Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA FJR 1300

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2798 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Kod mene stoji gore bez spustanja.
2014 god

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka


Мора да ти рикнула гуртна ...... Јапанцима на рекламацију ово оно

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2633 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Vraca se.

Obicno kad baterija nema punu snagu ne vraca u pocetni polozaj.

Ja jednom godisnje naprskam WD-om i to je to.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pitam sad, jer kad sam kupio motor, vizir se nije vraćao u najniži položaj. Gore - dole (u toku vožnje) je radilo sasvim ok, bez kočenja ili zapinjanja, ali se po gašenju kontakta nije vraćao. Bukvalno pre par dana je počeo da se vraća, ja se usro šta sam pritisnuo kad se on sam vratio. Od tada se uredno vrati kad isključim kontakt i onda sam skontao da bi to ustvari tako i trebalo da se dešava, a kada ste mi vi potvrdili ovde, onda nema dileme da je sad ok. Samo ne znam onda što se i ranije nije vraćao. Ja sam tu spiralu, što podiže i spušta mehanizam, naprskao sprejem za podmazivanje lanca (Silkolene sintetički sprej) i mehanizam radi super...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
Pre 12 sati, BaneVuk58 je napisao:

Мора да ти рикнула гуртна ...... Јапанцима на рекламацију ово оно emoji6.pngemoji6.pngemoji482.pngemoji482.pngemoji482.pngemoji482.pngemoji482.png

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Ili je neko pre tebe uradio modifikaciju da se to ne bi dešavalo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Kolege, na sta covek treba da obrati paznju kod ovog modela kad ga kupuje (generacija tipa 2001-2005), koje su mu mane, specificnosti i slicno?

 

Ima ih na oglasima jako mnogo uvek, i izbor je bas sarenolik. Kako po vama izabrati pravi model? 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
On 10/31/2020 at 9:51 AM, ThePainkiller said:

Pitam sad, jer kad sam kupio motor, vizir se nije vraćao u najniži položaj. Gore - dole (u toku vožnje) je radilo sasvim ok, bez kočenja ili zapinjanja, ali se po gašenju kontakta nije vraćao. Bukvalno pre par dana je počeo da se vraća, ja se usro šta sam pritisnuo kad se on sam vratio. Od tada se uredno vrati kad isključim kontakt i onda sam skontao da bi to ustvari tako i trebalo da se dešava, a kada ste mi vi potvrdili ovde, onda nema dileme da je sad ok. Samo ne znam onda što se i ranije nije vraćao. Ja sam tu spiralu, što podiže i spušta mehanizam, naprskao sprejem za podmazivanje lanca (Silkolene sintetički sprej) i mehanizam radi super...

Ако је неко бацио поглед на онај сајтић што поставих овде ономад, видео би да и то са аутоматским спуштањем може лако да се искључи... ;) Можда је код тебе нешто одшмерцовало (стара српска реч прим.аут.) па је одједанпут прорадио :takoje:

 

5 hours ago, Pingvin37 said:

Kolege, na sta covek treba da obrati paznju kod ovog modela kad ga kupuje (generacija tipa 2001-2005), koje su mu mane, specificnosti i slicno?

 

Ima ih na oglasima jako mnogo uvek, i izbor je bas sarenolik. Kako po vama izabrati pravi model? 

Ја купих 2 таква и сад размишљам шта да ти кажем...али нешто не иде :stabre: Ево рецимо на шта ја нисам обратио пажњу (поред свих стандардних ствари, а има их много) а требало је боље да гледам:

  - визуелна провера (колико је предњи точак удањен од најближе пластике испод хладњака). Код мене је на првој машини било сумњиво близу па се човек пита да ли је можда мало чукнут директно или неко није лепо спаковао пластику иза...

  - хладњак (листићи), ФЈР се много греје и обично нема неку заштиту хладњака да не би и то што има ваздуха било смањено. Ако има продужетак предњег блатобрана онда је генерално ОК али ако нема велика је шанса да је доста оштећен. (мој је и имао заштиту и био оштећен, неко га изгледа касно ставио пре мене...)...

  - кад је на централном, пробај да окрећеш задњи точак напред-назад и послушај мало да ли се кардан много чује, да ли има луфта и сл.

  -  визир (да ли се лако диже до краја и спушта или можда закачиње пластике, и да ли су носачи цели или као код мене настављани, тј. један је пукао и неко га је утегао, и то лоше). Ја то уопште нисам видео.

 

Ето, то ми за сада пада на памет од специфичности... Надам се да ће ти помоћи да скинеш који динар... ;)

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8403 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pricasmo neki dan o tegicima, upravo sam strugaru rekao da napravi 5 parova, nas troje radimo, znaci dva para ce biti slobodna za prodaju.

Kopija HVMP heavy  (stavljam link ispod)... Masivni i teski, plastificirani u crno sa prohromskim srafom, za guvernale 22mm.

Kada stignu okacicu sliku kako na mom motoru stoje :D

20eura par, sve odradjeno, samo da se zasrafi. Nece biti gotovi za 20ak dana, u guzvi je strugar.

Pozdrav drustvo. 

 

F12X4-2T.jpg
WWW.HVMP.COM

HVMP bar ends provide greater comfort and less fatigue for long rides. These brightly finished bar ends will reduce the...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2798 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pricasmo neki dan o tegicima, upravo sam strugaru rekao da napravi 5 parova, nas troje radimo, znaci dva para ce biti slobodna za prodaju.
Kopija HVMP heavy  (stavljam link ispod)... Masivni i teski, plastificirani u crno sa prohromskim srafom, za guvernale 22mm.
Kada stignu okacicu sliku kako na mom motoru stoje
20eura par, sve odradjeno, samo da se zasrafi. Nece biti gotovi za 20ak dana, u guzvi je strugar.
Pozdrav drustvo. 
 
F12X4-2T.jpg&key=da5801fdac392cc4e99e244cab80698af91a0393fb6f6b5a4446db9cb0074873 WWW.HVMP.COM
HVMP bar ends provide greater comfort and less fatigue for long rides. These brightly finished bar ends will reduce the...  
Нешо...пријављујем се за један пар. Од колико су грама беше??? f879fe01d9590c46bc0be2b480666e66.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
On 2.11.2020. at 11:52, Pingvin37 je napisao:

Kolege, na sta covek treba da obrati paznju kod ovog modela kad ga kupuje (generacija tipa 2001-2005), koje su mu mane, specificnosti i slicno?

 

Ima ih na oglasima jako mnogo uvek, i izbor je bas sarenolik. Kako po vama izabrati pravi model? 

 

 

Obrati pažnju kako agregat radi i hladan i topao. Kad sam kupovao svoj FJR, prodavac mi je rekao da je menjao lanac bregaste i španer čim ga je uvezao (pre 5 godina) i da to ne moram da diram. Pošto sam ja čuo da nešto kucka u mašini kad je hladan, a nije ni lepo radio na malim obrtajima, odneo sam motor kod majstora u Bačku Palanku da sve pregleda i odradi proveru ventila i štelovanje, ultrazvučno pranje dizni i usisa, kao i proveru smese na dijagnostici i štelovanje. Majstor je zatekao lanac bregaste na poslednjem zubu španera, toliko je bio istegljen lanac da je bregasta izduvnih ventila ˝bežala˝ iz faze za skoro 3 mm. Znači da me moje uvo nije prevarilo kada sam primetio to kuckanje, iako me je prodavac lagao da je menjao lanac. 

Znači, strogo verovati samo svom uhu i svom (proverenom) majstoru. Više se nijednom prodavcu ne može i ne sme verovati na reč...

 

Evo kako moja FJR radi posle svih radova i štelovanja na stolu:

 

 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8403 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

45x35mm sipka, oko 350gr nadam se!

Varira mu u 20gr gore dole, valjda nisu uvek isti materijali...

Cim zavrsi prvi par (koji ja uzimam :D ) dajem tacne info o tezini.

Jedan par za @BaneVuk58 se cuva znaci.

 

P.S. Imas li Bane navoj u heblima ili na gumu ide? Kratak je sraf na slici, rekao bih da ide direkt srafljenje u rukohvat. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 3 minuta, N.F.S. je napisao:

 

 

P.S. Imas li Bane navoj u heblima ili na gumu ide? Kratak je sraf na slici, rekao bih da ide direkt srafljenje u rukohvat. 

Postoji navoj M6 u heblovima kod FJR-a. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2798 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@N.F.S. Navoj 6mm. unutra je fiksirano.Za težinu sam onako pitao, koji gram gore dole je nebitan. Pozzz

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2798 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Иначе за ФЈР-исте који се још нису лед-овали сијалице за сваку препоруку. Не распршују сноп, више него задовољан. Купљен и други пар за Сузукија.848da807bd6bf516ce1816371f3eb117.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@N.F.S. jesmo li u ovoj temi diskutovali o tegicima ili u nekoj drugoj? Ne znam jel mi dosta 350 ili mi treba vise, manje? Na trandzu? Kao sto rekoh imam wobling velik kad pustim ruke, pa bih tegovima da ubijem to. Eh i koje mi dimenzije volan :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8403 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovde smo pricali u ovoj temi ali da ne zatrpavamo vise, nije fer

Ima na strani u nazad link do moje teme, hajmo tamo pa da diskutujemo.

 

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2633 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
1 hour ago, BaneVuk58 said:

Иначе за ФЈР-исте који се још нису лед-овали сијалице за сваку препоруку. Не распршују сноп, више него задовољан. Купљен и други пар за Сузукија.848da807bd6bf516ce1816371f3eb117.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Nism se jos led-ovao, nakanjujem se kao gladan... Bas zbog rasipanja svetla, dobro sam ocoravo.

Da li zastitna guma dobro sedne, zbog hladnjaka ?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
3 hours ago, N.F.S. said:

Pricasmo neki dan o tegicima, upravo sam strugaru rekao da napravi 5 parova, nas troje radimo, znaci dva para ce biti slobodna za prodaju.

Kopija HVMP heavy  (stavljam link ispod)... Masivni i teski, plastificirani u crno sa prohromskim srafom, za guvernale 22mm.

Kada stignu okacicu sliku kako na mom motoru stoje :D

20eura par, sve odradjeno, samo da se zasrafi. Nece biti gotovi za 20ak dana, u guzvi je strugar.

Pozdrav drustvo. 

 

F12X4-2T.jpg
WWW.HVMP.COM

HVMP bar ends provide greater comfort and less fatigue for long rides. These brightly finished bar ends will reduce the...

 

Други пар је за мене ;)

 

@BaneVuk58 онда ти и ја да се провозамо за КГ кад дође време? :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja