Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA FJR 1300

Recommended Posts

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
3 hours ago, Dule 021 said:

To je bio moj FJR kog sam prodao tog dana kupcu iz Vrsca. 

EA33B665-1A35-4F94-A52E-147CAB6AD090.jpeg

Sto bi iko ikada prodavao FJRa? :stabre::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010,Yamaha X-Max 250 2013

Pa za pare. :na_glavi:

Imao sam dva i ustanovio da su mi ipak malo preglomazni a i greju za sve pare. 

S toga sam se prebacio na V-Strom koji je realno siroviji ali je i za nijansu udobniji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Varadero 1000

Imate neku preporuku kod koga odrzavate motore nekog ko dobro poznaje FJR-a oterao bih ga pred zimu da ga ispregleda detaljno i ako nesto treba da se uradi da to zavsri , i da bude iz Beograda ili blize okoline .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 57 minuta, Brakela je napisao:

Imate neku preporuku kod koga odrzavate motore nekog ko dobro poznaje FJR-a oterao bih ga pred zimu da ga ispregleda detaljno i ako nesto treba da se uradi da to zavsri , i da bude iz Beograda ili blize okoline .

Pa oteraj je u Plattner oni jedini imaju diagnostiku čisto da vidiš šta će da ti kažu, sve ostalo ako mu ništa ne fali nema potrebe da ti što god neko mudruje. Motor je toliko prost za samo održavanje. Nešto nisam rad da mi neko čačka ništa ako lepo radi.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
12 hours ago, BaneVuk58 said:

Pa oteraj je u Plattner oni jedini imaju diagnostiku čisto da vidiš šta će da ti kažu, sve ostalo ako mu ništa ne fali nema potrebe da ti što god neko mudruje. Motor je toliko prost za samo održavanje. Nešto nisam rad da mi neko čačka ništa ako lepo radi.

 

Koliko li je para ta dijagnostika u Plattneru?

 

Meni komsija bajker preporuci njegovog majstora pre nedelju dve da odem i popricam sa njim. Radionica mu je kod plavog mosta, ima tu u blizini neki Mercedesov servis i on je tu blizu. Ne budem lenj, odem... Kad sam stigao vidim ispred garaze najmanje 10 motora. U garazi jos 2 ili 3. Bio sam kod njega ok osat vremena i za to vreme su jos 3 motora dosla, pitala nesto i otisla... Za pocetak, to mora da govori nesto o tome kakav je to majstor, kad je toliko trazen...

 

Zatim je poceo da radi "dijagnostiku" mog motora. Zagledanje sa svih strana, paljenje vise puta, slusanje, osluskivanje, provera ovoga onoga, te skidanje sedista zagledanje unutra, kontrola diskova svih, ogibljenja, ma sve sto padne na pamet... i sve to propraceno sa mojih milion i po pitanja...  Svasta mi je covek razjasnio i pojasnio, ljubazan, smiren ko penicilin...i tako sat vremena. Nije hteo ni dinar da uzme, ni pice da castim... ali ja znam gde cu na servis da idem od sada pa cu da mu se vec i oduzim...

 

Kod mene ima i nekih kozmetickih radova koje trebam da pozavrsavam, kaze ni to nije problem jer ima druge majstore sa kojima saradjuje oko takvih radova...on skine sta treba, drugi majstor od poverenja mu to sredi, on vrati nazad i sl. komplet usluga...

 

Sve u svemu, vredi popricati sa covekom samo da shvatite kakav majstor moze da bude kada zeli i kako lepo moze da se poprica sa nekim ljudima...da nisu nadmeni, da ne ulaze sa predrasudama u konverzaciju...tipa "gde si ovo kupio?", "ko ti ovo prodao" i sl.

 

A sto se servisa tice, pomenuo je i izmedju ostalog da sve po knjigama radi, kaze, imam i Yamalube ulje za tebe ako zelis, mislim da rece da je 1700din/L, ima jeftinijih, ima i Motulovih skupljih... Vredi li razlika od 700din u odnosu Ipone - Yamalube?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Poceo sam da razmišljam o ovom motoru u skorije vreme ... 

Pratih oglase poslednjih desetak dana... i primećujem

da nema modela iz 2006 odnosno od 2006.

Zanima me koju cenu mogu da ocekujem za recimo 2006, 

za dobar primerak? Da li se pojavljuju? 

Vidim da ovde ima ljudi koji dobrano prate oglase. 

Takodje ako neko ima br. tel. Denisa moze da mi posalje na pp.

Jedino sto me za sada koleba u def. odluci jeste stanje mog motora,

odnosno teska odluka da ga prodam. 

Nisam imao jos prilike da probam fjr nema ga niko kod mene u okolini,

sto je jis jedna okolnost koja mi ne ide u prilog. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Poceo sam da razmišljam o ovom motoru u skorije vreme ... 
Pratih oglase poslednjih desetak dana... i primećujem
da nema modela iz 2006 odnosno od 2006.
Zanima me koju cenu mogu da ocekujem za recimo 2006, 
za dobar primerak? Da li se pojavljuju? 
Vidim da ovde ima ljudi koji dobrano prate oglase. 
Takodje ako neko ima br. tel. Denisa moze da mi posalje na pp.
Jedino sto me za sada koleba u def. odluci jeste stanje mog motora,
odnosno teska odluka da ga prodam. 
Nisam imao jos prilike da probam fjr nema ga niko kod mene u okolini,
sto je jis jedna okolnost koja mi ne ide u prilog. 
Pa da krenemo sa vrbovanjem
Ja sam se opasno lomio prilikom kupovine jer sam 9 godina pre toga vozio samo copere i mogu ti reci posle 2 sezone i preko 20k kilometara da se ne kajem!

Posle citanja ovog clanka pala je kupovina i znam za jos 2 iz ove teme koji su isto postupili...
http://www.motorevija.com.hr/test/yamaha-fjr-1300-maratonac-u-sprintu?page=2

Sto se tice cene i oglasa kod nas nisu reper jer je svim motorima generalno skinuta km ili su bili blago havarisani, jer nema logike da neko iskesira silan novac za ovaj tip motora i da ga drzi u garazi a pri tome zivi na Alpima

Kad procitas clanak i bacis pogled na strane forume shvatices da je to krme koje prelazi i po 400k kilometara.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Iscitao sam ja vec dosta... nego je jbn Fazer 1000 mnogo dobar motor, 

a pogotovu kad se poseduje primerak u vrhunskom stanju.

Jedino sto me gura u fjr pricu jeste udobnost, sto je mozda i jedina mana koju nalazim na Fazeru 1000... Taj motor zaista nema mnogo mana...Nisam subjektivan.

Ono sto me jedino brine kod tog fjra jeste tezina... probao sam neke teske motore, ali tako tezak jok... 

Inace u sam agregat fjra i ceo taj yamaha paket ne sumnjam ni mm... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Svi koji voze FJR-ove iz ove teme imaju 100+ kg i preko 185cm i nije nam problem manervisanje
Ako budes imao priliku probaj Pan European 1300 pa ces videti sta je tesko i nezgodno za manervisanje

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Moja pravila su nikad Honda, nikad kravata... :jee:

Tako da me taj Pan E. ne zanima ni lokalno ni globalno. 

Ja sam iz gabaritne grupe tzv. manekeni 190x100 :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Znam da je možda pogresna tema, a strah me da će možda nekome i zasmetati moje mišljenje o fjr koje nije bas idealno. Odmah da se razumemo, daleko daleko od lošeg, čak i jako blizu odličnog ali samo ako si ti taj koji će to ceniti kvalitete koje ima na pretek a neće mu smetati nedostatci kojih takođe ima.
Imao sam čast da je probam na par desetina km kako autoputa tako i međjugradskog da bi završio u naselju 30kmh. Pre toga sam je cenio naveliko, toliko da sam uspeo ubediti drugara da iznajmi dotičnu na par dana pred kupovinu. Gledao sam pandure kako je voze i stekao sam nekako poverenje u taj motor na nevidjeno. Mahom svi artikli na koje sam naletio usput, jer nikad nisam se toliko zagrejao da je uzmem pa da tražim, su je hvalili. Izdrzljiv, udoban, kvalitetan, na oko odlična (taman moj tip, ima guz, ima but, ima sisu, ne manjka je na kg)..
I tako moj drugar to provozao par dana, išao sa njom na okolna brda u belgiji sa još nekoliko motora (BMW gs, kawa 1000sx, varadero) i posasvsi da je vrati vlasniku svratio do mene pa da idemo zajedno. Odmah mi je bilo jasno da je neće kupiti iako to nije izrazio. Usput smo stali na pumpu i kaže drugar ajde da je probas ti. Majmunce ko majmunce, takvu priliku ne propustam, niti se žaba tera u vodu.. silazim sa mog gsx1.4 i sedam na nju ili njega ne znam ni sam kako da formulisem.. prvi utisak - wow kakva dobra fotelja! Kez na licu! Krećemo, fjr polazi na finjaka, ne čuje se, ne oseća se, nosi me kao da me nema na njoj. Gde ja okom ona je već usmerila pravac, doduše sve je relativno pravo pa to možda i precenjujem ali so far so good. Ma excellent :)
Izlazimo na autoput laganice skoro autopilot funkcija, osecaj na motoru kao da sam se rodio na njemu, lezi kao tenk a vetar koji je duvao više se ne oseća. Idemo dalje, vozim desetak km relativno po PS-u, nekoliko menjanja traka, obilaženja, kočenja, stekao poverenje u motor i onda djavolak na ramenu - kaže, alo penzosu, jel ti život zavisi od fine vožnje, daj joj ga malo, pljesni je po dupetu, ona to hoće.. Pogledam ispred sebe, može! Iza mene drugar na mom gsx-u, gledam ga ide mu dosta dobro, i gsx je relativno prijateljski nastrojen stroj.. Sad, 1-2-... brzina dole, otvori gas, idemooo.. par trena kasnije, istine radi otišli smo, iza mene drugar negde u daljini, bar mi se čini da je on a meni osecaj ono - jel to njoj bas toliko velika ili je meni malo manji?? Ne razumem šta se desilo, odjezdili smo, napunio je skalu, ostavio sam sve iza sebe ali niti sam nešto osetio, niti čuo, niti doživeo. Idemo još jednom, sad malo iskusniji i malo hrabriji, pljesnem po guzici ne bi li stegla mišice, kad ista stvar, kad bi to preveo na moj doživljaj to bi izgledalo kao da se ženska okrenula, dok se ti maks trudis, i namigne ti i kaže, ma slobodno cepaj - ništa me ne boli! Navigacija prekida intimu i kaže da treba da se isključim sa autoputa. Krivina 180 stepeni, kud sam pogledao tu je prošla, ni mm levo ni desno! Okreće se ponovo prema meni i pita jel sam se umorio da ona predje gore da se odmorim? Idu dalje neke krivinice, ništa spektakularno, već vidjeno, gde mi oko overi asfalt ona udari pečat sarom. Podseća me na moju omiljenu marku međju automobilima, mečku, opusti se i ja držim sve pod vaservagu. Sad dok ovo kucam sve me to podseća na jednog lika od prošle nedelje na stazi i kursu krivinarenja. Lik je došao sa sličnom mašinom, BMW k1300 još nešto, sa sve koferima. Moćno ga videti ispred sebe u krivini kad toliki motor zalegne, ali isti taj je i 2x izleteo sa staze. Srećom smo imali tu vežbu izletanja pre toga pa je se dočekao na noge. Da se vratim na fjr..kud ja okom ona tu pretaba sa hirurškom preciznošću ali...pitam se a znam odgovor šta ako bi u nezngodnom momentu se na desnom ivičnjaku pojavila snajka utegnuta u neke idealne helanke koja se saginje da podigne listić a da joj pritom se grudi spuste do brade nesmalo.. a meni desno oko izmakne kontroli kako bi se nasmejalo lepoti a levo mi oko takođe krisom krene za desnim.. a sve ovo umesto da overim tačku na asfaltu gde želim da ona overi gumom! Pitam se koliko bi mi milisekundi dala vremena da se dozovem pameti i da snajku prepustim visim silama a da se ona ne uzjoguni i krene da sastavlja razvod braka. Znam sigurno, bar tako se vozi i oseća, da bi bila dobra borba i da mu momcina morala biti mašala kako bi izvukao situaciju. Svestan sam da bi to bio moj greh ali treba biti iskren uvek i stvari prihvatiti onakvim kakve jesu. Fjr je ladja i tenk je i može po krivinama i dosta dugo sve to može, može to i udvoje sigurno, i možeš prepakovati celu sadržinu ormara u nju..ali, NE ume da se igra, nije spontana, nema nikakvog uzbudjenja u njoj sto bi odgovaralo nekoj mladolikoj osobi (poput mene). Dođje ti kao dogovorena mlada, svi je znaju kao poštenu/nevinu/vernu, znaju njene, dobro su stojeći, poznaju tebe i dogovorena je svadba. Tvoje je samo da dodjes a ne moraš ni da je pitaš, udaće se i živećete bez ijedne trzavice do u duboku starost. Jel to loše, kako kome..

Mojoj malenkosti to ne prija, želim lakši motor, upravljiviji, ostriji, kad mu dam gas da sem sto će da pomeri kazaljku od 100 do 180, hoću da ga čujem, sve jednog konja sto ima u sebi da zavriste, da osetim kako se zadnja guma deformise pod silama a prednji točak naprotiv bori sa viskom vazduha. Pri tom mi nije toliko važno jel stvarno došao do 180 ili je to 170, retko kad gledam u tim momentima na km sat.

A sad, šta čovek da odluci posle cele ove priče, jbg, nemam pojma, najbolje svako da sedne i da proba a pre toga da razmisli šta zapravo želi od motora pa neka donese sam odluku. Kao sto nekima se svidjaju manje ko mitiseri jer valjda misle da više neće sisati, meni se svidjaju veće, iako retko pijem mleko a uvek mora biti hladno iz frižidera. Mislim da nema potreba dalje da širim već sažvakano, ostaje mi samo da zamolim@svaler da snimi video i pusti tekst preko kao review, ne treba ni da provoza. :)

A kolegama koje voze fjr želim puno sreće i zadovoljstva sa svojim ljubimcima jer je stvarno mašina i po namenjena da se vozi i vozi.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

@Savan

Ех сад, ја да ни не пробам. А није да не бих волео пробати такву једну велику крстарицу

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
@Savan

Ех сад, ја да ни не пробам. А није да не бих волео пробати такву једну велику крстарицу

Jesi imao kad žensku sa E sisama?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
1 hour ago, Savan said:

Znam da je možda pogresna tema, a strah me da će možda nekome i zasmetati moje mišljenje o fjr koje nije bas idealno. Odmah da se razumemo, daleko daleko od lošeg, čak i jako blizu odličnog ali samo ako si ti taj koji će to ceniti kvalitete koje ima na pretek a neće mu smetati nedostatci kojih takođe ima.
Imao sam čast da je probam na par desetina km kako autoputa tako i međjugradskog da bi završio u naselju 30kmh. Pre toga sam je cenio naveliko, toliko da sam uspeo ubediti drugara da iznajmi dotičnu na par dana pred kupovinu. Gledao sam pandure kako je voze i stekao sam nekako poverenje u taj motor na nevidjeno. Mahom svi artikli na koje sam naletio usput, jer nikad nisam se toliko zagrejao da je uzmem pa da tražim, su je hvalili. Izdrzljiv, udoban, kvalitetan, na oko odlična (taman moj tip, ima guz, ima but, ima sisu, ne manjka je na kg)..
I tako moj drugar to provozao par dana, išao sa njom na okolna brda u belgiji sa još nekoliko motora (BMW gs, kawa 1000sx, varadero) i posasvsi da je vrati vlasniku svratio do mene pa da idemo zajedno. Odmah mi je bilo jasno da je neće kupiti iako to nije izrazio. Usput smo stali na pumpu i kaže drugar ajde da je probas ti. Majmunce ko majmunce, takvu priliku ne propustam, niti se žaba tera u vodu.. silazim sa mog gsx1.4 i sedam na nju ili njega ne znam ni sam kako da formulisem.. prvi utisak - wow kakva dobra fotelja! Kez na licu! Krećemo, fjr polazi na finjaka, ne čuje se, ne oseća se, nosi me kao da me nema na njoj. Gde ja okom ona je već usmerila pravac, doduše sve je relativno pravo pa to možda i precenjujem ali so far so good. Ma excellent :)
Izlazimo na autoput laganice skoro autopilot funkcija, osecaj na motoru kao da sam se rodio na njemu, lezi kao tenk a vetar koji je duvao više se ne oseća. Idemo dalje, vozim desetak km relativno po PS-u, nekoliko menjanja traka, obilaženja, kočenja, stekao poverenje u motor i onda djavolak na ramenu - kaže, alo penzosu, jel ti život zavisi od fine vožnje, daj joj ga malo, pljesni je po dupetu, ona to hoće.. Pogledam ispred sebe, može! Iza mene drugar na mom gsx-u, gledam ga ide mu dosta dobro, i gsx je relativno prijateljski nastrojen stroj.. Sad, 1-2-... brzina dole, otvori gas, idemooo.. par trena kasnije, istine radi otišli smo, iza mene drugar negde u daljini, bar mi se čini da je on a meni osecaj ono - jel to njoj bas toliko velika ili je meni malo manji?? Ne razumem šta se desilo, odjezdili smo, napunio je skalu, ostavio sam sve iza sebe ali niti sam nešto osetio, niti čuo, niti doživeo. Idemo još jednom, sad malo iskusniji i malo hrabriji, pljesnem po guzici ne bi li stegla mišice, kad ista stvar, kad bi to preveo na moj doživljaj to bi izgledalo kao da se ženska okrenula, dok se ti maks trudis, i namigne ti i kaže, ma slobodno cepaj - ništa me ne boli! Navigacija prekida intimu i kaže da treba da se isključim sa autoputa. Krivina 180 stepeni, kud sam pogledao tu je prošla, ni mm levo ni desno! Okreće se ponovo prema meni i pita jel sam se umorio da ona predje gore da se odmorim? Idu dalje neke krivinice, ništa spektakularno, već vidjeno, gde mi oko overi asfalt ona udari pečat sarom. Podseća me na moju omiljenu marku međju automobilima, mečku, opusti se i ja držim sve pod vaservagu. Sad dok ovo kucam sve me to podseća na jednog lika od prošle nedelje na stazi i kursu krivinarenja. Lik je došao sa sličnom mašinom, BMW k1300 još nešto, sa sve koferima. Moćno ga videti ispred sebe u krivini kad toliki motor zalegne, ali isti taj je i 2x izleteo sa staze. Srećom smo imali tu vežbu izletanja pre toga pa je se dočekao na noge. Da se vratim na fjr..kud ja okom ona tu pretaba sa hirurškom preciznošću ali...pitam se a znam odgovor šta ako bi u nezngodnom momentu se na desnom ivičnjaku pojavila snajka utegnuta u neke idealne helanke koja se saginje da podigne listić a da joj pritom se grudi spuste do brade nesmalo.. a meni desno oko izmakne kontroli kako bi se nasmejalo lepoti a levo mi oko takođe krisom krene za desnim.. a sve ovo umesto da overim tačku na asfaltu gde želim da ona overi gumom! Pitam se koliko bi mi milisekundi dala vremena da se dozovem pameti i da snajku prepustim visim silama a da se ona ne uzjoguni i krene da sastavlja razvod braka. Znam sigurno, bar tako se vozi i oseća, da bi bila dobra borba i da mu momcina morala biti mašala kako bi izvukao situaciju. Svestan sam da bi to bio moj greh ali treba biti iskren uvek i stvari prihvatiti onakvim kakve jesu. Fjr je ladja i tenk je i može po krivinama i dosta dugo sve to može, može to i udvoje sigurno, i možeš prepakovati celu sadržinu ormara u nju..ali, NE ume da se igra, nije spontana, nema nikakvog uzbudjenja u njoj sto bi odgovaralo nekoj mladolikoj osobi (poput mene). Dođje ti kao dogovorena mlada, svi je znaju kao poštenu/nevinu/vernu, znaju njene, dobro su stojeći, poznaju tebe i dogovorena je svadba. Tvoje je samo da dodjes a ne moraš ni da je pitaš, udaće se i živećete bez ijedne trzavice do u duboku starost. Jel to loše, kako kome..

Mojoj malenkosti to ne prija, želim lakši motor, upravljiviji, ostriji, kad mu dam gas da sem sto će da pomeri kazaljku od 100 do 180, hoću da ga čujem, sve jednog konja sto ima u sebi da zavriste, da osetim kako se zadnja guma deformise pod silama a prednji točak naprotiv bori sa viskom vazduha. Pri tom mi nije toliko važno jel stvarno došao do 180 ili je to 170, retko kad gledam u tim momentima na km sat.

A sad, šta čovek da odluci posle cele ove priče, jbg, nemam pojma, najbolje svako da sedne i da proba a pre toga da razmisli šta zapravo želi od motora pa neka donese sam odluku. Kao sto nekima se svidjaju manje ko mitiseri jer valjda misle da više neće sisati, meni se svidjaju veće, iako retko pijem mleko a uvek mora biti hladno iz frižidera. Mislim da nema potreba dalje da širim već sažvakano, ostaje mi samo da zamolim@svaler da snimi video i pusti tekst preko kao review, ne treba ni da provoza. :)

A kolegama koje voze fjr želim puno sreće i zadovoljstva sa svojim ljubimcima jer je stvarno mašina i po namenjena da se vozi i vozi.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ja ne znam da li da se smejem, lajkujem, ili dodelim pehar! Evo aplaudiram!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

E pa @Savan svaka ti je ka' u Njegosa ;)

Ja bi se apsolutno slozio sa svime sto si napisao uz dodatak neki od nas bas to i traze u ovim godinama... mozda ona (da, ona) zaista nije za decake vec za muskarce koji znaju sta hoce, sta im treba i nece puno da razmisljaju vec samo da krenu... na put oko sveta ako treba... :) 

 

Zato bi divno bilo kad bi svako od nas imao mogucnosti da ima po nekoliko motora jer tesko da jedan moze da sluzi za sve. Jedan kad krenes oko sveta, jedan da te zelja mine kad ti dodje da glumis da si na Isle of Man, jedan mali sa velikim kramponima kad zelis da imitiras divlje prase po brdima i dolovima itd. Do tada, kupuj ono sto u najvecem procentu zadovoljava tvoje potrebe...  

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 39 minuta, WlayCo je napisao:

E pa @Savan svaka ti je ka' u Njegosa ;)

Ja bi se apsolutno slozio sa svime sto si napisao uz dodatak neki od nas bas to i traze u ovim godinama... mozda ona (da, ona) zaista nije za decake vec za muskarce koji znaju sta hoce, sta im treba i nece puno da razmisljaju vec samo da krenu... na put oko sveta ako treba... :) 

 

Zato bi divno bilo kad bi svako od nas imao mogucnosti da ima po nekoliko motora jer tesko da jedan moze da sluzi za sve. Jedan kad krenes oko sveta, jedan da te zelja mine kad ti dodje da glumis da si na Isle of Man, jedan mali sa velikim kramponima kad zelis da imitiras divlje prase po brdima i dolovima itd. Do tada, kupuj ono sto u najvecem procentu zadovoljava tvoje potrebe...  

Bravo Wlayco....Zato bi divno bilo kad bi svako od nas imao mogucnosti da ima po nekoliko motora.....sve si rek'o. 

@Zli .....jeb..š tuđa mišljenja. Svaki motor je odličan, pitanje kako će tebi lično da legne, a ne meni Peri Žiki.Ako si u mogućnosti.....kupi. Sve je subjektivno. Od moja tri motora , svaki je perfektan. Yamaha za put,prtljag,žena. Suzuki..lokal,pijac,kafić. Ducati..................Ducati je za svš.vanje četiri puta za redom. Pa sad ako neko izmisli 3 u 1 ali za motore svaka mu čast. Poslao sam ti tel. Popričaj sa čovekom.Sačekaj primerak za sebe, ne žuri i bičeš zadovolja.....barem ja jesam. Vidiš ...sa Denisom je neko zadovoljan .neko nije, opet subjektivno. Srećna kupovina ;)

 

0-02-05-4cb3399b57caa23aa22b0544909fb6988f79ad0df1f6025d29d7ade9c79ec272_5d000697.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Bravo Wlayco....Zato bi divno bilo kad bi svako od nas imao mogucnosti da ima po nekoliko motora.....sve si rek'o. 
@Zli .....jeb..š tuđa mišljenja. Svaki motor je odličan, pitanje kako će tebi lično da legne, a ne meni Peri Žiki.Ako si u mogućnosti.....kupi. Sve je subjektivno. Od moja tri motora , svaki je perfektan. Yamaha za put,prtljag,žena. Suzuki..lokal,pijac,kafić. Ducati..................Ducati je za svš.vanje četiri puta za redom. Pa sad ako neko izmisli 3 u 1 ali za motore svaka mu čast. Poslao sam ti tel. Popričaj sa čovekom.Sačekaj primerak za sebe, ne žuri i bičeš zadovolja.....barem ja jesam. Vidiš ...sa Denisom je neko zadovoljan .neko nije, opet subjektivno. Srećna kupovina 
 
0-02-05-4cb3399b57caa23aa22b0544909fb6988f79ad0df1f6025d29d7ade9c79ec272_5d000697.thumb.jpg.a9fb2a412a7995ef9fd40188a876d3f3.jpg

Svaka čast na mladalačkom duhu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja