Jump to content

Moto Zajednica

Mass Company

Recommended Posts

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R
pre 19 minuta, LuckyVladano je napisao:

Vidim da grdite domace zvanicne prodavnice.
Da li je neko uzeo u obzir (na primer) da ce prodavac kod nas prodati u proseku za isti period u istoj velicini radnje recimo 5 jakni, a stranac 50 ?
I da sve fiksne troskove (kirije, plata, struje itd) domaci prodavac mora da pokrije iz zarade od tih 5 jakni, a strani iz 50 ?
Dok je god ovo nase trziste toliko koliko je, cene ce MORATI biti vece u domacim nego u stranim moto radnjama.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 

 

Ali taj stranac recimo u Austriji lokal plati 4-5000 e a radnika placa 1200e , kod nas lokal 500 a radnik 300e .

I sam proizvodjac i diler opreme mora da bude svestan da ne moze jakna u Nemackoj i kod nas da kosta 600e 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Šverceri i nelegalni prodavci se uglavnom takođe samo trude da prežive, da svojoj deci naprave neku kintu. Ne znam ni jednog prebogatog moto švercera. 

 

Ljudi kupuju od švercera, jer ne mogu bolje, često ne mogu ni to... Zato su šverceri društveno prihvatljivi, često heroji.

 

Sve to stoji. 

 

Ali, zbog svega toga ozbiljnog moto tržišta i konkurencije u Srbiji ne može biti. Ušli smo u red trajno siromašnih društava, nešto poput latinske Amerike, i tako to sada izgleda. Legalno ne može da bude konkurentno nelegalnom. 

 

Ja lično, neverovatno cenim legalne trgovce u nas, ove što ih svi pljuju, to su ljudi koji herojski biju unapred izgubljenu bitku i pre ili kasnije i oni će postati šverceri.

 

Što da ne postanu, što su sekule pametniji? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Bila neka diskusija skoro na slicnu temu...

Kupim i ja po nesto kod nelegalnih trgovaca, jednostavno ne postoji drugi način...

Ali, skidam kapu domaćim trgovcima kada uopšte imaju volju i želju da se bave tim poslom u Srbiji, drugim rečima da ulože ogroman novac u posao koji je ovde na marginama, sve sa mrtvim periodom tokom zimskih meseci.

Ako si zastupnik nekog brenda, to podrazumeva gomilu obaveza, nove kolekcije, količine...uložiš gomilu love, a unapred znaš da nema šanse da se to rasproda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 7 sati, severian je napisao:

Šverceri i nelegalni prodavci se uglavnom takođe samo trude da prežive, da svojoj deci naprave neku kintu. Ne znam ni jednog prebogatog moto švercera. 

 

Ljudi kupuju od švercera, jer ne mogu bolje, često ne mogu ni to... Zato su šverceri društveno prihvatljivi, često heroji.

 

Sve to stoji. 

 

Ali, zbog svega toga ozbiljnog moto tržišta i konkurencije u Srbiji ne može biti. Ušli smo u red trajno siromašnih društava, nešto poput latinske Amerike, i tako to sada izgleda. Legalno ne može da bude konkurentno nelegalnom. 

 

Ja lično, neverovatno cenim legalne trgovce u nas, ove što ih svi pljuju, to su ljudi koji herojski biju unapred izgubljenu bitku i pre ili kasnije i oni će postati šverceri.

 

Što da ne postanu, što su sekule pametniji? 

Nazovi to pravim imenom,ne daju drzavi nista a traze od iste svasta,i da debelo zaradjuju.Carina,porez,doprinosi itd.nema sanse da legalni opstanu.I nije Sekula jedini znas ih ti jos bogatijih od Sekule.Bez ljutnje:)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U pravu si Ivice. Koliko god da je teška odluka ali šverc i ostalo na crno treba sto pre da bude ukinuto od države. To samo vuče još dublje u rupu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
On 4/8/2018 at 20:59, dragan d je napisao:

Nije čovek pametan šta reći na temu otvaranja recimo Louisa u Srbiji......Napravio bih jedno poredjenje koje mi ni dan danas nije jasno, pa se bojim da bi tako bilo i sa Louisom. Naime..... kupovao sam dosta u Ikea objektima u Evropi.... Cene super... roba super... Još koristim slavine za lavabo i kuhinju koje sam kupio u Ikei pre desetak godina po smešnoj ceni od recimo 20-25 evra.... Sad, kad sam posetio ovu otvorenu Ikeu kod nas u Beogradu.. Ne mogu da verujem da je kod nas skuplje 3 puta nego isti proizvod u Austiji recimo.... I ko je sad tu lud? Kakvi smo baksuzi i u kakvoj državi živimo, mislim da bi iz nekog neobjašnjivog razloga Louis u Srbiji bio najskuplji na svetu :)

 

slična fora je sad se kao čeka se lidl da se jeftino kupuje.Od toga nema ništa.Lidl će prodavati naše kobasice po standarnim cenama a ne nemačke po istim  takvim.Za to se mora u nemačku.A naše kobasice ima u svakoj radnji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
Pre 2 sati, ivica744 je napisao:

I nije Sekula jedini znas ih ti jos bogatijih od Sekule.Bez ljutnje:)

Nisam baš siguran da znam nekog ko radi bolje od navedenog, na koga misliš? 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
slična fora je sad se kao čeka se lidl da se jeftino kupuje.Od toga nema ništa.Lidl će prodavati naše kobasice po standarnim cenama a ne nemačke po istim  takvim.Za to se mora u nemačku.A naše kobasice ima u svakoj radnji
А одакле ти да је нјемачка кобасица боља од наше?

Паа не дам једну нашу за 10 њи'ови...
  • Haha 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650
Pre 10 sati, Savan je napisao:

U pravu si Ivice. Koliko god da je teška odluka ali šverc i ostalo na crno treba sto pre da bude ukinuto od države. To samo vuče još dublje u rupu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ja gledam to malo drugačije. Prvo država treba da stvori uslove da ti šverc nije potreban, ali ne represijom.  Zašto bi ti u Holandiji švercovao kada možeš sebi priuštiti da odeš  u radnju i kupiš šta ti treba? Ja ne mogu, a voleo bi, da se razumemo.  Otud šverc. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 11 sati, Savan je napisao:

Koliko god da je teška odluka ali šverc i ostalo na crno treba sto pre da bude ukinuto od države.

:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Razumem u potpunosti šta hoćeš reci. Ali koliko god izgledalo daleko i nedodirljivo, država smo ustvari MI. Ako uskracujemo državu za taj porez, uskracujemo sami sebe. Jednu rupu popunjavamo kopajući drugu.
Na stranu sto privreda nikad neće da krene tako i da se sami naprave izmedju sebe konkuretnim. Slično se dešava sa www trgovinama, na oko deluje kao neravnopravna trgovina, ali ‘fizicki’ trgovci se bore sa njima i uspevaju donekle. Selekcija jakih. Biti trgovac već odavno nije stvar znati sabrati i oduzeti dva broja sto je kod nas jako čest slučaj. Ne znamo šta ćemo a imamo neku svoticu u džepu, pa ajde u trgovini da plusamo i minusamo, kupim za 10din, prodam za 15 i ostane mi 5. Od tih ću platiti sve dažbine 2 DIN i dobar sam tricu. A problem nastaje kad komsija odluci da takodje krene u sabiranje i oduzimanje pa onda na kraju ostane po 1,5 svakom umesto trice. Treći komsija odluci zajebati državu tako sto će dinar državi ukinuti a smanjiće ga na krajnjoj ceni, koštaće će ukupno 14 dinara. Time je zajebao državu i svoje komšije.

I tako, idemo dalje pa ćemo videti šta će biti.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

E moj Savane, sve si ti u pravu, ali ljudi koji tako razmišljaju sve manje žive ovde (seoba Srbalja, tj. građana Srbije, uveliko traje, neće da vrišti, ali svejedno postoji, preduzimljivi i racionalni odoše preko (ukinutim vizama) porozne granice, eto i ti pišeš svoju propoved iz NL, ne iz SRB).

 

Treba se suočiti sa istinom, većini ovde (kada kažem ovde, mislim na moju domovinu Balkan) sasvim je potaman ovako kako je. Prilagodi se, idi ili se nerviraj... to je izbor :)

 

I tako ti ja prihvatim švercere, a propovedao sam do juče kao i vi ;)

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

PS: država NIKADA ne može da prvo stvori uslove za bolji život, pa da napada sivu i crnu ekonomiju (šverc), stvar funkcioniše upravo suprotno. A i kada se počne, traje bar deceniju ili dve (duže od nekoliko mandata onoga koji bi da započinje, pa plodove tog započinjanja konvertovati u vlaS neće. Tj. po njegovo/njeno cenjeno dupe biće tačno suprotno).

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 13 minuta, ivica744 je napisao:

da bi drzava dala nesto .prvo mora da uzme.

Ali mnogo uzima,mnogo a nama bas nesto i ne daje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Šverc ne odgovara ni jednoj državi, ali je malo nepopularno za bilo koju vlast da sivu zonu naglo preseče - veliki socijalan problem u najavi. Svakako će šverca biti sve manje i manje, kao što se današnje vreme ne može uporediti sa periodom od pre 10 ili 20 godina.

Šverc takođe ne odgovara velikim igračima u branši (možemo ih zvati i tajkunima ako nam je volja). Gde imamo te velike igrače tu šverca nema. Srednji i mali nemaju tu snagu da utiču na gašenje sive zone.

 

Nego, kao što primetiše već pojedine kolege pre mene, odaljismo se od teme (kao u vicu o cigi koji grli Ružu na zalasku sunca: Ružo moja udaljavamo se. Cigo kako se udaljavamo? Prvo si mi bila sestra, pa žena, sad si mi svekrva.).

Bruka je i neprofesionalizam kad kao registrovani prodavac moto opreme imaš sajt na kome nema potpunih informacija. To tipa "pozovite za cenu" u 21. veku je najblaže rečeno nedopustivo. I čemu se onda vlasnik radnje nada?!? O neažurnim podacima o veličinama, bojama, stanju, o tome i da ne pričamo. Ko je lenština ne treba ni da zaradi.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 38 minuta, bdada je napisao:

Ali mnogo uzima,mnogo a nama bas nesto i ne daje.

Joooj.brate.ne pitaj me o tome.U mojoj kuci je petoro odraslih a imamo tri firme pa ti saberi kolika su davanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Država je na ovim prostorima uvek bila strano telo za populaciju. Zato što se država (čitaj, predstavnici države) ponašali kao kabadahije, despoti, tirani, ludaci,  lopovi, kriminalci, ....  (dopisati po nahođenju u skladu sa periodom te likom i delom nazočnih vlastodržaca) , pa je i percepcija države u skladu sa percepcijom vlasti.

 

Dokle god je država oličena u jednom čoveku (ili grupi ljudi) umesto u pravilima i sistemu, tu nema ni d od države. Šverc, crna ekomija, i sve ostale nijanse sivih zona su obrnuto proporcionalne kvalitetu i kvantitetu državnosti.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
1 hour ago, Savan said:

Razumem u potpunosti šta hoćeš reci. Ali koliko god izgledalo daleko i nedodirljivo, država smo ustvari MI. Ako uskracujemo državu za taj porez, uskracujemo sami sebe. Jednu rupu popunjavamo kopajući drugu.

Generalno bi se složio sa tobom ali ovo može da važi u nekoj državi sa demokratskim sistemom koji idealno funkcioniše. Možda je u Holandiji tako, nisam nikada radio tamo, ali za neke druge evropske države koje bolje poznajem, tvrdim da takođe nije tako. U Srbiji nikako nije tako...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Skoro sve stvari koje se naručuju i kupuju iz npr. Louisa preko Sekule i drugih, su stvari koje kod nas niko niti pravi niti uvozi, tako da ne vidim da smo pravili nekome neku štetu.

Ni državi ni uvoznicima.

Mnogo radije bih voleo da odem ovde kod nas u prodavnicu , razgledam, opipam, probam, kupim..... ali nema.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ja sam nedavno pazario u Moto Landu, malo veću količinu (preko 1000 eur). Oprema za mene i nešto za motor. Sve do jednog artikla bilo je jeftinije nego u Louisu, osim par artikala koje ni nema u Louisu. Standardna oprema, HJC, Givi top case, nosač, jakna, farmerke, patike,... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Generalno bi se složio sa tobom ali ovo može da važi u nekoj državi sa demokratskim sistemom koji idealno funkcioniše. Možda je u Holandiji tako, nisam nikada radio tamo, ali za neke druge evropske države koje bolje poznajem, tvrdim da takođe nije tako. U Srbiji nikako nije tako...

Pazi nisam neki stručnjak po tom pitanju ali verujem da je u svim (evropskim svakako) državama tako, bar na papiru.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Drzava prvo treba da suzbije korupciju i da smanji svoju narko kartelsku moc ako zeli da napreduje. Prvo to, a to skoro necemo docekati.

 

Sve partijski poltroni drze gradjevinske firme, hladnjace i firme za izvoz malina se osnivaju sa 1000din kapitala???!!! Alo koga bre vi zajebavate?
Sve mora da ide preko njih.
Juce sud oslobodio coveka kome "niko nije smeo da spomene ime u drzavi" itd

Da, sve je politika.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
Pre 1 sat, jasminko VIR je napisao:

Skoro sve stvari koje se naručuju i kupuju iz npr. Louisa preko Sekule i drugih, su stvari koje kod nas niko niti pravi niti uvozi, tako da ne vidim da smo pravili nekome neku štetu.

Ni državi ni uvoznicima.

Mnogo radije bih voleo da odem ovde kod nas u prodavnicu , razgledam, opipam, probam, kupim..... ali nema.

 

 

 

Slažem se potpuno.... Prosto i kad imam pare i želim nešto da kupim... natežem se ko šta gde, odakle? Kao da kradem... I što me najviše izludjuje: "Imamo ali moramo da poručimo... " Pa i ja znam da tipkam. Da sam hteo da poručim seo bih za komp, poručio i čekao dan i noć poštara.... i bilo bi mi jeftinije....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem

Mass je odlican. Cesto sam kod njih kupovao ulje u onoj maloj prodavnici kod hrama Sv. Save.  Njihov Motul dvotaktol mi se pokazao kao odlican. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja