Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA FJR 1300

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Dosta Vas je kupilo motor od istog čoveka, pretpostavljam da ste zadovoljni. Ima li Denis neki sajt sa ponudom?
Има сад једну јамаху фјр 2003 у понуди. Иначе понуда је на половним аутомобилима

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Moja nije ni bila na oglasima, kontaktirao sam Denisa na Viber direktno i sve smo dogovorili :) ako zelis, javi se na PM da ti dam broj... Denis je laf, prodaje odlicne motore (to ce svi da potvrde) i to mahom turing masine... Samo je tezak covek za cenjkanje...;)

 

Inace, namontirao danas tablice, napunio pun rezervoar i napravio kruzic od 25-30km samo da je "osetim". Jasmina (da tako se zove, nisam vas upoznao) je zategnuta kao pracka, nema nista da cakne. Pliva po putu, lako se vozi, snage koliko volis...i greje butkice lepo :)

 

Pitanjce: na koliko pumpate gume?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Moja nije ni bila na oglasima, kontaktirao sam Denisa na Viber direktno i sve smo dogovorili  ako zelis, javi se na PM da ti dam broj... Denis je laf, prodaje odlicne motore (to ce svi da potvrde) i to mahom turing masine... Samo je tezak covek za cenjkanje...
 
Inace, namontirao danas tablice, napunio pun rezervoar i napravio kruzic od 25-30km samo da je "osetim". Jasmina (da tako se zove, nisam vas upoznao) je zategnuta kao pracka, nema nista da cakne. Pliva po putu, lako se vozi, snage koliko volis...i greje butkice lepo
 
Pitanjce: na koliko pumpate gume?
2.5/2.7

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Moja nije ni bila na oglasima, kontaktirao sam Denisa na Viber direktno i sve smo dogovorili  ako zelis, javi se na PM da ti dam broj... Denis je laf, prodaje odlicne motore (to ce svi da potvrde) i to mahom turing masine... Samo je tezak covek za cenjkanje...
 



Pa Kako da bude lak na cenkanju kad je tolika potražnja da čovek prodaje motore i pre oglasa :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
54 minutes ago, BaneVuk58 said:

2.5/2.7

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока
 

A filter za vazduh?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 2 minuta, WlayCo je napisao:

Hvala bato... u toj prodavnici samo filter za ulje nemaju... :) 

Piše "na stanju". Zvao si ih ili ????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Ma jok, jednostavno mi nije izbacivao rezultate...sad probah opet i sve je OK :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Videh...samo, ne znam da li bi se usudio da sve to radim sam... mozda kad bi jedanput uradio zajedno sa nekim ko zna, pa posle sam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Videh...samo, ne znam da li bi se usudio da sve to radim sam... mozda kad bi jedanput uradio zajedno sa nekim ko zna, pa posle sam...
Ma boza. Bez nervoze i ja sam tako sve sam. Nikad prostiji motor nisam imao. I da hoćeš ne možeš ništa da zajebes

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Tek sad videh temu, da se i ja prijavim medj gonice nuklearki :D 
Ukratko, prva generacija 2001 god, uzeta sa 20.050km od Denisa u oktobru 2016. godine u saobracaju tek od 2017. :) 
Prosle godine na Jadranskoj magistrali sam shvatio zasto je Ameri nazivaju "Egg Coocker" :D 

U toku ove zime sam resio i taj problem, alu termo samolepljiva folija, prodavac sa KP od kojeg sam ja kupio parce 100cmx50cm i platio 1.500din vise je nema ali sam nasao ovog:
https://www.kupujemprodajem.com/Aluminijumska-zvucna-i-toplotna-izolaciona-folija-55454985-oglas.htm?filter_id=155874045#photoBig
 

Za sad se pokazalo odlicno i veoma je laka za obradu tj krojenje, ja sam licno stavio dupli sloj odnosno koliko je moglo :) 

Zadnje sto sam uradio na njoj su topovi kod Roberta iz Ade,
 


5aa7802c18824_FJR1300OVALINOKSSAGRANOM(1).jpg.789513431c5ef364c3dc9cbab9e95d57.jpg5aa7802e9840c_FJR1300OVALINOKSSAGRANOM.jpg.fecb75850fa711c6b23f636c63c6ac22.jpgmedia-share-0-02-04-09d3637141cbc07c9544527d34bb9c6d6226e72a064b4ceb15b519495aba00d7-414cd782-fdb9-4f4e-9dd5-d15af092cfb5.thumb.jpg.403ead1f3448f3e807bbec7cb60bdd8f.jpg

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Lepo, lepo kolega, divan primerak...a i sve nas je vise i vise :)  + jos jedna Denisova musterija :) 

Ako se dobro secam, on meni rece da je prodao oko 30 FJR-a samo...

A reci mi sto se ove folije tice, gde si je tacno stavio?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
6 hours ago, WlayCo said:

Lepo, lepo kolega, divan primerak...a i sve nas je vise i vise :)  + jos jedna Denisova musterija :) 

Ako se dobro secam, on meni rece da je prodao oko 30 FJR-a samo...

A reci mi sto se ove folije tice, gde si je tacno stavio?

Hvala, i mene raduje sto nas je vise i vise, trebalo bi organizovati neki druzenje :) 

Znam da je prodao poprilican br i evo opet ima jedan lep priemrak, mis siva 2003 ili 2004 nisam siguran ima ABS.

@mrxfon je od skoro jos jedan ponosni vlasnik FJR-a i Denisov zadovolljni musterija! :D

Sto se tice folije, imao sam i fotografije ali nekim cudom su obrisane,
Skinuo sam sediste i odvrnuo srafove na rezervoaru i isti prevrnuo na leziste sedista tj. rep motora, tako da mi je donja strana rezervoara na kojoj se nalazi pumpa i sisice od goriva bila pristupacna.
Posto je rezevoar "mali" foliju sam delio iz dva dela tj krojio sam iz dva dela.
Odredio sam polovine, prvu polovinu bez lepljenja prineo rezevoaru uz pomoc ostrog noza iskrojio otvore za sisice i pumpu goriva i sve pratece dzekove i tek ona skinuo zastitni papir i fino zalepio, isto tako uradio i za drugu polovinu rezevoara.
Folija je debela 6mm i posto je bilo lufta ja sam to ponovio jos jednom za svaki slucaj :) ne bi da ponovo posle 500km voznje na +35 da sedim u kadi i da se ladim.
Sa Alija sam porucio i tank knee padove koji su 5mm debili koji takodje ublazuju toplotu i kostali su oko 22 evra. Vide se na zadnjoj fotografiji.
Zadnja tri dana sam se vozao u proseku po 200km, sto po gradu sto van njega i rezevoar je uvek bio mlak.
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Ja uhvatih lep dan i obidjoh 200km okolo naokolo... Sve je u najboljem redu, malo pratim potrosnju da znam na cemu sam... Otprilike za 200km je skinuo pola rezervoara sto mu dodje 12.5l. Jedna crtica na pokazivacu mu dodje ~50km... Kad potrosim ceo, sipam ponovo pun pa cemo da znamo... kakvi ste vi sa potrosnjom?

 

p.s. spremni za servis :)

 

8971904492960040171.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Ja uhvatih lep dan i obidjoh 200km okolo naokolo... Sve je u najboljem redu, malo pratim potrosnju da znam na cemu sam... Otprilike za 200km je skinuo pola rezervoara sto mu dodje 12.5l. Jedna crtica na pokazivacu mu dodje ~50km... Kad potrosim ceo, sipam ponovo pun pa cemo da znamo... kakvi ste vi sa potrosnjom?
 
p.s. spremni za servis
 
8971904492960040171.jpg.d15d5cb2c46494103e741e0a5a498a52.jpg
Pri nekoj kombinovanoj voznji pri brzinama od 80kmh do 120kmh 5.5L.
Kad sam vozao Jadransku magistralu i u jednom momentu je bas bila guzva i vozilo se bas bas kilavo, potrosnja je bila 4.6L alo to je bila tad i vise nikad :)

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Ono sto mi se najvise svidelo je da ubacim u 5-u i od 60 do 120 ne menjam... mnogo snage, mnogo elasticnosti...kad treba da obidjem nekoga ima snage koliko volis...kad ne treba onda krstarimo polako... bas ono sto sam zeleo od motora...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja