Jump to content

Moto Zajednica

Sve o Qingqi qm 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Knjazevac

Kazite mi koje ulje je za njega najbolje zamenio bi ga sutra i koje sredstvo za glancanje bi dobro doslo, a naravno sta bi jos bilo potrebno osim dotezanja srafova.

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Promeni ulje i vozi da se lagano upoznate pa ces vremenom i sam videti sta treba da se dotegne.  Pozz i da te lepo sluzi kinez

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Knjazevac

Motor je presao 30km, dovezli smo ga ja i moja cera Andjela koja je buduca bajkerka i ima 10 god. Bila je skroz u formi.Njen komentar: "motorce je super, lepo izgleda,a jos lepse ide.isli smo 70 na sat i bilo je super.moja cera kaze da joj je ovo najlepsa noc!"

P.S. koje ulje je najbolje za njega menjalli bih ga ujutru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

U Svrljig od lika koji je kupio Yamahu. A za bisage cekam prijatelja da mi posalje iz Amerike sa delom za JEEP.

Poz

 

Ako prodajes ove plasticne posalje PP sa cenom  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

U Svrljig od lika koji je kupio Yamahu. A za bisage cekam prijatelja da mi posalje iz Amerike sa delom za JEEP.

Poz

Kako si uspeo da ga iskopas? Svaka cast,maltene nov,dobar motor za 900e.Da ti je sa srecom i da se lepo i bezbedno navozas.

P.S. Slobodno oglasi na forumu ako naletis na jos neki slican primerak,ocigledno ima zainteresovanih ljudi.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Knjazevac

U Svrljig od lika koji je kupio Yamahu. A za bisage cekam prijatelja da mi posalje iz Amerike sa delom za JEEP.

Poz

 

Ako prodajes ove plasticne posalje PP sa cenom  ;)

 

OK

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Knjazevac

Greska u kucanju u profilu to je QM250 a jurio sam po svim oglasima i nasao ga u niskom i lik je trazio 1200 eura pa onda ide prica tipa to je kinez kako cu sa odrzavanjem i dodjes na cenu ispod koje se ne moze. A kupljen sa 830km i sada je vec na 1100 put do Nisa od ponedeljka borsko jezero pa videcemo kako ce da bude. Za sada samo zamena ulja i nista drugo. Na 1500 menjam opet ulje i svecice za svaki slucaj jer ipak je vise stajao nego sto je vozen. Kazite mi koji je broj obrtaja na leru kod mene je oko 2000.

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pitanje je koliko je to oko 2000rpm, jer na tom ortomeru ne moze da se oceni najpreciznije, ali nije tako ni bitno, mislim da bi trebalo da bi trebalo da je izmedju 1600 i 1800, ali ne drzi me za rec. Uostalom cifra i nije toliko bitna za stelovanje.

 

Uglavnom ler nastelujes tako sto ga pustis u prvoj bez gasa, i nastelujes tako da odrzava brzinu i ne stuca, ili se gasi, odnosno da hoce da stane. Nadji mu minimum na kom ok radi tako, eventualno za nijansu iznad da ne bude totalni min pa da hoce da stane na neravnini ili kamencicu na putu.

 

Motor treba da bude na radnoj temperaturi dok to budes radio, jer su obrtaji nesto nizi dok je hladan, pa ako tako nastelujes bice previsoki kad se zagreje.

 

Pozdrav,

 

prodaje??...a ja se nabacao toga, sve novo, neke odmah skinute, neke nisu bile ni stavljane, "Krusik" Valjevo bolje dizajnira one vodokotlice....

 

Jeste, ali bojleri nemaju migavac. ;)

 

Galis, primetio sam da na motoru nedostaje sipka koja povezuje dva nosaca, a koja je bitna ako pretovarujes motor ili u slucaju pada kako bi ispunili svoju funkciju. Cvrsca je struktura uglavnom.

 

Osim te zamerke, motor je odlican jako lepo izgleda i izuzetno dobro si prosao sa cenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Lepo ocuvan primerak motora,nema sta,vidi se na slici.

Neka te dugo i lepo sluzi,cestitam!

 

Izvini sad za ovaj mali off,nije moje da komentarisem,i smatram da smo svi ovde prijatelji,ali mislim da ne bi trebalo da vozis dete od 10 godina na motoru,i to 70 km/h.

Nemoj nikako da shvatis zlonamerno ovo sto sam napisao,jos jednom cestitam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

uf Ivane, a zasto?

 

Meni deluje malo preterano, iskreno....uvek je bolje ne izazivati nesrecu ali postoji i ono da cemo onda u zivotu ostati uvek na svojoj strani ulice. Pretpostavljam sta si hteo da kazes ali i dalje mislim da je preterano, moj mladji klinac ce sad 15 godina, a pre mesec dana kada smo isli na godisnji mi je zaspao u dva navrata na motoru i odsekao sam se u oba slucajaj kad sam to primetio. Tada nisam imao nista iza njega, pusto sediste, pod hitno sam jos na godisnjem napravio naslon i platformu za sissy-bar, ali jos uvek ne odustajem od ideje da delim zadovoljstvom sa svojom decom, barem do momenta kada deca nece hteti da delimo zadovoljstva jer ce nam se putevi razilaziti dovoljno cesto da cemo retko nalaziti zajednicka zadovoljstva. Za sada je ovo jedno od tih zadovoljstava i vozim mladjeg klinca vec godinama, vozio sam ga i sa 10 njegovih. Stariji ima problema sa plucima a i mator je da ga ja vozim, on se nece nauzivati motora u ovom zivotu, ali mladji uziva za obojicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Preterao sam.

Moje klinke,jedna ima 7 a druga 10 god.non stop me jure da ih provozam malo.Ponekad ih i provozam,u drugoj brzini i na leru,posle toga su srecne ceo dan.Neznam zasto se toliko plasim.U pravu si kad kazes da se kasnije nasi putevi polako razilaze,sad im trebam,kasnije ce se vec snaci same.

Evo,probacu da vec od sutra malo olabavim,vozicu ih.

..Kad se setim da mi je otac dao DKW a nisam imao ni 15 god,i po celi dan nisam bio kod kuce..

 

Necu da offujem temu vise,neka se nastavi o ovom lepom coperu QM 250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Knjazevac

 

Galis, primetio sam da na motoru nedostaje sipka koja povezuje dva nosaca, a koja je bitna ako pretovarujes motor ili u slucaju pada kako bi ispunili svoju funkciju. Cvrsca je struktura uglavnom.

 

Osim te zamerke, motor je odlican jako lepo izgleda i izuzetno dobro si prosao sa cenom.

 

Ako imas neku sliku te spike posalji, a sto se tice deteta ona mi je kao privezak gde ja tu i ona, jednostavno obozava motore. Kupio sam motor ovog tipa jer me je ganjala da je svaki dan vozim na skuteru a on i nije bas za neko putovanje osim po gradu cak i voznja do bazena nekih 5km se otegne. Motore vozim od 89 tada sam vozio svoju devojku a sada zenu i to do max. JAWE 350ccma tako da mogu da kazem da samo pazljiva voznja i sve ce biti u redu. A kada im uciniti ako ne sad ako su dobra u skoli i kao osobe. A geni su cudo to je mala replika oca i s njom je pravo uzivanje ici na put. Sutra najverovatnije idemo do Zajecara da jasemo konje posto ih i ona i  ja obozavamo. :)

Poz

P.S  Ivane ovo ti je dobro "Tko leti,mora da farba motor"

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

;D ;D ;DMa cuti,ja to iz licnog iskustva ;D ;D

Ako nekome treba kaskader,mislim ne kostam nista a uspesno svaki motor parkiram u kanal ;D

Uz to,dajem i garanciju da ce i varioci imati posla,kao i da cu osvetliti visoke krosnje drveca,a ujedno i pruziti nezaboravnu uspomenu zaprepascenim mestanima kojih uvek ima gde netreba ;)

 

@Lancia88:i ja danas vozio klinke :)

 

@Galis:uzmes u bilo kojoj prodavnici srafovske robe NAVOJNU SIPKU fi 6,zatim busilicom razbusis rupe fi6,5  na samim nosacima kofera i provuces kroz njih navojnu sipku.Maticama sa unutrasnje i spoljasnje strane pritegnes sipku i resen problem.Visak navojne sipke iseces.Navojna sipka kosta manje od 100 din sa sve maticama.Kad sam to radio,mislio sam da cu busenjem nosaca da oslabim sklop,ali nista od toga,sta sve nisam nosio u tim koferima,i nikad nisam imao problema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

bravo Ivane, to su osecaji koji trenutno Tebi znace mnogo vise nego klinkama ali jednog dana ce biti obrnuto - njima ce ta secanja biti mnogo vaznija nego Tebi....tako to ide :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja