Jump to content

Moto Zajednica

Sve o Qingqi qm 250

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Trazio sam po netu koje svecice naj vise odgovaraju ovom motoru, posto je kopija tamo neke honde ja lepo ukucao marku motora i trazio tu hondu ali sam nasao npr. CM 250 C Custom da koristi svecicu CR7HS a CM 250 T koristi svecicu DR8ES, u svakom slucaju sve honde ( 250cc ) pretezno koriste svecice sa oznakom 8. Da li da i dalje koristim ove CR7HSA ili da uzmem ove DR8ES?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ja se izvinjavam sto stalno nesto pitam ( mozda sam vam vec i dosadan ) ali sta cu kad moram jer me interesuje.Da li bi trebalo ako je jedan auspuh otvaran tj. secen je koliko ja vidim zadnji prsten iliti prigusivac a drugi nije, dali bi trebao i taj drugi da secnem ( mozda mi je i to jos jedan razlog zbog cega mi karburator ne radi ravnomerno-jednako ).Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Evo da kazem da sam malo zavio one srafove na karburatoru sto se nalaze odozdo i mogu vam reci da su svecice dosta suvlje u odnosu na proslo stanje, mada bi verovatno to trebalo jos mal zaviti jer sad su svecice nekako zuto-zlatne boje.A sto se tice karburatora naj verovatnije je prljav iznutra ocistio bih ga ali nemam cime.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

"Шрафи" их док не електроде на свећици не буду браонкасте - црне или сиве не ваљају. Ако су свећице, некада сребрног, металног сјаја, добиле ту "златно жуту боју" - изгледа да се мотор опасно прегревао у неким тренутцима.

 

И немој да зезазш да "немаш чиме" да очистиш карбове. Нет је пун добрих туторијала како се то ради.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa prvo su bile onako posteno nauljene ( mislim na prvo paljenje u toku dana ) kasnije su bile garavo crne ali i dalje nesto nauljene, u voznji je vec manje bilo toga. A kasnije sam odvio te srafice( za nekih 1/5 kruga ) mislio sam da tako treba ali pri prvom paljenju opet muke a u voznji pa kao da su bile nesto suvlje .Sad kada sam zavio od zadnjeg odvijanja ( pa recimo za 1/3 kruga sam zavio ) reko ajde da vidim, kad elektrode su bakarne boje a prsten na dnu je jos uvek zanemarujuce malko garav.Zavijao bih ja to jos mal ali prvo da kupim sprej za ciscenje pa da ocistim karburator pa tek posle tog jos malo zavijanja tih srafova.Ima svasta na netu ali ja ne mogu da nadjem kako se radi sa keihin karbom za ovaj motor, ne samo za ovaj motor nego ni za princa a ni za kinroud-a, mada su u principu isti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Koliko ulja sipate u QMa? U uputstvu (našao na netu) piše oko 9.5 deci, ali izgleda da mu treba više. Kako se meri nivo ulja, sa ušrafljenim ili odšrafljenim čepom?

 

I još jedno pitanje, da li može da se zameni samo kazaljka kilometar sata ili mora da se menja sve komplet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ja sam se opredelio za ipone 15-50 a ti biraj koje hoces.A receno mi je da sipam ravno dve litre ulja ( mada iz dve boce ne iscuri bas sve, ostane po koja kap u tim bocama ) i veruj mi da toliko i sipam.A za km sat, eeee, to vec neznam.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Posle iščitavanja tema o uljima ovde na sajtu odlučio sam se za motul 15-50, samo je bio problemčić koliko sipati. Hvala na informaciji.

 

Što se tiče kilometar sata, pitanje i dalje aktuelno. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa de kazi nama koji se i razumemo i koji ne ( kao ja ) sta je sa kilometar satom i njegovom kazaljkom.Mozda ce ti neko i pozitivno odgovoriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Pa de kazi nama koji se i razumemo i koji ne ( kao ja ) sta je sa kilometar satom i njegovom kazaljkom.Mozda ce ti neko i pozitivno odgovoriti.

 

Otpala (polomila se) kazaljka. S obzirom da motor poprilično drma, nešto sumnjam da će da drži ako zalepim. Interesuje me da li može da se zameni taj deo sa kazaljkom ili mora da se menja ceo kilometar sat, brzinomer ili kako god ga ko zvao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa verovatno moze da se menja i sama kazaljka ako mozes da nadjes odgovarajucu.A treba je i skidati pa nazad montirati da to valja.Probaj da je menjas pa ces videti na kraj ti ipak ostaje kupovina istog, sta da ti kazem.Vidis i sam da nema adekvatnih odgovora na pojedina pitanja.?.Ail kod mene nema tolike vibracije ja sam ih smanjio i to dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Neznam, ajde da ovako kazem: Na mom qm-u koliko sam primetio sve je ispravno ali do sad me je mucilo mnogo sto sta vecinom mojom krivicom ( mada i nije bilo kvarova ), ali da ne bude zabune nisam ja neki majstor pa tako to ide, elem.Pre nekoliko meseci sam komentarisao u vezi prekidaca na kormanu ( u vezi svetla, zmigavaca i ostalih dugmica ) a nije mi bilo jasno da u stvari prekidac za kratko svetlo ne radi, sve drugo radi ( tu su i odozgo redom: dugme za sva cetiri zmigavca, pa dugme za svetla eee tu je neki kvar pa onda ide dugme za zmigavce levo - desno i na kraju saug.Dakle kada radi dugo radi i pozicija a kada to isto dugme prebacim na kratko onda mi bas to kratko i ne radi a pozicija radi.Neznam sta da radim, molim za pomoc.!.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Mislim da ćeš odgovor pre da dobiješ u nekoj "električarskoj" temi nego ovde. A i tamo će verovatno da te posavetuju da odeš kod električara da pogleda ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Kod tebe u prekidacu za kratko je los kontakt, moze da je varnicilo ili oksidiralo,pa je od tog los kontakt. Treba otvoriti prekidac pa pogledati,ili mozda zica od kontakta-kratko pa do sijalice-kratko je losa. E sad ako nisi to vec radio ili nisi siguran, bolje kod majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pozdrav ljudi, izgleda da imam problem a mozda i gresim.Danas vozim ne brzo ali ni presporo ( negde oko 50km/h ) i odjednom mi se ugasi motor a to isto mi se desilo i pre neki dan ali mi je bio pod kvacilom jer sam morao da usporim jer je uzan put pa je tesko mimoilazenje ( tu sam bio spao na ispod 30km/h ).Ako imate neko resenje sta bi moglo biti recite.Hvala i cao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Čoper Srbija, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Regal Raptor Spyder ... ccm

@Spanta

 

Može da se zalepi superlepkom i držaće, samo trebaju malo preciznije ruke i dobro strpljenje da se skine poklopac sa staklom. Za ulje si pogrešio. Trebalo je da nađeš neko ulje tipa 20-50 ili sobzirom da ide toplo leto 20-60 i to recimo MOL-ovo ili Optima još bolje. Ne pali se previše na Motule i ostala ulja koje koriste skupi motori. Ovo je prosta mašina koja zahteva takvo ulje kakvo sam ti rekao. U ostalom, ovde možeš da nađeš i kompletnu istoriju tvog motora i da vidiš da je u njega uvek sipano isto ulje. Menjaj ulje na 2-3 hiljade KM i ima da se navozaš ohoho... to što drma je sasvim normalno, drma i ostalima isto koliko i tebi tako da ne brini ni za to :)

 

@zidar

 

Mogao bi da daš još neke preciznije informacije o tvom problemu, ovako možemo samo da bacamo pasulj pa ako ubodemo uboli smo. Proveri masu da nije spala, proveri sve kablove, proveri CDI da li radi. Da li motr vergla? Ima sto stvari koje mogu da budu zato je bitno da malo budeš detaljniji i svaku sitnicu kažeš da bi dobio što precizniju pomoć.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa pazi kolega ja sam naveo ono sto jeste.Ali kad ga palim redovnije pali na drugi - treci zub, udar ili vec kako se kaze za to, pa maltene iz prve pali.A juce sam mu malo povecao ler i kao da su mu ti simptomi nestali, znaci da mu je ler bio bas jako mali i to mojom greskom ali eto desi se.A po sadasnjem nekom iskustvu ler bi trebao da je minimum 1100 obrtaja po njegovom satu.Meni je za sad na 1200 -1300 i izgleda da mu je super.A za vibracije si pogresio, cudo jedno sta sve mogu gumene platne i one gumice za vodovod.Znaci ni guza ni noge pa cak ni ruke mi ne trnu pa cak ni u nekoj agresivnijoj voznji.A i mom gokegi Spanti sam objasnio sta, gde, kako, zasto i zbog cega, ali neznam sta je i dali je uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Čoper Srbija, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Regal Raptor Spyder ... ccm

@zidar

 

Aha, iz tvog teksta sam skapirao da se ugasio i da neće više da upali. Ok, ler bi trebao da mu bude 1600 do 1800 i to bez da mnogo razmišljaš. Ovako ti se motor malo muči i zato ti se i ugasio. Što se vibracija tiče svi motori od 250ccm ili ti Prince, Kinroud, JinLun, Qingqi tresu isto jer praktično su to i iste mašine sa jako malim razlikama i tresu isto. Sa podloškama možeš da možda malko ublažiš stvar ali i da napraviš problem. Tako da ne treba mnogo oko toga da se zamara jer trešenje kod tih motora je sasvim normalno.

 

Pozdrav i lepe vam vožnje ovih dana ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Hvala na pozdravu, danas pala kraća vožnjica. Što tiče drmanja meni ne smeta, motor ide lepo, ali nisam siguran sa ovim našim superlepkovima. Jel ima negde da se kupi "pravi" super lepak, pošto ovo đubre sa trafika ne vredi ništa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja