Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Tuareg 600 Wind

Recommended Posts

  • Svrati jednom-dvaput nedeljno, 78 postova
  • Lokacija: Srbija, Subotica
  • Motocikl: Suzuki DR800s BIG (SR42)

Interesuje me gore navedeni motor, jer je prilicno slabo zastupljen kod nas. Ovako na prvi pogled mi se dosta svidja. Ja sam tek po koji sretao i to samo po oglasima, a uzivo nikad nisam video motor. Najpre me zanima pouzdanost i kvalitet, ponasanje, eventualni problemi itd. Voleo bih da cujem iz prve ruke, dakle od bivsih ili sadasnjih vlasnika motora, a ne tipa "cuo sam". Takodje me zanima koliko je motor upotrebljiv van puta, tj koliko je sposoban za off. Jos jedna stvar, posto ima 2 poklopca na rezervoaru, da li to znaci da ima 2 tanka?

Eto, toliko. :)

 

Pozz!

 

fkFvr_apriliatuareg600windkrt.jpg

 

18q60_30apriliatuareg600wind8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Imao sam prilike da vidim uzivio tareg 125 ta dva poklopca sluze da bi ravnomerno napuno rezervoar jer ima dzepove sastrane.

Mogu da ti samo prenes iskustva sa 125 a to je da je motor bas masivan za 125 i da je graviran 160km/h znaci da je jak ( 35ks ) van puta ga mozes voziti kao i svaki enduro takodje imas i verziju relly ona je malo olaksana podignut blatobran i malo vise sredjena za off.

Sve u svemu pronadji neki blizi blizu svog mesta pa probaj i vidi ;)

A zasto su retki ko ce ga znati neko kaze da su aprilije osetljive i krs neko ne ali sve u svemu nema puno aprilijinih modela kod nas na prste mozes da ih izbrojis.

Nadam se da se ne ljutis nisam probao motor ali sam pokusao da ti prenesem neki utisak koji sam steko sa manjeg modela.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Imao sam prilike da vidim uzivio tareg 125 ta dva poklopca sluze da bi ravnomerno napuno rezervoar jer ima dzepove sastrane.

 

 

 

???? Moze li objasnjenje, kakve dzepove ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati jednom-dvaput nedeljno, 78 postova
  • Lokacija: Srbija, Subotica
  • Motocikl: Suzuki DR800s BIG (SR42)

Bas nedavno sam trazio info o motoru na netu pa sam naleteo na sliku dole. Kako mi se cini na jednom od cepova pise OIL (levom) tako da ne verujem da ima 2 tanka. Mada se na ramu vidi jos jedan cep, koji je verovatno isto za ulje (neka me neko ispravi ako gresim) jer mu je rezervoar za ulje u ramu. A to sto kazes za dzepove, trebalo bi da su spojeni dole nekim crevom, bas zbog toga da ne bi doslo do punjenja samo jedne strane. Btw, mnogo mi se svidja sto motor ima i kick start i alnaser. :)

 

Jm3oy_678223233bvhqbxl.jpg

 

Pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

I stariji automobili Jaguar imaju 2 cepa i dva rezervara - kazu ljudi da je to zato sto uzasno mnogo trosi :jee:

 

Da nisu rezervari ovde odvojeni da bi ostao jedan ceo u slucaju pada i probijanja drugog ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati jednom-dvaput nedeljno, 78 postova
  • Lokacija: Srbija, Subotica
  • Motocikl: Suzuki DR800s BIG (SR42)

I stariji automobili Jaguar imaju 2 cepa i dva rezervara - kazu ljudi da je to zato sto uzasno mnogo trosi :jee:

 

Da nisu rezervari ovde odvojeni da bi ostao jedan ceo u slucaju pada i probijanja drugog ?

 

hehe :) Moguce da ima 2 posebna rezervoara kao pravi Dakar trkac, to sam i ja prvo mislio, samo ne znam sto bi onda pisalo Oil na jednom od njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

Lijevi čep je za ulje i spojen je na ram kroz koji cirkulise ulje..Rezervoar za gorivo je u donjem djelu povezan crijevom.Imao sam ovakav motor oko dvije godine i nije mi bas ostao u lijepom sjecanju.Bilo je dosta kvarova, a najvise sto se tice "struje".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati jednom-dvaput nedeljno, 78 postova
  • Lokacija: Srbija, Subotica
  • Motocikl: Suzuki DR800s BIG (SR42)

Lijevi čep je za ulje i spojen je na ram kroz koji cirkulise ulje..Rezervoar za gorivo je u donjem djelu povezan crijevom.Imao sam ovakav motor oko dvije godine i nije mi bas ostao u lijepom sjecanju.Bilo je dosta kvarova, a najvise sto se tice "struje".

 

Ako bi mogao malo da pojasnis kvarove konkretno, interesuje me bas. Da li je bilo problema sa samom masinom? Koliko sam upoznat motor ima masinu razvijenu u Rotax-u.. :)

 

Pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

Jeste, masina je Rotax i sto se tice nje bilo je problema sa frajlaufom, zatim rotor anlasera,pa brava, pa onda namotaji, mijenjao sam karburator itd. To su moja iskustva sa ovim motorom ali ipak neću da kazem generalno da ovaj model ne valja , mozda sam ja naletio na lose odrzavan i neredovno servisiran motor mada na prvi pogled nije izgledalo tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati jednom-dvaput nedeljno, 78 postova
  • Lokacija: Srbija, Subotica
  • Motocikl: Suzuki DR800s BIG (SR42)

Jeste, masina je Rotax i sto se tice nje bilo je problema sa frajlaufom, zatim rotor anlasera,pa brava, pa onda namotaji, mijenjao sam karburator itd. To su moja iskustva sa ovim motorom ali ipak neću da kazem generalno da ovaj model ne valja , mozda sam ja naletio na lose odrzavan i neredovno servisiran motor mada na prvi pogled nije izgledalo tako.

 

Ne znam ovaj model kakav je po kvalitetu, problem je sto ih jako malo ima na ovim prostorima pa je svako iskustvo dragoceno, pogotovo od bivseg vlasnika. Ima Pegasa dosta, ali velikih Tuarega slabo jako. Hvala za info druze. :)

 

Pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Nema ih samo kod nas slabo,vec uopste.. Najveci problem bi trebali biti delovi.Ali ako je Rotax-ova masina,verovatno pasu delovi sa modela koji imaju takav motor??

U svakom slucaju egzotika

Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

mislim da ti je sasvim dovoljno to sto je rotax u njemu da istog momenta odustanes od njega. Sad ce se javiti ovi sa pegazima i gs650 da me napljuju. Ali ocigledano je da taj agregat ima iste bolesti kao onaj od 650ccm.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Problem kod Rotaxa je taj sto su njihovi agregati izuzetno precizni, pedantno spakovani... Kao takvi, ne trpe stoku i seljake. Traze redovno i kvalitetno odrzavanje bez kompromisa. Ista prica je i sa Aprilijom generalno. Nazalost godinama smo utucavani i pojam dobrog kod nas je nesto sto moze da prelazi kilometre bez da se odrzava kako valja, da je dostupnost delova jednaka dostupnosti zvakacih guma i da se to popravlja kod komsije ili rodjaka. Masine tipa Golfa Mk.2 su prvi reprezenti tog stava. Tuga je sto niko od njih ne razmislja da nema para da odrzava nesto poput Rotaxovog sklopa i kada im se raspadne, kazu, ma nemoj to da kupis sranje je... Zbog toga je i tesko naci dobro odrzavan motor, a pogotovu nesto specificnije poput Aprilije. Istina je da pojedini modeli imaju problem sa strujom, ali su lako resivi. Potrebno je odvojiti jedno pre podne i zameniti dve zice i vrsiti preventivne mere. Hvala Bogu proslo je i ono vreme gde nisi mogao da nadjes neke delove, ali sada imamo net i ne postoji stvar koju ne mozes da dobijes.

 

Izvinjavam se ako se neko osetio prozvanim, ali mi je mucno da citam neosnovane pljuvacine.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

Slazem se sa Alekre-om u potpunosti! Dobra stara srpska prica,nesto slicno prici o npr. Alfa Romeu,brend koji je svuda u svetu prepoznatljiv i cenjen kod nas je proglasen za sranje,samo zato sto ulje mora da se zameni na 10000 i sto trapovi nisu predvidjeni za nase katakombe od ulica0stabre.gif ...Jeziv smo narod majke mi!1hmm.gif Inace prijatelju,motor je mnogo lep,ja sam se isto razmisljao da ga pazarim,ali nije bilo nijednog na oglasima tada.Takodje,verujem da je sve ok sa masinom kad mu se izlece neke decije bolesti i tragovi koriscenja neodgovornih prethodnih vlasnika.A sto se tice struje,cinjenica je da italijani nisu bas vesti sa instalacijama...skoro sam u Laboratoriji gledao kako cika Arakis sredjuje neka glupa resenja na maltene novom Caponordu,pozitivna strana price je sto,kao sto je Alekre vec rekao,svaki od tih problema moze vrlo lako da se resi. Moj glas za tuarega 0takoje.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Problem kod Rotaxa je taj sto su njihovi agregati izuzetno precizni, pedantno spakovani... Kao takvi, ne trpe stoku i seljake. Traze redovno i kvalitetno odrzavanje bez kompromisa. Ista prica je i sa Aprilijom generalno. Nazalost godinama smo utucavani i pojam dobrog kod nas je nesto sto moze da prelazi kilometre bez da se odrzava kako valja, da je dostupnost delova jednaka dostupnosti zvakacih guma i da se to popravlja kod komsije ili rodjaka. Masine tipa Golfa Mk.2 su prvi reprezenti tog stava. Tuga je sto niko od njih ne razmislja da nema para da odrzava nesto poput Rotaxovog sklopa i kada im se raspadne, kazu, ma nemoj to da kupis sranje je... Zbog toga je i tesko naci dobro odrzavan motor, a pogotovu nesto specificnije poput Aprilije. Istina je da pojedini modeli imaju problem sa strujom, ali su lako resivi. Potrebno je odvojiti jedno pre podne i zameniti dve zice i vrsiti preventivne mere. Hvala Bogu proslo je i ono vreme gde nisi mogao da nadjes neke delove, ali sada imamo net i ne postoji stvar koju ne mozes da dobijes.

 

Izvinjavam se ako se neko osetio prozvanim, ali mi je mucno da citam neosnovane pljuvacine.

 

I ja bi voleo novu Apriliju da vozim

Ali ovde je rec o polovnoj ( koja vise nemoze da se kupi nova ) i ko zna kako je ta odrzavana kod jednog od 5-6 vlasnika koje je promenila. Bar kod jednog je # komsija ili rodjak # zamastio prstice :stabre: A sami kazete da Rotax to ne trpi.

A sta ce on da radi kad ovde ima dobrih majstora, na prste jedne ruke, da ih izbrojis i kod njih kosta i dobar dan majstore. A o rez. delovima i uljima da i nepricam, cega sve ima. Znaci kad sve presabere i dobar primerak mu nece dugo trajati, a ako ima para za bacanje neka kupi tog ( precizno sklopljenog ) Rotaksa

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nazalost, moram da se slozim sa tobom. Pitanje je u kakvom je stanju, pa polako da se krene od toga... Inace, ''Apriliju'' treba kupiti od ljubitelja, jer smo poprilicno zaladjeni da to kasnije krene u bolest (pranje svakog drugog dana), lickanje, kvalitetna ulja, filteri... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

a sta je po tebi redovno odrzavanje motora? Ja ne znam kako drugacije da je odrzava sem da redovno menja kvalitetno ulje,steluje na vreme ventile itd...ne znam sta to rotaxov motor posebno trazi. Ajde da kazemo da je za njih jedino specificno sto treba da ti je akumulator uvek u extra stanju, ni to nije problem. Ali problem je sto se pod tim odrzavanjem podrazumeva i mazenje. Slazem se da treba kupiti svaki motor od ljubitelja,ali koji ce meni enduro motor koji treba da mazim. A rotax to bas trazi,ne voli zavrtanja i jaka naprezanja. E jbg onda su svoje agregate trebali da ubacuju u chopere a ne u enduro motore.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati jednom-dvaput nedeljno, 78 postova
  • Lokacija: Srbija, Subotica
  • Motocikl: Suzuki DR800s BIG (SR42)

Mislim da je najbolje uvesti motor iz CH ili D, jer se tamo motori malo redovnije odrzavaju, i moze se naci primerak u ok stanju. Pogotovo iz CH, jer sam i sam imao 2 motora odatle, i oba su bili u super stanju. Jedan je stigao sa punim rezervoarom :)

 

Tuareg 600

 

Ova cena nije losa, sad u kakvom je stanju masina... I to mi nesto malo km za toliko godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Ima u Jagodini kod izvesnog Mileta dva komada Turega 600 na prodaju, jedan je bio potpuno ispravan dok su na drugom bila zadnja kociona klesta u problemu... nisam kupio niti jedan jer u tom momentu nisam trazio takav motor... Oba su uvezena iz CH!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Rotaxovi agregati pogone mnogo sto sta, avione, brodove, motore, kartinge, tako da suvisno govoriti da li izdrzavaju naprezanja. Ako uzmemo za primer Rotax 654/655 (Pegaso/F650) se smatra neunistivim, postoje podatci da su terali i preko 300,000km pre nego sto su zahtevali ozbiljne intervencije. Naravno, svaki agregat je vise ili manje podlozan teskim havarijama ali u veoma malom procentu, no Rotax se sigurno nece raspasti osim ako ne uradis nesto glupo. Ispratis u potpunosti user manual, sunes ulje, ali kvalitetno, originale, ne rkas ga hladnog i to je to. Ne trazi da se mazi, to je cisto vezano za vlasnika.

 

Dosta masina pogoni taj agregat, ali uprkos tome nigde nisam naisao da je neko radio generalni remont ili nesto sl. Uglavnom umre taj mehanizam za prenos obrtaja anlasera na radilici, ili ti frajlauf, mada crkava na svima ne samo kod Pegasa :neznam: Uglavnom ljudi verglaju sa mrtvim akumulatorom, dopunjavaju, kablovi i tako ga ubiju... Jedini problem je sto je to nesto skuplje za Apriliju ali treba proveriti koliko kosta za druge motore koje pogoni taj isti agregat i da se uzme za dosta manju kintu. To nije slucaj samo sa tim delom. Primer, frajluf za Husquarnu 610 je 110 eura, to isto za Pegasa je 170, cak sam nalazio i za jos manju kintu od KTM-a 55 eura! :D Cilindar zadnje kocnice za Pegasa je 59 funti, ali je indetican kao na XT125 koji za isti kosta svega 25... ITd itd. Dakle, treba se malo raspitati o masini a ne samo pljuvati bez razloga. Naravno ne kazem da Gavrolini pljuje, ali je izgradjen taj stereotip prema nekom motoru i to poprilicno neosnovan. Doduse treba biti pravi majstor i raditi Rotaxa a takvih je malo pa se uglavnom ti problemi kod njih desavaju zbog njihovih propusta.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Moj drugar Sale iz Jagodine mislim da je kupio jedan od ta 2 Tuarega. Bio je u perfektnom stanju, fabricka boja, neograban i lik ode kupi 2 crna mat spreja i osprica ceo motor i masinu i sediste... i far... jaoooj..

 

Posle uzo razredjivac da brise far jer provalio da ne vidi nista nocu.. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja