Jump to content

Moto Zajednica

Sve o Qingqi qm 250

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pa,ekipo,sto se mene tice,odluka je, zahvaljujuci vama,da u NS odem busom a vratim se dvestapedeseticom,mada jos nisam sasvim siguran kako se pravilno izgovara ;) Jedino me brine to sto sam ovde u Knj.video isti model star jednu sezonu kome su hromirane povrsine oho-ho ispeckane rdjom,ali sta je tu je,da mi je stek tezi ,bila bi druga prica...Vidimo se na drumu,uskoro...

Malo paznje i nema problema sa hromom. Iz licnog iskustva, pojavila se po koja tackica kada je bio pod ciradom na kisi, kada je bio na kisi bez cirade, nije nista ostajalo, koliko god to nelogicno zvucalo, a sasvim je bilo dovoljno naprskati WD-om i obrisati krpom, da bi tackice prestale da se pojavljuju.

 

Nosace koji su mi bili ofucani sam prelakirao providnim lakom, pa cu jos videti kako ce se ponasati i da li dobro stiti od rdje.

 

Srecno sa kupovinom i cestitam u napred, a kad stigne, malo i da ga uslikas. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ne razumem njihovo razmisljanje, ako je tako. Situacija kao sto je bila prosle godine za supermoto.

Videcemo da  li ce onda biti viska za prodaju preko zime.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ne razumes zato sto posmatras sa strane ekonomski opravdane i logicne ali nemas obavezu finansijskog ulaganja u tu pricu. Uvoznik se plasi da bi neko drugi mogao uvesti neku kolicinu i prodavati po nizoj ceni...e sad, kakve veze ima takav strah sa ekonomskom logikom, to nas vraca na prethodnu recenicu. U svakom slucaju, onako kako se postavi, tako ce i zaradjivati a ovo postavljanje je krajnje neproduktivno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Upravo mi je stigao mail iz predstavnistva u NS da mozda kod dilera ima jos jedan primerak,uz doplatu od 45 evropejaca za vetrobran (  >:( ),cekam drugi deo informacije.Ko zna,mozda ipak okusim nesto kilometara od ove sezone ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Slazem se sa Dragonfly-em. Nisam imao prilike da ga bas detaljno uporedim sa QM-om, ali se vidi da je iznad Kinroad-a, ili Princa (Princ jeste isto sto i Jinlun, ali deluje mi da je Jinlun u originalu ipak klasa iznad).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: SOMBOR
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K2

posedujem vistu i preporucujem je.stara je 3g. presla 3600km bez ikakvog kvara lepsa je nego u radnji jer sam velika picajzla ,i uz pravu brigu i redovne servise moze da predje dosta kilometara bez problema.ako neko kudi kineske motore i pricaju da su smece mislim da je stvar u ljudima koji ih poseduju i da sami uniste motor,kao prvo 99% njih ni ne razrade motor pravilno,sipaju ulje za auta u njih i.t.d pa posle samaraju neke gluposti.pred japanca sam uzeo i 2 kineza i zadovoljan sam.

pozdrav

post-505-12879058705095_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

posedujem vistu i preporucujem je.stara je 3g. presla 5600km bez ikakvog kvara lepsa je nego u radnji jer sam velika picajzla ,i uz pravu brigu i redovne servise moze da predje dosta kilometara bez problema.ako neko kudi kineske motore i pricaju da su smece mislim da je stvar u ljudima koji ih poseduju i da sami uniste motor,kao prvo 99% njih ni ne razrade motor pravilno,sipaju ulje za auta u njih i.t.d pa posle samaraju neke gluposti.pred japanca sam uzeo i 2 kineza i zadovoljan sam.

pozdrav

 

E sad si nam svima uterao ;D

 

Upravo kvalitetna moto ulja su pravila problema u vise slucajeva, jednostavno ovi motori ne znaju to da cene, a cak ta ulja mogu da prouzrokuju stetu, a potvrdjeno je i iz nekih servisa. Bar sto se tice QM-a, iz licnog iskustva treba biti sa tim pazljiv i ne sipati skupa i moderna ulja, a ni sa drugim kineskim motorima nije bitna razlika... Koliko god to glupo izgledalo, ti sto sipaju auto ulja su upuceniji od nas, ali ono sto je sigurno je da je bilo kakva sintetika apsolutno nedozvoljena za ove motore...

 

 

@Lancia88

 

Pozdrav,

 

ne razumes zato sto posmatras sa strane ekonomski opravdane i logicne ali nemas obavezu finansijskog ulaganja u tu pricu. Uvoznik se plasi da bi neko drugi mogao uvesti neku kolicinu i prodavati po nizoj ceni...e sad, kakve veze ima takav strah sa ekonomskom logikom, to nas vraca na prethodnu recenicu. U svakom slucaju, onako kako se postavi, tako ce i zaradjivati a ovo postavljanje je krajnje neproduktivno.

 

U pravu si, mada nama (kupcima) ovo najmanje moze da smeta, posebno ako se ponovi prica od prosle godine kada je Enduro isao za 1300e, QM za oko 1600e ili koliko vec bese...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Podgorica

Pozdrav

 

E pa Blackbite j..em li ga. Ne znam sta je bilo sa tvojim mjenjacem, ja sam usuo onaj "cuveni" Motul i ubio 4000 km. Sad se razmisljam da ga mjenjam, a mozda treba jos da ga vozim pa da vidim. Znam da poslije 15 milja sigurno nece valjati :). Ja samo mislim da si ti imao srece pa si iz punog dzaka izvukao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Za nase motore full sintetika stvarno nije namenjena i stvarno ne odgovara. Sva ova nova tehnologija aditivi i te stvari jednostavno ne odgovaraju. Mineralna ulja za skroz nove motore takodje ne odgovaraju. Ja sam nasao neki optimum izmedju ovih ulja i uzeo Motul 5100 15w-50. Za sada sam sa novim uljem presao samo 500-600 km i nista ne mogu da tvrdim. Ne znam koje je ulje bilo pre toga ali znam da se za nijansu bolje menja i da motor malo stabilnije radi na ler gasu. Ne znam da li je to zbog razrade ali za sad sam to primetio. Posle 50-ak hiljada km videcemo kako ce se pokazati  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pozdrav

 

E pa Blackbite j..em li ga. Ne znam sta je bilo sa tvojim mjenjacem, ja sam usuo onaj "cuveni" Motul i ubio 4000 km. Sad se razmisljam da ga mjenjam, a mozda treba jos da ga vozim pa da vidim. Znam da poslije 15 milja sigurno nece valjati :). Ja samo mislim da si ti imao srece pa si iz punog dzaka izvukao...

 

Meni se zaista sve savrseno ponasalo prvih par stotina kilometara, a onda kao da su se aditivi dezintegrisali.

 

Slayer-u je na princu Motul posle 100-200km skinuo cementaciju sa bregaste, pa je motor poceo da tandrcei jer ima zazor u caurama. Za sledecu zamenu planiramo da sipamo najgusce ulje koje nadjemo, pa cemo videti da li ce malo da izgladi stvar, tj. malo bolje popuniti zazor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QM 250

Pozdrav svima,

Svima bi za početak preporučio ovaj motor (QM 250).Kupio sam ga novog pre tri godine i prešao 25.000 km.Servis sam radio svakih 5.000 km i do sada me nije nikad ostavio na putu.Što se tiče kvarova,remontovao sam starter i menjao zupčanik na kvačilu (polomio se jedan zubac),menjao sam brzinomer,ali i ovaj novi gubi kontakt.Zamenio sam kineske plastične gume i stavio nemačke gumene,postao je potpuno drugi motor.

Motor se najbolje vozi pri 80-90 km/h,jako je upravljiv i lagan za vožnju.Ugradio sam ksenon far,izbacio sam kućište filtera za vazduh i stavio "pečurku",sada mnogo lakše diše i bolje ubrzava.Po mom satu koliko piše,toliko i ide,a troši oko 3,5l.Ostalo mi je da zamenim ležajeve točkova i biće tip top.

Ima naravno tu mnogo sitnica koje treba doraditi,ali uz malo volje sve se sredi.Problem je što ne postoji ozbiljan servis za ove mašine pa ko se ne razume u mehaniku nema nikakve pomoći,da ne spominjem za rezervne delove,išao sam u HR da kupujem...

Mislim da je ovo dosta "muzike" za uloženi novac.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Knjazevac

Kazi te mi da li cena od 950eura ze motor 2007 godiste i predjenih 930 kilometra odgovara a stim da je radjen svaki potreban servis i motor je dobar osim par tackica oko srafova. Covek kupio nov dragstar pa je ovaj u visku. Voljan sam bio za neku yamahu virage ali sve su prastare sa sa 30000 km a vrte se oko 1500 - 1700 eura sto mislim da je mnogo za starog polovnjaka.

Poz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ako je ta cena kupuj odma, bez razmisljanja. Ta par srafa mogu lako da se zamene ali i ne moraju  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Knjazevac

Pisao sam ugovor za prenos i sutra idem da ga platim i platim troskove prenosa, registrujem a onda cu da okacim fotke pa vi kazite vase misljenje o motoru.

Pozdrav svima i "Blackbite" na brzom odgovoru.

P.S. Prva probna voznja bice do Nisa da probam uspon preko tresibabe i kako to ide.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja