Jump to content

Moto Zajednica

Potrebne pločice za štelovanje ventila

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Pozovi Saleta iz Trstenika on radi sa delovima i ima ok cene, a i majstor je. 063 8 359 740

Mom suraku je stelovao ventile na pegasa i plocice je nabavio i komad je kostala 7€. Neke je brusio jer nije imalo u Grckoj sve mere koje su trebale. Kad je on brusio onda cisto sumnjam da moze nesto da skodi.

 

 

Ma da, pločice se bruse ko 1,2. ali ni taj posao ne treba poveriti bilo kome!

 

 

ovako izgleda jedan klip i klipnjca od motora koji je koristio brusene plocice.zamisli kakva je glava bila-za baciti.

plocica ventila je pukla,preprecila se izmedju ventila i solje ventila-sledi harakiri.

kod postavljanja brusenih plocica treba se prekrstiti,i pozeleti sebi puno srece.

 

 

 

 

Šta ceniš zbog čega je pukla: oslabila od brušenja, ukrivo obrušena, nije korišćena originalna pločica veće debljine već je rađena improvizacija t.j.pločica

pravljena od nekog neadekvatnog materiala ili nešto drugo u pitanju????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Moto guzzi Nevada 750; Honda CB 750 K7

On je obrusio originalnu plocicu kod majstora za masinsku obradu motora. Ne verujem da bi to radio a da moze da skodi, jer vazi za dobrog majstora. Mislim da Bokilic zna odgovor oko brusenja plocica.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: vfr rc36

plocica i da je pukla(desava se) ne moze da se prepreci ako je zazor ventila bio dobar(pre je tu prvo klip stigao ventil pa je plocica onda pukla). cak i da se preprecila iskrivio bi se vrlo malo jedan ventil(klip i ventili nisu bas toliko blizu). pre ce biti da je tu bio istegljen lanac bregaste, losi zazori i verovatno pucanje motorom ili drzanje u blokadi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Klip stigne ventil samo onda kad motor prezubi (istegnut lanac, propao španer). Što je više zuba u pitanju to je ''strasniji poljubac''. Glave i ventili budu unakaženi do te mere da se na kraju može postaviti još po koja teorija o tome kako je uzrok bio neki drugi kvar (tipa podletele pločice...) i prosto se zaboravi na najčešći a to je istegnut lanac (koji preživi havariju a da izgleda kao da je mogao još da služi).

Pločice se svakako bruse u mašinskim radioinicama gde se rade obrade glava i blokova.

Da se razumemo, svaki rad na glavi i motoru je rizik. Uvek može da se pogreši i da se izazove havarija. Znate onu narodnu, ''samo koji nije radio taj nije pogrešio''.

I tako na kraju nije teško zaključiti da se negde nekom desila, potpuno ista havarija, a da je majstor prethodno savesno ugradio originalne pločice odgovarajuće debljine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

koje su ti dimenzije plocica,

naravno da smes da ih brusis ali samo sa one strane po kojo ne gazi bregasta :takoje: nikako iz ruke,vec na masinskoj obradi,ima masina sa sa magnetom,ili kao sto ovde ima napravljena sa kalupom za razlicite plocice bas za obradu,mislim da imas i kod gabora po dimenziji da kupis,

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Jel mogu da ti vrse posao "listovi" za merenje zazora automobila? Nisu kao oni sa prethodne strane na ebay-u nego kao stapici sladoleda samo siri?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Jel mogu da ti vrse posao "listovi" za merenje zazora automobila? Nisu kao oni sa prethodne strane na ebay-u nego kao stapici sladoleda samo siri?

 

Servis motora (zamena lanca bregaste, španer- proširio sam priču i štelovanje ventila) radiće mi moj prijatelj Mika. Malo će to potrajati, dok ja narednih dana vidim gde ću kupiti španer i lanac a posle će potrajati dok se Mika nakani :care: da počne radove.

U glavnom za sezonu će biti spreman :aha: !

 

P.S. Mika ima radonicu (sav potrebni alat, balansiranje, vakumetar...), godinama vozi motore, radio je prepravke, gradnju trajka ma svašta još nešto...ali radionica živi od neke sasvim druge ''mehanike'' a motore radi za svoju dušu i prijatelje.

Prema tome, biću zadovoljan da motor bude gotov krajem februara, početak marta.

 

Usput ako neko zna gde bi mogao povoljnije da nabavima lanac bregast i španer neka mi to javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Potrebne plocice za suzuki precnika 29,5 a debljine od 2,4 do 2,6, imam tacne mere ako neko ima poslacu mu mere. Ne idu ispod soljica.. 065 8928652

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Potrebne plocice za suzuki precnika 29,5 a debljine od 2,4 do 2,6, imam tacne mere ako neko ima poslacu mu mere. Ne idu ispod soljica.. 065 8928652

Hitno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: SV 650 S

Probaj kontaktiraj ove ako vec nisi...

www.motodelovi.com

 

Mobilni: +381 65 445 0015

E-mail: info@motodelovi.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Evo samo da javim kako sam nadam se resio problem. Plocice precnika 31mm je relatino lako naci u svim dimenzijama i imaih u radnjama autodelova, trudio sam se da nadjem odgovarajuce dobljine tako da se ne obradjuju debljine vec da se smanji precnik posto meni trebaju precnika 29,5mm. Kupio sam razlicite odgovarajuce debljine plocica u autoisevrisu za japanska vozila i odneo kod strugara koji ih je od 31mm smanjio na 29,5mm, prilicno sam zadovoljan kako je ispalo nadam se da ce ovo da sljaka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Super, bitno je da si resio problem...

Koliko te je izaslo sve...

Plocice su u autodelovima oko 130 din a u autoservisu 250 din komad. Za obradu 3 plocice (smanjivanje precnika) platio sam 1000 din, ostale plocice smo iskombinovali, s tim sto mi je sada zafalila jos jedna debljine 2,50 umesto 2,45mm. Posto je motor kod prethodnog vlasnika vozen sa uzasno ustelovanim ventilima na prvom i drugom klipu vrlo brzo ce mu biti potrebno novo stelovanje pretpostavljam a ja cu u medjuvremenu pokusati ili da nadjem original plocice ili da ponovim postupak kod metalostrugara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja