Jump to content

Moto Zajednica

Gde nema loših dana

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Vrh stene... Meksikanci su religiozan narod, i kapelice se mogu naći svuda; i u najmanjim selima, i van naselja pored puta; ponekad potpuno neočekivano u sred neke prirode. Tako da je sasvim za očekivati da meštani na najvišoj tački ovog gradića sagrade kapelicu.

 

Pogled unutra...

 

1151711374_KutbQ-M.jpg

 

Pogled ka moru...

 

1151711343_VZmnw-M.jpg

 

Pogled u nebo...

 

1151711432_7UrX2-M.jpg

 

Pogled na suprotnu stranu od grada...

 

442720611_Vm4J7-M.jpg

 

442720649_diPrn-M.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

I to bi bilo to što se tiče znamenitosti San Felipea. Malo mesto, k'o što rekoh.

 

A sada... Ono što ste željno isčekivali... Šta rade ljuti bajkeri kada na svojim besnim mašinama i vetrom u kosi dojezde u Meksiko, divlju zemlju tekile, marijači trubača i zanosnih senjorita?

 

Zna se:

 

Fotografišu ptice na plaži.

 

442721007_Mpn89-M.jpg

 

442720975_JNYvi-M.jpg

 

1149520534_QPZv8-M.jpg

 

442721116_yVEMh-M.jpg

 

442720887_iboiT-M.jpg

 

1151711465_BZBas-M.jpg

 

1151711538_87dnV-M.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Šta je tajna ove bitne bajkerske veštine, pitate se? Tajna je približiti se dovoljno 'tici da čak i sa idijot-aparatom ispadne lepa slika. A 'tici se približava, kako sam eksperimentisanjem i greškama otkrio, polako i naizgled nezainteresovano. Dakle prvo čučneš, pa okreneš glavu u stranu i ne gledaš pticu i onda napraviš korak ka njoj. Onda opet kao nezainteresovano gledaš negde drugde, pa opet polako još jedan korak. I tako dok joj se ne približiš na samo nekoliko koraka, a ona se ne uzbuđuje jer je skontala da joj ne želiš zlo.

 

Evo još nekoliko slika...

 

442721046_WfdBz-L.jpg

 

1149520544_VDfRk-M.jpg

 

Ova mala bela čavka (jedan moj prijatelj sve ptice zove čavka –"viđe čavke!" – pa sam počeo i ja) mi je non-stop protrčavala kroz kadar. Sve vreme pokušavam da napravim lepu sliku ove velike 'tice, kad ova mala pretrči ispred i pokvari mi sliku. Opet nanišanim, opet da škljocnem – kad ona protrči nazad. I tako jedno pet puta. I ova velika čavka se smorila, pogledajte kako je gleda:

 

1149520586_whMZc-M.jpg

 

Napokon:

 

1149520588_gi2a6-M.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Kad je pala noć, i čavke odoše na počinak, grad ožive od ljudi. El Malekon se napuni šetačima, i kolima koja su bila kao na nekakvoj paradi.

 

Posadih dupe ispred one picerije koju sam ranije snimio, i provedoh tu ostatak večeri.

 

Parada kola je bila najinteresantnija. Pošto je gradić mali, ulice uske i jednosmerne, vrlo brzo se stvorio krkljanac. Neprekidna kolona automobila je polako milela uz okean; a većina kola se ponovo vraćala i ponovo milela – i tako u krug. Videti i biti viđen – univerzalna ljudska potreba.

 

Ono što je meni bilo interesantno za posmatrati je koliko različitih ljudi je prolazilo ispred mene. Neki matori beli Nisan, sa točkovima koji su bili skuplji od kola; iz kola piči neki tehno, i grupa starijih tinejdžera sa lepim košuljama i gelom u kosi. Matora crvena Tojota, čuknuta na nekoliko mesta; piči pop muzika neke Meksičke pevačice; u kolima grupa tinejdžerki peva na sav glas, našminkane da izgledaju starije, sa velikim miđušama i šarenim košuljama. Ševrolet spušten skroz do zemlje; trešti rep; prozori na zgradama se tresu; ćelavi klinci u atlet majcama sa maramama oko glave. Pikap; šiba umpa-umpa-umpa Meksičkih narodnjaka; dva momka u belim košuljama sa šeširima na glavi. Ogromni zeleni Hamer sa mitraljezom na krovu; za mitraljezom vojnik sa fantomkom, šlemom i pancir košuljom; iza njega u džipu još 6-7 isto opremljenih vojnika. Dodž karavan star sto godina; sredovečni čovek za volanom, lica tamnog od sunca, debele kože kao opasač; šešir na glavi; pored njega sredovečna debeljuškasta žena u beloj košulji sa čipkom; pozadi četvoro sitne dečice; farmerska porodica koja je izašla u grad. Mali beli skuter sa plavim rotirajućim svetlom, i oguljenim natpisom Policia Municipal. Još jedna kola sa narodnjacima; još jedna sa repom, sledeća opet sa pop-limunadama, i tako celo veče. Branik-do-branika; iz svakog prozora drugačija muzika; iza svakog volana drugačija lica i životi. A oko njih gradić koji za svakog čuva po nešto, iako je mali, pomalo uspavan, i pomalo daleko od svega što je ostatku sveta interesantno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Vreme da polako krenem nazad prema motelu na spavanje, a i da privodim ovaj putopis kraju. Plandovaću ovde još sutra pre podne, a onda već popodne nazad za L.A.

 

Već me bedak hvata što moram tako rano nazad.

 

Kada ću ponovo moći za San Felipe? Što pre nadam se. Čim se ponovo uželim mesta gde vreme teče sporije. Gde na ćošku ima kuvani kukuruz kao nekad zimi ispred Centroproma u Bloku 45. Gde su limenke uvek ledeno hladne, i riba sveža i vrelo ljuta. Gde Gospa bdi sa vrha stene sklopljenih dlanova; gde sunce toplo sija; gde čavke ne beže od foto aparata. Gde svako može da se oseća kao lokalac.

 

I gde nema loših dana.

 

1151711532_E59bp-M.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Bane Hvala!!!

 

nije da sad jem lajne ali ti kad pises stvarno milina da se cita... puno pisanije o obicnim ljudima , obicajima, hrani i zivotu za koji ce vecina da pomisli da je tezak jer nemaju puno... jbg...izgleda da je to nemanje recept za lep zivot... bez losih dana :)

 

ps. necu vise da te uzmem za zub evo obecavam ... niti da kukam da nesto napises... cross my heart and hope to die !!!

 

Oath-with-Crossed-Fingers-copyright.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Fenomenalno i uzbudljivo...Svako od nas ima neki svoj Mexico u blizini...ovaj tvoj je za svaku pohvalu! Bravo!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5712 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Mexico, Mexico...Kaže se nikad ne reci nikad ali pošto u taj tvoj "kraj" nikad neću zalaziti, veliko je

uživanje pročitati dobar text i videti dobre fotke a kod tebe toga baš ima...

Već rekoše ljudi - pregledaj ti tu kantu dobro, možda imaš još nešto ovako... :takoje:

Živ bio ! :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Da, da. Obavezno proveri "kantu"! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R65LS, Drag Star 1100

Nema losih dana, ali ima losih puteva...:)...salim se naravno, mada moram ti priznati da bih se ja uplasio da se onako zaglavim u pesku, bez vode i pomoci u blizini. Meksiko je stvarno predivan, hvala za prelepi putopis kao i za link na pocetku, koji i nas podseca da Srbija takodje moze biti neciji Mexiko...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Da čovek može da prepozna lepotu i prenese je drugima mora prvo da je ima u sebi. Hvala ti Bane. Uvek bio tamo gde nema loših dana.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1576 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Divota i lepota i...

 

Mada, i da mi se pruži prilika, ne znam da l' bih otišao - meni zima nije problem, a na +40 'oću da mrem.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Rodom i srcem u Brčkom-BiH, a na privremenom radu u Zagrebu-CRO

Uf bolan, šta se kod vas u Americi baca?? :ooo: :ooo:

 

Nego, sjetio sam se onog vica kad Mujo i Haso šetaju Njujorkom i padne ženska ispred njega sa 28 sprata. Kad će jaro: Vidi bolan, šta oni bacaju...!

 

A i jesi se opremio sa koferima na takav off, bolan :moto3: . Dobro znam, gotiva Ameri...popeglane majice, šešir, stativ... :jee:

 

Mnogo ti fala na trudu i samo izvlači i dalje...odužila se zima, a snega niđe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Sta radi ciga za kompiuterom ??? Pretura po Recycle bin-u :takoje: salu na stranu !!!

 

jos edan ovakav putopis i eto knjige .... sto knjiga ? pa ispadose mi oci od ovog monitora :moto3:

 

jedan u 5000 bajkera u srbiji moze nesto ovako da dozivi tako da bi trebalo biti trajno zabelezeno u nekoj knjizi :)

 

 

 

:sampion::sampion::sampion::sampion::sampion::sampion::sampion::sampion::sampion::sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Hvala najlepše na komentarima; drago mi je da vam se putopis svideo. :)

 

Trebalo bi da završim još jedan uskoro... 8)

 

P.S. U mom profilu, tab "O meni", ima spisak mojih prethodnih putopisa, pa ko voli... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

mnogo mi se dopada putopis :)

 

PS da drugi put ne bi zapadao u pesak zbog dobrih fotografija povedi i svoju dragu sa sobom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 966 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

poceo citati,al sam na poslu,ali me bas zainteresovao mexico i sve ostalo ,nastavljam cim kuci dođem!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Moja soba u Bloku 45 je imala velike prozore, koji su gledali ka stepenastim sivim zgradama susednog bloka. Do devetog sprata nije dopirala graja sa ulice, već samo potmulo tutnjanje tramvaja, uz povremeni zvuk njihovih zvona. Ležao bih na leđima i gledao u maglovitu noć u kojoj su tinjale narandžaste ulične svetiljke, i osluškivao tramvaje. I razmišljao kako je dosadno biti četrnaestogodišnjak, koji živi u dosadnom Bloku 45, i mora da ide u dosadnu školu, i sluša dosadne roditelje; kojem je svaki dan isti, i kojem je njegov jednolični život kao neka siva kutija u kojoj je zarobljen. A tamo negde izvan Novog Beograda, iza poznatih ulica i zgrada, je – Svet. I tamo je Avantura! I raznoliki predeli, i raznoliki ljudi, i svakakvi uzbudljivi doživljaji koji čekaju nekog. Nekog ko možda ima motor, i može da tim motorom putuje, i otkrije svašta zanimljivo i nezaboravno. Ali ja ležim u sobi na devetom spratu solitera, u Bloku 45, i slušam tramvaje kako prolaze celu noć.

 

Dvadeset godina unapred... Ovaj motor pored mene je moj, i ima pun rezervoar goriva. I sa njim sam u sred nepoznate planine, u pizdi materinoj negde u Meksiku. Meksiko jbt! A predamnom je put sa raznolikim predelima, i raznolikim ljudima, i svačim interesantnim.

 

Osmeh.

 

Ustao sam iz peska, podigao motor, i otprašio dalje uz planinu.

 

:takoje: :takoje: :takoje:

Ovo je suština i ovog putopisa i suština opčinjenosti vožnjom, lutanja, slobode...

Uh!

Svaka čast, zaista! Mislio sam da nikad neću stići do Meksika, a bio sam na kratko. I nisi u Bahi bio sam, vidi koliko je forumaša bilo sa tobom. Dočarao si nam i vrelinu peska i mirise, raspoloženje ljudi...

Juče sam pročitao putopis u jednom dahu i još uvek sam pod utiskom ! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja