Jump to content

Moto Zajednica

Mass Company

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

.

 

Juce sam posetio Mass Company u Jovanke Radakovic 25 i razgovarao sa gospodinom Isakom Jovanovicem.

Hteo bi da vas obavestim o jednoj novini koju je firma uvela a to su kartice za stalne kupce.

Kartica izgleda ovako:

 

WDb5D_kartica.jpg

 

Izdavanje kartice nije ni sa cim uslovljeno, a donosioc kartice ostvaruje popust od 10 %

 

A sad ono najinteresantnije : Gospodin Jovanovic mi je rekao da bi za vece porudzbine dao dodatnih 10 % popusta.

Znaci ako bi se organizovalo 10 - 20 ljudi da kupe ulje, svecice i dr. u isto vreme imali bi popust od 20 %

 

Kao informacija - juce sam uzeo Motul 5100 i 4 litra sam platio 3 168 din. Znaci litar ispadne 792 din (sa 10 % popusta)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Ranije sam uzimao neke stvari od njih (plocice Pagid, diskove i sl)...sada sam uzeo cak i Held opremu i uvek su ispali ok prema meni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ja sam kod njih uzeo ngk svecicu na sajmu, ona je probila posle 40km lagane voznje po gradu...kada sam zvao da reklamiram oni su mi rekli da je to verovatno do motora, da nesto s njim nije u redu...a ostale mi svecice rade, uzeo sam denso i radi bez problema vise od 5000km....tako da ja za njih nemam lepe reci...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

Ja sam poslednje 3 sezone uzimao u Mass-u Motul 5100 (a i godinu pre toga, znaci 07-me kod Radeta je sipano isto ulje)

Od zamene do zamene (5000 i vise km) izgubim mozda par stotina grama. U pitanju je punoletan motor sa 58 000 km (na satu)

Vladimir rece da je ranije bio zadovoljan sa uljem a da je, ako sam dobro razumeo, nakon poslednje zamene primetio pad u kvalitetu. Posto sam pre par dana sipao isto ulje, praticu sta se desava tokom sezone, pa cu vas obavestiti ako primetim neku razliku.

 

Iskreno mislim da bi se slozio sa Giom, da je mala verovatnoca da se kod generalnog uvoznika u prodaji nadje falsh roba, al vreme ce na kraju da da konacni sud.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Ajd kralju bash javi ako osetish neke "nepravilnosti" poshto sam se i ja namerachio da sipam 5100 u sv a,na kinezu mi je savrsheno radilo posao i stvarno ne bih zheleo da ga menjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ja kod njih uzimam sve sto ima da se uzme. Kako opremu (Dainese) tako i ulje, svecice i ostali potrosni materijal.

Ja se nadam da je ulje pravo posto i za kola kupujem kod njih. Ali ipak to sto je neko generalni uvoznik nista ne znaci. Znam slucaj jedne velike parfimerije u BG-u koja je i uvoznik itd pa im je samo oko 40% robe bilo original, zbog papira. A sve ostalo fals. Pa ti sada vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Na koje ulje si se prebacio Vitomire? 5100 je jedno od najkvalitetnijih polusinteta na bazi estera.

7100 je full sintetic.

Nije mi uposte jasno kako vi to "osjetite" ili primjetite da ulje ne valja.

Ja sam uvijek mislio da se to "osjeti" tek kad nesto prolupa. :neznam:

 

U moj XJ koji mjesecno prelazi 4000 km, od cega vecinu u povisim obrtajima, ide "polu sinteticko" (a ustvari mineralno) ulje Valvoline NJ (naj jeftinije) i nisam jos nista osjetio.

Cak sta vise, ne mjenjam ga svaki mjesec, nego mu dosipam po litru koju popije, pa onda tako par puta, pa tek onda promjenim ulje i filter.

Trebalo bi to sve azurnije i cesce, ali ja jednostavno nemam vremena i zivaca, a XJ samo odmahuje i vice "ma u redu je" :D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

nikad nisam kupovao motul direktno od njih ali sam kupovao u Sapcu i na bocama je uvek pisalo da su oni uvoznici. Ako je ono original motul. Onda je motul opasno sranje sa nabijenom cenom. Sto je realno i moguce jer nije prvi put da se srbi zalepe za nesto sto su jedino chuli i misle da je najbolje. Imamo tako slucaj golfa2, nokia telefona....to sto necheg ima dosta kod nas ne znaci da je isto i najkvalitetnije,a pogotovo ako se jos sumnja i u originalnost istog. Ja sam u 3 R motora sipao motul 300v i svaki ga je trosio kao nenormalan sto sa predhodnim uljem nije bio slucaj. U jednog intrudera i dragstara sam sipao 5100 i ne daj boze nikad vise. Bolje su motori radili sa starim uljem pogotovo sami menjaci. Tako da motul necu vise kupovati pa ne znam ko da je uvoznik jer mislim da ima mnogo boljih ulja a neka su i dosta jeftinija.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

nikad nisam kupovao motul direktno od njih ali sam kupovao u Sapcu i na bocama je uvek pisalo da su oni uvoznici. Ako je ono original motul. Onda je motul opasno sranje sa nabijenom cenom. Sto je realno i moguce jer nije prvi put da se srbi zalepe za nesto sto su jedino chuli i misle da je najbolje. Imamo tako slucaj golfa2, nokia telefona....to sto necheg ima dosta kod nas ne znaci da je isto i najkvalitetnije,a pogotovo ako se jos sumnja i u originalnost istog. Ja sam u 3 R motora sipao motul 300v i svaki ga je trosio kao nenormalan sto sa predhodnim uljem nije bio slucaj. U jednog intrudera i dragstara sam sipao 5100 i ne daj boze nikad vise. Bolje su motori radili sa starim uljem pogotovo sami menjaci. Tako da motul necu vise kupovati pa ne znam ko da je uvoznik jer mislim da ima mnogo boljih ulja a neka su i dosta jeftinija.

 

Ovo je bas interesantno. Samo mi jedna stvar tu nije bas jasna. Ako bi jednom video da je neki proizvod los, u zivotu mi vise ne bi palo na pamet da ga ponovo kupim, pa mi je malo cudno sto si ti u 5 motora sipao ulje za koje tvrdis da je opasno sranje.

 

PS jesi li Afriku gore izostavio namerno ili slucajno :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ja imam odlicna iskustva sa ovom firmom. Nisam kupovao ulje kod njih, ali sam kupovao Dainese i jos neke stvari. Od mene preporuka za Mass.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

nikad nisam kupovao motul direktno od njih ali sam kupovao u Sapcu i na bocama je uvek pisalo da su oni uvoznici. Ako je ono original motul. Onda je motul opasno sranje sa nabijenom cenom. Sto je realno i moguce jer nije prvi put da se srbi zalepe za nesto sto su jedino chuli i misle da je najbolje. Imamo tako slucaj golfa2, nokia telefona....to sto necheg ima dosta kod nas ne znaci da je isto i najkvalitetnije,a pogotovo ako se jos sumnja i u originalnost istog. Ja sam u 3 R motora sipao motul 300v i svaki ga je trosio kao nenormalan sto sa predhodnim uljem nije bio slucaj. U jednog intrudera i dragstara sam sipao 5100 i ne daj boze nikad vise. Bolje su motori radili sa starim uljem pogotovo sami menjaci. Tako da motul necu vise kupovati pa ne znam ko da je uvoznik jer mislim da ima mnogo boljih ulja a neka su i dosta jeftinija.

 

Ovo je bas interesantno. Samo mi jedna stvar tu nije bas jasna. Ako bi jednom video da je neki proizvod los, u zivotu mi vise ne bi palo na pamet da ga ponovo kupim, pa mi je malo cudno sto si ti u 5 motora sipao ulje za koje tvrdis da je opasno sranje.

 

PS jesi li Afriku gore izostavio namerno ili slucajno :zvizduk:

Prva je bila aprilia RSV mille i kad sam je kupovao prodavac mi je rekao da iskljucivo sipam u nju motul 300v...jbg aj reko da ne rizikujem i poslusam ga. Trosila je ulja kao nenormalna(kao sto trosi 2t motori ulje za mesavinu) posle njega sam sipao u isti potor Agip polu sintetiku koju prporucuje fabrika. Motor je bio tici i menjac mnogo meksi i manje bucan. U cbr 1000f sam dosipao motul300v jer je u njemu bio kad sam ga kupio ,nije jos bilo vreme menjanja a mnogo ga je trosila. Kad je doslo vreme za zamenu sipao sam seleniu neku full sintetiku. Motor je isto radio ali ga nije trosio. U intrudera i drag stara sam sipao drugarim a isti dan. Drugari me pitali da im zamenim ulje i ja vodeci se tim da je kao motul ok i da ga mnogi hvale sipam i jednom i drugom. Ja koji sam pre toga njihove motore provozao po 50km odmah sam primetio da mnogo losije rade,a ponavljam da je to najuocljivije na menjacima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Ne znam, mozda motul ulje nije lose, nego jednostavno ne lezi svakom agregatu (i tipu i predjenoj km)...

 

Negde sam procitao da su bas drasticne razlike kada se sipa drugo ulje...da skoro prestane da ga trosi, da mirnije radi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Lepo je to sve za ulje, svecice i opremu. A to sto nema delova za keeway OD PROSLOG FEBRUARA, to pokazuje njihovu profesionalnost ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Pa proslog marta su delovi "bili na carini", a druge nedelje septembra su isto "bili na carini i stizali su za par dana, cim se momak koji je za to zaduzen, vrati sa godisnjeg" ;) Jos uvek su "na carini"....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Imaju malo problem sa nabavkom delova nekih. Koliko sam ja shvatio stvar je u tome sto im stize roba u par meseci. Cekaju da se skupi dosta. A izgleda da obecavaju da ce brzo da bi uzeli posao. Pa onda samo prolongiraju dok stvarno ne stigne. Tako je izgleda kod svih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Cek cek.... U par meseci? Pa prosli februar bas i nije par meseci. A ako pogledamo da je centralno skladiste za Evropu za delove za Keeway u Budimpesti, to im nije nikakvo opravdanje. Ti delovi sa svim silnim carinama i skladistima ne predju vise od 500 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja