Jump to content

Moto Zajednica

Sve o Qingqi qm 250

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Lepo od tebe sto si se setio. Nego dali ti je nekada palo na pamet ,dali si razmisljao kako bi isao da se stavi 15 zuba napred.? Ja se po Fruskoj gori na nekim usponima ( sam ) penjem 4, znaci snage ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ne nisam o tome uopste razmisljao, ja cak ni neznam koliko koji zupcanik ima zuba. Jedino bi mu mozda povecao snagu jer mi brzina nije bitna.Nemoj se ljutiti ali nije to samo e sad hocu da mi je motor brzi ili ocu da je jaci, sta se pored toga jos menja (gubi ili dobija) to ne mogu da ti kazem to moze da ti kaze neko ko se stvarno razume u taj deo motora ali po meni naj bolje je onako kako ga je fabrika sklopila tada ceo sklop motora svaki deo nosi jednako svoj deo tereta.A sa menjanjem ovog ili onog dela neki deo trpi vise a neki jos manje e TU dolazi do kvarova ako me razumes sta hocu da kazem.Ali ipak moj pokojni otac mi je jednom rekao da ako hocu da eksperimentisem sa brzinom i snagom jedino mogu to na zadnjem zupcaniku da radim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Pa masina je kopija Azijske Honde- Rebel ( CA 250 T ) Japanci su je radili od 1986 -2000,maksimalna snaga joj je 14,7 kw / 8250 ( Kineska kopija je nesto slabija 13 kw / 8500 ) a ram od QM - 250 je od Suzuki - Marauder 125cc. Ima i Americka Honda- Rebel CMX-250 masina se razlikuje spolja od CA -250 T ,unutra su identicne,delovi odgovaraju sa jedne na drugu.Americka se i danas proizvodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ja sam citao na BIKEZ motocyrcle enciklopediju pre no sto sam kupio motor da nas qm250 global eangle ima 13,7 kw na 8500.A u knjizicu mu pise da ima 13,9 kilovata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Pa neznam,koju ti knjizicu imas u mojoj pise MAX. POWER 14,8kw /8500, za Bikez je tacno ali Lifan- Tajland proizvodjac masine 253 fmm navodi snagu 13kw /8500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Evo sad sam procitao u polisi da ima 13,9 kw a 233kubika, na saobracajnij pise 13,9 kw a 234 kubika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

A da zaboravio sam da kazem da ispod cilindra na bloku treba da pise na neku kao pozlacenu nalepnicu 233.To je sa unutrasnje strane ispod karburatora blize cilindru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Evo ovako,te masine su 233 cc Azijska verzija, Americka 233,8 povecan kompresioni prostor, na QM-250 na zadnjem delu cilindra je izliveno zajedno sa cilindrom brojevi 233cc. I u mojoj saobracajnoj pise 13,9kw i 233,8 cc. Saljem skeniran predzadnji list knjizice od QM-250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Kolega nemoj se muciti sa tim kacenjem jer svi mi koji imamo ove masine znamo da je to tako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi QM 250

Pozdrav svima vama.Mene zanima nesto malo vise o ovome motoru.

Koje su mu najvece mane koje ste zapazili ?

Gde se mogu kupiti rezervni delovi,posto na netu nisam uspeo naci neki ovlasceni servis za nabavku delova za njega ...

Planiram kupiti jedan takav motor u narednim mesecima,posto mi se od svih kineza u cruiser varijanti a da ima 250 kubika najvise dopao on...

A vidim da vise ne postoji ni sajt koji je vise ljudi navelo da je sajt ovlascene firme koja ga je uvozila ali kada pokusam da izguglam sajta vise nema

www.qingqi.co.rs.

 

Tacnije vidim da ni na

www.qingqi.com

ne postoji sajt,pise da je napusten sajt itd... tako da me zanima da li firma uopste i postoji vise kao i da li i postoje delovi za njega u tom slucaju onda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Pa ako ga kupis neces pogresiti,jer QM-250 je vrh u toj klasi kineskih motocikala. imam ga 4god. i nemam zamerki presao je 8000 + sto ga vise koristim sve bolje ide. Delove ako kupujes u Qingqi servisu jako su skupi ,inam lose iskustvo sa njima SPRINT- Novi Sad ima sve delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Vidi i ja sam se raspitivao za prijatelja u vezi delova koji je najzad odustao od motocikla (iskrslo mu nesto).Imas ovde u IMPERIJI pod naslovom potrebno dobro objasnjenje, a u delu MOTOCIKLI pod naslovom radilica za kineske copere 250 sa rednim cilindrom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Evo jos jedan podatak.Posto si me veronas.64 pitao za obrtaje na nekim odredjenim brzinama mogu ti jos reci da sa suprugom na 130km na sat koliko sam video a video sam dobro nisam imao ni punih 7000 obrtaja a i imao sam jos toliko gasa..E sad ne znam da li su nesto menjali bivsi vlasnici ili ne samo kako je vukao sa 80 na 90 skoro istom merom i do 130.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ajde te molim vas da mi kazete-objasnite za sraf za ispustanje ulja.Ja koliko sam video odozdo ima samo jedan sraf koji je u istom polozaju kao i korman tj. srafi se od levog fazastera prema desnom u vodoravnom polozaju.Da li je to taj sraf? Unapred svima hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Zidar, u jednom predhodnom postu si rekao da nesto "hukce" kada dodajes gas u delu izmedju zadnjeg tocka i masine, pa me interesuje dali ispod sedista i rezervoara imas standardnu crnu kutiju u kojoj je filter vazduha ili je to neko izvadio i stavio K&N filter. Ako te ne mrzi digni sediste pogledaj pa javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Cim sam video ovo pitanje pogledao sam i mogu ti reci da je tamo jedna velika crna kutija sa nekim dugackim valjkastim vilterom.A to sto se culo sam sam uklonio, mada i nije bio neki kvar u stvari lanac se istegao pa sam morao da ga dotegnem jer je strugo po metalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ajde te da mi odgovorite koliko zubaca imaju prednji i zadnji lancanik (standard).Razmisljam se da ako odgovara lanac od EMZ-a , sto ne bi i lancanici tj. zupcanici .?. Sta ste vi sa svojim qm-om uradili po pitanju lanca i lancanika.Objasni mi veronas.64 sta je to i kakav je to K&N filter?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Pa ovako, lanac od MZ neodgovara na QM manji je i nosi oznaku 428,a na QM nosi oznaku 520. Imam dva MZ ETZ 250 i 251 pa sam premeravao lance. Na MZ je valjak 8,5mm a na QM 10 mm, centar osovinica na MZ je 14,5mm a na QM 17mm. Na QM-250 napred ima 14 zuba anazad 32. Najbolje resenje GEVARA MOTO-Beograd uzeti JT lancanike i DID lanac. K&N filter je visoko protocni filter vazduha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa dobro to je naj bolje resenje a koje su druge opcije.?Mislim u ovoj temi na tamo nekoj stranici su napisali da lanac moze i od keeway-a ne znam samo pitam ne ljutite se, gledam sta bi mi se isplatilo i bilo povoljnije.Ovaj lanac moze jos jednu sezonu da izgura, to je pet godina,neka bude da sam npr. uzeo od keeway-a lanac to je jos pet godina, sa tim bih bio zadovoljan-super. A sta ste vi uradili-prepravili na svojim motorima?E da da vas pitam da li bi se bolje videlo svetlo ako bi ovo plasticno staklo ispolirao tj. ako bi moglo te sare da se skinu nekako?Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Auuu, pa tek sam na 101 strani stigao u temi za vlasnike kineza, nesto mnogo dugacko bre, ali procitacu ja to sve.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Samo polako, najbolje ono sto mislis da ti je vazno zapisi. Ima jos jedna stara dobra tema "Pomoc u izboru cruisera(chopera,customa) " postavio je Bukovski.Ova tema nije na BJB,kucaj je na Google

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja