Jump to content

Moto Zajednica

SYM GTS (Joymax) 250 - 300i Evo

Recommended Posts

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Zna li neko nesto vise o ovom skuteru?

Citao sam neke tekstove o njemu, dosta pohvala je dobio pa me zanima da li neko zna nesto vise bas o ovom modelu?

 

Evo par slicica:

 

20090429153135.jpg

 

20090428151907.jpg

 

20090428151822.jpg

 

20090423211732.jpg

 

20090423211713.jpg

 

20090423211651.jpg

 

I evo za kraj neka osnovna specifikacija:

 

Joymax/GTS EVO 300

 

Type: 4-stroke, 4 valves electroplated ceramic cylinder

 

Dispacement: 263.7cc

 

Cooling system: Liquid

 

Fuel System: Carburator/EFI

 

Transmision: C.V.T.

 

Regulation: Euro 3

 

Front

 

Front/Rear Brake: Disc 240/220

 

Tyres: 110/90-13, 130/70-13

 

Dimensions: 2165 x 870 x 1380

 

Weight: 182kg

 

Fuel Tank: 12L

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5709 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Kao što znaš ja (JOŠ) uvek imam SYM GTS 250. 300-ka ja isti agragat "bušen" na 263 ccm

(razlika je celih 12 ccm) Ima po meni nešto lepši odabir boja za instrument tablu i prekidač

za otvaranje sedišta na kormanu...Bolji je obrtni moment za nekih 2 Nm i to ti je to... :zdravo:

 

Naravno glavna razlika je u prednjem oklopu koji ima dva fara umesto okruglog na 250-ci. U Moto-Pulsu

su naveli da je time dobio na agresivnosti ali izgubio na originalnosti.( Maxiji sa dva fara: T-Max, Burgman

400, 650, Atlantic Sprint, Nexus, Novi Xciting, Downtown, Xevo, Tvoj Ranger, Novi SW 650, SW 400, Hyosung MS3,

Satelis itd )

 

Meni se lično ta nova maska više sviđa... :aha:

 

Ako te još šta zanima - pitaj... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Ko bi drugi nego Alexanto :care:

 

Da video sam negde na nekom snimku prekidac za otvaranje sedista kao i dugme na koje bukvalno iskace kapica od rezervoara.

I meni se ova prednja maska mnogooo vise svidja nego na starijim modelima, bas se nekako uklopila. :takoje:

 

Takodje instrument tabla mi se dopada, nije mi prebudzena, a nije ni siromasna, bas onako kako ja volim.

Kolika mu je potrosnja i da li je udoban prilikom voznje, mislim kad ga malo teras preko dzombi :)

 

Vidim i da je glomazan skuter po dimenzijama (2165 x 870 x 1380) pa me zanima da li mu male dimenzije guma smanjuju stabilnost?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5709 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Druže moj, šta da ti kažem, na trpam se u temu o Endurima i R-ovima...Ili bolje rečeno tamo

gde nemam iskustva. Ovde je ipak druga priča... ;)

 

Uhh, ajd' sad opet:

 

Prešao sam sa GTS 250 nešto preko 19500 km. Znači imam ponešto da kažem. Motor troši 4-4.5 l/100 km.

Moj je sa karburatorom. Steva (serviser iz servisa uvoznika za SYM) mi reče da ovi sa "ajnšpricom"

nešto manje troše - ne puno. Patent sa rezervoarom imaju svi. Zanimljivo to je (koliko ja znam)

jedini maxi skuter sa fabrički ugrađenim maglenkama !

 

Sedište prostrano i udobno. Mesta ispod - dete da nosiš. Putna brzina 100-110 opušteno. Prednja guma

jeste 13-ica ali je profil 90 ! Ima integralni sistem kočenja. Ja sam sa mojim prelazio i 550 km za

dan (Žabalj - Plitvice) i vozio se k'o gospodin čovek. Uglavnom o njemu mogu da ti "palamudim" satima

a ne bih da smaram nikog.

 

Opet: šta te interesuje - pitaj ili na PP

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Necemo preko pp, jer ova tema je bas vezana za SYM skuter tako da ne idemo u off ;)

Jel si ti kupovao nov skuter i ako jesi gde si ga pazario?

 

ps Slucajno sam ti dao minus umesto plusica, jer sam par puta pokusavao da ti dam plus i nesto nije htelo, pa sam slucajno udario pored, pa molim moderatora da ukoliko je moguce izbrisu taj minus.. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5709 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Preživeću nekako i koji minus... :jee:

 

Uvoznik za SYM je Teletrejd Bg. Simpo zgrada kod autobuske stanice. Cena za 300 EVO

je 3990 eura. Možda ima kakav popust. Tražiš Vladu (valjda još radi tamo) Inače po

textu u Dva Točka SYM ima jednu od najrasprostranjenijih mrežu servisa u Srbiji. :aha:

 

Mislim da ima još uvek i 250-ica u ponudi, ona je 100 eura jeftinija (opet ne znam za popuste)

Zanimljivo je da EVO 300 zbog tih 12 ccm viška ide u višu klasu za registraciju - 250-500 ccm... :stabre:

 

Garancija za njih je 2 godine a osnovni servis (ulje, svećica, pranje filt. ulja (žičani filter)) je bilo

4000 din. Pričam o prošloj godini. Cene delova su rangu konkurencije - ni skuplji ni jeftiniji...

 

Što se tiče dimenzija točkova nisam primetio neki problem po tom pitanju, šta više kod Brčkog sam noću tako

raspalio ležećeg policajca da sam mislio - ode felna, međutim ništa...Dobra ciklistika, vešanje i kvalitet

plastika. Koliko sam razumeo "guglajući" po nekim stranim forumima agregat je preuzet od Honde Foresight.

 

Prodaje se kao Joymax, GTS i RV u zavisnosti od tržišta. Vrlo cenjen model u Aziji i Australiji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Neko ti je dao plus tako da je minusic nestao :D

Reci mi jel mozes da uporedis SYM i Apriliu? Koje su razlike, sta su im prednosti, a sta mane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Reci mi jel mozes da uporedis SYM i Apriliu? Koje su razlike, sta su im prednosti, a sta mane?

 

Samo da vratim temu u zivot i Alexanto ako moze uporedjivanje ako imas vremena :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5709 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Jbg bili praznici pa onda ovo lepo vreme... :zvizduk:

 

Uporedba SYM GTS 250 i Aprilia Atlantic 500...hm...

 

95C62011-0B1B-DA4D-9DAF-36C58142F697_thumb.jpg8502D5CC-04A7-ED48-908D-F0FF05917DE5_thumb.jpg

 

Osim toga što su oba maxi skuteri i nemaju baš mnogo sličnosti. 40 ks i 500 ccm se oseti u vožnji u odnosu na

21 ks i 250 ccm. Ipak nije to dupla razlika kako brojke govore. Putna brzina je u korist Atlantica nekih 20-tak km.

Razlike ima najviše u međuubrzanjima od 70 do 130 km. Tu je Sym već pri kraju a Atlantic ima još dobre rezerve...

 

Sym je mnogo pogodniji za grad jer je lakši skoro 50 kg. Interesantno je da u polju putne autonomije Atlantic ima

prednost tj više može da pređe sa rezervoarom goriva iako tanka jedva preko 2 lit u odnosu na Sym. (15 lit - 12.7 lit )

 

Točkovi - Atlantic 15" napred 14" pozadi, SYM 13" oba. Upijanje rupa i neravnina na putu za oba modela - korektno za

tu klasu motora.

 

Kočnice - prednost dajem Atlantic-u ali daleko od toga da je Sym tu loš (ipak 2 diska napred čine svoje...)

Završna obrada - po meni nerešeno. Sym više nije "druga liga" - naprotiv... :takoje:

Zaštita od vetra - mislim da Atlantic tu nema premca, pogotovu zaštita nogu zbog specifične izvedbe prednjih oplata

i nogostupa. Na oba imam vizir by Ivan tako da na gornjem delu je nerešeno.

Vozne karakteristike i upravljivost - oba su super, nemam zamerki.

Položaj sedenja - Atlantic u prednosti, više mesta za noge i bolji položaj kormana.

Robusnost - Atlantic je tenk od motora, to je i dokazao u udesu koji sam imao.

Rad motora - Sym radi kao "Singerica" - zuji, dok Atlantic tandrče. Ipak je to 500 ccm a jedan klip.

Troškovi održavanja - na Sym-u sam imao samo redovne servise i mislim da je u okvirima klase. Atlantic opet za neke

stvari me cene oduševe ( pločice, termostat, dizna EFI ) a za druge da se šlogiraš ( regler, lajsne ). Važna stvar

je da je ipak redovno održavanje skroz u okvirima klase. :takoje:

 

Oprema - oba motora su "obdarena" po tom pitanju. Kvalitetni instrumenti, prostran i osvetljen prostor pod sedištem,

utičnica 12 V, sva 4 žmigavca, amblend, integralne kočnice, bord kompjuter, kofer u boji sa extra naslonom (Atlantic),

maglenke, zaštita kontakt bravice (SYM) itd.

 

Rezime: Oba motora su odlični modeli, sjajni za putovanje, voze se sa lakoćom. Ja vožnju motora shvatam kao relaksaciju

i opuštanje a ne kao jurcanje i iživljavanje tako da oba motora upravo to i pružaju. Atlantic je "poganiji" jer je i jači

ali opet da se i vrlo lagano vozikati dok je SYM ipak samo putno-turistička mašina. Ne zamaraju ni vozača ni suvozača čak

šta više smeštaj je kao u fotelji na oba modela.

 

Zamerke:

 

SYM: zaštita nogu od vetra, preglednost retrovizora, pad vrednosti prilikom prodaje.

Atlantic: Auspuh (ružan do bola) na ostalo nemam zamerki. Tu sam subjektivan jer obožavam ovaj model. :neznam:

 

Ako treba još nešto - tu sam. :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Druze svaka cast na detaljnom opisu jednostavno nemam nista da dodam napisao si ga tacno onako kako bih ti postavljao pitanja :care:

Posto mi se oba modela svidjaju bas sam hteo da vidim prednosti i mane, cisto da kad budem hteo da menjam motorce znam u kom pravcu da gledam :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Cena jeste velika ali se dobija stvarno dobar i pouzdan skuter.

Video sam danas jedan uzivo u beloj boji, izgleda fantasticno, obrada je izvrsno odradjena, a ove maglenke mu stoje bezobrazno.

 

Kad budem odlucio da menjam skuter imam par favorita pa cu staviti na klackalicu prednost i mane :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

Cena jeste velika ali se dobija stvarno dobar i pouzdan skuter.

Video sam danas jedan uzivo u beloj boji, izgleda fantasticno, obrada je izvrsno odradjena, a ove maglenke mu stoje bezobrazno.

 

Kad budem odlucio da menjam skuter imam par favorita pa cu staviti na klackalicu prednost i mane :)

 

i jel doslo vreme??vidim stavio si svoj na prodaju, a o cemu razmisljas????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

i jel doslo vreme??vidim stavio si svoj na prodaju, a o cemu razmisljas????

 

Doslo je vreme :)

Ono sto ovih dana gledam jeste Suzuki Burgman 650 i ako sve prodje kako treba negde u Avgustu bi vec trebalo da se vozam na njemu :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

mada je ovo zaista povoljna cena za motor koji prodajes.....zaista!:takoje::takoje::takoje:

 

Hvala druze znam da ga bukvalno poklanjam ali stvarno ne zelim da gledam kako stoji u garazi pa rekoh ajde da usrecim nekog.

Motor je odlican i stvarno se nadam da ce naci nekog vlasnika i da ce ga usreciti :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Imam ih...

Sym GTS 250i 2009

1 godina

19171km

Odlicna ciklistika

Odlicno koci (sa SBS-m i Castrol-ovim uljem)

Lepo ubrzava (kome nije dovoljno, zna se sta se budzi)

Jako mala potrosnja (2.3-2.7)

Jeftin je za odrzavanje

Dobra tehnicka resenja

Veliki gepek

Lep je (po nama)

Jako udoban

Jedina mana (po nama- nedostatak parkirne kocnice i visi vizir)

 

Model 2009 (injection Euro 3), kupio sam devojci na poklon, sa nekih 12-14000 km. Nemar prvog vlasnika i ovlascenog prodavca i servisa (poznato je ko je uvoznik) me je posle nekih 3000km osudio na promenu ventila,pa rekoh kad vec to radim, daj da promenim sve. Delovi iz Grcke originalni ispod ruke, su bili nesto oko 300-400-500-600 eura ne secam se tacno i ne interesuje me, jednostavno mi nije bila stavka, tako da od tada ima potpuno nov. U taj servis je usla: promena kompletne glave, poklopca i svega sto ide u njima (da ne nabrajam), a iz donjeg dela samo lezajevi i radilica. Inace uz skuter dobijate finu opremu (pancirna creva ukrsteno kocenje, jako lepa razna resenj itd.). Inace promenio sam i lamelu, kais, rolnice, sva ulja (normalan servis)... recimo uz kocioni Castrol i set SBS plocica koci FENOMENALNO. I td da ne nabrajam, jako je jeftin za imati i odrzavanje, kada sam sebi kupovao treci motor pozajmio sam ga od devojke i vozikao 3 dana po Srbiji, razgledajuci, 1730km nikakvih problema brzina je bila oko 60-90km krstareca u proseku i potrosnja ispod 3.1l/100km. A to je bilo pre generalne, posle nje, drug i Ja na voznjicu od 104-106 km uz prosecnu brzinu 60-80km potrosnja 2.3l/100 km, mislim smesno. Dodato je nesto opreme (Nosac, naslon,dupli xenon) i td. Kada je draga, izrazila zelju da ga isteramo iz garaze, ponovo mu je sve zamenjeno i eto ga 5 meseci u garzai i na oglasima (motoberza). Sve u svemu, mogao sam kupiti bilo koji, ali sam ipak po savetu skuterasa i servisera uzeo bas taj. Jako dobar skuter, za jako male pare! Sto se tice brzine, za skuter ima dovoljnu brzinu ako ne i vecu od velike vecine 250cc skutera.

I ona se nije zalila na kraju Ja sam ga vozikao sve ukupno 10ak dana, a nju je vidim bas, bas lepo posluzio!

Nije Kinez vec Tajvanac i kvalitetno sklopljen (ima delova Honde, TGB-a, Mitsubishi-a), po onima koje sam pitao i tada (korisnici, serviseri) je kvalitetniji od Kymco-a, tako bar kazu, smatram da za to nisam merodavan, mada cena takodje nije ni naivna, 3990 je nov u osnovi (samo sto eura je jeftiniji stari model kao njen-takodje nov). Probao sam i tada razne, jednostavno ovaj je i dovoljno brz i povoljan i pouzdan itd... Dakle vise za taj novac nego sto sam i ocekivao. Prijatelj u Grckoj ga ima i njega odlicno sluzi 5tu godinu 42000 km po gradu i okolini bez kvarova. Da napomenem kvara ni kod mene nije bilo, i ne bi ni bilo potrebe menjati nesto po masini da ga je biv. vl. odrzavao, a i da je uvoznik-servis servis radio svoj posao!.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Ne mogu docekati lepo vreme i da provozam moj novi - stari Sym, naime prodao sam GTS 125 a kupio 250, isto 2006 godiste. Mislim da znam za ovog Akijevog Sym-a iz oglasa ali mi se nije uklapao u budzet, videcu koliko ce mi 250 ccm sa karburatorom trositi, sto dvadeset i petica je isla oko tri i po litre...

 

Jedna, bar meni velika mana ovog skutera su nepregledna ogledala. Visok sam prosecnih 183 a i u ramenima relativno prosecan, hajde za pola broja siri ali ja ogledalima vidim samo svoja ramena. Prilikom skretanja levo desno, hajde hajde, stalno se naginjem i izvirujem ali pri krstarecoj voznji, opustenoj, cesto mi se desvalo da me iznenadi neki necujan auto, japanac, koreanac, nije mi bilo prijatno par puta...

 

Meni, starijem skuterasu, ovaj Sym bas odgovara, polozaj tela, udobnost itd. Vozio sam Gileru Nexus 250ie nekih 200+ km, da mi ga neko pokloni a da moram da ga vozim, ne bih ga uzeo, menjao za Sym, ok stabilnost, kocnice i motor ali tvrd, od kicme mi udara niz kicmu do vrata a polozaj nagnut kao na nekoj zujki. Jedva sam docekao da sednem u Siminu fotelju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Motocikl: SYM GTS 250

Molio bih alexanta ili ko je vec vozio doticni model, dali kao kod x9 postoji problem "prokisnjavanja" kontrolne table tj dali usled vlage dolazi do problema sa kontolnom tablom1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja