Jump to content

Moto Zajednica

KINROAD XT150-16

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: KinRoad XT 150-16

Pozdrav drugari. Ja sam Zvezdan. :) I danas sam postao vlasnik KinRoada XT 150-16 :D

Sutra cemo se ja i moj motor po prvi put sresti u ovlascenom servisu u novoj pazovi.

Pa sutra posle voznje (ako uslovi dozvole), pisem kako je bilo (ako ikoga uopste i zanima to (: )

Uglavnom ovo mi je prvi motor u zivotu... :)

 

 

Eto cisto da se predstavim i ovde :)

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo i ja da se javim posle duzeg vremena.

Motor spakovan na zimski san u garazu.

Znaci preziveo je cele tri sezone bez kvarova.

Eto toliko.

Vidimo se na prolece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

Evo i ja da se javim, nisam odavno, malo sam u guzvi zadnjih mesec dana ali vozim svakodnevno, cisto da se pohvalim. Rute su mi doduse malo dosadne, ili ti sto bi Ekrem rekao "Kuca-poso" ali sta ces :) bitno je da ide i da se vozi!

eee rekao Ekrem-možeš gola a možeš i do pola... :P

 

:nanana: :nanana: :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

bogami kako se razvija situacija sa vremenom izgleda da će i moj kin na zimski raspust,nesedoh već 7 dana na njega,znači garaža i zimski san...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

U vezi sijalica,ja sam na kiviju promenio 5-6 komada,što kratko,što dugo svetlo je riknjavalo.Mislim da to ima veze sa vibracijama a i zato što vozim non-stop sa upaljenim svetlom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

e skinut akomulator,lanac namazan sas mast,debeeelo...

 

sad nešto razmišljam,menjati makinu ili se igrati u garaži do proleća,pitanje je sad... :stabre:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: KinRoad XT 150-16

Pozdrav društvo.

 

Evo o čemu se radi. Pre tri meseca sam kupio Kinroad XT150-16, i kada su mi predali motor (pošto sam ga uzeo novog, sa garancijom 6 meseci) rekli su mi naravno da moram da dodjem kod njih na servis posel 500 predjenih kilometara ili 3 meseca...e sada servis je u pazovi, (verovatno znate o kom servisu je reč), i rekli su mi da je prvi servis 4000din. (a u garanciji :stabre: ). A koliko sam ja njih shvatio treba samo ulje da zamene...

Motor radi super, malo treba naštelovati paljenje i još neke stvarčice, ali kontam da mi za to oni i netrebaju.

 

Tako da je ono što mene zanima da li da odem tamo ili da menjam ulje sam. Da li oni imaju neku posebnu aparaturu, ili sta god za menjanje ulja? Posto treba da se opere od metalnih opiljaka itd...

 

 

Nadam se da razumete sta hocu da pitam :)

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Sve zavisi sta od delova pokriva garancija.Npr,na mom Keeway-u pod garancijom su samo radilica,klip i mozda jos nesto...Mala je verovatnoca da ce ti u garantnom roku crci nesto od vitalnih delova na motoru.Tako da ja mislim da je garancija sada samo izgovor da bi te odrali u servisu.Zamena ulja nije nikakva nauka,a metalne opiljke u ulju ces imati samo ako se nisi pridrzavao upustva oko razrade masine.Ako je masina lepo razradjena ne bi trebalo da bude opiljaka.Eto,nadam se da sam ti bar nesto pomogao :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

zato se to prvo ulje i menja posle tako kratke kilometraze (zbog opiljaka)!

Ali MALO su preterali ako im je servis u garanciji 4000 din :zbunjen:

nema tu mnogo matematike,sve to mozes sam da odradis!

pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

Ja sam vozio Kinroad 250 , isto ga uzeo novog sa godinu dana garancije ili do 5000km. U tom periodu imao sam 3 servisa ( da bi vazila garancija ) po 3500 do 4000 din ( cirka 100e ) . Bilo sta da ti crkne na motoru ne moze da kosta tih 100e. Tako da bolje sam menjaj ulje i vozi. Nikakvu aparaturu nemaju u servisu, cak ni karbove ne steluju, kobajagi stizu nastelovani :lud: . Ako ti do sada nista nije crklo verovatno i nece. Moj savet ti je da zaobidjes ovlasceni servis u sirokom luku. Meni je trosio do 9 l /100km. i nista nisu uradili povodom toga sve dok ga drugar sa foruma nije nastelovao i utegao ( 4 l/100km ).

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: KinRoad XT 150-16

Hvala vam puno momci. Sada sam definitivno siguran da neću ići u ovlašćeni servis...

Prvo sam mislio zbog eventualno nekog dela koj možda crkne...ali ionako ga verovatno nemaju na stanju, i nikada i neće... :)

 

Ja nemam pojma sam kako bih naštelovao karburator :) i manje više pola stvari...nikada me nije toliko interesovalo. Ali sada ću to rado naučiti. Ipak je to samo mehanika :)

 

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: KinRoad XT 150-16

Još jedno pitanje. Da li sada treba da sipam neko posebno ulje ili? Pošto koliko sam razumeo ovo prvo ulje koje su sipali kada su mi predali motor je neko "posebno" ulje drugačije gradacije...

 

Dakle koje ulje sipati? :)

 

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

sipaj neko mineralno,gradacija 10/40w jer ti je motor u razradi jos uvek.Zameni ulje proveri svecice i voziiii :moto3: a karbove paa neki majstor da se nadje imas po forumu adrese.slazem se da bi trebalo da zaobidjes ovlasceni servis ali ako ti je bitna garancija onda :neznam: pozdrav :zdravo:

Promenio član duhh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

post-9457-043502400 1294686327_thumb.jpgBraco bajkeri posedujem motor ETZ 250 custom. Za preradu sam uzeo rezervoar od Kinroada 150. Pa me interesuje da li mozete da mi pomognete da nadjem plovak za gorivo i pokazivac g

oriva sa sve onom maskom koja ide na rezervoar,jer lik koji mi je prodao rezervoar nije imao to.

Evo slike motora: post-9457-027065800 1294686300_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Gun Hill
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Plovak bi mozda mogao da stavis i sa nekog drugog rezervoara, ali pokazivac bi trebalo naci originalan, mada, postoji mogucnost da se uklapa sa nekog drugog modela.

 

Vrlo rado bih pomogao. Ukoliko saznam nesto, javicu ti.

 

Pozzz

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

post-9457-043502400 1294686327_thumb.jpgBraco bajkeri posedujem motor ETZ 250 custom. Za preradu sam uzeo rezervoar od Kinroada 150. Pa me interesuje da li mozete da mi pomognete da nadjem plovak za gorivo i pokazivac g

oriva sa sve onom maskom koja ide na rezervoar,jer lik koji mi je prodao rezervoar nije imao to.

Evo slike motora: post-9457-027065800 1294686300_thumb.jpg

 

Evo ti ovaj link pa probaj , verovatno imaju

 

http://www.topshopmoto.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Pozdrav druze,

moram da ti offujem temu.... :zdravo:

Jesi polozio za A?

 

p.s. Onog m..... iz Pazove zaobidji u shirokoom luku, jer ja vecjeg

prevaranta nisam sreo.

Zamenu ulja mozesh opushteno sam da uradish.Malo zagrejesh mashinu da se ulje rastopi

Poturish posudu, odvrnesh shraf i ulje izadje.Ostavish gfa da se ocedi, vratish shraf

i sipash novo ulje.Mislim da kod tebe ide oko 900ml ( nisam 100% siguran, ovo proveri)

jer je jedan cilindar u pitanju.

Vidimo se na putu :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: KinRoad XT 150-16

Nisam još polagao za A :( niti registrovao motor <_<

Trenutno ne mogu ni tih 400-500 dinara da skupim za ulje...

 

Hvala ti puno za savet!

 

P.S. Ako neko zna koliko ulja ide, neka kaže, pošto ja ne znam gde bih proverio :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

a lepo vidim tema se održava,svaka čast...

 

daaaa u motoru je neko kinesko ulje kao voda,to što pre napolje...

 

ja probao više vrsta ulja i znam da motul više nikad neću sipati,

 

inače polusintetika se pokazala najbolje po meni i to 10-40,

 

sa leve strane motora najveći šraf je u stvari tzv filter,obavezno izvaditi i očistiti,

 

dok je motor u razradi imaćeš opiljke,to mu dođe normalno,

 

što se tiče zvaničnog servisa potrebni su ti samo zbog garancije,meni je u prvih 500-1000km sve što je trebalo da crkne,crklo i od tad nema nikakvih problema,inače je prvi servis 4000din ostali su po 3000,

 

svećicu ako je prva fabrička čuvaj kao oči u glavi,sve druge koje ti budu stavili neće biti ni blizu te,

 

probao razne i na kraju vratio onu prvu i još iz servisa pokupio par komada polovnih,bačenih...

 

poz i da se u zdravlju navozaš...

 

:takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja