Jump to content

Moto Zajednica

Sve o Qingqi qm 250

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.
19 minutes ago, john314 said:

ko hoce da skida magnet treba mu sraf ili radapciger 16 x1,5 to mu svaki  strugar moze napraviti ako nema u gvozdjari...pozz

Ajde javi, kako je teklo skidanje magneta i zamena semeringa. Dali ima nekih iznenadjenja, na sta treba da se obrati paznja  ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

napravio mi strugar u selu sraf odnosno alat .znaci skine se dekna ,paziti da ne ispadne jer na njoj je stator  i kablovi od struje pa privezite deknu za motor neka visi .Pre toga skinuti deknu koja pokriva pogonski lancanik,ima 2 srafa.magnet sam ucvrstio starim zupcastim kaisem od auta i grip klestima da mi se ne pomera kad odvrce sraf.Kad skines sraf kojim je stegnut magnet za radilicu uzmes alat 16x1.5 ipolako uvrces u magnet ,stegnes pa malo udaras magnet sa gumenim cekice po ivici i bar kud mene sisao je lako..Kad skines magnet  zupcanici i lanac od frajlaufa se samo svuku i tu je semering,.Ja sam semering izvadio odvijacem ali paziti da se ne ostete zidovi lezista semeringa.novi semering polako prstima stavis unutra i polako pritiskas ravnomerno.E SAD IDE ONO...na  magnetu se nalaze tri valjka koja su napregnuta sa oprugicama .NEMOJTE DA VAM MAGNET ISPADNE JER CE SVE DA ODE U MATERINU.magnet ima zljeb a naradilici se nalazi bubuljica,polako ga vracate nazad .Kad stavite semering ondasve obrnutim redom a n ije lose slikati postupak ,lakse  je vracati ko nije siguran.IMA I ZASTITNI LIM PRE SEMERINGA  I OSIGURAC KOJI SE NALAZI PORED VECEG LANCANIKA FRAJLAUFA ,to sam zaboravio ali videcete vec.kad se steze sraf kojisteze magnet na radilicu opet sam koristio zupcasti kais za kontru,mnogo dobrastvar ,ne klizeETO TO JE OTPRILIKE TO ...pozz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

sad jos treba da sredim menjac ,poluga ima mnogo lufta gore dole,mislim ima mnogo veliki hod dok ne ubacim u brzinu.Da li se to moze regulisati drugacije osim sa onom dugackom polugom sa kontra maticama posto  imam lufta u samom motoru ,ili mozda imam luft na desnoj strani odnosno ispod desne dekne..pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

otvorio desnu deknu i ona zvezda nepravilnog oblika na koju se naslanja poluga sa jednim tockom koja ustvari pokazuje neutral se okrece oko svoje ose kao da je otkacena ,nema nikakav otpor.Ne mogu do nje da dojdem zbog uljne pumpe ili sta je to vec jer nemam udarni odvijac pa nemogu da odvrnem 3 srafa .PITANJE, kako da fiksiram tu nepravilnu zvezdu da mi opet pokazuje neutral,nije mi toliko bitno nego ocu da mi sve na motoricu radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Why

Pozdrav svima,

Skoro sam menjao neki auto za Qingqi qm 250 ali nemam polozenu A kategoriju tako da je motor na prodaju.

Ne mogu da ga postavim u oglasima tako da ako ima zainteresovanih mogu da me kontaktiraju na pm.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.
44 minutes ago, srbin007 said:

Pozdrav svima,

Skoro sam menjao neki auto za Qingqi qm 250 ali nemam polozenu A kategoriju tako da je motor na prodaju.

Ne mogu da ga postavim u oglasima tako da ako ima zainteresovanih mogu da me kontaktiraju na pm.

 

Dali moze neki kontakt telefon ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

UPOMOC. .nisam jos sredio motor,povremeno ga upalim,menjac je u pitanju,ali pjavio se drugi problem.Crklo mi je kratko svetlo i ja promenim sijalicu i sada nemam pozicju napred i svetla na cajgerima ,,IMAM ZADNJU POZICIJU I  OSVETLJENJE POKAZIVACA NIVOA GORIVA,,,ima li neko ideju sta se dogodilo i gde se nalaze osiguraci ,nemoguce da ima samo jedan.Napominjem da imam dugo i kratko svetlo samo je nestala pozicija napred i osvetljenje ona tri cajgera.ostalo sve radi unapred zahvalan cekam odgovor ...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.
3 hours ago, john314 said:

UPOMOC. .nisam jos sredio motor,povremeno ga upalim,menjac je u pitanju,ali pjavio se drugi problem.Crklo mi je kratko svetlo i ja promenim sijalicu i sada nemam pozicju napred i svetla na cajgerima ,,IMAM ZADNJU POZICIJU I  OSVETLJENJE POKAZIVACA NIVOA GORIVA,,,ima li neko ideju sta se dogodilo i gde se nalaze osiguraci ,nemoguce da ima samo jedan.Napominjem da imam dugo i kratko svetlo samo je nestala pozicija napred i osvetljenje ona tri cajgera.ostalo sve radi unapred zahvalan cekam odgovor ...pozz

Nema vise osiguraca , samo jedan kod akumulatora. Proveri zice u faru verovatno se neka odkacila prilikom demontaze-montaze sijalice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

evo predjoh 11ookm odkad imam qm 250 .malo je lupkalo u motoru ali tip od koga s,am ga uzeo rece,,uradjaena generalna treba da se posle 1000km da se steluju ventili i nemoj da ides vise od 70.Vremenom  motor  sve jace lupa a,,majstor,, kaze ventili ,kad dojde vreme stelujemo.MEDJUTIM KAD ONO otisli bregovi na bregastoj i izlizali usput i klackalice .Nabavio novu bregastu i klackalice ali ne znam kako da uzubim bregastu i lanac bregaste da ne zeznem ventile.PITANJE JE imali negde neki manual ,ili je neko pisao na forumu da mogu da sastavim pa da idem opet na poso mnogo je jeftinije ici sa njim nego sa autom.UNAPRED ZAHVALAN...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.
22 minutes ago, john314 said:

evo predjoh 11ookm odkad imam qm 250 .malo je lupkalo u motoru ali tip od koga s,am ga uzeo rece,,uradjaena generalna treba da se posle 1000km da se steluju ventili i nemoj da ides vise od 70.Vremenom  motor  sve jace lupa a,,majstor,, kaze ventili ,kad dojde vreme stelujemo.MEDJUTIM KAD ONO otisli bregovi na bregastoj i izlizali usput i klackalice .Nabavio novu bregastu i klackalice ali ne znam kako da uzubim bregastu i lanac bregaste da ne zeznem ventile.PITANJE JE imali negde neki manual ,ili je neko pisao na forumu da mogu da sastavim pa da idem opet na poso mnogo je jeftinije ici sa njim nego sa autom.UNAPRED ZAHVALAN...pozz

Iz kog razloga su se izlizali bregovi na bregastoj i klackalice ? Jer ako je zatajila uljna pumpa, moglo bi isto da se ponovi. Pumpa treba da baca ulje na bregastu i podmazuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

cekao sam tebe kolega da se javis. pozz...Ustvari podmazano je jer ima ulja kad sam skinuo gornju deknu, bar ja mislim da je podmazano  posto nisam strucnjak.moram da pitam drugara sta je ustvari kvar ...pozz 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Radim  svaki dan po 12h pa ne stizen da dojdem na forum.kad sam ga uzeo imao je 12900 a sad 14060.vozim ga na posao kad je vreme lepo.inoc smo ga otvorili i kad okrecem radilicu ,mislim motor rucno lupkaju samo klackalice na izduvu .Usis je ok.Kad stavim prst na sraf za stelovanj e na klackalici i okrecem polako motor osetim udar na prstu, na oba izduvna ventila.Moguce je da nam je polazni reper pomeren jer vidim samo jednu crtu ,dok kod honde rebel ima cak 4 crte ,tako da mozda nesto radimo pogresno ..Nisam strucnjak pa cu kad uhvatim vremena podrobnije opisati i tacnije ali to je otprilike to...ovde ljudi imaju kineze  u malom prst tako da se ne brinem mnogo .

 ...veliki pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.
11 minutes ago, john314 said:

Radim  svaki dan po 12h pa ne stizen da dojdem na forum.kad sam ga uzeo imao je 12900 a sad 14060.vozim ga na posao kad je vreme lepo.inoc smo ga otvorili i kad okrecem radilicu ,mislim motor rucno lupkaju samo klackalice na izduvu .Usis je ok.Kad stavim prst na sraf za stelovanj e na klackalici i okrecem polako motor osetim udar na prstu, na oba izduvna ventila.Moguce je da nam je polazni reper pomeren jer vidim samo jednu crtu ,dok kod honde rebel ima cak 4 crte ,tako da mozda nesto radimo pogresno ..Nisam strucnjak pa cu kad uhvatim vremena podrobnije opisati i tacnije ali to je otprilike to...ovde ljudi imaju kineze  u malom prst tako da se ne brinem mnogo .

 ...veliki pozz

Opisi gde se nalaze reperi za uzubljivanje lanca bregaste, da znamo. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

nemam pojma gde to da pogledam.Da li se to gleda na onu manju rupu na dekni gde je magnet,jer tu ima samo jedna crta i nema slova kao kod Honde rebel 250...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

E,da sad se setih...magnet nije original QM nego je sa motora ,,na dekni pise FUTONG,, ne znam da li to ima veze ali sad se setih,izvinjavamo se mlogo se izvinjavamo...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.
9 minutes ago, john314 said:

nemam pojma gde to da pogledam.Da li se to gleda na onu manju rupu na dekni gde je magnet,jer tu ima samo jedna crta i nema slova kao kod Honde rebel 250...

Nikada nisam otvarao masinu QM-250 i ne znam gde su reperi. Ali moraces da ih pronadjes, jer bez njih je rizicno. Pa kada ih nadjes podeli sa nama znanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

naravno ,samo se nadam da mi gresimo kod polazne tacke pa da necu morati da rasturam  masinu mada imam novu bregastu i klackalice,mislim da negde gresimo.da li je moguce da je taj reper ili crtica sama od sebe malo pomerena...mislim da cu cim uhvatim vremena da ubacim cevcicu od soka u rupu za svecicu pa da vidim gde je GMT i da li se poklapa...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

motor je isao lepo posle popravke ali pojavio se novi problem.Kad ja ladan pali ko mina,sa saugom ,ali kad pocnem da ga vozim kad je zagrejan pocne da trokira i da trza pa onda odjednom primi gas,pa ide kao i pre  pa onda opet pocne da trza.saug je ispravan posto se odmah ugasi ako ga povucem kad je vruc,stavljene nove svecice i promenjen filter ali simptom je isti. Kada stavim ruku nazad na auspuhe jedan radi normalno a drugi trokira pa je moje pitanje<<DA LI MOZE BOMBINA DA TROKIRA KADA JE MOTOR VRUC /. unapred hvala i veliki pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

potreban savet.problem nije velik.Jako sam zadovoljan motorom ide pali kao mina medjutim pojavi se mali problemcic.Kad upalim desni migavac radi normalno a kad upalim levi klikne jednom i nista se ne dogadja dalje.,ne radi leva strana.Medjutim sad kad hocu da upalim desni migavac on ne radi dok ne isklucim kontakt.kad dam kontakt i upalim desni migavac on opet radi,To se dogadja i kad upalim sva 4 migavca trepne i dalje nista.Radi samo desna  ali opet moram da iskljucim kontakt pa da dam kontakt.Kao da se automat resetuje. automat ima 3 pina PITANJE da li moze da se popravi ili ima li negde da se kupi.Unapred zahvalan i veliki pozdrav   P.S.  Treba da ga teram na registraciju za 15 dana pa bi to da sredim sto pre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

kupujem automat migavca za qm 250/automat ima 3 pina i na njemu pise 10w *2+2w.unapred zahvalan ponude ako moze na pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja