na guvernali, ali bila je bas smesna ta borba u centru grada u sred bela dana kada prolazi najvise ljudi.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

I ja imam obicaj da prvo, ugasim motor na ključ, spustim ćopavu, onda ubacim u prvu pa oslonim motor... Onomad, pre ćopave prvo ubacio u brzinu i krenuo da ga oslonim, kad sam provali o da ćopava nije spuštena ne bi ga trojica zadržala :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 31.12.2020. at 13:34, drumskalisica je napisao:

E, nije mogla da prođe sezona a da ne padnem i to iz čiste gluposti i da kažem " promenjene procedure " . Naravno, izvrnuo sam se u mestu na trotoaru sa ugašenim motorom. 

  Pominjem " proceduru ", a mogla bi se nazvati i navika.  Ja kad negde stanem, prvo ugasim motor, pa spustim bočnu nogaru, pa tek onda silazim sa motora i zaključavam motor. Sinoć se vraćam kući, i stanem pred samouslugu da nešto kupim.  Stajem, gasim motor i padne mi na pamet da odmah zaključam i volan što i radim i krećem da siđem sa motora, silazim i očekujem da se motor nasloni na bočnu, ali je nisam spustio i on kreće da pada. Možda i ne bi pao da nisam zaključao volan - ispravio bi ga. Ovako sa ukošenim volanom, motor pada a i ja sa njim. Pošto mi jev leva noga ostala ispod motora, dok sam pokušavao da je izvučem i da se uspravim - padnem još jednom ( na očigled brojnih prolaznika ). Na kraju se dižem, podižem motor, gledam štetu - razbio se samo zadnji žmigavac ( kupljen u Moto bajku za 250 dinara ) i to se razletelop samo telo žmigavca, a samo staklo ostalo potpuno čitavo. Odem u radnju, pazarim šta mi je trebalo, izađem iz radnje, a napolju kiša ( padala je ceo dan sa prekidima ) . Eto, desilo se . 

 

IMG_2079.JPG

IMG_2081.JPG

IMG_2082.JPG

IMG_2083.JPG

IMG_2084.JPG

IMG_2086.JPG

Ja isto tako letos stao ispred kapije i ugasio motor i on krene da pada (prema ogradi) zajedno sa mnom. 

Epilog: Polomljen prednji desni migavac i moja dva rebra (pao na betonski blok pored ograde). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 1 sat, zika56 je napisao:

Ja isto tako letos stao ispred kapije i ugasio motor i on krene da pada (prema ogradi) zajedno sa mnom. 

Epilog: Polomljen prednji desni migavac i moja dva rebra (pao na betonski blok pored ograde). 

 Meni najviše povređen ponos što sam pao na tako glup način pred puno ljudi, još dođe neka devojka da me pita dal sam dobro - da mi nije pozlilo. Uveče pred spavanje nađem jednu povredu na levom kolenu - oderotina - da ne bude da sam pao bez kapi prolivene krvi - već junački ( to ja sebe tešim ) . 

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Sinoc gledam prognozu za danas, bice od 5 do 10 stepeni, mogao bih na posao motorom, da malo izigravam "vesnika proleca", tj.zime, koja jos uvek traje... 

Nesto pre 06h Cukaricka padina, ulica izmedju zgrada (ovih dana je sunce nije ogrejalo), masna, sve polako, i ispred semafora beli pesacki prelaz...ohoho, dja levo, dja desno, max 10km/h, odeee...tras ! Tako glup pad na levu stranu, mene sramota prolaznika, tu kamere velikog brata, verujem da su se smejali u centru- vidi budale na motoru. Levo koleno polako raste, nije ni ogrebano, samo bol, na skuteru puklo parcence plastike iza levog migavca, nista strasno... vidim, dok pocne sezona napravicu ja naked-a od njega, hehe ! Jbga, ljubav jaca od razuma.

I sigurno moja greska, ne znam da li sam dva puta u zivotu stisnuo zadnju kocnicu, uvek samo prednja. Prilaz raskrsnici, mozda sam trebao obe lagano, ja samo prednju (bas lagano) ali on ode...

Dobro je, idemo dalje !

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Najviše padova sa motora se dešavaju upravo u kasnu jesen, a pogotovo  u rano proleće, jer su svi željni vožnje, pa se doda malo jače gas ili stisne malo jače kočnica, a asfalt hladan (često i zaleđen ponegde), gume hladne, a kočnice ˝ujedaju˝ i eto ti recept za pad. 

Vrlo je bitno (ko baš ne može da izdrži dok skroz ne otopli) da se vožnja motora u hladnijim danima mora prilagoditi vremenskim uslovima i uslovima puta. Znači lagano sa dodavanjem gasa, lagano i blagovremeno kočenje. Nikako se ne zaletati, tj. držati odstojanje iza nekog vozila, jer vozači automobila su skloni tome da zabodu kočnicu, njima ABS odradi posao, a ti na motoru iza se snalazi (a retko ko može da zadrži i i ispravi motor da ne padne kad mu klizne prednji točak)... 

Ja, inače, vozim preko cele zime dok nema snega na putu i mogu reći da takva vožnja stvarno nije za svakog i da zahteva mnogo, mnogo više pažnje i iskustva nego vožnja motora preko leta i toplih dana...

Promenio član ThePainkiller
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

@Blaza kupi one stitnike za laktove i kolena zbog ovakvih situacija. Ja uzeo prosle god kod Lakija bile nesto dzabalesku,rade posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Moracu, nema druge. Jakna je dobra, sa svim stitnicima, ali pantalone jos nisam uzeo. Debela trenerka malo ublazila, ali...dobro je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Retko koji motociklista prodje bez pada sa motora.

Posledice mogu da budu katastrofalne a mogu da budu u vidu blage opomene, pa kako Bog da.

 

U mom slucaju, najopasniji pad koji sam doziveo, odigrao se u vrlo cudnim okolnostima koje sam vec opisao u putopisu "Slike iz proslosti - Grcka", pa da se ne ponavljam.

 

 

Nakon ovog iskustva od pre 30 godina i dan danas se strecnem kada vidim kesu na putu (vozio motor ili kola).

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

I ja sam danas popasao asfalt. Krenuo s posla, čekam semafor u Francuskoj kod Narodnog pozorišta, prvi u koloni. Otvara se semafor, krećem lagano i odmah ulevo, oko Trga republike i bez ikakve najave proklizam i zveknem na levu stranu. Pošto sam tek krenuo, nisam razvio ni 10 km/h verovatno, još uvek bio u prvoj brzini, pa udarac nije bio jak. Srećom, uvek sam u full opremi i ona je odlično odradila posao. Malo sam se ugruvao, ali to je smešno. Motor je gore prošao, levi retrovizor se raspao, a slomio sam i nosač fuzastera na koji je ujedno zakačena poluga menjača koja je ostala da visi, a i ona se iskrivila. Srećom, Sebini slajderi su sačuvali mašinu, tako da nije ni okrznuto ništa. Čak sam uspeo da odvezem motor - ubacio u drugu dok sam stajao u mestu i tako vozio, pošto zbog poluge koja je ostala da visi nije bilo šanse da menjam brzine u toku vožnje. 

Nije bilo kiše, nije bilo ulja kao kad je kolega sa GS-om proklizao. Samo one proklete kocke koje su 5x popravljali i opet nisu ni za k... 

Da napomenem, svakodnevno tuda prolazim i znam šta da očekujem, ali eto, danas sam za milimetar "žustrije" skrenuo i paf. 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Svakom moze da se desi, samo podsetnik da treba uvek biti oprezan. Dobro je da se sve tako zavrsilo i da si ok, motor ce se srediti i pametno je to sto si nosio opremu. Koliko nam samo ta oprema znaci pa makar zuljalo, bilo pretoplo ili sta vec treba je uvek nositi. Nisam pre naleteo na snimak na You tub-u od malog Milos koji ima svoj kanal na yu tube pa sam tek danas video kakav je strasan udes imao jos u aprilu i mogu vam reci da sam bas pod utiskom. Dosta je oprema tacnije kaciga odradila svoje, rukavice nije imao i jedva su mu ruku spasili...uzas!! Oprez, samo oprez i koncentracija!:care:

Promenio član Vule Gilera
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ja uvek kazem "dobro je, kad nije gore" , a moglo je biti...

Motor ce se srediti, ja plastike odavno zalepio, koleno ce me jos koji dan podsecati na pad. Nabavicu/kupicu i te protektore za noge, tj.pantalone sa njima. Ali i tebi i meni je proklizao na "glupost", mislis/mislim da sve znas/znam, al' jbga...teramo dalje !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 6 minuta, Vule Gilera je napisao:

Oprez, samo oprez i koncentracija!:care:

Bas tako, nema ni sekund opustanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Srećom, preko pantalona (teške, kožne, sa svojim protektorima) nosio sam spoljne protektore i bukvalo nisam osetio udarac. Oni su se malo ogulili, pantalone i jakna bez oštećenja, čizme takođe. 

Nisam bio neoprezan, niti sam poleteo iz mesta. Sad kad su niže temperature i kad je stalno vlažno, vozim dosta opreznije. Dešavalo mi se da mi zadnji kraj prokliza po tramvajskim šinama, pogotovo kad su mokre, a čak sam i preko mokre zebre ko zna koliko puta ulazio u krivine i tačno osetim kad krene da proklizava i kad treba da ga korigujem, a sad, kao da mi je neko šutnuo zadnji točak ispod dupeta, momentalno sam se prosuo. Ovo pišem čisto kao još jedno svedočenje koliko su te kocke, zapravo, zajebane za 2 točka, čak i kad su naizgled suve i čiste,pa budite žestoko oprezni kad prolazite tuda. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

2 su vrste članova u ovoj temi:

 

- oni koji nisu pali, čitaju tuđa iskustva. Imaju šansu da ne iskuse pad

- oni koji su pali ali imaju sreću da su posledice blage pa mogu da prenesu iskustvo

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Danas sam ponovo prošao istom trasom i dok sam čekao na semaforu, videh da su tu instalirani oni mali katadiopteri poput ovog:

https://images.app.goo.gl/1FpDkmU7a32xxzNu7

Ničemu služe na tako dobro osvetljenom mestu, ali neko je očigledno smatrao da treba tu da stoje. Mali su, sa glatkom gornjom površinom od metala, a opet, malo su iznad nivoa kaldrme i slabo uočljivi. Tačno sam pogodio jedan od njih i proklizao u momentu dok sam blago nagnut skretao. Pripazite se od tih đavola. 

Promenio član Četka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Najviše sam padao sa Tomos-a 15 SLC, nekoliko puta. Jednom kada sam vozio devojku iz kraja pa mi kuče, iz sporedne ulice, uletelo pod prednji točak o čemu sam i pisao u ovoj temi. Drugi put kada me keva poslala da kupim lubenicu a ja sam je kući vozio smestivši je između rezervoara i sebe, pridržavajući je vrhovima kolena. Zbog toga nisam mogao koristiti zadnju kočnicu koja je korisna pri malim brzinama, za stabilizaciju motocikla. Malo jače sam stisnuo prednju u fazi skretanja pošto mi je jedan degenerik izleteo sa trotoara... Epilog je izguljen lakat, iskrivljen fuzaster a lubenica je otišla u paramparčad, po celoj ulici.

Najnezgodniji pad sam imao u raskrsnici ulica Jaše Prodanovića i Mitropolita Petra, u neposrednoj blizini ETŠ "Rade Končar", koju sam tada pohađao, i hale "Pionir". U to vreme sam već počeo da krišom vozim i po saobraćaju i ako je na "Petnestici" istekla ragistracija (BG) a ni ja nisam imao A kategoriju koja je za nju bila potrebna. Iza mene je sedeo moj nerazdvojni pajtos Neša sa kojim sam išao da impresioniramo neke devojčice iz tog kraja. Skrećući levo u raskrsnici u ulicu Mitropolita Petra, malo većom brzinom, motocikl nam je proklizao i mi smo pali. Dobro smo se ugruvali. Neša se dočekao levom nogom i tom prilikom mu je otpao đon sa patike, ja sam ogulio levi lakat (po običaju) i pao sam klizajući na leđima. Motocikl je završio klizanje uz ivičnjak bez većih oštećenja. Prilikom pada izbio sam vazduh iz pluća i klečao sam na asfaltu četvoronoške, iskolačenih očiju, pokušavajući da dođem do daha. Bilo je i par očevidaca na trotoaru. Svi su zastali nepomično posmatrajući dalji razvoj događaja. Jedino se jedna devojka odvažila da pretrči ulicu uz povike:"Jel' ste dobro?!"

Tada je iznervirani Neša počeo da viče na nju:"Da li si normalna, beži odavde! Ušla si nam u kadar, vidiš da snimamo film!"

Ona se osvrnula levo-desno i žurnim korakom napustila mesto događaja a mi smo počeli da se kezimo kada smo se malo pribrali.  :oda2:

Mislim da je Neša tu foru čuo u nekom vicu ili u pričama starijih motoraša ali je bio jako ubedljiv i uspeo je da je zbuni.

 

 

 

 

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja