Jump to content

Moto Zajednica

Naši padovi

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ja zaista volim kada me negde presretnu psi i krenu u poteru za mnom. Kada je ima vozila okolo dam gas i odem (da ne bi džukci stradalie za mnom). Kada nema vozila usporim i pustim ih da malo trče pored mene i onda usporim i stanem. Savijem se i pružim ruku prema njima. Neki se odmah povuku dalje, neki ostanu tu i laju, a neki priđu da oližu ruku (a neki krenu i da se igraju). A kada krenem ponovo počine potera i gledam da se što brže udaljim (da ne bi previše daleko jurili za mnom i da ne bi stradali na putu). 

Tako postupam već decenijama i nikada me (u takvoj situaciji) nijedan pas nije ujeo. Na putevima gde često prolazim već znam gde džukci "postavljaju zasede" pa tu budem oprezan da nekog od njih ne povredim. 

To je moje iskustvo i to nikako ne znači da to i drugima preporučujem  (ne bih da ovi nekog pojedu pa da me posle psuje).

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Tako sam i ja mislio i radio do prosle godine. Vozili smo se po planinama Bugarske i na jednom proplanku smo od mestana zatrazili neku pomoc. Na mene skace 5-6 pasa a ja samouveren krenem da ih plasim i vicem na njih. 

Da nebi kolege i jednog seljaka sa vilama, osta ja na Bugarskom proplanku.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
pre 12 minuta, kepo je napisao:

Tako sam i ja mislio i radio do prosle godine. Vozili smo se po planinama Bugarske i na jednom proplanku smo od mestana zatrazili neku pomoc. Na mene skace 5-6 pasa a ja samouveren krenem da ih plasim i vicem na njih. 

Da nebi kolege i jednog seljaka sa vilama, osta ja na Bugarskom proplanku.

na bugarskog čobanskog kera si udario... QQ and LELE

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 24 minuta, kepo je napisao:

Tako sam i ja mislio i radio do prosle godine. Vozili smo se po planinama Bugarske i na jednom proplanku smo od mestana zatrazili neku pomoc. Na mene skace 5-6 pasa a ja samouveren krenem da ih plasim i vicem na njih. 

Da nebi kolege i jednog seljaka sa vilama, osta ja na Bugarskom proplanku.

Pa ne treba da vičeš i da ih plašiš nego da bidneš fin i kulturan u ophođenju (i sve to na bugarskom jeziku).

 

pre 13 minuta, bdada je napisao:

@zika56 zar ti nisi iskidao nekog dzukca, ili je on tebe? :jee:

Pre dve godine se podavili ovi moji "drugari" što su mi se uselili u dvorište (njih dvadesetak trenutno) i ja krenem da spašavam onog koji je napadnut od ostalih. I taj me (u nužnoj odbrani) nekoliko puta dobro zagrize za desnu šaku. Već kada sam krenuo u akciju spašavanja znao sam da ću da budem izujedan (nije mi uostalom to bilo prvi put), ali nisam očekivao da će povrede da budu tako teške i da će još naknadno sve da se iskomplikuje (krivicom doktora), pa sam jedva izvuko živu glavu (ali su mi ostale trajne posledice u vidu smanjene funkcije dela desne šake).

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Psi lutalice ,remete saobracaj i ugrozavaju bezbednost ucesnika. Jos jedna nenormalnost u drzavi Srbiji.

Nista novo.

 

Znam da mnogi forumasi imaju pse, ali psima lutalicama nije mesto u gradovima, u selima, na ulicama u lovistima, parkovima, decjim igralistima, u coporima...

Njima je mesto u azilima za pse, kad vec postoje,  sterilisanje i usvajanje dok se to ne iskoreni.

 

Uvek mi je zao vise ljudi neg zivotinja, mada i medju ljudima ima dosta zivotinja..

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Psi lutalice nisu svojom voljom tu došle, nego nemarom i nebrigom vlasnika, koji kada im dosade ili shvate da treba to hraniti, iste izbace na ulicu. Zato ne krivite pse, nego im pomognite. A ako ste već besni onda kritikujte neodgovorne gazde. A od kerova nema većih prijatelja, svi koji ih imaju to znaju

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, slave74 je napisao:

Psi lutalice ,remete saobracaj i ugrozavaju bezbednost ucesnika. Jos jedna nenormalnost u drzavi Srbiji.

Nista novo.

 

Znam da mnogi forumasi imaju pse, ali psima lutalicama nije mesto u gradovima, u selima, na ulicama u lovistima, parkovima, decjim igralistima, u coporima...

Njima je mesto u azilima za pse, kad vec postoje,  sterilisanje i usvajanje dok se to ne iskoreni.

 

Uvek mi je zao vise ljudi neg zivotinja, mada i medju ljudima ima dosta zivotinja..

 

Cenim  i poštujem tvoje mišljenje, ali ja mislim sve suprotno od ovoga šro si ti napisao.

A argument za takvo moje mišljenje je vrlo prost: Nijedna životinjska vrsta (osim čoveka) nije ništa uništila u prirodi niti je izazvala bilo kakvu katastrofu ili je ugrozila ljudsku vrstu. Broj ljudi koji strada krivicom životinja je apsolutno zanemariv u odnosu na broj ljudi koji stradaju krivicom čoveka. A da ne pominjemo koliko je čovek uništio kompletnih životinjskih vrsta (i biljnih) u međuvremenu.

Čovek je u poslednjih par vekova uništio ono što je priroda stvarala milionima godina i već je doveo planetu na ivicu opstanka i to naziva civilizacijom, a sebe jedinim svesnim bićem na planeti. Cinizam u najgorem obliku.

Istrebićemo mi lako i pse skitnice sa ulica i "štetne" životinje iz lovišta (odnosno iz prirode koju je neko uzurpirao), očistićemo planetu od svih drugih vrsta koje nam smetaju. A šta ćemo sa beskućnicima koji je to "civilizovano društvo" oteralo na ulice, sa bolesnima, sa starima i nemoćnima. I oni će da budu štetni i smetaće. Šta ćemo sa monstrumima koji siluju i ubijaju decu po ulicama, sa narkomanima koji sedaju za volan, sa "tatinim sinovima" koji rade šta im se ćefne, ....?

A videćemo ubrzo koliko će to "civilizovano i svesno biće" još moći da opstane u ovome što nazivamo napretkom.

 

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro
Pre 4 sati, severian je napisao:

na bugarskog čobanskog kera si udario... QQ and LELE

 

 

Da nisam bio u moto odelu, lepo bi me izujedali. Da nisu pritrcali u pomoc, tesko bi se izvukao. Dok dva kera udaram, ostali ujedaju. Da sam bio sam ne bih mogao da se odbranim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Kad vec pricate o psima,dok vozim nije problem,lagano dodjem do njih i onda gas,to nije problem.Medjutim,nedavno stajem na semafor u Mionici,prilazi nekoliko pasa,ajooooj majko mila,sta sad?Ni da silazim sa motora ni da krecem na crveno,srecom otvori se semafor kad su bili na pola metra od mene.Sta raditi ako krenu na tebe dok stojis u mestu a nisi u mogucnosti da das gas i odes?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Pustiš da te dobro izujedaju, kreneš da kukaš iz sveg glasa,kako bi to videlo i nekoliko svedoka,presaviješ tabak i tužiš opštinu,uzmeš 2-3 ljade oira, ma milina

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
pre 10 minuta, ser je napisao:

Njihov plen je tocak, ne vasa nogavica :)

Ja imam Nemacku Cobanicu 13god ne voli motor nikako i cesto puta mene uhvati za nogu, kad stanem i kad sidjem sa motora izvrne se na ledja. Pokusavao sam na razne nacine da je odviknem ali ne vredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, ivica744 je napisao:

Kad vec pricate o psima,dok vozim nije problem,lagano dodjem do njih i onda gas,to nije problem.Medjutim,nedavno stajem na semafor u Mionici,prilazi nekoliko pasa,ajooooj majko mila,sta sad?Ni da silazim sa motora ni da krecem na crveno,srecom otvori se semafor kad su bili na pola metra od mene.Sta raditi ako krenu na tebe dok stojis u mestu a nisi u mogucnosti da das gas i odes?

Teško da će da krenu na tebe dok stojiš (ako ih ne izazivaš vikom, ili mahanjem ruku, ili pokušajem da ih šutiraš).

Ako te laju, gledaš svoja posla (praviš se da ih ne poznaješ).:) 

A kada krećeš, kreni oštrije (jer će tada verovatno da jurnu za tobom).

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
Pre 1 sat, ivica744 je napisao:

Kad vec pricate o psima,dok vozim nije problem,lagano dodjem do njih i onda gas,to nije problem.Medjutim,nedavno stajem na semafor u Mionici,prilazi nekoliko pasa,ajooooj majko mila,sta sad?Ni da silazim sa motora ni da krecem na crveno,srecom otvori se semafor kad su bili na pola metra od mene.Sta raditi ako krenu na tebe dok stojis u mestu a nisi u mogucnosti da das gas i odes?

Elektrošoker držiš u džepu, na dohvat ruke. Opališ-svetlo i zvuk je dovoljno da otstupe.

(Imaš male džepne, po zakonu su sada dozvoljeni kao i biber sprej.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 4 sati, ivica744 je napisao:

Kad vec pricate o psima,dok vozim nije problem,lagano dodjem do njih i onda gas,to nije problem.Medjutim,nedavno stajem na semafor u Mionici,prilazi nekoliko pasa,ajooooj majko mila,sta sad?Ni da silazim sa motora ni da krecem na crveno,srecom otvori se semafor kad su bili na pola metra od mene.Sta raditi ako krenu na tebe dok stojis u mestu a nisi u mogucnosti da das gas i odes?

  Ugasiš motor, preguraš ga preko semafora, upališ i pun gas

 

   

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Treba ga pregurati 10-20 m da bi imao prednost. Mnogo bolje ubrzavaju psi nego motor. Opet je radila noga na skuteru :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd

U Beogradu u Karadjordjevoj, kod starog Miksera, smer prema Kalemegdau,malo posle Maxmomenta. Išao sam lagano i zaobiđe me punto sa dve žene i na sred ulice u stane i suvozačica otvori vrata i  izleti da stane na parking mesto dok ova ne napravi krug??. ( ispred one uvučene trafike) glavom/kacigom udarim o gornju ivicu otvorenih vrata, fuzasterom o donju, padnem na mali trotoar sa desne strane...meni ništa zbog kacige, motor malo igrebao..Došlo mi je da joj zveknem šamarčinu,ali sam se brzo smirio

 

Punto se ugasio, pobegla mu vrata gore 20 cm i prekinulo se kolo alarma, i neće da upali..došla milicija odmah, rekao sam da ne treba hitna ,onda napravili zapisnik i ne znam šta je bilo sa njom posle, po rečima policajca ona je kriva i platiće neku kaznu..??

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd

pa da sam se pribrao i imao neko dodatno osiguranje, pa da ležim jedno 20 minuta do dolaska hitne,  uzeo bih bar 300 - 400 hilada,  tada je to moglo i to se uveliko radilo i sa manjim udesima posle sam rekao i bolje da nisam  da ne malerišem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Ja verujem da je moja greska bila to sto sam stajao u mestu i odvrnuo gas, tad su poludeli totalno. Verovatno da sam ugasio motor i sisao nista ne bi bilo, al' jbga ko ce ga znati. U momentu kad sam pao motor se ugasio, ja ustajem, gledam oko sebe, nigde ni jednog.

 

Slazem se sa @slave74 ,

Covek u sred turisticke lokacije drzi 10 besnih kerova koji love tu okolo. Bas sam komentariosao sa jednim covekom posle, kaze to je redovan problem tu, naskacu i na pesake, bicikliste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem
On 3.5.2019. at 23:50, gox je napisao:

Elektrošoker držiš u džepu, na dohvat ruke. Opališ-svetlo i zvuk je dovoljno da otstupe.

(Imaš male džepne, po zakonu su sada dozvoljeni kao i biber sprej.)

Mozes li neki da preporucis. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ima verovatno ljudi na forumu koji se bolje razumeju u šokere. Ja malo guglao pa sam kupio ovaj, mali, kompaktan,u dzepu ga ne osecas (0,5 je bol, 1,0 nepodnosljiv bol, ovaj je 1,6):

naslovna-1653.jpg
WWW.URBANDART.RS

Ne prodajemo volte, jer to nije tačan indikator za zaustavljanje snage! Naboj je meren u Microcoulombs (uC). Nacionalni institut za pravosuđe (NIJ) ukazuje da elektro šokeri prouzrokuju bol pri...

Ima na Kupindu jeftinijih i verujem da vrede, za nekih 1500 dinara. (Ja uzeo taj Sabre zbog dizajna i karakteristika al je 2900 din, skuplje nisam razmatrao).

Kao npr. ova dva:

1-Elektrosoker-928-12000KV-izuzetno-jak_
WWW.KUPINDO.COM

1- Elektrošoker 928 12000KV izuzetno jak Odmah dostupno mogu poslati Post-ekspresom.Kvalitetno provereno ispravno.Vredi svaku paru. Power output: -
ELEKTROSOKER-LAMPA-STUN-GAN-2017-18_slik
WWW.KUPINDO.COM

ELEKTROSOKER LAMPA+STUN GAN 2017/18 STUN GUN ELEKTROSOKER MOD.704 POJACANA VERZIJA TRENUTNO JEDAN OD JACIH MODELA NA NASEM TRZISTU Oziljan...

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja