Jump to content

Moto Zajednica

Sve o Qingqi qm 250

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Da, hvala.Samo sto ja znam da cu staviti ipak lanac 520 mozda neki poznatije marke, zavisi od vremena i ostalih faktora.Ovo sam ipak pitao za one koji su ili ce biti u dilemi oko ovog dela.U svakom slucaju HVALA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Veronas.64 druze ajde mi reci koje su jacine ove sijalice u ovim pomocnim farovima na nasim kum-ovima, ja ne mogu da procitam oznaku.A ako ne mozes ni ti ipak ti hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Da li bi mogle sijalice jacine 12v 25/25w ili 12v 18/18w, mislim da ne bi SLUCAJNO nesto pregorelo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Da li bi mogle sijalice jacine 12v 25/25w ili 12v 18/18w, mislim da ne bi SLUCAJNO nesto pregorelo?

 

U pomocne farove ne idu sijalice sa dva vlakna nego samo jedno. U migavcima imas sijalicu 10w , nadjes dva grla za takvu sijalicu i ugradis u pomocne farove umesto postojecih i to je sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

A ne ne, gresis, kod mene su sijalice BAS sa dva vlakna 12v 10w, sad sam isao i skinuo ispravnu i proverio oznaku na njoj.Pitam za ove sijalice jer kada stisnem dugme pale mi se pomocna svetla i kratko zajedno, kada stisnem i prebacim na kratko to i samo sija ( tako treba ) a tako i dugo kao i kratko. Zato me i interesuju ove malko jace sijalice jer mi je sada pomocni farovi plus kratko ( 10+10+5) a ako bi stavio ove jace ( 25/25+25/25+5) ili ( 18/18+18/18+5) da li bi mi nesto vrisnulo, a ove 10w ne mogu da nadjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Idemo iz pocetka, u tvom velikom faru imas dve sijalice jedna 35-35w kratko i dugacko, druga je pozicija 3w. Neznam gde si nasao ono kratko od 5w ? Kazes u pomocnim farovima imas sa dva vlakna 10-10w kratko i dugacko, a ti bi da stavis umesto 10-10w, 18-18w ili 25-25w, tvoji pomocni farovi koliko se secam su plasticni i male zapremine tako da postoji mogucnost da se istope od jace sijalice nabih ti preporucio da stavljas jace, nego u okviru tih 10w nadji sijalicu pa ugradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Da u velikom faru imam dve sijalice 35w za dugacko i 5w za kratko ( takvu sam kupio jer sam nosio staru na poredjenje ). Znaci kad upalim kratko samo ta od 5w radi, a kada dugacko radi ova od 35w.A kada stavim pomocu palca dugme u prvi polozaj kod rucke gasa a dugme sa leve strane na kratko rade mi i pomocni farovi 12v 10w ( puta dva fara ) i plus ova od 5w. Ali posto ne mogu da nadjem ove sa dva vlakna od 12v 10w pomislio sam da stavim ( kupim ili od 12v 18/18w ili od 12v 25/25 jer su isto sa dva vlakna, ima ih u moto shopu).Pa sad ne znam sta da radim, a verujem da bi se nesto i iskomplikovalo sa ovim jacim sijalicama sem sto bi stradali farovi, a ne znam gde bih nasao ove od 10w sa sesirom. A da ti kazem mozda sam i pogresio za ovu malu od 5w mozda ja tako ukljucim za kratko ,videcu sutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

To kod tebe sa farom nesto ne stima, u faru treba da imas dve sijalice, jedna u sredini fara velika sa dva vlakna 12v 35-35w to ti je kratko i dugo , u donjem delu fara treba da je mala sijalica 3w to je pozicija .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Jeste imam i tu veliku i tu malu, nebito da li je 5 ili 3w, ali sa leve strane kormana imam prekidac koji moze pritiskanjem palca na dole da blica tj. da ambleduje velika sijalica, u sredini taj prekidac je koliko ja vidim na nuli-ugaseno ( sve zavisi u kom je polozaju polugica sa desne strane ), pritiskanjem na gore prekidac aktivira veliko svetlo.Sa desne strane kormana imam ono veliko crveno dugme koje sluzi za paljenje tj. ako je to dugme ugaseno nema sanse da upalis motor ( samo objasnjavam gde se sta nalazi ) pa ispod tog dugmeta imam malu polugicu-rucicu kojom palim sva moguca svetla fara.Znaci kada je ta polugica na nuli ni jedno svetlo fara ne radi, u sledecem polozaju polugice rade mi sledece sijalice: Pomocni farovi 12v 10w, ona mala sijalica u velikom faru, nebitno da li je od 5 ili 3w i prednji zmigavci, ne bitno u kom je polozaju prekidac sa desne strane kormana.A kada polugicu gurnem u treci polozaj i prekidac sa desne strane pritisnem na gore radi samo velika u srednjem polozaju radi ona mala od 5 ili ti 3w.E da zaboravio sam da kazem da ispod polugice sa desne strane kormana ima jos i dugme za paljenje ( stisnes i pokrece anaser ili vec kako se to zove).Sa leve strane kormana se nalazi od dole: rucica sauga. rucica za paljenje zmigavaca ( levo-desno ), prekidac za svetla i prekidac za paljenje sva cetiri zmigavaca. Ja druga dugmad i poluge nemam.A svetla su koliko vidim fabricki povezana jer sam koliko puta gledao slike motora yuki viste i sve se pali kao i kod mene na mom qm-u.Mene samo muce ova pomocna svetla jer nemogu da nadjem sijalice jacine 10w pa sam zato mislio da ubacim ove jace od 18 ili 25w isto sa dva vlakna.Ako nadjem od 10w njih stavljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Isti broj prekidaca je i kod mene i isti raspored. Na desnoj strani prekidac koji nazivas polugicom ima 3 polozaja na 1 nemozes nista da upalis od svetala, na 2 palis poziciju u faru to je ona mala sijalica od 3 ili 5 w i poziciju u stop svetlu , a kod tebe se pale i pomocni farovi ( zmigavci prdnji nisu vezani za taj pekidac) na 3 palis far . i tada ti je odmah ukljuceno kratko svetlo. I to je sve u vezi desnog prekidaca. Samo dok je desni prekidac u 3 polozaju mozes na levom prekidacu da menjas kratko-dugo svetlo,i unazad ablend.( pozicija napred i nazad svo vreme gori) . Levi prekidac za far u sredini je kratko,napred dugo, a unazad ablend. Zmigavci su vezani za prekidac "levo-desno" i za prekidac "sva cetiri". Mislim da je ovo ispravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Sve je to tako nekako samo sto se kod mene sa pozicijom pale i pomocni farovi i prednji zmigavci. Valda je to sve ok. Nego sta da radim sa sijalicama u jednom trenutku kolega mi je rekao uzmi ove od 18/18w ali staklo pomocnih farova u gornjoj zoni probusi burgijom da bi toplota koliko toliko izasla napolje i ne boj se nece se istopiti. E sad otkud znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pazi kod mene kada rade pozicija,pomocni farovi i prednji zmigavci jos mogu da rade i zmigavci pokazajuci smer kretanja.Znaci dok mi rade dva fara, pozicija,prednji zmigavci ( to je pet sijalica odjednom ) zmigavci jos mogu da pokazuju smer kretanja ( levo ili desno ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Ni u najavi

Imao ga i vozio jednu polusezonu osim po neke zice koja se izvlacila iz CDI-a valjda i strasno istruljenih auspuha nije bilo drugih problema mali potrosac i dobar za pocetnike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Niko mi nista konkretno nije odgovorio u vezi sijalica.Da li bi smeo da ubacim u pomocne farove sijalice 18/18w stare su od 10/10w.?.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ajde ovako, ako ne moze ( moze ali ce biti unut. toplota mnogo veca i staklo far bi se verovatno deformisalo ili nema dovoljno isporucene struje za njih ) da li mogu neke druge sijalice sa drugim grlom ili u ovo postojece da se stave druge sijalice.?Voleo bih da mi objasnite postupak AKO hocete. A da li bi mogle ubodne 12v a mislim da su 15 ili 16w, a ako bi i mogle gde da nadjem glo za nju!?! Ako hocete objasnite postupak a ako necete, pa i ne morate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Za početak, skini jednu sijalicu, slikaj je iz nekoliko uglova i postavi slike. Da vidimo o kakvom tipu se uopšte radi i da li neko prepoznje te sijalice. Možda negde mogu da se kupe iste takve pa ne moras ništa da budžiš.

Teško ćeš dobiti pomoć kad nikom nije jasno o čemu tačno pričaš.

To sa bušenjem da toplota izađe, zaboravi jer se toplota ne ponaša tako kako vi zamišljate. Te rupice ne bi imale nikakvog efekta dok motor stoji a tada ti najviše trebaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa pazi ja mogu da je slikam ali ne i da je postavim jer nemam pojma kako, ali u nazad na nekoj strani sam je opisao ali evo sad cu opet.Naime ima 12v 10w, duzina cele sijalice je 3,5cm, onaj deo sto ide u grlo je 1,5cm, od sesira do dna je 1,1cm, od sesira do stakla je 0,9cm, stako je okruglo 1,9cm a sesir je 2,5cm sa kvrzicom, na dnu sijalice ima dve kvrzice tj. dva vlakna. Istog oblika su i one u moto shop-u samo sto im je staklo valjkastog oblika ( u delu za skutere ima sijalice ).Ja drugacije ne znam kako da vam objasnim.A verovatno da i ako nadjem te sijalice nece biti ispod 500din. po komadu,pa sam mislio da umesto njih ubacim neke druge koje ce lepo da svetle.A za busenje stalka mi je drugar samo napomenuo, pa nisam LUD da to uradim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Hajde da ti meni kupiš jedan ventil, mesingani je. Ima 3 ulaza, jedan na vrhu i 2 bočno. Na drugom kraju ima čelični šešir iz kojeg viri aluminijumska žica dužine 1.5m na čijem je kraju proširenje okruglo 1.4 cm dužine 7 cm. Na ulazima za cevi su navoji krupnog koraka 10.5 mm, 6 mm i 13mm. Ima još jedan mesingani šraf na telu tog ventila ali je zatvoren zaštitnim poklopcem.

 

Sedi i nacrtaj ovo što sam ti opisao a ja ću da ti pošaljem sliku pa da vidiš koliko si pogrešio.

 

E da, rado ću da platim taj ventil 10 EUR (iako inače košta 50ak)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Jeste ispada smesno ovo sto sam pisao, ali zvacu qingqi servis u NS pa cu videti kod njih dali ima.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pozdrav svima evo ja opet imam neka pitanja, voleo bih da mi odgovorite.Vec sam jednom pisao u vezi svecica i rada-nerada klipova, kada sam kupio motor na njemu su bile svecice super bosna T90 i radio je sa kasnjenjem jednog klipa ustvari na prvo paljenje trebalo mu je vremena da bi i drugi krenuo sa radom.Kasnije sam kupio CR7HSA i zamenio sa T90.Posle nekog vremena primetio sam da i sa ovim svecicama motor radi isto.Sa T90 prilikom prvog paljenja levi klip ( gledano odozgo ) mnogo kasnije proradi, kasnije kada je sve normalno u mestu su obe svecice bas dobro nauljene( vec odavno bez sauga, ima malo turiranja ).A u slucaju sa svecicama CR7HSA prilikom prvog paljenja desni klip ( gledano odozgo ) kasnije pali posle kada proradi i taj drugi klip u mestu su nauljene svecice( vec odavno bez sauga, ima malo turiranja ).Citao sam za ona dva srafa na karbu odozdo pa me interesuje u kom smeru smanjujem kolicinu goriva ( u suprotnom ili u smeru kazaljke na satu ) i da li ima sraf za vazduh ( u pitanju je KEIHIN karburator ).A ako treba sinhronizacija istog, pa dosta sam procitao ( nekoliko puta ) u temi za princa pa cu pokusati da ovo sam uradim.E da, pustio sam gorivo na onim crevima za ispustanje prljavstine iz karba ( mislio sam da je to u pitanju ) ali nije bilo ni prljavstine ni nikakvog trunja u benzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja