Jump to content

Moto Zajednica

Sve o Qingqi qm 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QM 250 Bruiser
On 6/14/2015 at 5:42 PM, Зорге said:

Дај да погађам како иде.

 

Скинеш деклу, скинеш магнет, па неком кукицом исчачкаш семеринг напоље, прочиташ димензије, па купиш такав. Потом, кад постављаш нови семеринг, погледаш да ли на његовом лежишту на "полутки" постоји граничник који не даје семерингу да пропадне унутра у мотор. Ако има, семеринг иде дотле, а ако нема, мало мацнеш споља семеринг силиконом за дихтовање мотора, па семеринг гурнеш унутра колико да не штрчи из "полутке". Наравно, трудиш се да га равно ставиш и не оштетиш приликом монтаже.

Pozdrav, i ja imam isti problem, curi mi ulje iz leve dekle. Rekli su mi takođe da je semering radilice. Moje pitanje je kako da skinem magnet, čuo sam da treba neki poseban radafciger? Molim za pomoć.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QM 250 Bruiser

Pozdrav, i ja imam isti problem, curi mi ulje iz leve dekle. Rekli su mi takođe da je semering radilice. Moje pitanje je kako da skinem magnet, čuo sam da treba neki poseban radafciger? Molim za pomoć.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Da, treba ti poseban tj centralni radapciger ili ako nemas takav sa kontra tegom skines.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Kontra teg je jedna sipka sa jednom rupom i navojem u toj rupi sa druge strane je pljosnata  ta sipka i po njoj klizi teg. Zavijes sraf u radilicu i na sraf tu sipku , Teg srednje jako povlacis nazad ili udaras ubazad da bi magnet skinuo. Pazi jer prilikom takvog skidanja hoce iz frajlaufa da izlete valjcici i federi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Mislim da je rupa u magnetu sa navojem 16mm. Znaci takav nadjes navoj bez glave i zavijes u magnet i u taj kontra teg i odradis skidanje magneta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QM 250 Bruiser

Hvala mnogo! Drugar mi je obaćao da će mi nabaviti taj centralni radafciger. Mislim da je sa njim lakše. Samo još jedno pitanje, kada skinem magnet, da li je odmah dostupan i vidljiv semering ili još nešto treba skinuti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Iza magneta je frajlauf koji prisrafljen na njemu a odmah iza je lancanik koji u vecini slucajeva silazi zajedno. Ali prvo moras skinuti lanac alnasera, tada mozes raditi ostalo. Kada sve to poskidas i ostane ti gola osovina radilice, videces crni prsten u bloku, e to ti je semering. Ali pre svega moras ispustiti ulje iz motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QM 250 Bruiser
23 hours ago, zidar said:

Iza magneta je frajlauf koji prisrafljen na njemu a odmah iza je lancanik koji u vecini slucajeva silazi zajedno. Ali prvo moras skinuti lanac alnasera, tada mozes raditi ostalo. Kada sve to poskidas i ostane ti gola osovina radilice, videces crni prsten u bloku, e to ti je semering. Ali pre svega moras ispustiti ulje iz motora.

Još samo jedno pitanje. Vidim da si napisao dimenziju ležajeva radilice, koliko je komplikovano i to da zamenim, kad već rasklapam motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QM 250 Bruiser

Opet ja :) ima li neko taj centralni radafciger koji odgovara magnetu qm 250. Danas sam dobio 3 kom. inijedan ne odgovara :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa kako kome je komplikovano. Trebas imati nove dihtunge, treba rastaviti ceo motor da bi oslobodio lezajeve i zamenio ih. Posle toga treba vratiti sve to i pojedine srafove stegnuti kilo kljucem na tacnu meru...Treba ponovo uzubiti, nastelovati...Opet kazem kako kome je komplikovano,ako imas volje radi, slikaj svaki deo pre nego skines. Moras i regler skidati jer nemozes agregat drugacije izvaditi iz rame. Ja sam moj uradio, zamenio lezajeve, novi dihtunzi, novi klipovi sa karikama jer mi je nekako bilo jeftinije tako kupiti, naravno uz pomoc jednog predobrog Igora koji mi je narucivao delove. Sklopio, ustelovao sve sam, radi ko nikad pre od kada je kod mene. Jeste da sam se pomalo i mucio ali bas sam odradio posteno. Mislim da ti je najbolje da potrazis kod majstora taj famozni kontra teg. U sustini ti ne otvatas motor da bi zamenio semering, to ti je operacija spolja. Skines deklu magneta, skines lanac alnasera, verovatno ce spasti i manji lancanik sa lancem, skines magnet sa frajlaufom i veci lancanik koji je iza magneta i odmah ti se vidi crn prsten, e to ti je semering. Ali prvo provozaj motor da bi se ulje malo zagrejalo pa ga pusti da iscuri. Posle sat dva mozes sve poskidati i zameniti semering.

Promenio član zidar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QM 250 Bruiser
1 hour ago, zidar said:

Pa kako kome je komplikovano. Trebas imati nove dihtunge, treba rastaviti ceo motor da bi oslobodio lezajeve i zamenio ih. Posle toga treba vratiti sve to i pojedine srafove stegnuti kilo kljucem na tacnu meru...Treba ponovo uzubiti, nastelovati...Opet kazem kako kome je komplikovano,ako imas volje radi, slikaj svaki deo pre nego skines. Moras i regler skidati jer nemozes agregat drugacije izvaditi iz rame. Ja sam moj uradio, zamenio lezajeve, novi dihtunzi, novi klipovi sa karikama jer mi je nekako bilo jeftinije tako kupiti, naravno uz pomoc jednog predobrog Igora koji mi je narucivao delove. Sklopio, ustelovao sve sam, radi ko nikad pre od kada je kod mene. Jeste da sam se pomalo i mucio ali bas sam odradio posteno. Mislim da ti je najbolje da potrazis kod majstora taj famozni kontra teg. U sustini ti ne otvatas motor da bi zamenio semering, to ti je operacija spolja. Skines deklu magneta, skines lanac alnasera, verovatno ce spasti i manji lancanik sa lancem, skines magnet sa frajlaufom i veci lancanik koji je iza magneta i odmah ti se vidi crn prsten, e to ti je semering. Ali prvo provozaj motor da bi se ulje malo zagrejalo pa ga pusti da iscuri. Posle sat dva mozes sve poskidati i zameniti semering.

Hvala druže na iscrpnim informacijam, shvatio sam obim posla i odustao od promene ležajeva. Menjam samo semering i zapelo je kod skidanja magneta. Tri centralna radafcigera i ni jedan ne paše, probao i sa trokrakim ali odustao mnogo naprezanja a malo efekta. Bojim se da ne slomim magnet. Čak i taj kontra teg je teže naći nego centralni radafciger koji odgovara za QM 250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Taj kontra teg treba da ima gotovo svaki mehanicar. Sa trokrakom imaces samo havariju mnoogoo vecu nego sto mislis. Potrudi se naci kontra teg. U svakom slucaju pazi da navoj u magnetu ne pokvaris. A ako neznas mozes pokvariti i navoj u osovini radilice u kojoj se uvija sraf koji drzi magnet. Pazi sta radis, ili oteraj kod majstora u NS da ti ti odradi, jeftinije ces proci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.
16 hours ago, Plavac said:

Opet ja :) ima li neko taj centralni radafciger koji odgovara magnetu qm 250. Danas sam dobio 3 kom. inijedan ne odgovara :)

Taj radafciger ako je centralni je obican sraf, koji se uvrne u magnet i nastavi da se uvrce dok magnet ne sidje sa radilice. Ako nemozes da nadjes radafciger, svaki strugar moze da ti ga napravi.Izmeri navoj u magnetu , dizinu navoja i napravi ti radafciger.Pod taj radafciger na radilicu stavis podmetac da se radafciger ne oslanja na nju i da je ne osteti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Moze i tako kao sto Veronas kaze.Ali da se nadovezem u vezi skidanja agregata sa rama.. Mora se skinuti i gornji nosac motora ili ti taj trougao i ako neces da skidas samo slavinu goriva onda raskacis dzek i odvijes safove rezerara kod sedista i skines ceo rezervar jer agregat nemoze napolje, smeta mu slavina goriva a ujedno moras skinuti i ventildeklu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

kupio motor...posle 70km crko spaner lanca  radilice ili sta vec... motor kod majstora..videcemo sta dalje.... motor je qingqi 250... pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.
1 hour ago, john314 said:

kupio motor...posle 70km crko spaner lanca  radilice ili sta vec... motor kod majstora..videcemo sta dalje.... motor je qingqi 250... pozz

Koliko je presao kilometara motor, na satu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

vratio od majstora..posto su skoro menjani klipovi i karike,,,nisam ja, bivsi vlasnik,,, majstor mi kaze da se to cuju ventili ali da nece nista da dira dok ne predjem 1000 km pa ce onda da steluje .ALI POJAVIO SE DRUGI PROBLEM,procurio semering na radilici pa cu to da sutra saniram. Napravio sam alat za skidanje magneta i kupio semering ali danas sam dao drugu jedan krug na motoru i on mi je sjebo neutral sad nekad ubode da sija a nekad ne pa da mi neko kaze gde se nalazi prekidac neutrala da to sutra popravim a i menjac mi ima mnogo lufta negde unutra pa bi ja sutra kad ispustim ulje da to uradim sve odjednom...uf.Sve najbolje vama a bogami sutra i meni...ovoliko nisam piso odkad je umro tito...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

ko hoce da skida magnet treba mu sraf ili radapciger 16 x1,5 to mu svaki  strugar moze napraviti ako nema u gvozdjari...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja