Jump to content

Moto Zajednica

Sve o Qingqi qm 250

Recommended Posts

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Pozdrav svima. Vidim na sajtu da pise ime Kinroad 250, a model QM250. Jel u pitanju motor o kojem je ovde rec ili nesto novo?

http://www.qingqi.co.rs/sr/qingqi_qm250.html

I ja sam to video,potpuno je isti kao moj Quinqi :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Ja kinroad-a nikad nisam video uzivo pa neznam koja je razlika :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Kinroad je malo losije izrade, na primer prednji blatobran ima tendenciju da pukne. I QM ima bolje amortizere, to je za sad sto mogu da se setim. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

I ja sam ga trazio po netu ali nisam nista nasao :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

QM-250 vozim ga zadnje 4 god. nisam presao mnogo oko 8000km i nisam imao vecih poblema sa njim osim sto mi je otisao gumeni ublazivac udara u zadnjem tocku. Redovno menjanje ulja, goriva trosi oko 4litre/100km,zadovoljan sam, za sada me nije nigde ostavio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Vidi woodex nisam neki majstor , ali probaj da na prednje fazastere zamenis sraf vecim i spolja ubaci gumene platne a na ruckama ubaci tegice kormana imas u MOTO SHOP-u za sad koliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

I ja sam razmisljao da stavim tegice na korman,oni smire vibracije na kormanu. Bilo bi dobro da prvo izmeris sublerom unutrasnji precnik kormana da bi znao koje tegice da kupis, ima vise vrsta tegica(razlikuje se onaj njihov deo koji ulazi u korman).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Vidi imao sam malo vece vibracije na nogama pa sam razmisljao i resio da sa spoljne strane drzaca fazastera stazim gumene platne debljine 4 milimetara i sa jedne i sa druge strane. Znaci na veci sraf sam stavio feder platnu pa obicnu platnu pa tu gumenu platnu , gurnuo sraf kroz drzac fazastera i fazaster pa stavio gumenu platnu pa obicnu pa feder i zavio maticu do neke odredjene tacke, a tu tacku sam nasao u toku voznje na vecoj brzini tj. video sam da li treba jace ili slabije stegnuti , mada feder platna ne dozvoljava da se otpusti. U samom fazasteru ti je original silen blok koji je verovatno loseg kvaliteta pa su zbog njega vece vibracije na nogama.Eto toliko od mene, pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

A sto se tice tegica jos ih nisam kupio citao sam negde da oni primaju vibracije sa kormana.A za subler , hhmmm.... , nisam siguran jer po meni se razlikuju u tom spoljnom delu(neki je duzi a neki kraci) , neki skuplji a neki jeftiniji.Deo koji ulazi u korman ja mislim da su otprilike tu negde svi isti jer kada zavijas sraf koji prolazi kroz teg siri plastiku ili je skuplja i ona tu zateze u kormanu i drzi ceo teg, samo ne znam da li kroz nase rucke mogu proci tegici. Izvinite ako sam nekog uvredio nije namerno .Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Evo drugovi da vam se na neki nacin i pohvalim sa mojim kinezom.Koliko sam mogao da citam u vezi njega malko vam trose malko vise naspram mog.Isao sam na neko testiranje u vezi potrosnje goriva i mogu vam reci da samnom i sa mojom suprugom (zajedno imamo 170 kg,) i malo navlacenja sa 10 litara benzina sam presao 310 kilometara sto je po naseljenom mestu bilo 60 posto voznje.Bilo je momenata kada smo isli i 110 po satu.Obrtaje sam pratio vec neko vreme, npr. treca brzina 30 po satu 3000 obrtaja, petom brzinom kada vozim 80 km na sat 5,400 obrtaja a kada vozim 90 obrtaji se popnu na nepuni 6000 obrtaja.E sad jos uvek nisam sredio one kvarove koje sam opisao, znaci jednu svecicu zalije pri prvom paljenju (zato je pre prvog paljenja ocistim i obrisem, nastelujem zazor na 0,6 i pali) , oce i da stucne po nekad i to kad ga navlacim ali sve ce se to resiti samo da budem imao vremena. Pozdrav, eto toliko od mene, e da gorivo iskljucivo uzimam na NIS-ovim pumpama u kanister pa kad kuci sipam kroz najlon carape (zenske hulahopke) obavezno ga procedim.CAO !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ne znam, nisam obracao paznju jer onda me to i ne interesuje ali javi cu cim se provozam.Sto pitas pa zar nesto ne valja, a kako je kod tebe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Evo mene opet, sad imam jos jedan problem, naime posle nekog vremena u toku voznje na manjim brzinama ( voznja kroz naselje) nesto kao da hukce( bar meni tako zvuci). Cim oduzmem gas to se vise ne cuje i kad mu dajem po gasu ( neko manje navlacenje) isto se vise ne cuje.Po meni kao da se to cuje od napred a supruga mi kaze da se to cuje iz zadnjeg tocka.Neznam nemam predstavu sta bi to moglo biti. Sta vi mislite da je u pitanju? Hvala svima, pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Sta ??!! Niko nema nista da kaze?Nemoguce! E ovako veronas.64, bacio sam oko na obrtaje kada sam isao stotku po njemu nije imao od 6200 obrtaja eto to sam se setio da ti napisem jer sam ti i obecao.Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja