Jump to content

Moto Zajednica

Sve o Qingqi qm 250

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT

Ja sam nislio da menjam moj sachs za ovaj model ili kinroad xt 250, bolji su za putovanja

 

Kakav ti je Sachs,stavi neku sliku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT

Sachs je extra,kupljen na forumu,  kupio sam akumulator u gevari pa se desi da nece hladan da upali, moracu da im reklamiram

 

 

 

Ja sam tek kupio qm 250,a kupio sam ga samo zato što je ispao povoljno i što je u vrhunskom stanju.

Iako bez iskustva mene ipak privlači blagi off road,pa ako si zainteresovan možda možemo nešto dogovoriti.Daj mi još neke podatke o motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Bergen, Norway
  • Motocikl: Yamaha fazer fzs600 1998

Moooozda nesto iskombinujem da smutim za ovo motorce, i upravo sam zvao predstavnistvo u NS

http://www.qingqi.co.rs/en/qingqi_qm250.html

Iako na sajtu dugo vremena vec stoji Kinroad u nazivu i meniju, rekose da ce sledece nedelje da bude QM250, oko 1400e kao cena, ali nesto mi deluje kao da ne veruje u to sto prica, jel neko zvao slucajno skoro, jel to stalno svima kazu "bice sledece nedelje"?

Verovatno zaglavili na carini ili gde vec sve zaglavljuje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Koliko je meni poznato QM250 nisu uopste uvozili prethodne sezone a mozda cak i duze sto je bilo prilicno nelogicno buduci da je postojalo interesovanje za taj model(iako znatno manje nego za 125 i 200 SM) a pritom nije ni pravio neke probleme sto se tice kvarenja da bi ga izbegavali. Sad da li su resili ponovo da ga uvoze to ne znam,mada sumnjam, buduci da su na glasu kao jako neozbiljni a koliko sam cuo cak se valjda i pricalo da su u problemu i da ce predstavnistvo da preuzme druga firma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT

Imam problem sa CDI-jem, motor zna da se ugasi i nakon toga malo izlupkam CDI i ponovo je sve u redu.

Zvao sam predstavništvo u NS i kažu da će imati za dva meseca. Razmišljao sam da ga nabavim iz HR ,ali me zanima može li se ugraditi CDI od nekog drugog motora i pravi li neko ovako nešto u Srbiji od električara (elektroničara).

Svaka pomoć mi je dobrodošla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

0.08 - 0.10 za usisni i izduvni.

 

Imam problem sa CDI-jem, motor zna da se ugasi i nakon toga malo izlupkam CDI i ponovo je sve u redu.

Zvao sam predstavništvo u NS i kažu da će imati za dva meseca. Razmišljao sam da ga nabavim iz HR ,ali me zanima može li se ugraditi CDI od nekog drugog motora i pravi li neko ovako nešto u Srbiji od električara (elektroničara).

Svaka pomoć mi je dobrodošla

 

Sprint Prince 250 i Kinroad 250 (a verovatno i princ 125) imaju gotovo istovetne agregate, a ni u ostalom nije prevelika razlika po pitanju kompatibilnosti. Vrlo moguce da odgovara CDI od njih, pa mozes da se raspitas imaju li i za koje novce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT

0.08 - 0.10 za usisni i izduvni.

 

Imam problem sa CDI-jem, motor zna da se ugasi i nakon toga malo izlupkam CDI i ponovo je sve u redu.

Zvao sam predstavništvo u NS i kažu da će imati za dva meseca. Razmišljao sam da ga nabavim iz HR ,ali me zanima može li se ugraditi CDI od nekog drugog motora i pravi li neko ovako nešto u Srbiji od električara (elektroničara).

Svaka pomoć mi je dobrodošla

 

Sprint Prince 250 i Kinroad 250 (a verovatno i princ 125) imaju gotovo istovetne agregate, a ni u ostalom nije prevelika razlika po pitanju kompatibilnosti. Vrlo moguce da odgovara CDI od njih, pa mozes da se raspitas imaju li i za koje novce.

 

hvala Blackbite,raspitaću se.

Motor mi sad radi dobro, ali voleo bi da imam jedan u rezervi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

0.08 - 0.10 za usisni i izduvni.

 

Imam problem sa CDI-jem, motor zna da se ugasi i nakon toga malo izlupkam CDI i ponovo je sve u redu.

Zvao sam predstavništvo u NS i kažu da će imati za dva meseca. Razmišljao sam da ga nabavim iz HR ,ali me zanima može li se ugraditi CDI od nekog drugog motora i pravi li neko ovako nešto u Srbiji od električara (elektroničara).

Svaka pomoć mi je dobrodošla

 

Sprint Prince 250 i Kinroad 250 (a verovatno i princ 125) imaju gotovo istovetne agregate, a ni u ostalom nije prevelika razlika po pitanju kompatibilnosti. Vrlo moguce da odgovara CDI od njih, pa mozes da se raspitas imaju li i za koje novce.

 

Gde nadje 0.08 meru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT

hteo bi da zamenim lanac na motoru i to nekim kvalitetnijim,može li mi neko dati neku oznaku tj. tip i dimenzije lanca i oznaku za NGK svećicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Knjazevac

Ako neko hoce ovo moje motorce prodajem ga inace je ok osim ulja ne diramo nista i vozimo se tu je na 2500km al bi uzeo hondu shadow 600 pa treba para. Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd

Jel zna neko,da li i dalje ima i ako ima,gde ima da se kupi u Beogradu Qingqi qm 250?

Pre je bio Qingqi-ev diler TehnoArt na Zvezdar,a sada vise ne rade...

Unapred Hvala na odgovoru...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Knjazevac

Ima li neka radnja sa QM250 rezervni delovi i to: bobine i cdi ,sajla gasa i kvacila mozda cu na more pa nek se nadje u rezervi. Zasad nista ne zeza al neka se nadje. Svecice sam stavio C7HSA i odlicno radi ove CR7HSA nisam nasao al prodavac mi rece da je isto. Takve sam i skinuo sa motora i mora da su prve koje su stavljene.

Poz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 321 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: SUZUKI BANDIT 400

Jel zna neko,da li i dalje ima i ako ima,gde ima da se kupi u Beogradu Qingqi qm 250?

Pre je bio Qingqi-ev diler TehnoArt na Zvezdar,a sada vise ne rade...

Unapred Hvala na odgovoru...  ;D

 

Mislim da novih nema da se kupi vec neko vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Jel zna neko,da li i dalje ima i ako ima,gde ima da se kupi u Beogradu Qingqi qm 250?

Pre je bio Qingqi-ev diler TehnoArt na Zvezdar,a sada vise ne rade...

Unapred Hvala na odgovoru...  ;D

 

Mislim da novih nema da se kupi vec neko vreme.

Na moju veliku zalost,vise se ne uvoze...Lik iz NS je jedno vreme pokusavao da valja nesto drugo,kao isto to,samo novija varijanta,ali ga naravno,procitali,i tu je kraj...Samo prati oglase,i nemoj se mnogo razmisljati,Qum je bar za tri klase bolji od bilo kog zutaca...Pogledaj samo koju je kilometrazu napravio Blue Rider... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Pozdrav braco!

Posedujem ovaj motocikl,koji je presao oko 22000 km bez ijednog veceg kvara.Sada bih morao da mu menjam ulje,i lanac i lancanike.

Ulje razmisljam da sipam motul 3000 (20w50) mineral,prevashodno sto je bivsi vlasnik to ulje sipao (blue rider),ovim putem ga pozdravljam

Interesuje me sta vi mislite o tome

Takodje me zanima da li je neko menjao lanac i lancanike i gde je to nabavio,koliko parica itd.

Bilo bi lepo kada bi svako ko ga poseduje ili ga je posedovao da napise nesto o njemu,neku caku ili foru da bi nama koji smo neupuceniji malo pomogao

takodje me interesuje gde bi mogao naci gume za njega?

 

Cini mi se da vec postoji neka tema o ovom odlicnom coperu,ali nema nekih odgovora ljudi koji ga i danas voze (cini mi se )

Cak razmisljam o nekom manjem ulepsavanju ovog motocikla, pa ako neko ima ideju neka je slobodno iznese!

 

Jos jednom veliki pozdrav i puno predjenih km na ovom odlicnom motociklu!!!

post-9677-071236100 1294743519_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Nedavno sam postao vlasnik ovog motora a do sad sam vozio Princa. To ulje radi posao, moze se sipati i modricino 20w50 mada i ja sam vise za motul. Kod mene je sipan bardahl 15w50 kako kaze bivsi vlasnik i mogu ti reci da je izuzetno tvrd menjac dok se ne zagreje tako da se premisljam o sipanju istog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Danas sam skinuo lanac,lancanici su OK :jee1:

Samo jos da nadjem lanac...ako neko zna nek pomogne :trazi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja