Jump to content

Moto Zajednica

Petartdm

YAMAHA FJR 1300

Recommended Posts

• GONIČ KLAVIJATURE, 557 postova
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300
FJR je cudo od motora. Prosli vikend opet 1900 km, sipaj i vozi.
Prolazio mucenik kroz jezera na putu kroz Bugarsku, cesto i preko pola tocka dubine.  Kod Pozarevca preziveli oluju kakavu nisam video ni u filmovima. Uzas.
Dosao kuci posle ponoci, skinuli kofere i ujutro na posao. 
E daa...stali smo kod zamene ulja, sad ima vise od 5000 od zamene, skinuo skoro nista.  :sampion:
Pod A to nije motor vec nuklearni reaktor :) pod B iskreno se nadam da cemo@mrxfon i ja imati vise srece sa vremenom u Bugarskoj :)

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 1962 postova
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
15 hours ago, Throttle Addict said:

Pod A to nije motor vec nuklearni reaktor :) pod B iskreno se nadam da cemo@mrxfon i ja imati vise srece sa vremenom u Bugarskoj :)

Nadam se da ce vas vreme sluziti. Ali mene Bugarska nikako da osvoji, ne svidja mi se. Jeftino gorivo, jeftina klopa i to je to.

• Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Nadam se da ce vas vreme sluziti. Ali mene Bugarska nikako da osvoji, ne svidja mi se. Jeftino gorivo, jeftina klopa i to je to.
Barem necemo biti gladni :)

• Drug član, 1962 postova
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
1 hour ago, Throttle Addict said:

Barem necemo biti gladni :)

Koliko sam vas snimio za ovo kratko vreme, necete nigde i nikada biti gladni.  :);):gurman:

• Sviđa mi se 3

Koliko sam vas snimio za ovo kratko vreme, necete nigde i nikada biti gladni.  :gurman:
Za to je kriva moja majka "Jedi sine oci majkine, da ne budes gladan" i ona cesca "Pojedi sve iz tanjira da ne bi jeo i sutra to isto il necu kuvati"

• Haha 2

• Никад не једи жути снег!, 335 postova
  • Motocikl: Jadranka (ФЈР 1300)

Sinoc dodjoh sa vikend avanture. 3 dana i 1300km. Prvi dan preko Valjeva i Baste do Visegrada, pa nize ka Trebinju. Drugi do Dubrovnika pa Mostara i nazad ka Trrbinju. Treci preko Zabljaka, Zlatibora, Uzica, Cacka, Topole i Mladenovca pa nazad... 

Patike (jer mi samo cizme fale od opreme) sam skroz izgulio. Terali smo za sve pare, 7 motora, 9 putnika. Sto smo brze terali to je potrosnja manja bila, neverovatno, i ode ispod 5... 

Screenshot_2018-08-05-14-47-14-556_com.kajda.fuelio.thumb.png.c7f857821434fde9a42b6fa191d5633d.png

a putevi kakvi se samo pozeleti mogu... ja jesam bio sam al tezak sam za dvoje i spakovah 3 kofera, i sto treba i sto ne treba...i milina... 

IMG-f90b14ee2aaf6fed196a7a63bf7493b7-V.thumb.jpg.6210209852c812036d14f01db832b22a.jpg

• Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Danas sam se u mom kraju (Bul. Cara Lazara kod pijace) mimoišao sa jednom srebrnom FRJ sa svim koferima - neko od vas? 
@mrxfon i ja ne znamo da vozimo po bulevarima, mi samo po kozjim stazicama eventualno rutama kud se krecu dileri sala na kontu voznje kroz Bugarsku koja se juce zavrsila tako da nas dva jok

15eab177b62bf28f91abc8683f3f4872.jpg

• Sviđa mi se 1
  • Haha 1

• Drug član, 1339 postova

Danas sam video jednog sivog sa sva tri kofera, mislim da je prva generacija registracija 28-490 cini mi se.

Kod Grawe zgrade na Novom Beogradu oko 11h. Mada, video sam ga jos par puta na tom potezu.

Jel neko iz grupe? 

Mogao si i da ga svratis na pivo...a voli i da pojede dobro :) 

Pa sto nisi vikao, majka mu stara? :D 

Ja inace radim u onoj zgradi posle Grawe-a, Blue Centar...tamo gde je Microsoft i ko zna ko jos...tako da, bar 2-3 dana u nedelji sam tamo...i mozes da vidis Jadranku parkiranu na trotoaru ;)  Broj imas, pa kad si u kraju, javi se pa da pravim pauzu ;) 

• U prolazu, 12 postova
  • Motocikl: Honda Silver Wing 600 2007,Yamaha XJ6 Diversion 2014
On 8/12/2018 at 9:46 PM, DraganNS said:

Danas sam se u mom kraju (Bul. Cara Lazara kod pijace) mimoišao sa jednom srebrnom FRJ sa svim koferima - neko od vas? 

To je bio moj FJR kog sam prodao tog dana kupcu iz Vrsca. 

EA33B665-1A35-4F94-A52E-147CAB6AD090.jpeg

3 hours ago, Dule 021 said:

To je bio moj FJR kog sam prodao tog dana kupcu iz Vrsca. 

EA33B665-1A35-4F94-A52E-147CAB6AD090.jpeg

Sto bi iko ikada prodavao FJRa? :stabre::)

• U prolazu, 12 postova
  • Motocikl: Honda Silver Wing 600 2007,Yamaha XJ6 Diversion 2014

Pa za pare. :na_glavi:

Imao sam dva i ustanovio da su mi ipak malo preglomazni a i greju za sve pare. 

S toga sam se prebacio na V-Strom koji je realno siroviji ali je i za nijansu udobniji. 

• U prolazu, 23 postova
  • Motocikl: Varadero 1000

Imate neku preporuku kod koga odrzavate motore nekog ko dobro poznaje FJR-a oterao bih ga pred zimu da ga ispregleda detaljno i ako nesto treba da se uradi da to zavsri , i da bude iz Beograda ili blize okoline .

• Drug član, 1061 postova
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A / Suzuki GSF 1200 bandit / Ducati ST4s
pre 57 minuta, Brakela je napisao:

Imate neku preporuku kod koga odrzavate motore nekog ko dobro poznaje FJR-a oterao bih ga pred zimu da ga ispregleda detaljno i ako nesto treba da se uradi da to zavsri , i da bude iz Beograda ili blize okoline .

Pa oteraj je u Plattner oni jedini imaju diagnostiku čisto da vidiš šta će da ti kažu, sve ostalo ako mu ništa ne fali nema potrebe da ti što god neko mudruje. Motor je toliko prost za samo održavanje. Nešto nisam rad da mi neko čačka ništa ako lepo radi.

• Sviđa mi se 1

12 hours ago, BaneVuk58 said:

Pa oteraj je u Plattner oni jedini imaju diagnostiku čisto da vidiš šta će da ti kažu, sve ostalo ako mu ništa ne fali nema potrebe da ti što god neko mudruje. Motor je toliko prost za samo održavanje. Nešto nisam rad da mi neko čačka ništa ako lepo radi.

Koliko li je para ta dijagnostika u Plattneru?

Meni komsija bajker preporuci njegovog majstora pre nedelju dve da odem i popricam sa njim. Radionica mu je kod plavog mosta, ima tu u blizini neki Mercedesov servis i on je tu blizu. Ne budem lenj, odem... Kad sam stigao vidim ispred garaze najmanje 10 motora. U garazi jos 2 ili 3. Bio sam kod njega ok osat vremena i za to vreme su jos 3 motora dosla, pitala nesto i otisla... Za pocetak, to mora da govori nesto o tome kakav je to majstor, kad je toliko trazen...

Zatim je poceo da radi "dijagnostiku" mog motora. Zagledanje sa svih strana, paljenje vise puta, slusanje, osluskivanje, provera ovoga onoga, te skidanje sedista zagledanje unutra, kontrola diskova svih, ogibljenja, ma sve sto padne na pamet... i sve to propraceno sa mojih milion i po pitanja...  Svasta mi je covek razjasnio i pojasnio, ljubazan, smiren ko penicilin...i tako sat vremena. Nije hteo ni dinar da uzme, ni pice da castim... ali ja znam gde cu na servis da idem od sada pa cu da mu se vec i oduzim...

Kod mene ima i nekih kozmetickih radova koje trebam da pozavrsavam, kaze ni to nije problem jer ima druge majstore sa kojima saradjuje oko takvih radova...on skine sta treba, drugi majstor od poverenja mu to sredi, on vrati nazad i sl. komplet usluga...

Sve u svemu, vredi popricati sa covekom samo da shvatite kakav majstor moze da bude kada zeli i kako lepo moze da se poprica sa nekim ljudima...da nisu nadmeni, da ne ulaze sa predrasudama u konverzaciju...tipa "gde si ovo kupio?", "ko ti ovo prodao" i sl.

A sto se servisa tice, pomenuo je i izmedju ostalog da sve po knjigama radi, kaze, imam i Yamalube ulje za tebe ako zelis, mislim da rece da je 1700din/L, ima jeftinijih, ima i Motulovih skupljih... Vredi li razlika od 700din u odnosu Ipone - Yamalube?

• Sviđa mi se 2