Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki TL 1000 R

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Zanima me, ako je neko imao iskustva sa Suzukijevim modelom TL 1000 R, kakav je motor sto se tice ciklistike, agregata, potrosnje, pouzdanosti itd. Ima li ko kakva iskustva?

Poceli su nesto ti V2 agregati da mi se vrzmaju po glavi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/13330-suzuki-tl1000r/

 

Ineresovao sam se i ja jedno vreme, cisto da bih imao nesto cime bih nervirao Ducatiste! :D

 

Kao mane mu navode losu ciklistiku, tj. kratku zadnju viljusku koja je odgovorna za nemiran prednji kraj (tankslap) i sirenje putanje. Dodaj tome i amortizer kratkog hoda koji je imao problem sa pregrevanjem (suzuki je pokusao ovde poseban patent rada sa spiralnim prigusenjem u amortu) i jasno ti je zasto je dobio reputaciju "widow maker"-a. <_<

 

Sto se agregata tice, problem sa zupcanicima u glavi (?!) sam samo ovde na forumu procitao, ono sto ostale muci je to da FI sistem ne radi bas najbolje (Suzuki je tek poceo da razvija FI sa TL modelima). Manifestuje se teskim paljenjem i gorivom u ulju, jer injektori rade i kad ne treba.

 

U krajnjem slucaju ja bih ga pazario kad bih imao dokonih novaca, cisto kao jos jedan raritet u garazi, motocikl kakav ce tesko iko ponovo napraviti, ali kao sportski motor za svaki dan - bolje ces proci sa GSX-R om ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

SV 1000 je naslednik TL S modela, evolucija tog agregata u drugacijoj sasiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Vozio sam TL1000S 5 godina, i sit se navozao.

Motor je brutalan na bas malim obrtajima, tako da treba malo vremena za navikavanje. Ako se dobro secam, jedne godine je pobedio neke popularnije motore na 402m.

To je prvi Suzuki motor sa ugradjenim anti slip kvacilom. U voznji je jako zabavan. Ja sam uzivao svaki put. Po definiciji nije za putovanja ali uz malo treninga (prvenstveno za ramena) zapucali smo u Grcku na letovanje.

TLR se razlikuje jer ima vise oklopa pa je i malo tezi (za oko 6kg), auspusi su mu blize repu, ima hidraulicno kvacilo (TLS ima sajlu), i ima 7-8KS vise. Koliko znam (a na nekim stranim forumima sam procitao i drugacije) nisu menjani hod i precnik klipova, tako da je veca snaga (125 za TLS, a 132 za TLR) dobijena drugacijim mapiranjem. Novina je i centralno postavljen zadnji amortizer. To bih naveo kao jedinu manu tog motora (nemam informaciju da li je popravljeno kod TLR). Zadnji amortizer je postavljen blizu zadnjeg cilindra pa se toplota prenosi i posle nekoliko godina amortizer pocinje da skripi. Ne mogu da kazem da sam primetio razliku u radu amortizera (mozda je promena suvise spora da bi se primetilo) ali definitivno me nerviralo cviljenje amortizera kad god ne vozim asfaltom i pri svakom sedanju na motor.

 

Nadam se da imas sliku o ciklistici :) (treniraj ramena ;) )

Za potrosnju su i TLS i TLR jako zahvalni. Trosi izmedju 5,5 i 9 litara, zavisi od rezima obrtaja.

Sto se pouzdanosti tice, mogao sam da se zakunem u tu mashinu sve dok ... sve dok mi nije okrenuo lezaj radilice. Sve servise sam radio redovno, tako da mi ostaje sumnja u kvalitet ulja. U to vreme sam sipao Castrol RS a bilo je slucajeva falsh Castrola.

 

Sve u svemu, jako zanimljivi motori, ne zalim ni dana voznje tog Suzukija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja