Jump to content

Moto Zajednica

KINROAD XT150-16

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Горњи Милановац

Здраво , крнтијаши !

 

Да се и ја упљунем у друштво власника распад машина Кинроад .

 

И да кажем , жали Боже 134 000 дингера што сам дао за њега јуна 2006 .

 

Отказало је све што ради на струју , ниједан сат не ради , истегао сам ланац , искривио ланчаник , пукли шафови што држе ланчаник (додуше 1) , итд.

 

Прешао 12 000.

 

Данас сам га упалио после једно месец и по дана , проблеми са струјом .

 

Има неки кабал у прекиду , на прелазу ка волану . Искључује ми струју , а не могу да нађем који је у питању , пошто су у оној гужви од каблова. А не знам ни шта је који .

 

Дал неко зна , јел продају у сервису комплетну електричну инсталацију?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Имаш некога ко се дознаје у струју? Наговори га да ти направи читаву нову инсталацију и решио си проблем.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200
И да кажем , жали Боже 134 000 дингера што сам дао за њега јуна 2006 .

 

Отказало је све што ради на струју , ниједан сат не ради , истегао сам ланац , искривио ланчаник , пукли шафови што држе ланчаник (додуше 1) , итд.

 

Прешао 12 000.

 

E, pa tu je problem , za 5 godina samo 12.000km :)

motor mora da se vozi, a ne da stoji :):):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor
И да кажем , жали Боже 134 000 дингера што сам дао за њега јуна 2006 .

 

Отказало је све што ради на струју , ниједан сат не ради , истегао сам ланац , искривио ланчаник , пукли шафови што држе ланчаник (додуше 1) , итд.

 

Прешао 12 000.

 

E, pa tu je problem , za 5 godina samo 12.000km :)

motor mora da se vozi, a ne da stoji :):):)

 

jes vala uze mi reč iz tastature...

 

 

opšte je poznato da sve što stoji puno više propada nego kad se koristi...

 

uglavnom je problem u kontaktima ili si prekinuo neku žičicu pa te sad je..e lagano...

 

al brate za 4-5 god 12000...tebi je baš skupa registracija,il ga teraj il pređi na bicikle dok još nisu uveli registraciju... :moto3:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

drugari moram sa zaljenjem da vam saopstim da sam prodao svog kinroada xt-150,

 

taman sredjen i izglancan za sezonu,rastavljen do detalja,proveren,zamenjeni lezajevi u prednjem tocku,podmazan i prodan...

 

ova tuzna scena se dogodila u rekordnom roku,oglas dat oko 22h,prodat sutradan u podne...

 

novom vlasniku sve najbolje i da se druze dosta kilometara...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

heh tek sad videh...da ostajem u sekti,keeway supershadow 250ccm,

 

razlike;1-kraci dosta,sedi se sa povijenim kolenima,suvozacica na ledjima

 

2-bolja zavrsna obrada definitivno

 

3-malo veca krajnja brzina 120-130km/h

 

4-manje instrumenata,nema ni pokazivac u kojoj ste brzini,samo N

 

5-laksi dosta ili subjektivan osecaj

 

6-nema kik start(zavisim od akomulatora)

 

7-mirnije radi (jbg v-twin)

 

8-puuuno bolji far za neverovati

 

9-mora malo da se greje pre nego se sedne i vozi

 

10-posle 150-200 km ustanem i ne boli guza,isto rekla i suvozacica

 

11-i najveca razlika ne boji se brda,izgleda da ovaj drugi cilindar ipak ima neku svrhu... :moto3:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Kako tvoj ide 120-130 ? Fabricki podatak je 115 ili 117km/h toliko moj ide i po satu. Mada mi to i nije bas najjasnije jer toliko ide i kada sam sam i kada imam suvozaca i pune kofere i nizbrdo i po ravnom. Gasa ima jos 1/4 koja ne sluzi nicemu izgleda.

 

To sto mora da se greje u startu mene je kostalo nekoliko crvenih i opet nista, kazu mora tako, sta hoces, kinez. Onda malo odem na internet prostudirak karburator i odvijem onaj sraf za vazduh koji regulise smešu na malim i srednjim obrtajima i vozi misko. Mora da bude povucen sauh ali ide vozis odmah ( taman dok stavis kacigu rukavice). posle 1km vratis sauh i pici. To je onaj sraf sa leve strane motora ( kada sedis na njemu) probaj odvrci malo pa ga testiraj, ne mozes da pokvaris nista.

 

Koja ti je sijalica u faru, standardna je balonka ili ne sija nesto posebno. Ja sam stavljao halofenu od 35W koja ima isto grlo kao balonka i ima dosta bolji snop svetla, ali mi je pregorelo kratko svetlo posle 200 km pa sam vratio balonku dok ne odem do bubanj potoka po drugu.

 

Kakva ti je prednja viljuska, fabricka je dosta mekana, ja sam sipao gusce ulje, bolje je ali nije idealno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

120-130 ide,merio ja sa navigacijom da proverim i stvarno ide toliko samo zavisi kako je vetar raspolozen...

 

gasa ima jos ali na 120 pocinje nesto da zveci pa ne preterujem...

 

a za taj sraf mi nije jasno,zar to sa leve strane (veliki zuti sraf sa glavom za ruku)nije ler gas...

 

ja koliko sam shvatio vazduh mu se steluje sa desne strane tacno ispod onoga sto glumi pumpu za gorivo,upustena dizna za ravan srafciger,a odma sa leve strane ima neki zuti sraf koji neznam cemu sluzi a uz to i neradi,

 

sijalica-balonka evo sad pogledah,ali bar 3(tri) puta je bolje svetlo nego na kinroad-u,oboreno svetlo je pravilnog pravougaonog oblika,dugo malo glupo rasipa ali jbg...

 

a viljuska je prica za sebe,kad nas je dvoje prosto se plasim da dobro zakocim prednjom,propadne do kraja,cekam drugara da mi donese hidraulicno 10 ili 15w pa da se igram da vidim koliko ce biti bolje...

 

uh al se nakucasmo...i to u pogresnoj temi...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: KinRoad XT 150-16

Ljudi, nadam se da ovo nije off u ovoj temi. Evo o cemu se radi, ne radi mi elektricno paljenje, radi kurbla, ali ne ide da ga stalno tako palim...smor je, a i smesno je. Nego, ono od pocetka nije najsrecnije radilo. Sada je od jednom prestalo totalno da radi. Kada stisnem dugme cuje se samo, pa da "citiram" :D ("krrrr"), i to je to.

 

Da li moze neko da mi kaze sta moze da bude u pitanju? I kako to srediti.

 

 

P.S. Jos jednom, nadam se da nije off. Ako je, molim vas premestite, i izvinjavam se.

 

 

 

Pozdrav Zvezdan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Loš akumulator ili regler ili alternator...uglavnom nemaš dovoljno struje u akumulatoru i čuje se samo rele elektropokretača (anlasera)...

 

Promeni akumulator pa probaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

Loš akumulator ili regler ili alternator...uglavnom nemaš dovoljno struje u akumulatoru i čuje se samo rele elektropokretača (anlasera)...

 

Promeni akumulator pa probaj.

 

bas tako slaba ti struja nesto ali to bi trebao da vidis kad das kontakt na voltmetru(levi satic),kad valja treba da bude blize 15v,vidi da ti nije spala klema sa akomulatora ili je prljava,klimava,cim ga malo provozas nekih 10-15 min trebalo bi da upali na verglanje dovoljno napuni da mozes taj dan da palis dok je vruc...zanimaj se nije to satl pa da nemozes da nadjes sta je...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: KinRoad XT 150-16

E, pa na pocetku je bilo tako. Ali sada je akumulator pun, bar tako pokazuje. Ali ne pali. Kada stoji u mesu, pa cak i kada se krece, a ne radi motor (ide na ler), ako su mi ukljucena svetla izvuku struju za 5min. Pregledao sam sve jos kada je prestao da radi. Ali nista mu nije sto sam ja mogao da vidim, zategnem, ocistim... Pogledacu ponovo, mozda mi je nesto promaklo.

 

Hvala vam!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: KinRoad XT 150-16

Spojio sam kablovima akumulator sa akumulatorom od kola. I pali kao zmaj. Što će reći da je do akumulatora. On zaista od početka nije radio kako treba...bar se nije punio kako treba. Stavio sam ga sada na punjenje, pa ako se ni sada ne napuni...onda nabavljam nov.

 

Hvala vam puno na pomoći!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

120-130 ide,merio ja sa navigacijom da proverim i stvarno ide toliko samo zavisi kako je vetar raspolozen...

 

gasa ima jos ali na 120 pocinje nesto da zveci pa ne preterujem...

 

a za taj sraf mi nije jasno,zar to sa leve strane (veliki zuti sraf sa glavom za ruku)nije ler gas...

 

ja koliko sam shvatio vazduh mu se steluje sa desne strane tacno ispod onoga sto glumi pumpu za gorivo,upustena dizna za ravan srafciger,a odma sa leve strane ima neki zuti sraf koji neznam cemu sluzi a uz to i neradi,

 

sijalica-balonka evo sad pogledah,ali bar 3(tri) puta je bolje svetlo nego na kinroad-u,oboreno svetlo je pravilnog pravougaonog oblika,dugo malo glupo rasipa ali jbg...

 

a viljuska je prica za sebe,kad nas je dvoje prosto se plasim da dobro zakocim prednjom,propadne do kraja,cekam drugara da mi donese hidraulicno 10 ili 15w pa da se igram da vidim koliko ce biti bolje...

 

uh al se nakucasmo...i to u pogresnoj temi...

 

 

 

Jes vala pogresna tema. Moja greska za smesu, pobrkao sam strane, to je sraf sa desne strane koji je upusten u karburatoru i zavrce se sa ravnim srafcigerom. Njega odvrci po malo pa probaj. Meni sada krece bez zagrevanja i mnogo bolje vuce u niskim obrtajima.

 

Ja sam u viljusku sipao Motul 15w, i bolje je, moze i gusce ali ne znam kako bi se odrazilo na udobnost. Kod mene je otislo oko 220 grama po stapu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

 

Jes vala pogresna tema. Moja greska za smesu, pobrkao sam strane, to je sraf sa desne strane koji je upusten u karburatoru i zavrce se sa ravnim srafcigerom. Njega odvrci po malo pa probaj. Meni sada krece bez zagrevanja i mnogo bolje vuce u niskim obrtajima.

 

Ja sam u viljusku sipao Motul 15w, i bolje je, moze i gusce ali ne znam kako bi se odrazilo na udobnost. Kod mene je otislo oko 220 grama po stapu

ah daaa,ja sam imao problem imao sam stalno knedlu na malim obrtajima ali zato kad se zaleti ide kao zmaj...

 

danas sam malo cackao,vazduh-ler i dobio da skoro nemam knedlu,sad startuje kao besan ali mi se malo smanjila krajnja brzina...

 

 

saznao sam i da imam dve razlicite svecice bosch-ngk,bravo za prehodnog vlasnika ili njegovog majstora,aj ako te ne mrzi reci mi koje su mu svecice normalne da ne trazim okolo,hvala unapred...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Kada sam ga kupio bile su fabricke svecice NGK CR7HSA, ali sam ih ja zamenio sa Denso U22FSR-U. Po uputstvu za upotrebu ide NGK D7EA ali ta kineska uputstva mi nisu bas pouzdana i mislim da ta svecica i ne moze da se namontira.

 

Filter ulja je Hiflo HF145, ulja ide oko 1.5L

 

Postavio sam ti uputstvo za upotrebu na net pa ga skini ako ti treba.

 

http://www.4shared.com/document/j9F8m29z/Keeway_Supershadow_25O_owners_.html

 

 

A maksimalna brzina ti je sad taman po fabrickim specifikacijama 115km/h.

 

Ako te jos nesto interesuje pisi na PP da ne raspredamo vise u pogresnoj temi ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Dali je neko menjao pogonsko lanac i od cega pasuje?

Od poljo masina he ima u traktorskoj opremi,oko 2000 din kosta 5 metara lanca i uzmes par spojnica i  :moto3:

Zaboravih oznaku,pisem kada se setim,pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

kako sluzi ovaj model? Jel bolje ovo da uzmem ili princa 125?? slicna suma ,i slicno stanje motora.....Hvala unapred

 

 

 

 

Moje licno misljenje je da je Kinroad bolji od Princa ali sa druge strane,zbog delova bolje uzeti Princa,pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

kako sluzi ovaj model? Jel bolje ovo da uzmem ili princa 125?? slicna suma ,i slicno stanje motora.....Hvala unapred

 

Znam coveka koja je sa ovim Kinroadom 150 presao preko 20.000km za cetiri sezona sto je po meni kilometraza za pohvalu!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

kako sluzi ovaj model? Jel bolje ovo da uzmem ili princa 125?? slicna suma ,i slicno stanje motora.....Hvala unapred

 

Nemoj da razmishljash nego uzmi Kinroada 150cc.

Kao prvo ipak tih 25cc pravi razliku, plus jedan cilindar ide ko blesav, dok se Princ sa 125cc i dva cilindra dosta muchi da povuche.

Kinroad 150cc moze rame uz rame sa 250cc da ide . Malo vishe urla jer ga terash u vishim ortajima ali vuche, dok Princ kad vidi uzbrdicu samo shto ne stane.

Gomila delova pasuje sa jednih na druge tako da nije smak sveta.

Potroshnja kod Kinroada je jako mala, ne prelazi 2,5L dok kod Princa zna da skochi i preko 3L kad ga malo opletesh po gasu.

Kinroad 150cc ima kurblu , Princ 125cc nema.

Zavrshna obrada je slichna. Prvi kinroadovi shto su dolazili su bili skroz ok.Poslednjih godina su malo zakinuli na kvalitetu materijala, pa je Princ mozda malo kvalitetniji, ali opet sve pasuje sa jednih na druge pa....:moto3:

 

Ako uspesh da nadjesh za ok kintu Keeway superlight 150cc njega uzimaj i nema da razmishljash..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

:takoje:drage kolege vidim tema se malo umorila,nije moguce da vise nema ovih makina na drumu ili niko vise nema nikakvih problema ili saveta,zapazanja...ajte mozete vi to...poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja