Jump to content

Moto Zajednica

Sve o Qingqi qm 250

Recommended Posts

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Interesuje me da li neko nesto zna o ovom motoru. Kakav je za voznju? Da li je dobar za pocetak, mislim kao prvi motor? Kakav je sa kvarovima? Koje su sanse da se posle proda? I tome slicno.... znaci sva standardna pitanja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

u slicnim problemima sam kao i ti....

obisao sam dosta motora po oglasima,zagledao sam i jednog qm250,na ulici...

cini mi se najboja trgovina(ko moze da odvoji toliko para) u konkurenciji kineza...u prilog mu ide i to sto jos nijednog nisam nasao u oglasu!

za razliku od princa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Kada kazes qm 250 choper ja mislim na Qinqijev coper ...

U sustini to je dobar motor, sve zavisi od njegovog trenutnog stanja, koliko je presao,da li je garaziran...?

 

Ja imam Kinroadovog 250 copera i nema zalbi, gde god sam krenuo on me je odvezao.

 

Ni u kom slucaju ne uzimaj 125, brzo ces se pokajati!!!

 

Ne znam koliko ga lik ceni ali preko 1000 ne bi trebalo, osim ako nije u perfektnom stanju i male kilometraze...

Daj koju sliku pa da vidimo.

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Najbolji, ali i najskuplji izbor medju slicnima. Isto vazi i za polovne koliko sam video, a i nema ih bas po oglasima, sto rece Dzax, moze da bude i jaca cena od 1000e ako je u odlicnom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Blackbite, posto vidim da imas doticni model... molim te reci mi nesto vise o ovom motoru. Da li je za pocetnike? Kakav je sa kvarovima i sl. Hvala u napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Uzmi nema kvarova samo zategni šarafe nejaki su kinezi posle dve godine i 16000 km prezadovoljan nije me ostavio moj Jezdimir kad je bilo najteže na Goliji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Blackbite, posto vidim da imas doticni model... molim te reci mi nesto vise o ovom motoru. Da li je za pocetnike? Kakav je sa kvarovima i sl. Hvala u napred.

 

Lako se vozi, ako si pod time mislio da je za pocetnike. Imao sam problema, ali su oni proistekli zbog pogresnog izbora ulja, ili zaslugom prethodnog vlasnika pa sam morao malo da ga dovedem u red. Masinu sam otvarao i nema nikakvih zazora, a po tvrdnjama mehanicara i onoga sto je video unutra moze da predje dosta veliku kilometrazu i zbog jednostavnosti masine nema puno toga sto bi moglo da podje po zlu, a i sto se tice ostatka motora nema mu puno sta za zameriti, posebno ako uzmemo cenu u obzir.

 

Sto se tice mana, prednja kocnica bi mogla biti jaca, mada je neki prosek medju kinezima i volan je povijen previse unazad, mogao bi biti ravniji, ali to se da resiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ma uspesno prebaci i koju hiljadarku preko 20, uspesno izvuce sav Reli ukljuciv Tresibabu i Kopaonik, skoro svi kvarovi proistekli iz domace radinosto, sto od servisa toboze ovlascenih&strucnih, a sto od onih koji misle da su strucniji od takvih servisa, ali uz stvarno dobrog majstora, nista strasno. Kocnica napred bi mogla da bude malo jaca obzirom da taj motor sasvim regularno ide do 110-115 km/h svojom snagom (pod inercijom prebaci to ali je sve krajnje neugodna voznja), ali bi zadnja morala biti uopste funkcionalnija, a kamoli samo jaca. Oko volana bih se slozio, i preporuka je svim srcem u svojoj kategoriji. Ide jdva nesto brze i bolje nego, rcimo, ZXMCO15, sto je zbog razlike u kubikazi na prvim pogled cudno, ali ZXMCO je narocito snazan za svoju kubikazu pa i nije neko merilo. Ipak, ono sto ih razdvaja je udobnost voznje pri slicnim performansama, tako da za objektivno prijatnu voznju na krstarecim brzinama od 80-110 km/h ne treba nikako razmtrati jedan cilindar kao opciju, posebno sada kad su dostupni dvocilindrasi sa 250 ccm.

 

Sve drugo je kako rece Blackbite, cena i ostalo, ali ko voli...eto. Sa Dalekog istoka, a da je ne-japansko, ja videh bolje iskljucivo Aquillu 250. Ipak, kada uvedemo cenu kao faktor, tesko da ima mesta za neki fotofinis, rekao bih da je prednost golim okom uocljiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

pozdrav i izvinjenje za mali off

 

procitao sve sto se moze na forumima oko kineza i spala knjiga na dva slova na  qm 250 ili sprint challenger i potpuno nisam pametan koji da kupim

 

pare spremio gledao jedan i drugi uzivo i nisam pametan (meni licno na izgled se vise svidja challenger ali uglavnom vlada misljenje da je qm 250

 

kvalitetniji). pomozite nekim pametnim predlogom posto sam kao magarac izmedju dva stoga sena.

 

hvala unapred

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

QM 250 i nema greske.U odnosu na chalengera je uvek mesto ispred.Za Challengera je jedini plus sto mu je pala cena koliko videh oko 160 000 dinkica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Mislim da je sada Chelenger 150000. Qingqi je stvarno kvalitetan i dobro odradjen motor ali moj izbor bi bio Chalenger zbog v2 masine i nekako mi je lepsi, jeste po malo cudan dizajn ali i inovativan a i cena je sad vise nego dobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Turija
  • Motocikl: Kawasaki Z1000SX

Moj savet kao bivsi vlasnik QM250 je da izaberes njega. Kupio sam ga novog i redovno odradio sve servise. Za godinu dana koliko sam ga vozio nisam imao ni jedan kvar, presao sam preko 5000km. Max brzina oko 115km/h, potrosnja oko 2,5l/100km. Udoban i lako se vozi tako da je idealan za pocetnike sto sam i ja bio. Nemoj uzimati 150cm jer je neuporedivo bolje 250cm i dva cilindra.

Izbor je na tebi, srecno sa kupovinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

.. potrosnja oko 2,5l/100km...

Gde je ta pumpa da i ja tamo sipam onda ;D

Pretpostavljam da si mislio na 3,5l. Inace, ume da potrosi i do 4,5l, bar u mom slucaju, u slucaju agresivnije voznje + guzve po BG, i autoput oko 110-115kmh, ispod 3,5 se ne secam da sam nekad postigao.

 

Challenger po ovoj ceni jeste privlacan, u odnosu na QM ima i pluseva, i minusa.

Dizajn nikako ne mogu da svarim, motor je pretezak i nezgodan za manevrisanje, a i agregat oseti kilazu. Na papiru je jako slicnio (mala prednost na strani QM-a), ali mi je agregat na QM-u ipak ubedljiviji sto se tice startnosti i reakcije na dodavanje gasa, ipak kad se Challenger malo zaleti, lepo  ide i pravi manje vibracije.

Sa druge strane prednost je u kocnicama koje su dosta bolje, brzinomer je ili malo optimistican, ili motor daje  utisak manje brzine kretanja, mada bih rekao da je po malo od oba.

 

U principu i jedan i drugi imaju svoje prednosti, stvar je vise licnog izbora kome sta vise odgovara.

 

Cisto subjektivno, QM mi se vise dopada, zanimljiviji mi je za voznju, dok mi je Challenger malo sterilan i izgled me ne odusevljava previse. Doduse, na kratko sam provozao Challenger, pa ne bih mogao da dam konacan sud, ali prvi utisci su takvi.

 

Sto se tice pouzdanosti, Forrest je stigao kojekuda bez problema, jedina konstrukciona mana je kontakt brava koja se nalazi blizu izduvne grane, pa ume da se istopi, sto se tice svega ostalog, pokazao se veoma dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Challenger je konstrukcijski negde lose napravljen, jos uvek ne znam sta je tacno u pitanju, ali verujem da je mali ajslag u kombinaciji sa duzinom motora (koja je krajnje preterana, kao i premalen ajnslag) dosta kumovao tako losoj konstrukciji. Posle pojave jedino ovog motora na domacem trzistu kao noviteta, ja sam, za sada, odustao od nabavke novih modela "kineza", toliko sam nezadovoljan njime. Pad cene je ocekivan, tu nema sta da se razmislja.

 

QM jeste zaista nesto drugo. Bolje je konstrukcijski resen i ima nesto mocniji agregat sto ne mora nuzno da se pripise samom agregatu, vec kompleksnosti celog sklopa. Ja ne znam za potrosnju od 4,5 litara a moju voznju je inace, u gradskim uslovima, zaista tesko pratiti, znaju oni koji se voze samnom, tako da agresivna voznja po pitanju potrosnje i kod mene figurise. Primera radi, na relaciji Beograd-Kladovo bez trunke autoputa, sa obe bisage, torbom pozadi, tanktorbom i to dok je vukao mene i mladjeg klinca (i on je nekih 60-70ak kg tezak) uz sve uzbrdice i uspone, potrosio je celih 3 litra okruglo. To je radio sa 20K+ km predjenih bez ijedne zamene svecica, samo malo zamena ulja. Ja jos nisam uhvatio vecu potrosnju od 4 litra, pa i to je dosta vezano za zimu i sauh. Moje krajnje brzine su nesto vece i ja ih dosta koristim jer mi je to prirodna putna brzina, tako da je potrosnja i u tim uslovima opet ispod 4 litr, ponekad neznatno ispod, ali ispod svakako. Na pomenutoj voznji sam jednom ili dvaput vozio manje parce puta preko 100 km/h jer sam put to ne dozvoljava cesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

na zalost qm 250 vise ne moze da se kupi nov.

 

u novom sadu u firmi koja ih uvozi ne znaju kada ce ih imati

MISLE da ce ih biti MOZDA za mesec do dva dana  ???javascript:void(0);

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Kad malo razmislim, u tih 4,5L je bila i jedna voznjakada sam zurio, i vozio punim gasom autoputem sve vreme (i preko 9000rpm, mada je pitanje koliko je i to tacno), a normalnija voznja je bila oko 2/3 do 3/4 gasa, uz guzve na pola puta izmedju bezanije i arene, pa do iskljucenja za autokomadnu, veci deo tog dela puta prva i druga brzina, a bilo je i nesto lokalne gradske od po 2-3km, uz nekoliko hladnih startova.

 

Ukljucenja na glavni put idu drugom do oko 60-65, trecom do oko 80, i odmah najbrza traka, jesu to samo pojedini momenti, ali sigurno da tad najvise povuce, pa i to ima uticaja na prosek kada se sve sabere i oduzme.

 

2-3puta sam se i prijatno iznenadio na pumpi, cinjenicom da je veoma malo goriva stalno u rezervoar, mada sam tada i vozio pitomije, tako da potrosnja dosta varira u  zavisnosti od stila voznje, ali se nikad nisam trudio da vozim preterano ekonomicno, niti da belezim prosecne potrosnje.

Volim malo i da se zabavim i uzivam u motoru. ;D

 

Kada se vozim zajedno sa Wolflord-om i Slayerom, potrosim neznatno vise zbog istih uslova, mada umem i tad da se malo odvojim i ubrzam u po kojoj krivini. Ono sto je jos zanimljivo, je da po cajgeru predjem 5-10% manju kilometrazu od njih, pa sam i zahvaljujuci tome u deficitu, iako smo realno presli isti put. Tada verovatno i potrosi ispod 3.5l, ali samostalnom voznjom ( autoput + BG) podignem prosek na 4L.

 

 

 

Sa suvozacem uvek trosi manje, zato sto onda umerenije vozim. :)

 

...Challenger je konstrukcijski negde lose napravljen, jos uvek ne znam sta je tacno u pitanju, ali verujem da je mali ajslag u kombinaciji sa duzinom motora...

Tako nesto, dok ne predjes 20kmh, kao da vozis autobus, da se slikovito izrazim, a koliko sam uspeo da zakljucim to je i razlog padova 0-5kmh, koji su sasvim normalna stvar na njemu, i pozeljan je malo krupniji i visi vozac koji ce moci da ga zadrzi kad zatreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Moze li neko iz prve ruke reci kako se qm 250 ponasa na dugim usponima,tj.da li se pregreva pri malim brzinama i sta je sa vibracijama pri brzini oko 80-90 km/h,da li su podnosljive nakon 2 h voznje...?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Hvala,L,mada sam ja mislio na uspon negde u Alpima... ;) Ali posto Tresibabu "gazi",znaci nema mu prepreke!I samo jos ovo:mozete li reci, koja je maximalna odrziva ugodna brzina za krstarenje  po ravnici,to mi je bitno da znam,mogu li pratiti tempo transalpa i petstotice koje ganjaju moji ortaci...Mali off:cudni bre neki ljudi, ne vole internet!Sorry! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Poslusaj Lancijin i Blekbajtov savet,kupi QM 250 i ne meri previse,jer kako je leto pocelo,necemo se bas navozati ove godine.

 

Da dodam,QM je najblizi Suzukijevom proizvodnom pogonu,ako te to pali.

A ako hoces da se uporedo vozis sa drugarima koji voze motore od 500+kubika,nije toliko bitno da li tvoj motor to moze da prati,vec koliko ima sujete kod tih vozaca sa 500 kubika.

 

Inace,jos nisam cuo da se bilo koji Kineski motor sa 125 i vise kubika pregrejao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

nijedan kineski motor nema agregat koji se pokazao odlicno na originalnim japanskim konstrukcijama i da je i dalje u proizvodnji. Nekadasnji poceci i zajednicki razvoji nosili su sa sobom i izvesne neuspehe sa kojima se nije moglo parirati italijanskim, engleskim, nemackim, americkim i slicnim motorima, pa je ono sto japanska industrija izbaci moralo biti zavrsenije. Ipak, ostajali su agregati sa odredjenim nedostacima, ponajpre sa izvesnim stepenom vibracija. Neki od njih, kao na QM su se mogli koristiti za trke ali ne i za standardnu eksploataciju jer je stepen vibracija bio prihvatljiv iskljucivo za trke. Pritom ne zalazim u uspesnost na trkama, sto i nije tema ovde, ali za doba kada je razvijan taj agregat, danasnje performanse su verovatno bile sasvim solidan rezultatski potencijal.

 

Dakle, vibracija ima, narocito na preko 5000 obrtaja, ali ih se generalno ne primecuje bas previse u voznji.

Ugodna voznja?

To je relativna stvar iz dva razloga:

 

- ugodna voznja u sedecem polozaju kakav diktira choper/cruiser konstrukcija, prakticno je, bez obzira na snagu agregata, ogranicena na 80-120 km/h, zavisno od snage i konstrukcije. Preko toga se obavezno stice osecaj da zuris da stignes od tacke A do tacke B. Ako Ti se dopada taj osecaj zurbe, nemoj ni razmisljati o choperu jer neces biti srecan sa njim. Nagledao sam se tih "smorenih" u zivotu posle jedne ili dve sezone...

 

- ugodnu voznju uveliko definise i krajnja snaga agregata. Naime, ukoliko je krajnja brzina 120 km/h (za QM treba uzeti ovaj podatak kao dosta priblizan), ugodna voznja se uglavnom pozicionira oko 100 km/h, zavisno od uslova voznje. Ukoliko je krajnja brzina 100 km/h, ugodna voznja ne treba da se ocekuje na brzinama vecim od 85 km/h. Ja sam za vikend imao nesrecu da moram da jurim do Paracina skoro krajnjom brzinom i tacno se oseca da je agregat na ivici mogucnosti. Konstrukcija trpi, voznja je po tom pitanju i dalje OK poprilicno, ali osecaj da vozis na ivici agregatskih mogucnosti nimalo nije ugodan. Ilustraciji za volju, rec je o duplo vecim brzinama, sto ce reci da nijedna krajnja brzina nimalo nije ugodna za voznju, pa ma kolika ona bila.

 

Inace, EN500 pruza dosta vise ukoliko pogledamo ubrzanja, osecaj agregatskog potencijala, pa cak i krajnje brzine, ali i na tom motoru ugodna voznja ne prelazi 110-120 km/h zbog sedeceg polozaja. Zapravo, sa ovim agregatom ja sam vozio i primetno brze, tako da je dosta veca razlika izmedju maksimalne i maksimalno ugodne brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Da se nadovezem na pricu o potrosnji, izracunao sam koliko je posrkao do kovina i nazad.

 

Sa suvozacem i prtljagom, kracom deonicom sa izduvanom gumom, najcescom brzinom kretanja od 80 - 90kmh izuzev preticanja i nesto malo gradske po povratku, izasla je negde oko 3.2L.

 

Lepo sam rekao da manje trosi kad ne vozim sam ;D

 

Inace ranije spomenuta potrosnja je bila na spoljasnjim temperaturama u proseku od oko 15 stepeni, sto je sigurno imalo malo uticaja, a sad sam se tek toga setio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Pa,ekipo,sto se mene tice,odluka je, zahvaljujuci vama,da u NS odem busom a vratim se dvestapedeseticom,mada jos nisam sasvim siguran kako se pravilno izgovara ;) Jedino me brine to sto sam ovde u Knj.video isti model star jednu sezonu kome su hromirane povrsine oho-ho ispeckane rdjom,ali sta je tu je,da mi je stek tezi ,bila bi druga prica...Vidimo se na drumu,uskoro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja