Sve o Qingqi qm 250

19 minutes ago, john314 said:

ko hoce da skida magnet treba mu sraf ili radapciger 16 x1,5 to mu svaki  strugar moze napraviti ako nema u gvozdjari...pozz

Ajde javi, kako je teklo skidanje magneta i zamena semeringa. Dali ima nekih iznenadjenja, na sta treba da se obrati paznja  ...

0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

napravio mi strugar u selu sraf odnosno alat .znaci skine se dekna ,paziti da ne ispadne jer na njoj je stator  i kablovi od struje pa privezite deknu za motor neka visi .Pre toga skinuti deknu koja pokriva pogonski lancanik,ima 2 srafa.magnet sam ucvrstio starim zupcastim kaisem od auta i grip klestima da mi se ne pomera kad odvrce sraf.Kad skines sraf kojim je stegnut magnet za radilicu uzmes alat 16x1.5 ipolako uvrces u magnet ,stegnes pa malo udaras magnet sa gumenim cekice po ivici i bar kud mene sisao je lako..Kad skines magnet  zupcanici i lanac od frajlaufa se samo svuku i tu je semering,.Ja sam semering izvadio odvijacem ali paziti da se ne ostete zidovi lezista semeringa.novi semering polako prstima stavis unutra i polako pritiskas ravnomerno.E SAD IDE ONO...na  magnetu se nalaze tri valjka koja su napregnuta sa oprugicama .NEMOJTE DA VAM MAGNET ISPADNE JER CE SVE DA ODE U MATERINU.magnet ima zljeb a naradilici se nalazi bubuljica,polako ga vracate nazad .Kad stavite semering ondasve obrnutim redom a n ije lose slikati postupak ,lakse  je vracati ko nije siguran.IMA I ZASTITNI LIM PRE SEMERINGA  I OSIGURAC KOJI SE NALAZI PORED VECEG LANCANIKA FRAJLAUFA ,to sam zaboravio ali videcete vec.kad se steze sraf kojisteze magnet na radilicu opet sam koristio zupcasti kais za kontru,mnogo dobrastvar ,ne klizeETO TO JE OTPRILIKE TO ...pozz

0

sad jos treba da sredim menjac ,poluga ima mnogo lufta gore dole,mislim ima mnogo veliki hod dok ne ubacim u brzinu.Da li se to moze regulisati drugacije osim sa onom dugackom polugom sa kontra maticama posto  imam lufta u samom motoru ,ili mozda imam luft na desnoj strani odnosno ispod desne dekne..pozz

0

otvorio desnu deknu i ona zvezda nepravilnog oblika na koju se naslanja poluga sa jednim tockom koja ustvari pokazuje neutral se okrece oko svoje ose kao da je otkacena ,nema nikakav otpor.Ne mogu do nje da dojdem zbog uljne pumpe ili sta je to vec jer nemam udarni odvijac pa nemogu da odvrnem 3 srafa .PITANJE, kako da fiksiram tu nepravilnu zvezdu da mi opet pokazuje neutral,nije mi toliko bitno nego ocu da mi sve na motoricu radi

0

Pozdrav svima,

Skoro sam menjao neki auto za Qingqi qm 250 ali nemam polozenu A kategoriju tako da je motor na prodaju.

Ne mogu da ga postavim u oglasima tako da ako ima zainteresovanih mogu da me kontaktiraju na pm.

0

44 minutes ago, srbin007 said:

Pozdrav svima,

Skoro sam menjao neki auto za Qingqi qm 250 ali nemam polozenu A kategoriju tako da je motor na prodaju.

Ne mogu da ga postavim u oglasima tako da ako ima zainteresovanih mogu da me kontaktiraju na pm.

Dali moze neki kontakt telefon ?

0

UPOMOC. .nisam jos sredio motor,povremeno ga upalim,menjac je u pitanju,ali pjavio se drugi problem.Crklo mi je kratko svetlo i ja promenim sijalicu i sada nemam pozicju napred i svetla na cajgerima ,,IMAM ZADNJU POZICIJU I  OSVETLJENJE POKAZIVACA NIVOA GORIVA,,,ima li neko ideju sta se dogodilo i gde se nalaze osiguraci ,nemoguce da ima samo jedan.Napominjem da imam dugo i kratko svetlo samo je nestala pozicija napred i osvetljenje ona tri cajgera.ostalo sve radi unapred zahvalan cekam odgovor ...pozz

0

3 hours ago, john314 said:

UPOMOC. .nisam jos sredio motor,povremeno ga upalim,menjac je u pitanju,ali pjavio se drugi problem.Crklo mi je kratko svetlo i ja promenim sijalicu i sada nemam pozicju napred i svetla na cajgerima ,,IMAM ZADNJU POZICIJU I  OSVETLJENJE POKAZIVACA NIVOA GORIVA,,,ima li neko ideju sta se dogodilo i gde se nalaze osiguraci ,nemoguce da ima samo jedan.Napominjem da imam dugo i kratko svetlo samo je nestala pozicija napred i osvetljenje ona tri cajgera.ostalo sve radi unapred zahvalan cekam odgovor ...pozz

Nema vise osiguraca , samo jedan kod akumulatora. Proveri zice u faru verovatno se neka odkacila prilikom demontaze-montaze sijalice.

0

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.