Jump to content

Moto Zajednica

Sve o Qingqi qm 250

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

U firmi KOMPP CO imas prodaju tri proizvodjaca lanaca i lancanika, ali svi su skuplji po 2-3x od keeway-a. Polirati ono plasticno staklo nebi bilo dobro,jer te sare na staklu usmeravaju svetlo u snop ispred tebe. Posto su na motorima plasticna sociva i stakla nemogu se staviti jace sijalice od 35-35 w jer bi se socivo istopilo moze da se u ovo sadasnje ubaci ksenon sijalica (ima tema o tome,mislim da je u temame o Sprint princu) a moze da se umesto sadasnjeg pl. stakla i sociva stavi staklo i socivo iz prednjeg fara od Fergusona pa da se stavljaju jace sijalice,i to je vec radjeno takodje ima tema mislim da je isto u temama o sprint princu.Eto toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

E moj kolega veronas.64, pa ja i dalje citam temu za vlasnike, tek sam na 170-oj strani a citam i dalje.Ali ja sam samo pitao za lanac i lancanike i za far jer far-veliko svetlo bi mi mozda i trebalo malko da je jace mada ne volim nocnu voznju, a za lanac i lancanike, pa pitao sam jer skoro su svi spominjali da moze lanac od emzejca pa reko da pitam da li onda mogu i lancanici(ali nisam siguran da su svi rekli da odgovara na qm250), ali stvarno je neko rekao da moze od keeway-a lanac, a da i pricali su da moze lanac od firme filip kljajic ali otom potom.Kad mi bude trebao lanac i lancanici tada cu se sa time pozabaviti.Meni je sasvim lepo kad sednem i krenem .E jos cu da Probam da stavim gumenu plocu na onu bravicu koja drzi sic jer mi trne donji deo kicme(da kazem repnjaca) pa cu sa njom mozda malko da ublazim vibracije na tom delu.I ostaju mi jos tegici na kormanu i vibracije su drasticno smanjene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Lanac od MZ neodgovara samo na QM-250, a na Sprint Princa i Kinroada odgovara. Dobro je procitati tudja iskustva,tako se stice znanje. Interesuje me na tvom QM na cilindru ispod karburatora dali pise jos nesto osim 233cm3 ,buni me to sto si u jednom predhodnom postu rekao da je kubikaza ( 233cm3 ) utisnuta na nekakvoj zutoj podlozi jer kod mene nije tako,liveno je zajedno sa cilindrom i iznad srafa spanera pisu slova JL Doro bi bilo kada bih mogao fotografisati ceo zadnji deo cilindra pa okaciti foto. Koliko si visok, moguce da ti neodgovara polozaj kako sedis na motoru,pa zato imas problema sa zadnjim delom,a to moze da se resi promenom upravljaca, ja sam visok 173cm i nemam tih problema.

Promenio član veronas.64

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pobrkao sam u vezi lanca ali nista za to.A da ti kazemda sam pbrkao i za broj jer je stvarno liveno a iznad broja je neki sraf pa iznad njega su isto livena slova JL, a ja sam visok 183cm ali mozda se povucem vise nazad pa trnem a i probao sam da stavim gumu kao sto sam i rekao ali je debela pa ne moze, mozda neka tanja probacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Evo jos jedan podatak.Posto si me veronas.64 pitao za obrtaje na nekim odredjenim brzinama mogu ti jos reci da sa suprugom na 130km na sat koliko sam video a video sam dobro nisam imao ni punih 7000 obrtaja a i imao sam jos toliko gasa..E sad ne znam da li su nesto menjali bivsi vlasnici ili ne samo kako je vukao sa 80 na 90 skoro istom merom i do 130.Pozdrav

 

Gledao sam na youtube speed test HONDE ca250t ciju masinu nosi QM-250 , HONDA nemoze da razvije vise od 125 km sa jednom osobom sa dve 15km manje ali to je HONDA. Razgovarajuci sa vlasnicima QM-250 uspevali su da razviju 115 km retko 120km sa jednom osobom i uz povoljan vetar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ja ne kazem da to nije tako kao si rekao i drugi vlasnici ali ja sam mog gazio 130 po njegovom satu ( stvarna brzina bi mu onda bila negde oko 118 na sat )sa suprugom pozadi i imao sam jos gasa .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Ma znam razlog, tamo kod vas u banatu stalno duva vetar, radio sam u Zrenjaninu pre par god. dan prelep a duva vetar i tako svaki dan.Trebaju mi neki delovi za MZ etz 250 ima li toga kod tebe? Izvinjavam se za off. Na QM me jedino nervira sto na pravcu izredjam sve brzine i mogu da ga vozim u 5 svo vreme i po ravnom i uz breg. zato mislim da mu promenim prenosni odnos i stavim 15 zuba napred ili 30 nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ne mogu da verujam da samo veronas.64 i ja imamo qm250. Gde su drugi vlasnici ovog motora, pa zar niko nema nista da kaze za njega, stvarno cudno?Evo moj qm lepo ide, sav se sija ( siva metalik ) pristojno ubrzava, dobra mu je krajnja brzina doduse nisam vozio nista drugo osim qm-a i mz-a.Onda malo trosi i u voznji trese sic,za sad sam dosta zadovoljan.Trebao bi da sredim far i jos po neke sitnice ali otom potom.Recite mi na koliko kilometara se menja ulje?E sad neko tvrdi da je kopija azijske honde a neko suzukija a u stvari je kopija ...?Ako su agregati isti u princa, kinroada i qm-a zasto imaju razlicitu snagu (12 kw,13,2kw i 13,9kw)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Bio sam stare svecice zamenio sa novim CR7HSA i imao problema sa prvim paljenjem (ranije opisao situaciju), sad sam vratio stare koje su jace ( super bosna 80 ili 90 ) i rade oba cilindra zajedno u isto vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Навој од 10 мм, за кључ 16?

 

Ја сам недавно будзашта пазарио стандардно "блистер" паковање од 4 комада свећица "Босна Супер" Т-90, остало у неком буџаку из доба СФРЈ и раде (тачније ради - једнина; једну користим) одлично на мом моторину. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ajde da vas pitam. Da li je na njemu mozda samostelujuci spaner lanca bregaste kao sto je na pobratima( kinroad xt250-16)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Citao sam o kinroad-u 250 pa reko dali je i na qm-u isit spaner lanca.Ipak hvala ti na brzom odgovoru druze.A sta si uradio povodom hromirane plastike sa ( ili za ) rezervoar-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Jos uvek nista, paznju mi odvlaci (a i novce) HONDA gl 400, pukao je spaner bregaste rastavio sam je usput uradio glave, da kupim lanac b. i spaner, semering na vodenoj pumpi i komplet dihtunga pa da sastavim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Не мора да значи да су на оба мотора употребљени аутоматски шпанери, без обзира што су клонирани од исте машине. Ако се добро сећам, пре неколико година је на овом форуму било је приче о тим шпанерима, цркавању и "грунфовању".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Imam cetiri kataloga rezervni delova,QINGQI qm-250, BAJA px250s, Ceska JAWA 250 tip 597,KINROAD xt250-16 i svi oni nose istu masinu 253fmm i svi imaju automacki spaner lanca bregaste.A u kojoj je to temi o izradi automackog spanera vezano za masinu 253fmm ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ма не о изради аутоматског, већ његовој поправци и претварању у мануелни, па и како неки модели имају "сток" аутоматски, а неки мануелни.

 

Давно је била та прича, можда чак и у "Теми за власнике Кинеза", у којој се писало о свему док није реорганизован форум. Не сећам се свега јер ме некако нису интересовали ови "твинови".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Imam cetiri kataloga rezervni delova,QINGQI qm-250, BAJA px250s, Ceska JAWA 250 tip 597,KINROAD xt250-16 i svi oni nose istu masinu 253fmm i svi imaju automacki spaner lanca bregaste.A u kojoj je to temi o izradi automackog spanera vezano za masinu 253fmm ?

 

A da li i princ 250 nosi takvu masinu?E super sad znam kod koga da se obratim ako mi nesto zatreba ( nedaj boze ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja