Jump to content

Moto Zajednica

KINROAD XT150-16

Recommended Posts

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

evo pregledah prilicno tema i ne nadjoh nista korisno o ovom konjicu...

jednocilindras od 150ccm,ko ga ima par sezona nek napise nesto o njemu,

dobro i lose,cisto da znam sta me ceka...

uzeh novog(2007) i predjoh prvu 1000ku i sve frcera,kuc-kuc,da ga ne ureknem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo ja ga imam.

I to isto godiste 2007. kupljen u maju 2008.  Od tada presao nekih 6000km, nije neka kilometraza ali ja samo vozim po lepom vremenu, bez ikakvih problema. U garantnom roku mi je crkao voltmetar i oni su zamenili to, i to bi bilo to. Akomulator je malo oslabio ove zime, ali to je cisto moja greska ostavio sam ga suvog da prezimi. Malo je zardjao na par mesta, auspuh i na rolbaru ali nista strasno. Sve u svemu za moje zahteve je skroz ok. Maksimum mu je 110km/h ali na duze puteve mozes da ides i da vozis konstantno 80km/h bez problema, mada ja nisam vozio duzi put od 100km u jednom pravcu. Drugi su ga vozili i na ozbiljnije rute.

 

Sve u svemu zadnje tri sezone, za mene je bilo kljuc u bravu, pali i vozi. Sipaj benzin, menjaj ulje. Svecicu jos nisam menjao, lanac jednom zategao.

 

Nadam se da sam pomogao, ako treba jos nesto pitaj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

jeste bas to me zanima ja sam cim sam seo na njega presao 350km za dan,crkao je pokazivac u kojoj sam brzini i svetlo u obrtomeru,reseno na prvom servisu na koji sam otisao na 690km.nego svi pricaju odvijaju se srafovi ovo ono...evo ja ih povremeno iz straha pretresem i nista,stoje dobro,drugo malo je menjac bio neodlucan sto im u servisu nisam napomenuo ali ocito se to resilo zamenom ulja,evo predjoh skoro 2000 i sve bolje i radi i ide.ja nisam neki brzinski tip zato i vozim ovakav bajk,ali volim kilometraze uzivanje u voznji...iz tog razloga me interesuje sta ostali imaju da kazu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Nezalepljeni srafovi ipak se vremenom odvijaju bar neki. Ako nije ni jedan otpao do 2000 do 10000 sigurno oce (bar jedan)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

e dobro,sad mi otkrij tajnu koji je taj jedan da ga priheftam za kaznu da ostalima ne padne napamet da se odviju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Hehe. Za kinroada ne znam. Na primer na princu su najkriticniji nogostupi, mada otpadaju i drugi, nema pravila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja nisam imao nekih problema sa srafovima, ali sam ih proveravao redovno, narocito one oko agregata i tockova posto mi je to najbitnije da se nedaj boze ne desi nisto u voznji. Sto se tice menjaca, da li si lepo nastelovao polozaj palice menjaca. Polozaj palice je veoma bitan da ti ne smeta fuzaster prilikom menjanja brzina. Ja sam to morao da nastelujem cim sam ga uzeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

hvala,kazem kad su promenili ulje sve je nekako leglo,verovatno ono fabricko nije bas najboje,sad je ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

auuu bre kad pogledam koliko vas je procitalo temicu a koliko vas je nesto dodalo sticem utisak da vozim mnooogo dobar chinbike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa to ti kazem, ako si znao sta si kupovao tj. da nije brz, nije za put oko sveta i sl. onda si veoma zadovoljan.

Nema puno vlasnika 150 ica na forumu ali nisam primetio da se nesto zale na motor. Sama masina je prosta da prostija ne moze da bude tako da tu i nema puno cega da se pokvari :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

pa da samo sam ocekivao da nas ima vise pa samim tim i malo vise iskustava,ali eto sta da se radi. inace nisam primetio da mu smeta kilometraza,a sto se tice brzine ne zurim nigde...hvala u svakom slucaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Taman sam ga hvalio i eto...

 

Pokidala mi se sajla za gas juce, nekako sam je nabudzio i dosao kuci, danas sam kupio novu tu Top Shopu za 700 kinti i trebalo bi sutra da je montiram. Mozda sam se zeznuo sto nisam otisao kod nekog majstora da mi napravi novu sajlu ali mi je ovako bilo lakse ali verujem da nije kvalitetnije.

 

Gotovo simultano je prestala da svetli jedna od desetak dioda koje pokazuju kolicinu goriva i to me maksimalno nervira pa sam hteo da pitam da li neko zna kako se skida pokazivac kolicine goriva? Pretpostavljam da je u pitanju neki hladni lem pa da to prelemim.

 

Inace u Top Shopu imaju sajlu za gas (700din), sajlu za kvacilo (800din) i zadnji lancanik (1800din), a nemaju prednji lancanik, a ni lanac. Raspitivao sam se da vidim koliko kostaju ti delovi posto bi to bilo dobro da covek ima sajle i rezervni lanac narocito ako krece na neki dalji put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

da da i meni je nesto padalo napamet za sajle,svecica,cdi...

kad se sabere nije strasna cifra a zna da pomogne u nekoj vukoj.....

mada za sada sam isao u drustvu pa nisam nesto ni razmisljao o tome...

evo bas u petak pred Šabac sam pretegao srafove i rezultat sledeći:

1 veza motora i rama(donja) labava 3 kom

2 gornja matica amortizera(desna) labava

3 donji šraf amortizera(levi) labav

eto to ja primetih za nekih 2500km

sajle  kad se setim podmažem,lanac obavezno pred svaki vikend...

ako se neko seti još nečeg nek napiše slobodno...

ah da i taj merač goriva,meni ulazi voda u njega i onda brejkuje neko vreme,

kad se osuši opet radi ok,na servisu je to navodno rešeno,

ponavljam navodno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

prednji lanchanik odgovara od keeway superlighta ako se ne varam lako se da proveriti , koshta 300din

 

sajla kochnice cela nova u boban sajlama 450din a za brzinomer 500din , znachi sve njihovo  a kvalitet verujem bolji od kineskog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma znam za Bobana, nego sam bio u blizini Top Shopa pa sam kod njih uzeo, a kod Bobana cu da uradim rezervnu  za gas i za kvacilo. Pored toga imam jos tri sajle, brzinomer, sauh i zadnja kocnica mada te tri nisu toliko bitne jer bez svake mogu da se vratim kuci :)

 

Zamenio sam danas sajlu gasa i videh da je do pucanja doslo zato sto sajla prelazi preko jednog ostrog metalnog dela te to moram nekom malom i finom turpijom da sredim. Ja bas i nisam kontrolisao tu sajlu do sada jer mi je malo nepristupacno tj. mora da se odsrafe dva srafa da bi se videlo u kom je stanju.

 

Nego niko ne rece kako se skida pokazivac goriva, onaj deo sa diodama, jedna ne svetli pa bi to da sredim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Opet ja za pokazivac goriva.

 

Znaci nekada radi a nekada ne jedna od onih desetak dioda na pokazivacu, pretpostavio sam da je neki hladni lem. Danas sam ga skinuo ali nikako nisam mogao da ga rasturim da dodjem unutra do elektronike, sa zadnje strane je skroz zaliven a sa prednje je staklo i onaj metani prsten koji ne moze da se odsrafi niti drugacije da se skine a da se ne osteti. Tako da izgleda tu nema nista od popravljanja.

 

Ako gresim neka me neko slobodno ispravi:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

pa kad te toliko nervira taj pokazivač što ne nazoveš servis,možda ti kažu nešto korisno,a saznaš i cenu novog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Boljevci-surcin

posto vozim i ja kinroad 150 nije da sam bas zadovoljan posto stalno zatezem srafofe za svaki skup moram da pregledam dal nesto nije popustilo,a za diode da nepricam meni neradi pola dioda na pokazivacu goriva i na brzinama  cas pokaze cas ne tako da me to  nervira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

@jare

Za srafove je resenje da gde mozes stavis duplu maticu, a gde nema mesta stavi neku elasticnu podlosku tako sam  ja resio taj problem, naravno moze i onaj lepak za srafove. Sto se tice raznih pokazivaca to je vec malo zeznutije jer su napravljeni tako da nema servisa samo zamena. Svi pokazivaci su smesteni u zalivena kucista koja ne mogu da se otvore a da ih na neki nacin ne ostetis. Novi nisu skupi ali su istog kvaliteta pa je pitanje da li se isplati da se menjaju. Najbolje bi bilo kada bi mogla da se nadje neka kvalitetnija alternativa. Kod mene jos uvek rade ali kad crknu moracu nesto da smisim.

 

Kako te sluzi masina? Nadam se da tu nisi  imao nekih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

evo mene opet,crklo nešto al mi dođe simpatično da tako vozim,

crkao mi cajger ali tako da pokazuje koliko idem na sat a ne pređenu kilometražu,

sad kad se vozim svima dosađujem koliko ima od-do,koliko smo prešli itd,

a i neću izaći iz garancije još neko vreme...

ja da kucnem u drvo,obiđoh sve skupove i još par nevezanih vožnjica i šrafi sad stoje,

odustali verovatno,menjač radi odlično,

samo sam se činimi se zeznuo kad sam menjao ulje,sipao motul 5100,

gušće je i činimi se sad mi je manja max brzina...

ako grešim ispravite me,ili predložite šta da sipam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Sto se tice cajgera, najavi im sto pre da ga imaju na stanju za zamenu, a ako ga nemaju trenutno da ga nabave u neko oddgledno vreme.

A ulje, e to je enigma, ja sipam Motul 5000, neka polusintetika ili vec sta god da je, ali se razmisljam da predjen na Elf, hvalise ga u ovim drugim temama a i jeftino je, mada i dalje nisam siguran. Nije neka pomoc ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

e da i još jedno pitanjce,

na koliko km menjate ulje,

kapiram da sam razradio mašinu,

kod poslednjeg menjanja ulja više nije bilo pola kile špona u onoj mrežici tzv filteru,

nadam se da ga i neće više biti...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja