Jump to content

Moto Zajednica

KINROAD XT150-16

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Boljevci-surcin

@jare

Za srafove je resenje da gde mozes stavis duplu maticu, a gde nema mesta stavi neku elasticnu podlosku tako sam  ja resio taj problem, naravno moze i onaj lepak za srafove. Sto se tice raznih pokazivaca to je vec malo zeznutije jer su napravljeni tako da nema servisa samo zamena. Svi pokazivaci su smesteni u zalivena kucista koja ne mogu da se otvore a da ih na neki nacin ne ostetis. Novi nisu skupi ali su istog kvaliteta pa je pitanje da li se isplati da se menjaju. Najbolje bi bilo kada bi mogla da se nadje neka kvalitetnija alternativa. Kod mene jos uvek rade ali kad crknu moracu nesto da smisim.

 

Kako te sluzi masina? Nadam se da tu nisi  imao nekih problema.

za sat me dobro sluzi masina da kucnem o drvo :)sad stavljam feder platne na svaki sraf tako da jos nisam primetio da otpadaju.vec sam ja gledo kako da skinem pokazivac da namestim ali nikako nemogu da pridjem.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Чек' а што не покупите димензије матица које имају тенденцију да се попуштају, па одете до "Вирта" или где већ и тамо потражите оне самосигравајуће?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

ah evo me opet,imao problemčić ali pošto je išao servis bilo je strpljen spašen...

vozeći se primetio sam da mi nešto prednji kraj poigrava,

kao da gubi stabilnost i to na pravcima a ne u krivinama,

nekako u isto vreme sam povezao drugara oko 90kg i počelo je u krivinama da se čuje

struganje i neprijatno metalno cičanje...

odoh na servis i rešiše ljudi sve za 2 min...

znači odma iza motora sa obe strane ima sjajni poklopci na ramu,dodje nešto kao gumeni

ležaj,zategli ljudi maticu onako momački i rekli idi probaj...

i ja probao,leži opet ko pravi...

malo preštelovali ventile i opet je postao živahan ko pre...

crkao km sat,rekli javi se imaćemo nekad haha

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav drugari, evo ja da se javim posle svog prvog duzeg putovanja. Proslog cetvrtka sam krenuo na mali put. Prvog dana sam isao do Nisa preko Mladenovca, Topole, Kragujevca i Krusevca. Taj prvi deo je trebalo da ima oko 250 km ali zbog malog gubljenja po selima oko Nisa ispalo je da sam tog dana presao 290km. Prespavao sam kod druga u Nisu, a sutradan sam otisao do Kursumlije kod rodjaka tu sam presao jos 65km. I u nedelju sam krenuo nazad za Beograd preko Blaca, Krusevca, Paracina, Jagodine, V. Plane, Smedereva i taj deo je imao oko 270km. Ukupno za par dana sam presao oko 650km, bez ikakvih problema, potrosnja je bila ista, malo manje od 3l/100km, ulje jos uvek ne trosi. Vreme je bilo extra a putevi jos bolji.

post-4124-12879088344867_thumb.png

post-4124-12879088346102_thumb.png

post-4124-12879088346592_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

to bre,a što nisi sa nama išao u petak???

evo i ja da se hvalim...

petak,subota,nedelja 1050km

sem polupanih delova u udesu ništa se nije bitno desilo,na jednoj jako lošoj deonici mi je onaj štitnik lanca odpao ali kakav je bio put dobro je da mi i točkovi nisu odpali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Kakvom udesu?

Ma stitnik lanca nije nista, tako da nema veze.

Ja sam ovaj put planirao odavno da posetim malo rodjake :) a stalno se odlagao zbog loseg vremena ove godine!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kakav udes? nadam se da tebi nije nista. Kakav stitnik  ::)? ja sam to odavno bacio  8).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Sada gledah ovo upustvo za upotrebu moje Chitume.

Koliki su zazori kod stelovanja ventila (masina 162 FMJ)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

0.05 mm je premalo za izduvni ventil. Ja sam na Princu stelovao ventile na 0.05mm ( po preporuci ovlascenih servisera  >:() i samo sto mi nisu izgoreli izduvni, sada ih stelujem na 0.10 a usisne na 0.05mm. Vas model je jednocilindras i ne bih rekao da su zazori manji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Po preporuci od ovlascenih za princ rekose 0.05 za usisni i 0.07 za izduvni.

 

Ja sam stelovao na princevima na 0.07 oba i malo se ipak cuju, tako da 0.05 makar za usisni sigurno prolazi.

 

Nego Bogdo, kako si provalio da su skoro izgoreli? I kako si stelovao uostalom, ako ne stelujes pravilno, moze da se pogresi da je ono sto ti mislis da je 0.05 ustvari 0.03. ( ne kazem da si ti pogresio, samo konstatujem da postoji i ta mogucnost).

 

Nego to sto je jednocilindras ne mora da znaci, bitno je sta je fabrika propisala. Na Keeway speed-u koji je jednocilindras idu na 0.05 oba. Naravno, 0.01-0.02 vise ako se nasteluje je sasvim ok i u toleranciji, jer ako je manje moze da steti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kada sam proveravao stanje bregaste video sam da na strani gde su izduvni ventili ima znakove trenja i kada su ventili zatvoreni. isto sam primetio da kad ga dugo vozim na auto putu posle uzbrdo pocne da gubi snagu, verovatno tad pocinju da pustaju. na svu srecu nije bilo nikakvih posledica.

Evo javljam se sa vlasinskog jezera. Mislim da se danas najvise zagrejao do sada kako ga vozim. Vozio sam ga 50ak km pod konstantnim usponom sve na 2/3 a dosta i pun gas. dvoje na motoru sa kompletnom kamp opremom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Pinosava(Avala)
  • Motocikl: Honda cbr1000f

Da vam malo obnovim temu...kinroada sam kupio pre dva meseca,presao sa njim 2000km inace kupio sam ga sa predjenih 800km. do sada promenio uje,sipao motul polu sintetiku,dva puta zatezao lanac mada mi je to malo cudno sto se tako brzo isteze,inace ga podmazujem na svakih 400km pa tada proverim i ostale srafove i do sada se ni jedan nije popustio. pre neki dan zamenio sijalicu u faru,posto mi je crklo kratko svetlo. E sada od kako sam kupio motor klima se kontakt brava.Dok sinoc nije ispala,mislim nije mogla daleko,spustila se par centimetara.Nista strasno dodjem kuci izvucem iz fioke dva inbus srafa i problem resen. Sada sam iz ovoga naucio proveravacu srafove i na onim delovima koi se klimaju. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

eh kad spomenu sijalicu fara,neznam jel to redovna pojava da crkava to oboreno,kod mene već 3 puta...

sad sam stavio malko jaču sijalicu 40-45w,čisto da vidim razliku a možda i potraje ova sijalica...

a to sa bravicom se i meni desilo,samo mi je ispao jedan imbus,drugi pritegao i sve u redu...

nego čitah ovde da su mnogi imali problema sa sajlama,gas,kvačilo...

čisto da vas podsetim podmažite i sajle,počele kiše,velika vlaga...

i naravno uživajte i vozite se...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo i ja da se javim, nisam odavno, malo sam u guzvi zadnjih mesec dana ali vozim svakodnevno, cisto da se pohvalim. Rute su mi doduse malo dosadne, ili ti sto bi Ekrem rekao "Kuca-poso" ali sta ces :) bitno je da ide i da se vozi!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

spomenuh da sam stavio malo jaču sijalicu 40-45w...

prve impresije zadovoljavajuće,verovatno bi bilo bolje da sam stavio ko na kolima 55 ili 65w ali nemam pojima kako bi se to odrazilo na instalaciju i prekidače,ovako solidno je bolje nego što je bilo,možda je i do proizvođača sijalica ko zna...

ona prva čto je crkla je bila filips a ova je lukas čisto da spomenem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

e stiglo vreme i za servis...

moj ljubimac za tri dana izlazi iz garancije pa me zanima gde vi vaše ljubimce servisirste...uvideh da ovi u pazovi nemaju pojima ali zbog garancije sam išao tamo,sad kad me više ništa neće vezivati za njih kome da se obratim...

videh da i ovde ima ljudi koji se razumeju u tematiku kineza pa me zanima jel ih vi servisirate ili idete u neke servise???

ulje menjam sam ali štelovanje ventila i karburatora bih prepustio nekom drugom...

slobodno predlažite,može i za vikend,može i do 70-80 km od Borče nesmeta a možete i da mi otkrijete koliko para je to

hvala unapred... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

evo odrađen i servis,ventili naštelovani,karburator uz malo pomozi bože,sad frcera ko besan...

neznam dali se nekome dogodilo ali pre neko veče mi ispade dizna sa ili iz karburatora u vožnji...sva sreća ovlašteni je imao pa sam dobio drugu za dž,poslednji dan garancije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha XVS 250

Ew sto se stavljanja jace sijalice u far tice,malo upozorenje,dok sam ja vozio kineza,i riknula sijalica,ja reko ae onako iz zezanja da stavim jacu,prikacio,prevezao i sve,i prvo vece mi je istopila ono socivo unutra i ispala iz fara... ??? 

Pazite sta stavljate,a ako se to nekom desi,i treba da zameni to isto socivo sa jos boljim, neka nadje polupani far od Golfa 4-ke i isece onaj srednji,kvalietnije je,jedino sto morate je da napravite drzace za na far. Eto da dodam,zlu ne trebalo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja