Jump to content

Moto Zajednica

Potrebne pločice za štelovanje ventila

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Kao što oglas kaže, potrebne su mi pločice(različite debljine) kako bi naštelovao ventile

na Kwasaki-ju ZZR 600 '91 god. Broj potrebnih pločica i debljine istih u ovom trenutku ne znam jer u posao sa štelovanjem ventila ulazim onda kad budem znao gde ću moći da nabavim potrebni materijal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

To se kupuje u garniturama i košta oko 400 evra odprilike. Nisam siguran da ti se to isplati. Bolje oteraj motor u servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Nije tacno,narucuju se pojedinacno razlika u debljini je 0,05 i moze se tacno odredjena debljina naruciti. u kompletu idu 188 plocica i kostaju oko 900e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Da ne filozofiramo previše....ja niti sam tražio niti kupujem nekakve garniture i na stotine različitih pločica.

 

Pločice sigurno ima neko da proda a da to nije u garnituri. Možda kod nekog majstora koji radi generalne ili sl.

 

Ajde da još jednom konkretizujem stvar. Evo kupujem 8 pločica u najdebljoj izvedbi (naravno za ZZR 600 '91.).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

http://cgi.ebay.de/Ventil-Einstellplattchen-7-5x2-35mm-KAWASAKI-ZZR-600-/250534248599?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item3a55014097

 

Imaš i drugih debljina , mislim da ti je ovo cena za komad. A kad skineš ventil deklu ćeš znati koliko kojih ti treba....ubr mislim da ti motor ima 16 a ne 8 ventila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Teco prijatelju,ovo nije filozofiranje,nemozes da trazis 8 plocica i to najdebljih.Moras prvo da izmeris koliko ti koji ventil ima lufta pa na osnovu toga da trazis plocice odredjene debljine.Raspitaj se malo po mladenovcu imas bar kod nas odlicnih majstora koji mogu da ti i provere ventile i kazu ti tacno sta ti treba.A mozes i da svratis pa da ti sve lepo objasnim

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: vfr rc36

nijedan serviser ti nece prodati plocice na komad, vidi koje ti trebaju pa naruci, jedna je oko 6 eur, ili odvezi u servis daj oko 50 eur i ne misli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Teco prijatelju,ovo nije filozofiranje,nemozes da trazis 8 plocica i to najdebljih.Moras prvo da izmeris koliko ti koji ventil ima lufta pa na osnovu toga da trazis plocice odredjene debljine.Raspitaj se malo po mladenovcu imas bar kod nas odlicnih majstora koji mogu da ti i provere ventile i kazu ti tacno sta ti treba.A mozes i da svratis pa da ti sve lepo objasnim

 

 

Važi Rajo, svratiću ali dok se ne vidimo da ti objasnim šta sam imao na umu i da ne

misliš da pričam napamet.

 

Mika mi je ovog leta radio veći servis na motoru i tada je kontrolisao zazor na ventilima. Čovek je izmerio da na 6-8 ventila imam ogroman zazor (ostali su OK) ali on ventile nije mogao uštelovati jer nema pločice. U razgovoru sa njim stekao sam utisak da može biti većih problema nabaviti bilo kakve pločice a kamoli odgovarajuće debljine.

Ne znam dal se sećaš da sam i godinu dana ranije vozio motor na servis u KG gde mi ''isto'' nisu rešili jer ''nema pločica a motor je mator itd''

 

Ne sumnjaj da poznajem materiju i da dobro znam šta je ventil, kolko ih motor ima,

čemu služe, zašto usisni a zašto izduvni...i da NARAVNO prvo treba premeriti zazor kako bi znao koju pločicu ubaciti.

A zašto kažem da kupujem 8 u najdebljoj izvedbi! Pa zato što već znam da mi je veliki zazor na bar šet ventila a već vidim da ću imati velikih problem da nabavim bilo kakvu pločicu a kamoli onu koja će mi trebati na licu mesta kad počnemo da radimo t.j. izmerimo...

Kad imaš debele pločice u džepu, nema bre šta da brigaš. Skineš dekli, premeriš zazore,

zapišeš izmereno, uzmeš taj papir gde si pisao i poneseš ga zajedno sa debelim pločicama kod čika majstora da ti uradi ravno brušenje istih prema merama koje si zapisao.

Jel me sad kapiraš?

 

E sad bilo bi extra da me ti ''skroz razoružaš'' i da mi kažeš Techo tu i tu ima da uzmeš

pločice svih debljina i slobodno skidaj ventil dekli i radite...a ne da pričamo o garnituri

od 188 komada itd.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Techa@

 

Ima jedne stavka oko tog brusenja, skine se cementni sloj plocice koji je vrlo tanak, da li dve do pet stotih ne znam napamet, i kada sve to montiras, posle par hiljada dobijes izlizan breg bregaste. Bilo je slucajeva koji su to radili.

Mislim daje bolja varijanta premeriti svih 16 ventila i iskombinovati sa tih 16 sta se moze a ostale plocice dokupiti ili nekako naci.

Samo savet, bez ljutnje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

Nije tacno,narucuju se pojedinacno razlika u debljini je 0,05 i moze se tacno odredjena debljina naruciti. u kompletu idu 188 plocica i kostaju oko 900e

samo??? iju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

U zavisnosti od proizvodjaca idu od kako rece boba od 6-16 koliko kostaju orginalne kawine plocice.Koliko vidim debljina ide u rasponu od 2,50 do 3,50 pa mi cudno da se toliko pojede,mozda je tu i nesto drugo pojedjeno.Mozda je najeftinije kod nekoga oterati i resiti problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

Techa@

 

Ima jedne stavka oko tog brusenja, skine se cementni sloj plocice koji je vrlo tanak, da li dve do pet stotih ne znam napamet, i kada sve to montiras, posle par hiljada dobijes izlizan breg bregaste. Bilo je slucajeva koji su to radili.

Mislim daje bolja varijanta premeriti svih 16 ventila i iskombinovati sa tih 16 sta se moze a ostale plocice dokupiti ili nekako naci.

Samo savet, bez ljutnje.

ne moze nikako da se izlize breg na bregastoj, ako si ikada skidao onda znas. verovatno da nisi zato sto nije to kao kod stojadina. preko ventila odozgore i plocice ide jedna solja koja potiskuje plocicu i ventil.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

Techa@

 

Ima jedne stavka oko tog brusenja, skine se cementni sloj plocice koji je vrlo tanak, da li dve do pet stotih ne znam napamet, i kada sve to montiras, posle par hiljada dobijes izlizan breg bregaste. Bilo je slucajeva koji su to radili.

Mislim daje bolja varijanta premeriti svih 16 ventila i iskombinovati sa tih 16 sta se moze a ostale plocice dokupiti ili nekako naci.

Samo savet, bez ljutnje.

Tacno tako treba,dobro si napisao,to je najpametnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Techa@

 

Ima jedne stavka oko tog brusenja, skine se cementni sloj plocice koji je vrlo tanak, da li dve do pet stotih ne znam napamet, i kada sve to montiras, posle par hiljada dobijes izlizan breg bregaste. Bilo je slucajeva koji su to radili.

Mislim daje bolja varijanta premeriti svih 16 ventila i iskombinovati sa tih 16 sta se moze a ostale plocice dokupiti ili nekako naci.

Samo savet, bez ljutnje.

 

Heeejj, što bi se ljutio, taman posla!!!

Da brušenjem mogu da stvorim veći problem, to stvarno nisam znao. Čudi me da mi Mika

(moj drug i majstor) ništa na tu temu nije rekao ili je to ''preumio'', videću već sa

njim on sigurno nešto zna na tu temu.

 

Naravno da je najpametnije svih 16 premeriti pa kombinovati i dokupiti pločice koje fale. Samo me plaši da će mi motor stajati dva meseca dok ja pokušavam da nađem odgovarajuće pločice.

To mi se već desilo. Mesec i po dana mi motor odležao kod ''renomiranog'' majstora i na kraju ''nema pločica, mator je to motor, ništa mu ne fali, bolje mu da ima tako veliki zazor da ne gori...'' Ovo na kraju je 100% istina. Ništa mu ne fali sa povećanim zazorom (čuva ventile) ali nije ''to,to'' ja bi da ga čujem kako prede bez suvišnih zvukova.

 

Znam i ja da je rešenje u nekom specijalizovanom Kawasaki servisu tipa Stankara..., ali

tamo štelovanje ventila nema šanse da bude 60-ak evrića, tamo je dobar dan 60 evrića

(makar mi tako prijatelji kažu).

Mika je odličan majstor ali čovek nema pločice a meni je dao zadatak da vidim gde ću ih

nabaviti a ne da se raspitujem kad počne da radi i da se sve otegne....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

nijedan serviser ti nece prodati plocice na komad, vidi koje ti trebaju pa naruci, jedna je oko 6 eur, ili odvezi u servis daj oko 50 eur i ne misli

 

Kad kažeš da ih naručim misliš preko www.ebay.de ili si imao neko drugo mesto u vidu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Techa@

 

Ima jedne stavka oko tog brusenja, skine se cementni sloj plocice koji je vrlo tanak, da li dve do pet stotih ne znam napamet, i kada sve to montiras, posle par hiljada dobijes izlizan breg bregaste. Bilo je slucajeva koji su to radili.

Mislim daje bolja varijanta premeriti svih 16 ventila i iskombinovati sa tih 16 sta se moze a ostale plocice dokupiti ili nekako naci.

Samo savet, bez ljutnje.

ne moze nikako da se izlize breg na bregastoj, ako si ikada skidao onda znas. verovatno da nisi zato sto nije to kao kod stojadina. preko ventila odozgore i plocice ide jedna solja koja potiskuje plocicu i ventil.

 

 

Da li ti onda deliš moje mišljenje da je u principu moguće da ako ne nađem konkretnu pločicu

koja mi bude trebala od deblje mogu dobiti potrebnu a da tim postupkom ne proizvedem štetu

na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: vfr rc36

Kao prvo na zzr-u su plocice ispod soljica i nemaju direktan kontakt sa bregastom, samim tim ne mogu nikako da je pojedu. Moze soljica da pukne ako se plocica ukrivo obrusi, ako se odradi kako treba nema problema.

Plocice mozes da narucis preko bere sa ovog foruma, tvog komsije raje ili nekog ozbiljnijeg servisera. Ne moze neko da steluje motore i da nema plocice, to je glupost. Sta onda on steluje? Ako su rastelovani ventili ne mogu ni karburatori da se usteluju kako treba

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Kao prvo na zzr-u su plocice ispod soljica i nemaju direktan kontakt sa bregastom, samim tim ne mogu nikako da je pojedu. Moze soljica da pukne ako se plocica ukrivo obrusi, ako se odradi kako treba nema problema.

Plocice mozes da narucis preko bere sa ovog foruma, tvog komsije raje ili nekog ozbiljnijeg servisera. Ne moze neko da steluje motore i da nema plocice, to je glupost. Sta onda on steluje? Ako su rastelovani ventili ne mogu ni karburatori da se usteluju kako treba

 

Svaka reč ti je na mestu!!!

Jbg. Kad sam vozio motor u KG mislio sam da će mi sve odraditi ali eto nisu.

Kako sam bio nezadovoljan radom motora, karburatorima...zamolim Miku da čuje motor, provoza i onako drugarski sve pregleda. Tako sam i došao do saznanja: šolje su OK i da nisu labave, 6-8 ventila ima ''traktorski'' zazor. Čovek mi ponovo prešteluje karburatore (što je dalo rezultate) i eto uspem bez kvarova da pređem

15.000 km.

Ufff, sad stvarno moram da prekinim jer me deca čekaju....

 

PS.u medjuvremenu sam dobio samo reči pohvale za tebe -što je super! Kasnije kad stignem

javim ti se PP. OK?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Moto guzzi Nevada 750; Honda CB 750 K7

Pozovi Saleta iz Trstenika on radi sa delovima i ima ok cene, a i majstor je. 063 8 359 740

Mom suraku je stelovao ventile na pegasa i plocice je nabavio i komad je kostala 7€. Neke je brusio jer nije imalo u Grckoj sve mere koje su trebale. Kad je on brusio onda cisto sumnjam da moze nesto da skodi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

ne moze nikako da se izlize breg na bregastoj, ako si ikada skidao onda znas. verovatno da nisi zato sto nije to kao kod stojadina. preko ventila odozgore i plocice ide jedna solja koja potiskuje plocicu i ventil.

 

Ne kazu dzabe da je pretpostavka majka svih zajebancija :aha: . Znaci kod njega solja naleze na breg. Nisam znao, hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Pozovi Saleta iz Trstenika on radi sa delovima i ima ok cene, a i majstor je. 063 8 359 740

Mom suraku je stelovao ventile na pegasa i plocice je nabavio i komad je kostala 7€. Neke je brusio jer nije imalo u Grckoj sve mere koje su trebale. Kad je on brusio onda cisto sumnjam da moze nesto da skodi.

 

 

Ma da, pločice se bruse ko 1,2. ali ni taj posao ne treba poveriti bilo kome!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Ja sam davno pravio plocice i nikad nisam imao problema.Koliko se secam na ZZR su 6.5mm precnika,od ventila auta,traktora,kamiona,koji ima taj precnik stabla,kupim nov koji iseckam pa zatim na ravnoj brusilici obrusim na koju zelim debljinu.Moram napomenuti da se to radi na masinama a ne testerom i u stegi ali kad muka natera a nema gde kupiti onda nista nije tesko.Ako ne resis sa Havarisanim javi se..063/510-642

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

Pozovi Saleta iz Trstenika on radi sa delovima i ima ok cene, a i majstor je. 063 8 359 740

Mom suraku je stelovao ventile na pegasa i plocice je nabavio i komad je kostala 7€. Neke je brusio jer nije imalo u Grckoj sve mere koje su trebale. Kad je on brusio onda cisto sumnjam da moze nesto da skodi.

 

 

Ma da, pločice se bruse ko 1,2. ali ni taj posao ne treba poveriti bilo kome!

 

ovako izgleda jedan klip i klipnjca od motora koji je koristio brusene plocice.zamisli kakva je glava bila-za baciti.

plocica ventila je pukla,preprecila se izmedju ventila i solje ventila-sledi harakiri.

kod postavljanja brusenih plocica treba se prekrstiti,i pozeleti sebi puno srece.

post-449-031769900 1294607507_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja