Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA FJR 1300

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Ja sam nažalost za ovo saznao tek posle kupovine FJR-a, pre mesec dana. Ja sam se vodio sledećim: motori se dele na Japanske i ostale, a Japanski se dele na Yamahu i ostale. :yamaha:  ;)

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Evo snimaka i slika sa današnje zamene španera lanca bregaste. Nema više onog zvuka da grgolji kao krmača. :) Jako malo se čuju ventili što je i za očekivati na ovoj kilometraži jer joj tada to i sleduje ali ništa alarmantno i hitno. Nekome ko nije picajzla kao ja, to niti bi smetalo niti bi taj isti to čuo ali jbg. Preko zime ću uraditi, sada malo mora da se vozi jer sam prešao čak 350km za mesec i po dana. Mada je i zvuk oba snimka intenzivniji zbog zatvorene prostorije. Napolju je skoro nečujno sada.  Sama zamena nije komplikovana ali je pipljiva. Raspremanje motora i jako nepristupačni šrafovi od 8mm gde jedino okasti ključ može da priđe i to presečen na pola. Šraf za "blokiranje" španera sam ostavio sa starog jer ima bolju platnu, neku plastičnu i metalnu spojenu a sa novog iako je OEM deo, samo metalnu.

Upoređivao sam novi i stari deo. Opruga na novom im sigurno 50% veću potisnu snagu a samim tim i teže se zateže kada je namotavaš nazad. Što i jeste generalno problem sa tim špranerom, faktički samo opruga oslabi i nema snagu da stisne klizač i lanac.

Mali savet ako neko nekada bude to radio, da ne bi razbijao glavu kuda da ga izvuče i da ne bi skidao TPS senzor (ja nisam mogao moj da odvrnem a nisam hteo ni da ga "zamolim" nekom drugom metodom), skine onaj šraf gde se šteluje ler gas i provuče ga tuda i prethodno zablokira španer. I da...nemojte puniti rezervoar skoro do kraja kao ja jer mora da se vrati unazad a sa 20lit nije baš najlakše. :)
I da, ja sve pišem "Ja" a zapravo je 10% moj rad, 90% od komše koji je samo nekih 40tak godina popravlja motore i sa kojim već godinama učim da popravljam i radim oko motora.

 

20180713_192508.jpg

20180713_192521.jpg

20180713_192533.jpg

20180713_205615.jpg

20180713_212514.jpg

20180713_205620.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Ja skocih do Mladenova, do Mate vulkanizera... Izbalansirao oba tocka (1000din ukupno) i sad mi ne trese vise na 70kn/h kao pre... doduse nisam imao ni top case danas, al testiracemo...mozda je bilo i ro njega...ali nisu felne bile strasne, malo ih je doterao....

 

Takodje, primetih jutros pre polaska da je ulje na meracu tamno, ali bas, bas tamno... Do sada sam presao malo preko 3.000km i ocekuje me put od 1500 i bar jos 1500 do kraja sezone... sta mislite da li da menjam ulje sad ili ne? Mislim, plasi me sto je bas tamno a i bokilic kad je menjao tada, kaze, ko zna ko je i kada menjao ulje pa bolje ti zameni opet kad predjes neke 3-4.000... Jel vama ulje svetlo na meracu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Ja skocih do Mladenova, do Mate vulkanizera... Izbalansirao oba tocka (1000din ukupno) i sad mi ne trese vise na 70kn/h kao pre... doduse nisam imao ni top case danas, al testiracemo...mozda je bilo i ro njega...ali nisu felne bile strasne, malo ih je doterao....
 
Takodje, primetih jutros pre polaska da je ulje na meracu tamno, ali bas, bas tamno... Do sada sam presao malo preko 3.000km i ocekuje me put od 1500 i bar jos 1500 do kraja sezone... sta mislite da li da menjam ulje sad ili ne? Mislim, plasi me sto je bas tamno a i bokilic kad je menjao tada, kaze, ko zna ko je i kada menjao ulje pa bolje ti zameni opet kad predjes neke 3-4.000... Jel vama ulje svetlo na meracu?
Skoro sam radio servis, prvih par dana je bilo svetlo posle toga tamno braon ali ne crno...ima i dalje onaj zlatni sjaj kako vec...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
5-6000 je interval zbog loseg goriva i sumpora u njemu.
Po service manual-u je 10.000km ili 12 meseci interval nakon kojeg se menja ulja u masini i kardanu.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Samo da prevedem :) jel mi vi kazete onda da bez obzira sto je tamno (ne crno ali jeeeedva se providi) da ga ne menjam sada nego taman posle tih 5-6k a tada i zavrsavam sezonu...? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Samo da prevedem  jel mi vi kazete onda da bez obzira sto je tamno (ne crno ali jeeeedva se providi) da ga ne menjam sada nego taman posle tih 5-6k a tada i zavrsavam sezonu...? 
Kad si ti menjao ulje? Pre koliko i da li si uopste ti menjao?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Pocetak Marta, nepunih 5 meseci a tacno pre 3200km. Znam da to nije mnogo samo me brine sto je tamno tamno, skoro crno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Pocetak Marta, nepunih 5 meseci a tacno pre 3200km. Znam da to nije mnogo samo me brine sto je tamno tamno, skoro crno.
Dodjem kuci slikam....

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

.. и није Младеново то је у Војводини, него Младеновац и Мата вулканизер...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
12 hours ago, WlayCo said:

Pocetak Marta, nepunih 5 meseci a tacno pre 3200km. Znam da to nije mnogo samo me brine sto je tamno tamno, skoro crno.

I moje je crno, da ne slikam. Presao sam od zamene 4500 i sledece nedelje jos 2000, i onda zamena.

Crno je jer deterdzenti u ulju skupljaju necistoce.

Jeste po manualu 10000 ali ponavljam zbog puno sumpora u NASEM gorivu, preporuka je 5-6000. Radim sa auto-moto delovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
I moje je crno, da ne slikam. Presao sam od zamene 4500 i sledece nedelje jos 2000, i onda zamena.
Crno je jer deterdzenti u ulju skupljaju necistoce.
Jeste po manualu 10000 ali ponavljam zbog puno sumpora u NASEM gorivu, preporuka je 5-6000. Radim sa auto-moto delovima.
Ma sta ti znas 🤣 Bas me cudi da nam je gorivo lose, cek pa zbog tog sumpora je toliko skupo?
Nisam imao nameru u prethodnom postu da se pravim pametan i da te negiram i ako je mozda tako ispalo, izvini!
Nervira me sto mi Srbi moramo sve kontra....da imamo kvalitetno gorivo nema brige, pratis manuelnu knjigu i to je to! Al ne, mi zbog tuceg bezobrazluka treba da budemo hemicari, mehanicari, elektricari....nista kod nas ne mozd glatko!

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

@ Trottle Addict : obogaceno sumporom , pa skuplje. :jee::takoje:

Sad si me bacio u razmisljanje (dosadno na poslu), ako od 4000 kilometara oduzmem kilometre sabijene preko, na boljem gorivu - interval se povecava. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
7 hours ago, Ninja66 said:

I moje je crno, da ne slikam. Presao sam od zamene 4500 i sledece nedelje jos 2000, i onda zamena.

Crno je jer deterdzenti u ulju skupljaju necistoce.

Jeste po manualu 10000 ali ponavljam zbog puno sumpora u NASEM gorivu, preporuka je 5-6000. Radim sa auto-moto delovima.

Pa ok, onda cu da odradim ovaj put (3 dana , 1300km) pa kad se vratim bice oko 5.000 ukupno... pa onda da menjam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

p.s. Jel ste sipali Eneos ulja? Kako su vam se pokazala u FJRu i kakva su vam iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja