Jump to content

Moto Zajednica

za ljubitelje KAWASAKI -ja

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Nord of country
  • Motocikl: Kawa V2

Prvi Kawasaki, koji sam vozio (ali samo vozio) bio je Z-900 , otvoreni Marwing -uf, ala je bio glas za bogove... Bilo je MZ, Laverda, pa par BMW, a onda 1997 godine odlučim kupiti VN800Classic. Posle tri godine ga prodam, pa par godina pavza. A onda ER-5, polovan svakako. Bio je to dobar motorčič, ali po dimenzijama premali za dvoje. Mislim, za putovanja. Pa padne odluka: kupit čemo VN900Classic. Več sam od 800 od prilike znao, šta mogu da očekujem. A puno je bolji. Remen, i pozadi dik kočnica, ajnšpric... Več ga imam četvrtu godinu, a nikada u tim godinama nisam pomislio da ga menjam za nešto drugo. Ja sam zadovoljan njim. Znači, moj treči Kawasaki za redom. Ljubav prema marki, možda. Vrag bi ga znao... :moto3::moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Imao sam prilika da par puta provozam i Honde i Suzukije.

Medjutim bez obzira na to sto su Suzukiji uvek imali preciznije menjace i sto sam se na svakoj Hondi osecao kao da je vozim ceo zivot i sto su bile izuzetno lake za voznju,Kawasaki mi je uvek bio najlepsi i voleo sam ga bas zato sto nije toliko dobar(daleko od toga da je mnogo losiji,nijanse su u pitanju)u odnosu na druge japance.

Trenutno vozim italijanski skuter ali se nadam da cu ponovo biti u prilici da za svoju dragu i sebe opet nabavim jednu lepu Kawu :moto3:

Evo slika nasih bivsih ljubimaca:

 

Kawasaki ER-5

post-7905-0-80645900-1318281068_thumb.jpg post-7905-0-78041900-1318281107_thumb.jpg post-7905-0-86392400-1318281126_thumb.jpg post-7905-0-24359800-1318281154_thumb.jpg post-7905-0-95287500-1318281362_thumb.jpg

 

ZX-6R Ninja

post-7905-0-09585000-1318281521_thumb.jpg post-7905-0-56178600-1318281765_thumb.jpg post-7905-0-41365900-1318282123_thumb.jpg post-7905-0-87269800-1318282284_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da se primetiti da su Kawe nesto specificnije od ostalih japanaca. Dosta oprecnih misljenja sem onih koji ih voze. Meni se licno svakim kilometrom sve vise i vise dopada taj karakter koji imaju i kada bi me neko pitao, sta ces kuputi sledece, pa rekao bih opet Kawu (ER6 ili Versys). Ne znam kakva je situacija kod vas, ali ja cu izgleda dosta godina provesti na Kawama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Imao sam vise Suzukija.....nego Kavasakija....nikada nebih mogao napisati da Suzuki ima precizniji menjac od Kawasakija.....tako da je to cista glupost..... Honda i jeste napravljena da bude "savrsena" ali to je bas ono sto nevolim....nedostaje joj temperamenta i one jedinstvene nervoze koju ima samo Kawasaki......

 

Jedno vreme (pre par godina) imao sam uporedo GSXR600 2007' i Kawasaki 636 2004'...... Suzukija sam vozio kada treba da budem "vidjen".... a Kawasakija svaki put kada smo isli da se vozimo ..... :moto3:

 

 

 

 

100_3840.JPG

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

kako sam presao na yamahu tako me je krenuo maler. dok sam vozio kawu bio sam srećan čovek. :moto3:

 

ljudima koji ne vole kawu (a posebno hondašima) ne možeš da objasniš zašto voliš kawasaki kad nije "najbolji". jbg, ima nešto što je neobjašnjivo. ja volim njihovu filozofiju gradnje motocikala koju neguju od kako su počeli da ih prave.

 

imao sam zzr600 koji je bio lupan tako da ga znam u šraf i kad pogledam kako je to napravljeno jbt kao da sam ga pravio :jee: nema ništa da štrči da smeta da je višak, sve je na svom mestu, elegantno i skladno. kad pogledam jamah koju sad imam, to je tako načičkano, zakomplikovano i izdetaljisano preko svake potrebe, jednostavno to nije to. e sad, ovo što sam napisao nema nikakve veze sa vožnjom, kvalitetom i sl. jednostavno takav je mooj pogled na motocikle.

 

a evo ga i jedan od najlepših motora ikad napravljenih.

post-382-0-50630900-1318343941_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

Hm, kawa... Iznad kawe po elegantnosti i dizajnu je samo Italijan. Za los kvalitet mozete cuti samo od vozaca drugih marki koji je nikad nisu posedovali. Ono za neprecizan menjac sto je napisano nije tacno, ima 10puta bolji menjac od suzukija i 5 puta od honde. Kazu da je tesko voziti i da neprasta greske. Ni sa tim se neslazem posto se zx6r u odnosu na cbr600rr i gsxr-a daleko lakse obara i punoooooo bolje koci. Govorim sve ovo iz iskustva jer sam imao sve te motore. A trenutno ponosno posedujem zx6r iz 2007 i zx10r iz 2004. A "dusa" je ono sto je odvaja od ostale japanske cetvorke. Pre koji mesec sam imao cbr600rr i deluje mi kao golf 4ka pravljen za siroke narodne mase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Evo ovako, kao "Hondas" da i ja nesto kazem. Tacno je da je Honda "savrsena", u smislu da je all-around motocikl. To ne znaci da Kawa ne valja i da je losa. Svako uzima motor koji odgovara njegovom stilu voznje i karakteru motora (lakoca upravljanja, potezanje, kocenje).

 

Meni se recimo ZX6R lepse vozi od CBR600R-a, mada kad predjemo na vece kubikaze, CBR1000R volim vise od ZX10R-a (to malo vremena koje sam proveo na oba). Vise mi se svidja ta "predvidljivost" hondinog agregata.

 

Ja nisam primetio nista neobicno oko preciznosti menjaca, ni na jednoj kawi koju sam uspeo da provozam. Sve su radile perfektno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

Moj gpz 500 s na Durmitoru...motor koji me dobro sluzio a koliko vidim sad je kod BOKIC1...bas sam se obradovao kad sam ga video posle toliko godina...pisao sam o njemu u rubrici "vozili smo",moje licno misljenje da je bolji od konkurencije(gs 500,cb 500).post-2810-0-54375800-1471885965.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Meni je nekako prirasla srcu od kada sam kupio VN 750, a posle kada je dosla Z900 to je bilo to!

Kroz istoriju Kawasakija jako puno modela je obelezilo neki trag, verovatno ima jos dosta modela ali evo njih par da navedem!

Z900

Z1300

GPz 1100 fuel injection

GPz 900 r

GPz 750 turbo

ZZR 1100

ZXR 750

ZX 9

ZX 12

post-2511-0-27882000-1479026684.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Gpz 500s-Cbr 600f

Cvesa i mene služi baš dobro.Bez ikakvih ulaganja.Kupio sam novu prednju gumu,čistio karburatore,ulje i filtere.

Sve ostalo je u extra stanju,i sve radi.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Yamaha FZR 500

Imao sam El 250 1995. Sportski motor medju coperima, bas se lepo ponasa u krivinama, zbog njega sam zavoleo sportske motore. (Meni samom smesno zvuci ali je tako, agregat je izvorno sa GPX250R modela i razvijen je krajem 80ih za sportsku voznju)

Omiljeni modeli su mi ZXR 750 svi svaki je atraktivan na svoj nacin, po meni sve klasik do klasika. :) Slazem se sa komentarom sa ove stranice da je model ZXR iz 1997 jedna od najlepsih Kawa a i sportkih motora uopste.

Voleo bih da imam L model.

ZX9R oko 2000. godista su mi bas privlacni na izgled. Mada je i prva generacija lepa.

Najnoviji H2 je radikalnog dizajna ali ako vam se ne svidja gledajte ga iz inata i svidece vam se ubrzo, sem auspuha koji makar meni je predimenzioniran i mozda ruzan. :D

Da ulepsaju H2 treba da mu instaliraju krila sa H2R i ugrade priladniji auspuh za tu klasu motora, sadasnji mu je kao sa "F"-a.

ZX10R najnoviji ne svidja mi se sema farbanja, ali je masina iz snova. :D

Ako se jos nekom ne svidja sema farbanja moze da mi ga pokloni, necu se buniti izdrzacu i da ga ne farbam. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja