Jump to content

Moto Zajednica

Sve o Qingqi qm 250

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.
On 9/4/2017 at 9:23 PM, john314 said:

napravio mi strugar u selu sraf odnosno alat .znaci skine se dekna ,paziti da ne ispadne jer na njoj je stator  i kablovi od struje pa privezite deknu za motor neka visi .Pre toga skinuti deknu koja pokriva pogonski lancanik,ima 2 srafa.magnet sam ucvrstio starim zupcastim kaisem od auta i grip klestima da mi se ne pomera kad odvrce sraf.Kad skines sraf kojim je stegnut magnet za radilicu uzmes alat 16x1.5 ipolako uvrces u magnet ,stegnes pa malo udaras magnet sa gumenim cekice po ivici i bar kud mene sisao je lako..Kad skines magnet  zupcanici i lanac od frajlaufa se samo svuku i tu je semering,.Ja sam semering izvadio odvijacem ali paziti da se ne ostete zidovi lezista semeringa.novi semering polako prstima stavis unutra i polako pritiskas ravnomerno.E SAD IDE ONO...na  magnetu se nalaze tri valjka koja su napregnuta sa oprugicama .NEMOJTE DA VAM MAGNET ISPADNE JER CE SVE DA ODE U MATERINU.magnet ima zljeb a naradilici se nalazi bubuljica,polako ga vracate nazad .Kad stavite semering ondasve obrnutim redom a n ije lose slikati postupak ,lakse  je vracati ko nije siguran.IMA I ZASTITNI LIM PRE SEMERINGA  I OSIGURAC KOJI SE NALAZI PORED VECEG LANCANIKA FRAJLAUFA ,to sam zaboravio ali videcete vec.kad se steze sraf kojisteze magnet na radilicu opet sam koristio zupcasti kais za kontru,mnogo dobrastvar ,ne klizeETO TO JE OTPRILIKE TO ...pozz

 

Pokusavam da odvrnem sraf koji steze magnet, ne ide. Dali je na srafu desni navoj ( dali se odvrce u levo kao svi normalni srafovi) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.
9 hours ago, veronas.64 said:

Pokusavam da odvrnem sraf koji steze magnet, ne ide. Dali je na srafu desni navoj ( dali se odvrce u levo kao svi normalni srafovi) ?

Sve je uradjeno, skinut magnet  i zupcanik  frajlaufa . Sledi zamena semeringa, obratite paznju postoje dva semeringa . Veci je na kucistu masine  35x52x7, a manji semering je na velikom zupcaniku frajlaufa  22x31x5 

Photo1817.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

jeste kolega to sam zaboravio da kazem,2 semeringa..ako magnet zapekne malo kuckas po njemu i malo stezes sraf iliti alat i snine se polako samo treba strpljenja.Alat  se zavrce u magnet.Sraf na magnetu se odvrce normalno...malo sam zakasnio ali nikad nije kasno...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

juce sam pisao o ovome ali nemam pojma gde sam postavio.Potrbni su mi silent blokovi zadnjeg tocka za moj quingqi qm 250 nije bitno novi ili polovni.Da li neko ima za prodaju ili ba br tel da narucim .Hitno je posto motorom idem na posao.AKO NEKO IMA IDEJU OD CEGA DA NAPRAVIM MOZE I TO.Unapred zahvalan i veliki pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.
On 6/13/2019 at 8:38 PM, john314 said:

juce sam pisao o ovome ali nemam pojma gde sam postavio.Potrbni su mi silent blokovi zadnjeg tocka za moj quingqi qm 250 nije bitno novi ili polovni.Da li neko ima za prodaju ili ba br tel da narucim .Hitno je posto motorom idem na posao.AKO NEKO IMA IDEJU OD CEGA DA NAPRAVIM MOZE I TO.Unapred zahvalan i veliki pozdrav svima

Onaj ko radi velkanizaciju gume, moze da ti izlije. Napravi se kalup i izlije cetiri komada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

naso sam neki kais od kombajna pa sam isekao i napravio ...ide..bio juce u backoj topoli 200 km bez problema  pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

presao juce 209 km i potrosio 6,15 lit benzina/brzina je bila oko 80 km po GPS osim u preticanju.Jako sam zadovoljan motoricem jedino zbog male snage treba mu vremena u preticanju ali za voznju pri brzini 80 ili 90 km motoric je savrsen ...veliki pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Arqin Bruiser 250

Neznam za QingQi , ali na Arqin su prednje viljuske 37mm (spoljni Fi gornjeg dela).Zamenio sam ulje u njima,sipao Ipone 10w , 305ml , ostalo oko 120mm do vrha stapa.Zamenio i kocionu tecnost (dot4),usput.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.
On 2/20/2020 at 9:26 PM, Milan978 said:

Greskom sam kupio ulje Eni iRide scooter 10w40 (naravno 2L).Pretpostavljam da nije pametno sipati ga u Arqin(QingQi)250 ???

U moj Arqin od prvog dana (kupio sam novog) sipam MOTUL 3000 20w50 mineralno ulje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Arqin Bruiser 250

@veronas64 Posto ga imas vec 12 godina,(Arqin ili Quinqi?),reci mi da li si nesto radio po pitanju vibracija? Jer,po meni, je to jedina prava mana ovog (ovih) motora?Ako si vec pisao na tu temu,samo daj link.

( Najveca mana je ovaj debilni zakon, po kom motocikl mora da bude u fabrickom stanju/izgledu da se registruje ,probna dozvola A kategorije za ljude koji imaju B kategoriju vec 20 godina... )

Ja cu ,verovatno,staviti neku gumu na gornji nosac motora (trouglasti),oko sedista cu se igrati gumom...Neznam da li ista valjaju oni "tegovi" sto se stavljaju na krajeve upravljaca ili su prevara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
On 29.5.2019. at 9:43, veronas.64 je napisao:

Pokusavam da odvrnem sraf koji steze magnet, ne ide. Dali je na srafu desni navoj ( dali se odvrce u levo kao svi normalni srafovi) ?

 

On 29.5.2019. at 9:43, veronas.64 je napisao:

Pokusavam da odvrnem sraf koji steze magnet, ne ide. Dali je na srafu desni navoj ( dali se odvrce u levo kao svi normalni srafovi) ?

Dali je to ovakav radapciger potreban za skidanje magneta na Qyikiu QM250 ,16x1,5 ??144.695.002-500x500.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Poštovanje svima,

 

Već par mjeseci sam vlasnik Qingqi Gloabl Eagle QM250 , 2008. godište.

 

Od dana kad sam uzeo neki sitni problemi su bili prisutni, u početku neprimjetno, kasnije dosta primjetno. Imao sam problem npr, vozim se sve uredu...odjednom rikne na semaforu i nema teorije da sastavi. Ili sastavi, nabijem gas dosta visoko i onda samo okretaju padne i ugasi se. Ostavim ga cijeli dan, vratim se sutra ujutro..upalim teraj vozi. Zamjenim svječice, CR7HSA , iako su bile različite, jedan cilindar na CR8 drugi CR7... valjda pogodio. I pred zimu reko idem ga oprat i sredit, odem na praonu, malo ga izdaleka pošpricam, ostavim jedno 20ak minuta na suncu (bilo nekih 15-20ak) stupnjeva, sjednem na njega, normalno sastavio, krenem jedno 500 metara i stop, pucanje kroz ispuh, trokiranje i stop. Od tada ga više nemogu upaliti. Probao sam druge svječice nove stavit, iskru kad skinem kablove i stavim na blok baca, svječica bude mokra od goriva ali govance ne sastavlja lud sam. E sad razmišljam da li je moguće da je otišao CDI ili tako nešto ? Bojim se kvazi majstora koji idu metodom eliminacije i sve pošteno naplaćuju , a tek onda iznosi mogu premašiti vrijednost realnu motora.

 

Hvala unaprijed i lijep pozddrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja