Jump to content

Moto Zajednica

Mass Company

Recommended Posts

• Zainteresovan, 732 postova
  • Motocikl: suzuki burgman 400 an,honda deauville
pre 38 minuta, bdada je napisao:

Ali mnogo uzima,mnogo a nama bas nesto i ne daje.

Joooj.brate.ne pitaj me o tome.U mojoj kuci je petoro odraslih a imamo tri firme pa ti saberi kolika su davanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Misbehave Responsibly, 935 postova
  • Motocikl: FZ6S

Država je na ovim prostorima uvek bila strano telo za populaciju. Zato što se država (čitaj, predstavnici države) ponašali kao kabadahije, despoti, tirani, ludaci,  lopovi, kriminalci, ....  (dopisati po nahođenju u skladu sa periodom te likom i delom nazočnih vlastodržaca) , pa je i percepcija države u skladu sa percepcijom vlasti.

Dokle god je država oličena u jednom čoveku (ili grupi ljudi) umesto u pravilima i sistemu, tu nema ni d od države. Šverc, crna ekomija, i sve ostale nijanse sivih zona su obrnuto proporcionalne kvalitetu i kvantitetu državnosti.

• Sviđa mi se 1

• Zainteresovan, 630 postova
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
1 hour ago, Savan said:

Razumem u potpunosti šta hoćeš reci. Ali koliko god izgledalo daleko i nedodirljivo, država smo ustvari MI. Ako uskracujemo državu za taj porez, uskracujemo sami sebe. Jednu rupu popunjavamo kopajući drugu.

Generalno bi se složio sa tobom ali ovo može da važi u nekoj državi sa demokratskim sistemom koji idealno funkcioniše. Možda je u Holandiji tako, nisam nikada radio tamo, ali za neke druge evropske države koje bolje poznajem, tvrdim da takođe nije tako. U Srbiji nikako nije tako...

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

• I N S T R U K T O R, 1000 postova
  • Motocikl: CB 900

Skoro sve stvari koje se naručuju i kupuju iz npr. Louisa preko Sekule i drugih, su stvari koje kod nas niko niti pravi niti uvozi, tako da ne vidim da smo pravili nekome neku štetu.

Ni državi ni uvoznicima.

Mnogo radije bih voleo da odem ovde kod nas u prodavnicu , razgledam, opipam, probam, kupim..... ali nema.

• Sviđa mi se 2

• U prolazu, 81 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ja sam nedavno pazario u Moto Landu, malo veću količinu (preko 1000 eur). Oprema za mene i nešto za motor. Sve do jednog artikla bilo je jeftinije nego u Louisu, osim par artikala koje ni nema u Louisu. Standardna oprema, HJC, Givi top case, nosač, jakna, farmerke, patike,... 

• Drug član, 2908 postova
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Generalno bi se složio sa tobom ali ovo može da važi u nekoj državi sa demokratskim sistemom koji idealno funkcioniše. Možda je u Holandiji tako, nisam nikada radio tamo, ali za neke druge evropske države koje bolje poznajem, tvrdim da takođe nije tako. U Srbiji nikako nije tako...

Pazi nisam neki stručnjak po tom pitanju ali verujem da je u svim (evropskim svakako) državama tako, bar na papiru.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

• Ne silazi, 5799 postova

Drzava prvo treba da suzbije korupciju i da smanji svoju narko kartelsku moc ako zeli da napreduje. Prvo to, a to skoro necemo docekati.

Sve partijski poltroni drze gradjevinske firme, hladnjace i firme za izvoz malina se osnivaju sa 1000din kapitala???!!! Alo koga bre vi zajebavate?
Sve mora da ide preko njih.
Juce sud oslobodio coveka kome "niko nije smeo da spomene ime u drzavi" itd

Da, sve je politika.

• Podržavam 1

• Svrati ponekad, 446 postova
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
Pre 1 sat, jasminko VIR je napisao:

Skoro sve stvari koje se naručuju i kupuju iz npr. Louisa preko Sekule i drugih, su stvari koje kod nas niko niti pravi niti uvozi, tako da ne vidim da smo pravili nekome neku štetu.

Ni državi ni uvoznicima.

Mnogo radije bih voleo da odem ovde kod nas u prodavnicu , razgledam, opipam, probam, kupim..... ali nema.

Slažem se potpuno.... Prosto i kad imam pare i želim nešto da kupim... natežem se ko šta gde, odakle? Kao da kradem... I što me najviše izludjuje: "Imamo ali moramo da poručimo... " Pa i ja znam da tipkam. Da sam hteo da poručim seo bih za komp, poručio i čekao dan i noć poštara.... i bilo bi mi jeftinije....

• Podržavam 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja