Jump to content

Moto Zajednica

Sve o Qingqi qm 250

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Epa ovako, smanjio sam vibracije na sedistu tako sto sam uzeo gumu debljine oko 3-4 mm velicine mobilnog ( velicinu izmerite sa donje strane sica gde je ta bravica,.Izrezete je tako da oni srafovi koji drze tu bravu i dve male plasticne bradavice mogu da upadnu u to, znaci tako je izrezete da ostane spolja nekih 5-6 ili 7mm tj. prosto receno kao ram i to zalepite lepkom i stvar resena ili ne lepite od volje vam.Kada hocete da otkljucate moracete da sic pritisnete na dole prilikom otkljucavanja jer guma smeta.Pozdrav!

Srecno sa prodajom. Mada ..., ipak srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Dali neko od qm-ijevca( kum-ova) zna gde se mogu naci sijalice za ove pomocne farove ( verovatno su fabricke ), sijalice imaju neki kazu sesire ja prosto ne znam njihov naziv ali se nadam da ste razumeli koje su u pitanju.U Zrenjaninu ih nema ni za lek koliko sam ja upucen. Cao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Hvala druze ali kako u SPRINTU kad oni nemaju motorcikle sa pomocnim farovima.

 

Sada sam ih ija posetio,stvarno nemaju. Ostaje ti QINGQI-N.Sad i KINROAD-Beograd, ili da ubacis u pomocne farove drugi tip grla time i drugi tip sijalica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

OK, hvala na pomoci .Do proleca cu vec nesto uraditi.A, sta si ti uradio sa svojim kum-om tj. jel si sredio plastiku na rezervoaru?Ali izgleda da sam bio u pravu kad sam rekao da samo ti i ja imamo qm (kum) jer mi i samo pisemo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

E hvala bogu da nas dvoje nismo jedini QM-ovci ( KUM-ovci ), nadam se da ce i ostali pisati o svom qm-u ( kum-u ) isto kao i mi.Eto nisam vam rekao ( hvalio se ) da svog kum-a cistim i poliram samo sa IPON sredstvima, i mogu vam reci da sam dosta zadovoljan sa svim tim sredstvima.Pozdrav za Veronas-a.64 i Spantu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

E,da se i ja pohvalim, zadnje 4 god. mog mezimca perem , sredstvom za pranje stakla(prozora) MER ono sa pumpicom, i sija se, kao ogledalo je. Zidar,poslao sam ti PP vezano za pogonske lance, da ne reklamiram firmu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Hvala ti ali nisam nista dobio od poruka. A sto se tice samog qm-a ( kum-a ) ja licno mislim da mu fali malo vise zivahnosti jer u poredjenju sa emzejcom hmmm..., kako da kazem, emzejac je prosto das gas a on hoce da poleti dok se qm ne ponasa tako kao da mu i snage fali.Mozda to tako i treba jer jesu oni benzinci ali su ipak razliciti ( jedan je jednocilindras dok je drugi redni a opet ovaj je dvotaktni a ovaj cetvorotaktni ...),ali to je samo moje misljenje ( MNOGO glasno razmisljam ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

U MOTO-BIKE N.Sad imas Regina lance Italijanski , dobri su a nisu skupi. A za razliku QM i MZ si podpuno u pravu MZ- dvotaktni,startni,brzi i veci potrosac, znam kakvi su imam ih dva 251 i 250. QM- cetvorotaktni,lenji ali i manji potrosac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa mozda svi ovi nasi kineski motori su trebali da imaju BAR po dva konja vise pa se onda ne bi toliko osetila razlika u voznji.Da znas da lanci u moto shop-u i nisu toliko skupi gledao sam ali kazi mi kako ide tacna oznaka lanca i lancanika.Unapred hvala, CAO.!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Kazes Regina lanci su Italijanski a ajde kad vec pricamo o lancima, video sam da u moto shop-u imaju i lance IRIS, pa bih voleo da znam ko njih proizvodi i koji je bolji.Pa hvala jos jednom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Razlika izmedju QM i MZ i jeste 1,5-2kw ato je 2-2,5 ks, a MZ je i dvotaktni jednocilindras i samim tim ima veci obrtni momenat. Oznaka lanca za QM je 520 ti lanac uzimas koji hoces(sa gumicama,bez njih, ojacan ili obican, od volje ti). Za lancanike imam samo D.I.D. odnosno JT kataloske brojeve Japanski proizvodjac i mozes da ih kupis u GEVARA-Beograd i mozda PEGAZ-N.sad proveri. Kataloski broj D.I.D. za prednji JTF270 14T (14 zuba) , za zadnji JTR279 (30-38 zuba od volje ti) i lancanici su 15-20eura kom. Lancanike ako kupujes najbolje ponesi stare, pa uporedi sa novima dali se rupe gadjaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ajde posto smo i dalje kod lanaca, koji od ovih navedenih je za OVOG naseg qm-a : Iris 5/8 x 1/14 520-GSX-110 clanaka, Regina 135ORN6/014 520 O-ring touring ( clanak ), Regina 135 RT/1016 520 bez gumica touring ( clanak ),Regina 135RX3/02A 520 bez gumica cross ( clanak ),Regina 135ZRE/1010 520 Z-ring enduro ( clanak ).?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Ja bih uzeo 520 135RT ,zato sto i HONDA Rebel koristi upravo taj, predvidjen je za Rebel.

Promenio član veronas.64

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa neznam videcemo za sada samo skupljamo informacije, a, kakvi su lancanici od princ-a 250.?Mislim posto su jos jedino oni nekako opstali na trzistu a i verovatno da odgovaraju.A koliko se secam imam jos dve crte za zatezanje lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Pa neodgovara od PRINCA-250 on koristi 428 lanac, znaci manji je razmak izmedju dva vrha lancanika. Lanac, naravno zavisi koliko se istegao, ali ga menjas oko 10 hiljada. Lancanike mozes da koristis orginal QINGQI ili zamenu tipa JT Japanske to su koje znam, verovatno ima i drugih proizvodjaca koji prave namenske lancanike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ne mislio sam da posto su felna, guma,ona guma sto ide u tocak, i ko zna sta je jos isto u tom delu, pomislio sam da mozda i lancanik odgovara, samo to sam mislio.A ajde da pitam i mozda jednu glupost u vezi lancanika, naime AKO bi se stavili i prednji i zadnji lancanik od princa onda bi i lanac mogao ( odgovarajuci ) samo, da li su osovine iste kod ova dva modela.?.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja