Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha R6 2003 VS Suzuki GSXR 600 K3

Yamaha R6 2003 VS Suzuki GSXR 600 K3  

32 članova je glasalo

  1. 1. Sta odabrati

    • Yamaha R6 2003
    • Suzuki GSXR 600 K3


Recommended Posts

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636

Resio sam da mog Ninju 250R pre pocetka sezone zamenim sa nekim od ova dva motora pa me zanima Vase misljenje sta je bolje izabrati. Motor cu koristiti za gradsku voznju kao i za neka kraca i srednja putovanja (stazu sigurno nikad nece videti). Vasa misljenja mi mnogo znace da se lakse odlucim, mada moram priznati da sam za sada vise naklonjen Yamahi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Dajem sebi za pravo da malo iskomentarisem ovaj tvoj izbor,plus priznajem da nisam glasao.

Zasto?

Kad mi neko kaze da bi da se sa R-om voza po gradu ja automatski dobijem ospice.Plus jos kazes da pistu nece videti.Pa zasto onda R?

Imas ti naravno pravo da za svoje novce vozis sta i kako hoces,ali ces sebi prilicno da zagorcas zivot.Te sprave jednostavno nisu za tako nesto.Zbog polozaja sedenja,zbog udobnosti i upravljivosti u gradskim uslovima,zbog niza drugih tehnickih resenja koja jednostavno zahtevaju vise prostora.

Ima ljudi i svet su obisli sa Rom i to je naravno deo one price o ukusima,afinitetima itd.

Ali ako ce zaista njegova primarna uloga da bude to sto kazes,onda je sasvim sve jedno koji ce biti.Cak i da su neki drugi u opciji.U uslovima koje pominjes stvarno je tesko videti bilo kakvu znacajnu razliku izmedju ova ili bilo koja druga dva....

 

...pisano sa najboljim namerama,iz srca,na sav glas :zdravo:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Odose kolege u off, mada je Pronto u pravu, ali ako si mlad izdrzaces sve zarad onoga sto ti se svidja.

Prema tome kupi ono sto ti se svidja, TEBI a ne drugima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636

Svestan sam svih nedostataka R-a van piste ali sta cu kad mi se svidja. Nije mi zbog riba, ozenjen sam vec poodavno i to sam prevazisao (na Tomosu T-14 i BT - 50, takva vremena bila :neznam: )ali prosto toliko volim R-a da mi cak nije ni neudobno na njemu. Sto se tice voznje bice najvise po gradu gde inace koristim motor umesto automobila kad god imam priliku ali bice i duzih putovanja, npr. na more ili neki izlet (supruga vozi klince kolima a ja za svoju dusu idem motorom)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

I jamaha i suzuki su jednako dobri, ja sam više naklonjen suzukiju, ali dobro to je moje mišljenje. Gledaj i jedan i drugi model, pa na koj naletiš da je u dobrom stanju i naravno da cena odgovara. Koliko si visok, šta fali hondi cbr 600 RR :moto3:

 

Dobro što ti predhodnici nisu preporučili afriku...........ako hoće čovek R-a da vozi po gradu to je njegova odluka..........

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636

Tacno si pogodio sta fali hondi, najniza je od ovih modela. Visok sam 195 cm i znam da sam previsok za R-a ali, jos jednom ponavljam sta cu kad volim.

Kako ce sad afrikanci, SM-ovci i endurasi da opletu po meni, ali za ljubav se sve mora izdrzati :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

pronto što ti ne kupiš MZ-a. sumnjam da gsr-a voziš brže nego što bi vozio mz251... ovako voziš motor koji prebacuje dve glave a nema nikakve oklope. :)

 

hoće čovek dakupi R pa šta, nek vozi kako hoće i gde hoće.. najbolje da da pare nekom sa foruma pa da mu taj kupi motor jer ipak mi na forumu znamo najbolje...

 

evo ja sam npr kupio motor da ga gledam. i hteo sam da ima baš hiljadu kubika, ovi manji mi se ne dopadaju. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nije nase da odlucimo, ali covjek je pitao, pa je red da mu se i odgovori (nesto smisleno, a ne samo Yamaha ili Suzuki 4ever i tako).

Pitanje je koji izabrati, a kriteriumi su takvi da stvarno nema nikakve razlike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

Moram priznati da sam glasao za Yamahu iz razloga sto meni odgovara (visok sam 171cm) ,Suzukija doduše nisam probao 600(neznam gabarite) ali 750 jesam i veći je po meni dosta tako da bi ti verovatno odgovarao Suzuki zbog visine.Ipak ako imaš prilike probaj Hondu 600rr vozio je moj kum (192cm) 2god. i kaže da mu od svih 600tki na njoj ubedljivo najbolji položaj.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Mislim da je 636 veći od oba navedena motora, a ako već razmišljaš o Suzukiju, bolji pazar je 750 (mada je po gabaritima isti kao i 600).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

 

 

Dobro što ti predhodnici nisu preporučili afriku..........

 

hehehe na ovo se moram nasmejati......

 

A reci cu samo da nema eRa bez GSX-R mada jako si visok za 600ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2634 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Mislim da je 636 veći od oba navedena motora, a ako već razmišljaš o Suzukiju, bolji pazar je 750 (mada je po gabaritima isti kao i 600).

Jos i ide bolje ! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636

Malo ste me pogresno razumeli, nisam mislio samo da se izjasnite za Yamahu ili Suzuki vec da mi date neke informacije, kao npr. ciji je agregat izdrzljivi, ko ima bolji menjac, ram ... Zatim koji je model tehnoloski napredniji i na kraju koji je bolji i laksi za odrzavanje. Vizuelno mi se vise svidja yamaha ali nije sve u izgledu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja