Jump to content

Moto Zajednica

Vodič za kupovinu moto opreme u Italiji

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Trebao bih ici u Rim krajem jula,dali neko zna neku zanimljivu radnju u vecnom gradu?

Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Izletela mi je super kombinacija, brat ide na utakmicu Inter - Partizan i idu samo on i kum kolima. Ja cu se privaliti da bih otisao u Dainese outlet i da pazarim sebi i zeni nesto :lol::moto3: Pikiram neku koznu jaknu. Kada sam bio prosli put ispao sam debil pa nisam uzeo. Sada imam sansu da ispravim :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Izletela mi je super kombinacija, brat ide na utakmicu Inter - Partizan i idu samo on i kum kolima. Ja cu se privaliti da bih otisao u Dainese outlet i da pazarim sebi i zeni nesto :lol::moto3: Pikiram neku koznu jaknu. Kada sam bio prosli put ispao sam debil pa nisam uzeo. Sada imam sansu da ispravim :lol:

 

Kako ti se zove burazer?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 S

Sto se tice povracaja poreza, u Italiji morate u jednoj radnji, tj., na jednom racunu da imate iznos od najmanje 150 i neki €, ne mogu da se setim sada tacno koliko, ali ne vise od 155€, to svakako u prodavnici znaju i treba da popunite formular za povracaj poreza. Ako prodavnica saradjuje sa kompanijom Global Blue, to je najlaksi nacin, ali oni uzimaju neki procenat, pa se ne vrsi kompletan povracaj poreza, ali je opet dobro. Procedura je laka, morate na granici gde izlazite iz EU da overite taj racun, moze se desiti i da vam traze da pokazete robu i povracaj poreza mozete da uradite u Beogradu u Raiffeisen banci (ne u svim poslovnicama), okrenete telefonom i reci ce vam gde. Ja sam naplatio u njihovoj banci na Novom Beogradu. Takodje sam par puta naplacivao i na samoj granici SLO-HR.

Drugi nacin je da popunite zvanicni tax free formular, koji nije preko Global Blue i da ga overite na granici, ali u tom slucaju morate da se vratite u prodavnicu da bi ste naplatili i onda dobijate kompletan povracaj poreza.

Nadam se da sam pomogao :)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Meni si dosta pomogao jer ja planiram da posetim LJUbljanu i skoknem do Italije po opremu i nameravam da uradim povrat poreza.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 S

Ako budes kupovao robu u Sloveniji, manji je iznos po racunu nego u Italiji. Svaka zemlja u EU se razlikuje.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Znam za to, hvala za info. Išao bih prvo u TC motoshop pa do Italije na dan dva i kad uporedim cene kupujem u povratku gde sam šta video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Čini mi se da su gume ustvari najjeftinije u Sloveniji. To sam čuo od nekoliko kolega, nisam proveravao...

 

 

Izgleda da je tako, trenutno pokusavam da organizujem dobacivanje guma iz Slovenije.

 

Nasao sam za sad ove dve radnje:

 

http://www.jenko.si/moto-gume.php

 

http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/srb/moto-gume

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha R1

Psto na odmor idem verovatno u italoju a pre dve godine sam cuo da u blizini fabrika gde istu opremu prave postoje soppovi gde je ista 50 % jeftinija nego u drugim prodavnicama.

da li neko zna nesto o tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

Alpinestars Outlet znam da je jeftiniji 50% ali ja kad sam bio nisam nasao broj.

Prodavac mi tad rece zovi pre nego sto bi dolazio da spremimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Čini mi se da su gume ustvari najjeftinije u Sloveniji. To sam čuo od nekoliko kolega, nisam proveravao...

 

 

Izgleda da je tako, trenutno pokusavam da organizujem dobacivanje guma iz Slovenije.

 

Nasao sam za sad ove dve radnje:

 

http://www.jenko.si/moto-gume.php

 

http://www.vulkanize...i/srb/moto-gume

 

Kad smo već kod kupovine guma u SLO, interesuje me jedna stvar:

 

Na sajtu ovog Furlana su istaknute tri cene. Ok, prve dve su mi jasne ali mi nije jasna treća, cena posle povraćaja PDV-a. Jel procedura ista kao i kod bilo koje kupovine preko, platiš PDV pa posle na granici overavaš i onda jednom kad se vratiš pokupiš taj novac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Portorož, Slovenija
  • Motocikl: Honda CBF 600 Sa

Evo pošto sam iz Slovenije da vam dam koju sugestiju za gume...

 

www.superguma.si

 

...inače je to firma Bartog ali oni su distributer za veči dio slovenije inače je tu i Špan ili b&f pneumatic centar. Sam sam i radio na Bartogu i prodavali smo gume u Italiju tako da talijani kupuju gume u Sloveniji ;-)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja